اخذ ویزای استارتاپ هلند

هلند به مرکزیت آمستردام، یکی از کشورهای زیبای قاره اروپا است که با تنوع فرهنگی نسبتاً گسترده و سطح رفاه اجتماعی بالا، هر ساله پذیرای هزاران مهاجر از سراسر دنیا می‌باشد. به دلیل فرهنگ بالای مدیریتی و رشد اقتصادی روز افزون هلند، این کشور گزینه مناسبی برای اخذ ویزای استارت آپ است. کشور هلند دارای اقتصای فعال و پویا می‌باشد. سهم بزرگی از گردش چرخ اقتصادی هلند، به واسطه استارت آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا انجام می‌شود. از این رو، دولت هلند حمایت اساسی و کاملی از استارت آپ‌ها دارد و اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ را در اختیار افراد واجد شرایط قرار می‌دهد.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی اقامت هلند از طریق استارت آپ بپردازیم و شرایط اخذ ویزای استارت آپ هلند را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم جزء آن دسته افراد خلاق و نوآوری هستید که ایده‌هایی ناب برای راه‌اندازی استارت آپ دارند، این مقاله به شما کمک می‌کند که با تمامی جوانب و مراحل اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ آشنا شوید. کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در این مقاله به پرسش‌های شما در مورد ویزای استارت آپ هلند، مراحل اخذ این نوع ویزا، شرایط دریافت آن و شرایط اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ پاسخ خواهند داد.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. اخذ ویزای استارتاپ هلند

معرفی ویزا و اقامت هلند از طریق استارتاپ

استارت آپ‌ها، همان ایده‌های خلاقانه و نابی هستند که برای رفع نیازهای اقتصادی، صنعتی، پزشکی و اجتماعی جامعه مطرح می‌شوند و آماده اجرا شدن در بستر یک جامعه را دارند. استارت آپ‌ها عمدتاً منجر به به‌وجود آمدن کسب و کارهای نوپایی می‌شوند که به سرعت شکوفا می‌گردند و از نظر اقتصادی، بسیار زود بازده هستند و به سرعت به سوددهی می‌رسند.

کشورهای اروپایی به خصوص هلند، ارزش این ایده‌ها و کسب و کارها را به خوبی درک می‌کنند و می‌دانند که ورود چنین کسب و کارهایی در کشور، می‌تواند باعث شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد آن کشور شود. به همین جهت، اغلب کشورهای اروپایی شرایط ویژه‌ای را برای دریافت ویزای استارت آپ فراهم کرده‌اند. هلند یکی از کشورهایی می‌باشد که با فراهم کردن امکان کسب ویزای استارت آپ و اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ شرایط را برای ورود چنین کسب و کارهایی تسهیل کرده‌ است.

معرفی ویزا و اقامت هلند از طریق استارتاپ

دولت هلند در سال 2015 به‌منظور حمایت هرچه بیشتر از استارت آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا، اقدام به تصویب قانونی مبنی بر ارائه ویزای استارت آپ هلند و اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ نمود. با تصویب این قانون، فضا برای افراد صاحب ایده و مبتکر جهت مهاجرت به هلند فراهم گردید. یکی از مزیت‌های اصلی ویزای استارت آپ هلند این است که نیاز به سرمایه زیادی ندارد و افرادی که دارای ایده‌های اقتصادی و تجاری نو و مبتکرانه هستند، به راحتی‌ می‌توانند برای دریافت ویزای استارت آپ هلند اقدام کنند. بعد از اخذ ویزا استارت آپ هلند نیز، مهاجرین به راحتی می‌توانند برای دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ اقدام نمایند.

یکی دیگر از کشورهایی که متقاضیان زیادی به دنبال اخذ ویزای استارتاپ و اقامت در آن کشور می باشند، کشور زیبای کانادا می باشد. اگر شما هم به دنبال ویزای استارتاپ کانادا می باشید، پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در وبسایت ما از دست ندهید.

این مطلب را از دست ندهید: ویزای استارتاپ فرانسه

شرایط دریافت ویزای استارت آپ هلند

هلند یکی از کشورهای فوق‌العاده زیبای قاره پهناور اروپا است که هر ساله به دلیل طبیعت بکر و فرهنگ اجتماعی مخصوص خود، پذیرای هزاران هزار توریست و بازدیدکننده از سراسر دنیا می‌باشد. توریست‌ها برای سفر به هلند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای توریستی هلند نمایند و نهایتاً تا 90 روز در این کشور زیبا، حضور پیدا کنند. اما برای مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند، باید یکی از روش‌های ادامه تحصیل، سرمایه‌گذاری اقتصادی، ازدواج و تولد را بسته به شرایط هر یک انتخاب نمود.

ایده کسب و کار

شرط اول در دریافت ویزای استارت آپ هلند و اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ داشتن یک ایده تجاری برای شروع یک بیزینس و کسب و کار می‌باشد. باید یک ایده ناب و در عین حال عملی و در دسترس، داشته باشید. ایده‌ای که از نظر قانون هلند دارای هیچ‌گونه منعی نباشد، از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر و با امکانات و سرمایه‌های موجود فعلی، سازگاری کامل داشته باشد.

طرح توجیهی

گام اول در اخذ ویزای استارت آپ هلند و دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ این است که این طرح و ایده باید در قالب یک طرح توجیهی و نقشه راه کسب و کار، تحویل اداره مهاجرت هلند داده شود. کارشناسان و متخصصان اداره مهاجرت، تمامی جوانب طرح شما را می‌سنجند و بر مبنای صحت و سقم این طرح است که نتیجه نهایی را مشخص خواهند کرد. پس، قبل از هرگونه اقدام رسمی برای دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ طرح کسب و کار و استارت آپ خود را کاملاً بسنجید و سبک سنگین کنید. تمامی جوانب و شرایط از قبیل شرایط اجتماعی، شرایط اقتصادی و شرایط فرهنگی هلند باید در ایده و طرح‌تان در نظر گرفته شوند.

دریافت ویزای استارت آپ هلند

شرکت تسهیل کننده یا حمایت کننده (Facilitator)

داشتن یک ایده تجاری ناب کسب و کار برای دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ، کافی نیست. شما علاوه بر ایده باید یک شرکت تسهیل کننده یا حمایت کننده (Facilitator) نیز داشته باشید تا ایده و بیزینس پلن شما را تایید نماید. برای دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ باید یک شرکت تسهیل کننده در هلند پیدا کنید که با شما در زمینه پیاده‌سازی ایده‌تان همکاری نماید و برای اجرای این ایده با شما قرارداد ببندد. شما به عنوان متقاضی باید این شرکت را راضی نمایید که ایده‌تان نوآورانه و مناسب اجرا در هلند است و سپس با گرفتن نامه تاییدیه از شرکت حمایت کننده، برای دریافت ویزای استارت آپ و دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ انگلیس

نحوه اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ

اگر همه چیز خوب پیش برود و متقاضی بتواند کارآمد بودن و نوآورانه بودن ایده‌ خود را به تائید یک شرکت تسهیل کننده هلندی برساند، باید یک قرار داد رسمی با این شرکت بسته شود. سپس متقاضی می‌تواند از طریق سفارت و اداره مهاجرت هلند، برای دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ اقدام نماید. در صورتی‌که سفارت نیز با مهاجرت موافقت کند و صدور ویزای استارت آپ هلند را برای متقاضی بلامانع بداند، در ابتدا به او یک ویزای یک ساله داده می‌شود.

در این یک سال، متقاضی اقامت هلند از طریق استارت آپ فرصت دارد که تمامی تلاش خود را برای راه‌اندازی استارت آپ و کسب و کار خودش، به عرصه نمایش بگذارد. با پایان یک ‌سال، اگر متقاضی با حمایت شرکت تسهیل، موفق به راه‌اندازی طرح و ایده خود شود یا پیشرفت قابل توجهی در مسیر راه‌اندازی استارت آپ داشته باشد، یک اقامت کاری دو ساله به وی داده می‌شود. نهایتاً در دو سال بعدی نیز اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم هلند اقدامات لازم را انجام دهد.

با توجه به فضای پویای اقتصادی هلند و سیستم مالی کم ریسک این کشور، چنانچه ایده ارائه‌شده برای استارت آپ، ایده ناب و نوآورانه و خلاقانه‌ای باشد، امکان موفق نشدن بسیار کمتر از آن چیزی است که بتوان تصور کرد.

چگونگی اخذ اقامت استارت آپ هلند

دیگران می خوانند: ویزای استارتاپ دانمارک

دورنمای اقامت هلند از طریق استارت آپ

همانطور که قبلاً گفتیم، ویزای استارت آپ هلند نیازی به سرمایه‌گذاری ندارد. اما چیزی که متقاضی ویزای استارت آپ هلند به عنوان سرمایه با خود به این کشور منتقل می‌کند، شاید خیلی ارزشمندتر از پول باشد. یک ایده ناب و نوآورانه با پشتوانه علمی و اقتصادی، چیزی کم از یک سرمایه نقدی چند صد هزار یورویی ندارد. بنابراین اگر شما هم متقاضی دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ هستید، توصیه می‌کنیم ابتدا کمی شرایط کشور هلند را از نظر اقتصادی و اجتماعی بسنجید و در مورد ایده‌تان که سرمایه اصلی شما است، بهترین تصمیم را بگیرید.

فاکتور بسیار مهمی که در بحث اقامت هلند از طریق استارت آپ مطرح می‌شود، این است که رویکرد دولت هلند و جامعه آن، با استارت آپ‌ها و طرح های این چنینی، چگونه است؟ آیا راه‌اندازی یک استارت آپ توسط دولت هلند پشتیبانی می‌شود؟ آیا هلند کشوری است که برای اجرای ایده‌های استارت آپی، بستری مناسب و امن دارد؟ اینها سوالاتی هستند که ذهن تمامی متقاضیان اخذ ویزای استارت آپ هلند و دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ را مشغول به خود کرده‌اند. در ادامه به صورت مختصر به این دغدغه‌ها می‌پردازیم. چندین پارامتر در بررسی امنیت اقتصادی و اجتماعی کشور هلند مطرح هستند که در ادامه به دو مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

استارتاپ های هلند

تصاحب اموال در ورشکستگی

یکی از این فاکتورها، فاکتور مصادره اموال به دلیل ورشکستگی توسط دولت هلند است. بررسی آمارها نشان می‌دهد که کشور هلند از نظر معیار مصادره اموال به دلیل ورشکستگی، دارای وضعیت بسیار کم ریسکی است. یعنی اگر متقاضی اقامت هلند از طریق استارت آپ به هر دلیلی با شکست مواجه گردد و ورشکسته، ریسک تصاحب اموالش توسط دولت، بسیار پائین است. این حاکی از نظام اقتصادی امن این کشور می‌باشد.

نرخ تولید ناخالص

نرخ تولید ناخالص کشور هلند نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین پارامترها در ارزیابی یک نظام اقتصادی، عددی رو به رشد و امیدوار کننده است. تولید ناخالص روبه رشد هلند حاکی از پویا بودن اقتصاد و صنعت این کشور دارد و نشان می‌دهد که فضای این کشور برای متقاضیان اقامت هلند از طریق استارت آپ تا چه اندازه مناسب است.

بیش از این صحبت کردن در مورد پارامترها و فاکتورهای اقتصادی هلند، شاید خارج از حوصله این مقاله باشد. اما به عنوان یک جمع‌بندی، صریحتاً می‌توان گفت که اقتصاد پویای هلند و سیستم مالی امن این کشور، یکی از دلایل افزایش نرخ مهاجرت و اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ است.

این مقاله را از دست ندهید: ویزای استارتاپ اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارت آپ هلند

مدارک لازم برای اخذ اقامت هلند از طریق استارتاپ، شامل موارد زیر هستند:

1- طرح توجیحی و نقشه راه کسب و کار و استارتاپ مورد نظر

2- قرارداد رسمی با یک شرکت تسهیل کننده یا حمایت کننده (Facilitator) معتبر در هلند

3- مدارک هویتی شامل کارت ملی، پاسپورت و شناسنامه

4- گواهی تمکن مالی و مدارکی که بتواند قدرت مالی متقاضی برای زندگی در هلند را ثابت نماید

مدارک ویزای استارت آپ هلند

میزان سرمایه اولیه ویزای استارت آپ هلند

هر ایده‌ای، با پشتوانه فکری به یک کسب و کار موفق تبدیل خواهد شد. همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ نیازی به سرمایه اولیه و هزینه مشخصی ندارد. یعنی طبق قانون هیچ حدی برای هزینه و سرمایه اولیه مشخص نشده است. اما هیچ کسب و کاری بدون سرمایه اولیه پا نخواهد گرفت.

سرمایه اولیه‌ای که متقاضی اقامت هلند از طریق استارت آپ به این کشور می‌برد، نشان‌دهنده میزان اعتماد و اطمینانی است که به شکوفایی و ناب بودن طرح و ایده خود دارد. سرمایه اولیه بیشتر باعث می‌شود که شرکت های تسهیل کننده با میل و رغبت بیشتری جذب حمایت از ایده استارت آپی شوند و شرایط متقاضی برای اخذ ویزای استارت آپ هلند و دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ، مساعدتر باشد. میزان سرمایه اولیه باید به طور دقیق در نقشه راه کسب و کار که به اداره مهاجرت داده می‌شود، ذکر گردد. هرچه میزان سرمایه اولیه بیشتر باشد، امتیاز و رتبه متقاضی اقامت هلند از طریق استارت آپ بیشتر می‌شود و شانس جذب حمایت شرکت تسهیل کننده بیشتری خواهد داشت.

آنچه دیگران می خوانند: ویزای استارتاپ فنلاند

مراحل دریافت ویزای استارت آپ هلند

برای دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ ابتدا باید یک ایده ناب نوآورانه و خلاقانه برای شروع یک کسب و کار داشته باشید و باید این ایده را تبدیل به یک نقشه راه کسب و کار کنید، یک طرح توجیهی و یک نقشه راه که تمامی ابعاد اقتصادی و اجتماعی طرح‌تان در آن گنجانده شده باشد. سپس باید یک شرکت تسهیل کننده یا حمایت کننده (Facilitator) پیدا کنید. یک شرکت تسهیل کننده خوب مانند یک اهرم قوی می‌تواند روند اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ را تسریع ببخشد.

حال که هم نقشه راه دارید و هم با یک شرکت تسهیل کننده قوی وارد قرارداد شدید، باید به سفارت مراجعه نمایید. در سفارت تمامی مدارک هویتی خود را باید ارائه دهید. همچنین باید گواهی تمکن مالی نیز داشته باشید و بتوانید ثابت کنید که از تمکن مالی کافی برای زندگی در هلند برخوردار هستید.

پس از احراز هویت و احراز تمکن مالی و پاس کردن سایر آیتم‌های سفارت هلند، ویزای موقت هلند برای شما صادر می‌شود و می‌توانید کسب و کار خود را در کشور هلند آغاز نمایید.

مراحل دریافت استارتاپ ویزای هلند

مزایا و معایب ویزای استارت آپ هلند

اخذ ویزای استارت آپ هلند و دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ دارای مزایای مختلفی است. در بخش‌های قبلی مقاله به صورت پراکنده به این مزایا اشاره کردیم. در ادامه به صورت موردی به مزیت‌های ویزای استارت آپ هلند، اشاره خواهیم کرد:

1- اقتصاد پویا و در عین حال امن هلند: هلند کشوری با تورم اقتصادی بسیار ناچیز می‌باشد. این تورم کم باعث‌شده است که فضای اقتصادی کشور از یکنواختی و رکود خارج شود و روز به روز شاهد پیشرفت اقتصاد و در نتیجه کسب و کارهای هلند باشیم. این پویایی اقتصادی به استارت آپ‌ها اجازه رشد بی حد و مرز داده و زمینه را برای فعالیت استارت آپ‌ها، بیش از پیش فراهم‌تر کرده است. رشد اقتصادی روز افزون، رونق همیشگی صنعت و حمایت سیستم مالی از کسب و کارهای نوپا، متقاضیان زیادی را برای اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ به این کشور جذب می‌نماید.

2- عدم نیاز به سرمایه اولیه هنگفت: قوانین مهاجرتی هلند، حد و مرزی را برای سرمایه اولیه اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ مشخص نکرده است. این باعث‌شده است که متقاضیان با فراغ بال بیشتری به این شیوه مهاجرتی و دریافت ویزای استارت آپ هلند، فکر کنند.

3- حمایت جامعه از استارت آپ‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که رویکرد جامعه هلند نیز در مقابل استارت آپ‌ها بسیار مساعد و مثبت است. اسپانسرها و حامیان مالی زیادی برای حمایت از متقاضیان اقامت هلند از طریق استارت آپ وجود دارند و حاضر هستند سرمایه‌گذاری هنگفتی را بر روی طرح‌ها و ایده‌های متقاضیان، انجام دهند.

شاید نتوان معایبی را برای این روش مهاجرت، مطرح کرد. اگر واقعاً متقاضی صاحب ایده‌ای بکر باشد و از سوددهی ایده خود، اطمینان کامل داشته باشد، این روش یکی از بهترین روش‌ها و آیند‌دارترین راه‌ها برای مهاجرت است. سخت‌ترین قسمت کار، عقد قرارداد با شرکت تسهیل کننده می‌باشد. پیدا کردن این شرکت، ارتباط با او و توجیه کردن او برای سرمایه‌گذاری در طرح، شاید کمی زمان‌بر و مشکل باشد.

مزیت های اخذ ویزای استارتاپ هلند

بیشتر بخوانید: ویزای استارت آپ پرتغال

جمع‌بندی

هلند یکی از کشورهایی است که از کسب و کارهای نوپا و استارت آپ‌ها حمایت گسترده‌ای می‌نماید. این کشور با فضای اقتصادی شاداب و پویا و حمایت همه جانبه دولت از استارت آپ‌ها، بهترین بستر برای متقاضیان اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ است. ما در این مقاله سعی کردیم به جنبه‌های مختلف اخذ ویزای استارت آپ هلند و دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ‌ بپردازیم و شرایط و نحوه اقدام برای دریافت این ویزا را بررسی کنیم. متقاضیان بعد از آماده‌سازی طرح بیزینسی خود، باید با یک شرکت تسهیل کننده در کشور هلند وارد مذاکره شوند و یک قرارداد عقد نمایند. دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ‌ نیاز به سرمایه اولیه ندارد. هرچند که سرمایه اولیه باعث تسریع کارها و شکوفا شدن سریع‌تر استارت آپ می‌شود.

سوالات متداول اخذ ویزای استارت آپ هلند

آیا هلند کشور امنی برای سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای استارت آپ است؟

بله هلند با داشتن یکی از پایدارترین، سالم‌ترین و امن‌ترین اقتصادهای دنیا، بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری است متقاضیان می‌توانند با خیالی راحت برای دریافت اقامت هلند از طریق استارت آپ اقدام نمایند.

آیا برای اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ نیاز به سرمایه اولیه زیاد است؟

خیر هیچ محدودیتی از بابت سرمایه اولیه برای اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ وجود ندارد.

آیا داشتن یک ایده نوآورانه برای اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ کافی است؟

خیر. علاوه بر داشتن طرح نوآورانه تجاری، متقاضی باید همراهی یک شرکت تسهیل کننده نیز داشته باشد.

ویزای استارت آپ هلند، موقتی است یا دائمی؟

این ویزا ابتدا به صورت یک ساله صادر می‌شود. در صورت پیشرفت و موفقیت استارت آپ، این ویزا تبدیل به یک ویزای دو ساله می‌گردد و پس از پنج سال متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم هلند از طریق استارت آپ اقدام نماید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین