مزایای زندگی در کانادا

افرادی که آشنایی بیشتری با مزایای زندگی در کانادا دارند، می‌دانند که این کشور به داشتن جوی صمیمی و محیطی امن معروف است. کانادا در مجموع جزء سه کشور برتر دنیا می‌باشد و از نظر کیفیت زندگی در جهان حرف اول را می‌زند، همین امر باعث شده تا مهاجرت به کانادا جزو اولین مقصدها برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، انتخاب شود. از نظر مساحت در جهان، کانادا رتبه دوم را دارد. جمعیت آن نیز حدوداً 38 میلیون نفر است. در ادامه این مطلب از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام، به مزایای زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. مزایای زندگی در کانادا

فرصت‌های شغلی فراوان و وضعیت اقتصادی پایدار

کشور کانادا از نظر فرصت‌های شغلی، هیچ کمبودی ندارد. بلکه کشوری عالی برای یافتن شغل ایده‌آل و ساختن آینده‌ای رؤیایی برای خود و خانواده‌تان محسوب می‌شود. اقتصاد کانادا به سرعت در حال شکوفایی است. به همین دلیل، اکنون مشاغل موردنیاز کانادا بسیار فراوان هستند. نیروهای کار ماهر می‌توانند به آسانی از طریق ویزای اسکیل ورکر کانادا یا برنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

کانادا از نظر دستمزد میانگین مشاغل، رتبه نهم را در جهان دارد. در حالی که آمریکا در این رتبه‌بندی، یازدهم استف همین امر باعث شده تا هزینه زندگی در کانادا مناسب تر از آمریکا باشد. همچنین از نظر تعادل بین کار و زندگی، کانادا در وضعیت مناسبی قرار دارد. یعنی مانند برخی کشورها فشار کاری در آن، چندان زیاد نیست. تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای کارکنان مشغول و بازنشستگان هم مزایای زندگی در کانادا را دوچندان می‌کنند.

فرصت های شغلی زیاد از مزایای زندگی در کانادا می باشد

مزایای زندگی در کانادا؛ کانادا کشوری چند ملیتی

کانادا را می‌توان جزء کشورهای جهان با بالاترین تنوع نژادی دانست. حدود یک‌چهارم از جمعیت کانادا، متولد کشورهای دیگری هستند و انتظار می‌رود این میزان تا سال 2031 بیشتر هم شود. بیش از 30 اجتماع رسمی مختص هر ملیت، در کانادا وجود دارد. هر اجتماع هم به خودی خود، دارای بیش از 100 هزار عضو است.

یکی از مزایای زندگی در کانادا این می‌باشد که فرقی ندارد از کجای جهان هستید یا چه فرهنگی دارید. جو این کشور به گونه‌ای است که هر نژاد و ملیتی را با آغوش باز می‌پذیرد. همچنین کانادایی‌ها بسیار مهربان، یاری‌رسان، پرتلاش و دلسوز هستند.

مزایای زندگی در کانادا؛ کیفیت بالای آموزش

یکی دیگر از مزایای زندگی در کانادا کیفیت واقعاً بالای آموزش آن است. سه مورد از 20 شهر آموزشی برتر جهان، در کانادا هستند. طبق نظرسنجی از دانشجویان در کانادا، این کشور دومین کشور از نظر رفاه برای دانشجویان و دانش‌آموزان است. همچنین حدود 100 دانشگاه و 15500 مدرسه ابتدایی و دبیرستان در کشور کانادا وجود دارد. آنها برای تحصیل فرزندان در کانادا، بهترین امکانات را ارائه می‌کنند. کانادا نخستین کشور جهان از نظر سطح تحصیلات شهروندان به‌شمار می‌رود.

مزایای زندگی در کانادا؛ کیفیت بالای آموزش

مزایای زندگی در کانادا؛ بیمه رایگان همگانی

سیستم بیمه در کانادا، رایگان و برای همه آزاد است. هزینه آن نیز تماماً توسط بودجه مالیاتی کشور تأمین می‌شود. همه شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا می‌توانند از بیمه رایگان و عمومی این کشور استفاده کنند. یعنی دیگر نیازی نیست افراد نگران پرداخت هزینه سنگین عمل‌های جراحی و ویزیت پزشک باشند. این در حالی است که حتی در کشوری مانند آمریکا، چنین امکانی وجود ندارد.

مزایای زندگی در کانادا؛ نرخ پایین جرم و جنایت

امنیت بالا را می‌توان یکی از مهم ترین مزایای زندگی در کانادا برشمرد. این کشور یکی از امن‌ترین مناطق در سرتاسر جهان می‌باشد. کانادا طبق شاخص زندگی بهتر OECD از نظر ایمنی و امنیت نمره 1/9 از 10 را کسب کرده است.

میزان جرم و جنایت در کانادا بسیار پایین می‌باشد و از سال 2000 به بعد حتی کاهش شدیدتری هم داشته است. به‌طوری که در سال 2019 این نرخ نسبت به سال 2003 به میزان 30 درصد پایین‌تر آمده است. در مقام مقایسه باید بگوییم که آمار قتل در کانادا، یک سوم این آمار در آمریکا می‌باشد.

مزایای زندگی در کانادا؛ طبیعت و چشم‌اندازهای ناب

اگر شما هم جزء عاشقان طبیعت هستید، پس محو چشم‌اندازها و مناطق طبیعی بی‌نظیر کانادا خواهید شد. در این کشور حدود 10 میلیون کیلومتر طبیعت سرسبز و ناب و زیبا وجود دارد. جای‌جای این کشور شبیه همان کار پستال‌های رنگارنگی است که از چشم‌اندازها دیده‌اید.

کشور درخت افرا، مجموعاً 243 کیلومتر خط ساحلی و تعداد 561 دریاچه شامل 4 دریاچه عظیم دارد. این موارد جزء مهم ترین مزایای زندگی در کانادا از نظر طبیعت آن است. شک نکنید که از گام برداشتن در مسیرهای پارک کاتدرال گرو در بریتیش کلمبیا، کوه گردی در پارک الگونکین یا شنا در دریاچه لیتل مانیتو نهایت لذت را خواهید برد.

مزایای زندگی در کانادا؛ طبیعت و چشم‌اندازهای ناب

مزایای زندگی در کانادا؛ قیمت مناسب مسکن

حدود 66% از کانادایی‌ها، صاحب‌خانه هستند. البته خرید ملک در کانادا در برخی از شهرهای بزرگ، یا حتی اجاره مسکن می‌تواند هزینه سنگینی را به افراد تحمیل کند. اما به هر حال، قیمت اجاره مسکن در کانادا نسبت به آمریکا، به طور میانگین 20 درصد پایین‌تر می‌باشد.

کانادا کشوری پهناور با جمعیتی نه‌چندان شلوغ است. به همین دلیل، مناطق جغرافیایی زیاد با تعداد بالایی مسکن دارد. در نتیجه، قیمت مسکن در کانادا چندان سهمگین نخواهد بود. ضمناً در برخی استان‌ها و مناطق کانادا مانند چندین شهر در استان کبک، قیمت مسکن بسیار ارزان‌تر است و در عین‌حال امکانات شهری و مدرن فراوانی در آنها وجود دارد.

مزایای زندگی در کانادا؛ کشوری شاد با انواع تفریحات

کانادا کشوری سرشار از مناطق طبیعی برای گشت‌وگذار، فستیوال‌های موسیقی و اماکن تاریخی و هنری است. همچنین در این کشور تأکید دوچندانی بر ورزش‌های حرفه‌ای وجود دارد. البته ورزش‌های تفریحی کانادا بیش از ورزش‌های حرفه‌ای آن، دارای تنوع و طرفدار هستند. این موارد از مزایای زندگی در کانادا از نظر تفریحی می‌باشند. هرگز در کانادا حوصله‌تان سر نمی‌رود.

مزایای زندگی در کانادا؛ کشوری شاد با انواع تفریحات

مزایای زندگی در کانادا؛ بالاترین استاندارد زندگی

در سال 2020، طبق گزارش جهانی U.S. News & World Report کانادا برترین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی شناخته شد. در این گزارش نُه جنبه از کیفیت زندگی ازجمله توانایی پرداخت هزینه‌ها، ثبات سیاسی و ایمنی در نظر گرفته می‌شوند. کانادا در هفت مورد از این نه جنبه، 90 نمره از 100 نمره را از آن خود کرد. همچنین نمره‌اش در ثبات سیاسی و سلامت عمومی، 100 بود.

وضعیت مناسب مراقبت از سلامت و تغذیه، آموزش باکیفیت و فرصت‌های استخدامی بالا در کنار ایمنی و امنیت درجه از مزایای زندگی در کانادا هستند. البته ثبات اقتصادی و سیاسی هم تأثیر شگرفی روی وضعیت زندگی در کانادا داشته‌ است. پس بی‌دلیل نیست که کانادا را کشور رؤیاها می‌دانند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور زیبا را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات مزایای زندگی در کانادا مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین