ویزای تحصیلی کانادا

فهرست مطالب

ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در کانادا اقدام به مهاجرت به کانادا می نمایند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور کانادا نیاز به دریافت ویزای تحصیلی خواهند داشت. این مجوز به عنوان یک سند از سوی اداره مهاجرت کانادا به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد. دانشجویانی که قصد دارند برای بیش از یک سال در کانادا تحصیل نمایند می توانند در پایان هر سال مجوز تحصیلی خود را در کانادا تمدید کنند. همینطور دانشجویان برای دریافت مجوز تحصیلی خود باید در ابتدا از موسسه یا دانشگاهی که مورد تائید اداره مهاجرت کانادا می باشد پذیرش دریافت نمایند. پس از آن نامه خود را مبنی بر قبولی در دانشگاه های کانادا به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایند تا بر حسب آن بتوانند ویزای تحصیل خود را دریافت کنند.

هلدینگ رسام نماینده بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها و موسسات زبان در کانادا بوده و آماده اخذ پذیرش از کالج‌های کانادا و ثبت نام در دانشگاه های کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی در کشور کانادا در تمامی مقاطع است. جهت دریافت اطلاعات دقیق در خصوص شرایط تحصیل در کانادا با مشاورین هلدینگ رسام تماس بگیرید. تمامی امور ویزای تحصیلی کانادا در شرکت هلدینگ رسام توسط مشاورین رسمی مهاجرت کانادا انجام می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا
ویزای تحصیلی کانادا

کانادا دارای شبکه‌های گسترده از کالج ها و دانشگاه‌های معتبر می‌باشد که برخی از آنها بهترین نوع آموزش را در سراسر جهان ارائه می‌دهند. در این راستا تقاضا جهت تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بسیار بالا می‌باشد. دانشجویان در کانادا می‌توانند رشته‌های مختلفی را با موضوعات متنوع جهت تحصیل انتخاب نمایند. دانشگاه‌های متفاوتی در شهرهای اصلی (در تمام استان‌ها) وجود دارند که مدارک دانشگاهی آن دارای طیف گسترده‌ای در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارا می‌باشد.

اِستادی پرمیت کانادا

اِستادی پرمیت (Study Permit) مجوزی است که معمولاً در هنگام ورود دانشجو در کانادا، برای او صادر می‌شود. با داشتن اِستادی پرمیت کانادا، متقاضی مجاز به ماندن و تحصیل در کانادا است. اِستادی پرمیت برای دوره‌هایی که در مدت ۶ ماه یا کمتر به اتمام می‌رسند صادر نمی‌شود. در مورد این دوره‌ها متقاضی تحصیل در کانادا می‌تواند با داشتن ویزای کوتاه مدت اقدام به تحصیل در کانادا کند.

طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا، در صورتی که قصد ادامه تحصیل پس از دوره ۶ ماهه را دارید، بهتر است از همان ابتدا ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. اگر قبلاً اِستادی پرمیت دریافت کرده‌اید ولی طبق موارد روی نامه استادی پرمیت پیش نرفته‌اید و از آن قوانین سرپیچی کرده‌اید، در صورت درخواست برای هر نوع ویزای جدید تحصیلی باید ۶ ماه صبر کنید و این ۶ ماه در حقیقت نوعی جریمه برای متقاضی خواهد بود. به طور مثال اگر طبق نامه اِستادی پرمیت، شما اجازه کار را نداشته باشید ولی در زمان حضور در کانادا کار کنید و اداره مهاجرت این مساله را متوجه شود، در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی ۶ ماه از درخواست ویزا جریمه خواهید شد و حتی در صورت ارسال پرونده در این ۶ ماه پرونده شما مردود می‌شود. داشتن اِستادی پرمیت یا اصطلاحاً ویزای تحصیلی کانادا، برای دوره های پیش دبستان نیاز نیست.

study permit
study permit

کار دانشجویی در زمان تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا فقط حق حضور در دانشگاه، کالج و یا مدارس را به شما نمی دهد بلکه شما دانشجویان بین المللی با تحصیل در کانادا این امکان را خواهید داشت که حداکثر ۲۰ ساعت در هفته یا به طور تمام وقت در زمان تعطیلات دانشگاهی به کار مشغول شوید. این فرصت به طور کلی در اختیار تمام دانشجویان بین المللی قرار می گیرد و این امکان را برای آنان فراهم می کند تا بتوانند سرمایه های خود را برای تامین بودجه های تحصیل و یا هزینه های زندگی اختصاص دهند. در عین حال کار ضمن تحصیل باعث فراهم آوردن ارتباطی نزدیک بین دانشجویان و کارفرمایان می شود. خود این موضوع زمینه ساز ایجاد اشتغال بسیار عالی برای تمام افرادی است که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی در کانادا مشغول به کار تمام وقت شوند.

دیگران میخوانند: ثبت شعبه شرکت در کانادا

اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو

دولت کانادا برای فراهم آوردن تمام شرایط مطلوب برای دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند اجازه همراهی اعضای خانواده و فرزندان وابسته را به آنان خواهد داد. قابل ذکر است که در راستای قوانین بین الملل اعضای خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تلقی می گردد. همچنین باید اشاره به این مطلب داشت که شریک زندگی یک دانشجوی بین المللی در کانادا می تواند اجازه کار به شکل آزاد را درخواست نماید و با به دست آوردن این مجوز کار در کانادا برای یک کارفرما به طور تمام وقت نیز کار کند. همینطور فرزندان وابسته یک دانشجوی بین المللی می‌توانند در مدارس دولتی همانند یک فرد کانادایی با همان هزینه مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر آن والدین دانشجویان بین المللی، خواهران و یا برادران آنان می توانند با درخواست ویزای توریستی به ملاقات آنان در کانادا بیایند.

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا

 • درخواست جهت تحصیل در دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • آخرین مدرک تحصیلی (برای مقطع لیسانس دیپلم 12 ساله و برای فوق لیسانس مدرک لیسانس)
 • ریز نمرات سه سال آخر تحصیل
 • مدارک هویتی
 • عکس پاسپورتی
 • برگه واریز شهریه دانشگاه
 • مدرک زبان آیلتس (در صورت درخواست دانشگاه)

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای دانشجویان بین المللی با گذراندن مراحل قانونی همراه است. در ابتدای امر دانشجویان می بایست از 3 الی 6 ماه قبل از شروع ترم در کالج و یا دانشگاه ها اقدامات و الزامات اولیه را جهت اخذ پذیرش انجام دهند. پس از دریافت پذیرش تحصیلی می بایست درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایند. به همین منظور دانشجویان می بایست مدارکی را برای دریافت ویزای دانشجویی ارائه دهند.

 • ارائه نامه پذیرش یا ادمیشن
 • ارائه نامه تمکن مالی مبنی بر تامین هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در کانادا
 • ارائه مدارک زبان انگلیسی
 • ارائه نامه ای جهت بررسی اهداف خود از تحصیل در کانادا
 • نامه CAQ فقط برای متقاضیان استان کبک
 • برنامه تحصیلی یا همان Study Plan
 • اسکن صفحات جدیدترین پاسپورت (فقط صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر خورده را اسکن کنید)
 • اسکن صفحات پاسپورت های قبلی (فقط صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر یا ویزا خورده را اسکن کنید)
 • اسکن شناسنامه ترجمه و تایید شده (اگر متاهل هستید اسکن شناسنامه همراهان را هم در همین فایل اضافه کنید)
 • یک قطعه عکس 5/3 در 5/4
 • نامه تمکن مالی
 • اسناد نشان دهنده دارایی شما
 • نامه‌های سابقه کاری و بیمه کاری
 • فرم‌های درخواست ویزا
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • بیمه مسافرتی
 • در برخی از رشته‌ها داشتن معاینه پزشکی

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا
تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا

موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و به دست آوردن یک موقعیت شغلی برای دانشجویانی بین المللی که قصد دارند پس از تحصیل در این کشور اقامت گزینند، امکان پذیر می باشد. یکی از مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی امکان دریافت کار در این کشور می باشد. بسیاری از علاقه مندان کار در کانادا طبق قوانین مهاجرتی این کشور می توانند با توجه به طول دوره تحصیلی خود به مدت 8 ماه تا 3 سال در کانادا حضور داشته باشند و در مدت حضورشان مجوز کار خواهند داشت تا بتوانند به راحتی در این مدت زمان مشخص در کانادا کار نمایند و برخی از هزینه هایی که جهت تحصیل صرف کرده اند را از طریق کار به دست آورند. در نهایت دانشجویان از طریق برنامه های اکسپرس اینتری کانادا، امکان تبدیل اقامت تحصیلی را به اقامت کاری و اقامت دائم خواهند داشت. از شرایط کسب موقعیت کاری پس از تحصیل در کانادا می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • متقاضیان می بایست در زمان فارغ التحصیلی بالای 18 سال باشند.
 • دانشجویان باید در مدت زمان حضور خود در کانادا تجربه به دست آوردن یک تخصص و یا یک حرفه را داشته باشند.
 • الزامی است که دانشجویان برای بهره مندی از موقعیت کار پس از تحصیل در دوره های بالای 8 ماه اقدام به پذیرش تحصیلی نمایند.
 • دانشجویان باید در موسسه، کالج و یا یک دانشگاه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا تحصیل کرده باشند، در غیر این صورت نمی توانند اقامت کاری پس از تحصیل (PGWP) دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا
ویزای تحصیلی کانادا

اخذ اقامت و تابعیت کانادا پس از تحصیل

دانشجویان با مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانند در جهت پیشبرد اهداف خود از طریق تحصیل در این کشور اقامت و تابعیت کانادا را به دست آورند. این موضوع می تواند با یک برنامه ریزی صحیح و تلاش مستمر صورت گیرد. دانشجویان بین المللی می توانند در زمان اقامت پس از تحصیل خود با توجه به آموخته ها و دانش های علمی و با به دست آوردن اطلاعات ارزشمند و ارائه این اطلاعات و در میان گذاشتن تجربه خود با کارفرمایان کانادایی امکان اخذ اقامت پس از تحصیل را خواهند داشت. مسئله پر اهمیت برای کسب اقامت و تابعیت در کانادا برای دانشجویان انتخاب رشته مناسب می باشد چرا که این امر در مقوله یافتن شغل مورد نظر می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.

در این راستا دولت کانادا برای بهبود بخشیدن به شرایط دانشجویان، اقامت پس از تحصیل را برای آنان فراهم آورده تا از طریق کار بتوانند اقامت و تابعیت خود را به دست آورند. در این مقوله دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی با به دست آوردن مجوز کار در کانادا مشغول به فعالیت شوند و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند و در صورت فعالیت و کار مستمر در این کشور و پس از سه سال کار متوالی آنان می توانند در خواست خود را مبنی بر کسب اقامت دائم در کانادا اعلام نمایند. بنابراین افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا توانسته اند در این کشور مشغول به فعالیت شوند و در مدت حضورشان در کانادا از طریق کار مدوام و حضور فیزیکی حداقل 1095 روز از 5 سال گذشته باشد واجد شرایط دریافت تابعیت کانادا خواهند شد.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

اگر با درخواست ویزای تحصیل در کانادای شما موافقت نشود، نامه ای صادر خواهد شد که در آن دلیل یا دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را اعلام می‌شود. معمولا دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

 • منبع مالی کافی وجود نداشته،
 • هدف از تحصیل برای آفیسر قانع کننده نبوده و دلایل کافی برای بازگشت با کشور مورد نظر وجود نداشته،
 • دوره تحصیلی مورد نظر،
 • اشکال در بستن فایل ویزا و فرم های ویزای تحصیلی،
 • برنامه تحصیلی نامناسب،

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

[accordions id=”4337″]

[accordions id=”4339″]

[accordions id=”4341″]

[accordions id=”4343″]

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 13 میانگین: 5]

1 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
رفع ریجکتی ویزای کانادا و اقدامات لازم برای آن | هلدینگ رسام
نوامبر 29, 2022 1:54 ب.ظ

[…] ویزای تحصیلی […]

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ