ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا را با نام‌های ویزای مولتی کانادا یا ویزیتور ویزای کانادا نیز می‌شناسند. مدت اقامت در کانادا با این ویزا محدود است و برای بازدید، گردشگری یا انجام کارهای موقت در کانادا به کار می‌آید. اگر می‌خواهید مطمئن شوید این ویزا برای شما مناسب است یا خیر، کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در خدمت شما هستند.

فهرست مطالب

ویزای توریستی کانادا چند ماهه است؟

ویزای توریستی کشور کانادا نوعی ویزای موقت و برای افرادی است که قصد اقامت موقت در کانادا را دارند. عنوان رسمی آن عبارت است از ویزای TRV یا Temporary Resident Visa. شما با داشتن ویزای مولتی کانادا می‌توانید:

 • تا زمان انقضای ویزا (معمولاً 5 ساله یا ده‌ساله)، هر چند بار که می‌خواهید وارد خاک کانادا شوید.
 • پس از هر بار ورود به کانادا، نهایتاً می‌توانید تا شش ماه به ‌صورت پشت سر هم در خاک این کشور بمانید. در صورتی‌ که می‌خواهید بیشتر بمانید، باید یک بار از کانادا خارج و دوباره وارد شوید.

دارندگان این نوع ویزا ملزم هستند پیش از پایان زمان مجاز اقامتشان (شش ماه بعد از تاریخ ورود)، از این کشور خارج شوند. توجه داشته باشید که فقط می‌توانید پیش از ورود به کانادا برای اخذ ویزای 5 ساله اقدام نمایید. امکان درخواست ویزای 5 ساله کانادا پس از ورود به خاک این کشور وجود ندارد. همچنین با داشتن ویزیتور ویزای کانادا، شما از نظر قانونی شهروند یا مقیم دائم کانادا حساب نمی‌شوید. بنابراین از برخی مزایای زندگی در کانادا بهره‌مند نخواهید شد، مانند تحصیل یا کار در کانادا.

تماس بگیرید
مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای ویزای توریستی کانادا نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند. با ما در تماس باشید.
مشاوره رایگان

چه کسانی می‌توانند ویزای مولتیپل کانادا بگیرند

مهم‌ترین افرادی که برای دریافت ویزای توریستی کانادا نوع مولتیپل اقدام می‌کنند، عبارتند از:

 • افرادی که قصد چند بار بازدید از خانواده خود در کانادا را دارند.
 • افرادی که می‌خواهند از دوستان، آشنایان و همکاران خود در کانادا دیدن کنند.
 • گردشگران حرفه‌ای
 • افراد علاقه‌مند به کانادا و مزایای زندگی در کانادا، برای تفریح و بازدید.
 • شرکت‌کنندگان دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت
 • افرادی که برای اهداف تجاری کوتاه‌مدت مانند سمینار، اجلاس، بستن قراردادهای کاری، دیدارهای تجاری و غیره وارد کانادا می‌شوند.
 • کسانی که قصد تحقیق درباره بهترین مشاغل در کانادا یا بهترین دانشگاه‌های کانادا را دارند.

افرادی که می توانند ویزای مولتی کانادا بگیرند

شرایط ویزای مولتی کانادا

جهت اخذ ویزای 5 ساله کانادا، شما باید به آفیسر مربوطه ثابت نمایید که همه شرایط  قانون حفاظت از مهاجران و پناهندگان (IRPA) و دیگر مقررات مهاجرتی را دارید. این کار می‌تواند کمی دشوار باشد. بنابراین بهتر است از افراد متخصص مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام برای انجام امور مهاجرت به کانادا کمک بگیرید. در هر حال، شرایط مذکور به‌طور کلی به شرح‌ زیر هستند:

 • ثابت کنید که پس از پایان زمان مجاز ویزای توریستی کانادا خاک کانادا را ترک خواهید کرد.
 • داشتن توانایی مالی و پول کافی برای تأمین هزینه زندگی در کانادا برای خود و خانواده و همچنین برای خروج از کانادا
 • نداشتن قصد کار یا تحصیل در کانادا
 • پیروی از قوانین کانادا و نداشتن سوءپیشینه
 • نباید تهدیدی برای امنیت کانادا شناخته شوید
 • در سلامت کامل باشید

 

دیگران میخوانند: ثبت شرکت در کانادا

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

 1. پاسپورت معتبر با مهلت انقضای حداقل یک سال
 2. فتوکپی از پاسپورت
 3. دو قطعه عکس پاسپورتی
 4. مدارک شناسایی همراه با ترجمه
 5. گواهی اشتغال متقاضی به همراه ترجمه
 6. مدارک اثبات تمکن مالی به همراه ترجمه
 7. انگیزه نامه

برای توضیح دلیل تقاضای ویزای مولتی کانادا

 1. انگشت‌نگاری

جهت انجام انگشت‌نگاری و بیومتریک باید به یکی از مراکز انگشت‌نگاری کانادا (VAC ها) در کشورهای همسایه ایران مراجعه نمایید.

 1. دعوت‌نامه رسمی و معتبر

در صورتی‌ که برای بازدید اقوام یا به دلایل تجاری ویزا می‌گیرید، باید از آن‌ها دعوت‌نامه گرفته باشید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

مبلغ رسمی و دقیقی برای میزان تمکن مالی ویزای مولتی کانادا مشخص نیست. مسئله اصلی این است که باید اثبات کنید بودجه کافی برای پرداخت هزینه سفر و هزینه زندگی در کانادا به‌صورت موقت را دارید. البته طبق شواهد، از نظر درآمد می‌توان مبلغ حدودی مشخص کرد. این مبلغ برابر با 2000 دلار کانادا در ماه برای هر نفر است.

اثبات تمکن مالی از چند طریق صورت می‌گیرد:

 • صورتحساب بانکی اصلی حساب شخصی شما مربوط به شش ماه گذشته
 • رسید پرداختی‌های شش ماه گذشته

در صورتی ‌که دارنده کسب‌وکار هستید، می‌توانید مدارک زیر را برای ویزای توریستی کانادا ارائه دهید:

 • گواهی‌نامه ثبت کسب‌وکار
 • اظهارنامه مالیاتی
 • مدارک مهارتی
 • صورت‌حساب مالی کسب‌وکار

میزان تمکن مالی برای ویزای مولتی کانادا

اگر قرار است فرد دیگری هزینه سفر شما را پرداخت کند، می‌توانید مدارک تمکن مالی آن شخص را بفرستید.

چگونه اثبات کنیم که قصد ماندن در کانادا بیش از زمان مجاز را نداریم

معمولاً برای این کار از شما سه نوع مدرک می‌خواهند:

یکی آنکه برنامه کامل سفرتان را با جزئیات (همه مسیرهایتان در کانادا و مکان‌هایی که می‌روید) بنویسید و در اختیارشان بگذارید. از گرفتن بلیت رفت تا بلیت برگشت.

راه دوم آن است که از شرکتتان استخدام نامه بگیرید که نشان دهد شما کارمند دائم آن‌ها هستید و باید به کشور اصلی‌تان بازگردید.

راه سوم نشان دادن اسناد مالی در کشور مادری‌تان است، مانند سند خانه، زمین، اجاره‌نامه و غیره. در این صورت معلوم می‌شود شما از نظر مالی در کشور مبدأ تأمین هستید. در نتیجه، انگیزه‌ای برای اقامت در کانادا به ‌صورت غیرمجاز نخواهید داشت.

سابقه سفر نیز نکته مهم دیگری است که آفیسر را در مورد انگیزه‌های شما قانع می‌کند. اگر به کشورهای اروپایی از قبل سفر کرده باشید و هیچ‌گونه سابقه پناهندگی در اروپا نداشته‌باشید، این موضوع بسیار در پذیرش برای ویزای مولتی کانادا کمک می‌نماید. داشتن ویزای شینگن اروپا هم به قانع کردن آفیسر کمک می‌کند. البته داشتن ویزای شینگن برای اخذ ویزای توریستی کانادا به ‌هیچ‌وجه الزامی نیست.

مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا

ویزیتور ویزای کانادا گرچه نوعی ویزای موقت کانادا شناخته می‌شود، اما مدت انقضای آن نسبتاً طولانی است. این مدت می‌تواند بین 5 تا 15 سال باشد. برای شهروندان بیشتر کشورها، ویزای مولتی کانادا معمولاً 10 ساله صادر می‌شود. اما برای ایرانیان این ویزا را با تاریخ انقضای 5 ساله صادر می‌کنند. البته اگر پاسپورت شما زودتر از 5 سال منقضی شود، ویزای 5 ساله کانادا نیز یک ماه پیش از انقضای پاسپورت و زودتر از 5 سال باطل خواهد شد. شما می‌توانید پیش از اتمام تاریخ انقضای این ویزا، آن را تمدید کنید.

مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا

هزینه ویزای مولتی کانادا

هزینه‌های فرایند اخذ ویزیتور ویزای کانادا به شرح‌ زیر هستند:

 • هزینه ارسال درخواست ویزا برای هر نفر: 100 دلار کانادا
 • هزینه انگشت‌نگاری و بیومتریک برای هر نفر: 85 دلار کانادا

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

زمان رسمی موردنیاز برای رد یا تأیید ویزیتور ویزای کانادا برابر با 10 تا 100 روز کاری اعلام شده است. اما تحت شرایط خاصی ممکن می‌باشد این زمان تغییر کند. همچنین مواردی چون زمان ارسال و تأیید انگشت‌نگاری و زمان ارسال تقاضا بین دفاتر و ادارات کانادا باید جداگانه محاسبه شود. زمان موردنیاز برای رد یا تأیید ویزای مولتی کانادا از زمان درخواست تا آمدن نتیجه نهایی، معمولاً یک تا دو ماه است.

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

در برخی موارد، هنگام اخذ ویزیتور ویزای کانادا لازم است از سوی فردی در کانادا دعوت نامه داشته باشید. داشتن دعوت نامه هیچ‌گونه تضمینی ایجاد نمی‌کند که شما حتماً این ویزا را دریافت خواهید نمود. همچنین دعوت نامه مسئولیت اقامت شما در کانادا را به‌صورت رسمی بر عهده شخص فرستنده دعوت نامه نمی‌اندازد. دعوت نامه فقط شانس پذیرش ویزای 5 ساله کانادا را بالا می‌برد. با این ‌حال باید کاملاً صادقانه نوشته شود و همه موارد ذکرشده در آن حتماً رعایت گردند.

آیا با ویزای توریستی کانادا میتوان اقامت گرفت؟

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی به‌طور مستقیم تقریباً غیرممکن است، مگر در شرایط بسیار اضطراری. البته روش‌های غیرمستقیم برای این کار وجود دارند. با این ویزا شما می‌توانید وارد کانادا شوید و امور مهاجرت به کانادا را راحت پیگیری نمایید. همچنین به دلیل سابقه اقامت در کانادا به‌طور موقت، شانس اخذ اقامت دائم کانادا برای شما بالاتر خواهد رفت.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم

تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم

اخذ اقامت کانادا با ویزای توریستی به ‌صورت مستقیم بسیار دشوار باشد. در این ‌باره توصیه می‌کنیم حتماً از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام استفاده نمایید. در بیشتر مواقع، صرفاً با داشتن ویزای 5 ساله کانادا نمی‌توان اقامت گرفت.

یکی از راه‌های اخذ اقامت کانادا با ویزای توریستی آن است که شرایط واقعاً خاصی برای شما پیش بیاید و در وضعیت اضطرار به شما اقامت بدهند. حالت غیرمستقیم این است که با ویزای مولتی وارد کانادا شده باشید و با یک فرد مقیم آن کشور ازدواج کنید. آنگاه می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. روش دیگر این است که با این ویزا به کانادا بروید و فرصت‌های شغلی را جستجو کنید. سپس ویزای کار کانادا را بگیرید و بهترین مشاغل در کانادا را برای خود بیابید.

دلایل ریجکتی ویزای 5 ساله کانادا

 • ناقص یا غیرشفاف بودن اطلاعات
 • محدودیت زمان انقضای پاسپورت
 • نپذیرفتن دلایل شما برای اخذ ویزای کانادا
 • نداشتن سابقه قوی از نظر مسافرت. به‌خصوص اینکه تاکنون به هیچ کشور اروپایی و غیره نرفته باشید یا مسافرت شما به کشورهای اروپایی دچار مشکلاتی شده باشد.

مزایای ویزای توریستی کانادا

 • امکان اقامت مادام‌العمر در کانادا (در بازه‌های زمانی شش‌ماهه)
 • عدم نیاز به گرفتن مجدد ویزا برای هر بار ورود به کانادا
 • ساده‌تر بودن فرآیند پذیرش نسبت به برخی از دیگر انواع ویزاهای کانادا
 • مناسب برای کسانی که دریافت اقامت دائم کانادا یا مهاجرت به کانادا برایشان دشوار است
 • بهره‌مندی از برخی مزایای زندگی در کانادا

اگر قصد اخذ ویزای توریستی کانادا و بازدید از این کشور زیبا را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات روند آن مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.


اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 6 میانگین: 4.3]

0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ