مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی است و به‌عنوان عضو اتحادیه اروپا، تسهیلات خاصی را به شهروندان سایر کشورها برای مهاجرت، ارائه می‌دهد. در اسپانیا جاذبه‌های زیادی همچون آب‌وهوای عالی، مکان‌های جذاب، فرهنگ غنی، غذاها و منظره‌های شگفت‌انگیز وجود دارد. به همین دلیل، هر سال افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به این کشور زیبا می‌گیرند. اگر افراد، اهل یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشند، برای مهاجرت به اسپانیا باید مجوز اقامت اسپانیا دریافت نمایند. انواع مختلفی از مجوزهای اقامت وجود دارد که افراد می‌توانند دریافت نمایند. کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در این مقاله تمامی نکات مربوط به مهاجرت به اسپانیا را شرح خواهند داد.

مهاجرت به اسپانیا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. مهاجرت به اسپانیا

کشور اسپانیا برای مهاجرت چگونه کشوری است؟

اسپانیا یکی از متنوع‌ترین فرهنگ‌های جهان را دارد و از بدو پیدایش، بر پایه گروه‌های متنوع و ناهمگون بناشده است. بنابراین این کشور جامعه‌ای بسیار قوی برای مهاجران دارد. به همین دلیل، مهاجرت به اسپانیا به‌عنوان یکی از هدف‌های اصلی برای بسیاری از افراد به‌شمار می‌رود. به عنوان مثال، بسیاری از کافه‌تریاهای خوب در مرکز شهر مادرید یا بارسلونا توسط مهاجران اداره می‌شوند. بنابراین، بعد از گرفتن اقامت اسپانیا شروع یک زندگی جدید در این کشور بسیار آسان خواهد بود. زیرا مهاجران می‌توانند با گروه وسیعی از افراد همفکر خود مواجه شوند که در موقعیتی مشابه آن‌ها قرار دارند. افرادی که کشور خود را رها کردند تا آینده جدیدی در اسپانیا بسازند.

اسپانیا یکی از کشورهای جهان است که دارای تفکرات باز می‌باشد. همچنین اسپانیا به‌عنوان سومین کشور جهان از نظر مکان‌ میراث جهانی شناخته‌شده است و دارای 47 میراث جهانی یونسکو می‌باشد. این بدان معنا است که اگر مهاجران عاشق کاوش و کشف مکان‌های شگفت‌انگیز جدید هستند، مهاجرت به اسپانیا و فرهنگ وسیع آن برای آن‌ها مناسب است.

کشور اسپانیا برای مهاجرت چگونه است

ترکیب عالی کوه و دریا، یکی از دلایل اصلی است که بسیاری افراد گرفتن اقامت اسپانیا را برای بازنشستگی مناسب می‌دانند. زیرا چشم‌اندازهای کشور اسپانیا کاملاً متنوع است.در اسپانیا از طرف شمال، مناظر سبز و پر از کوه وجود دارد و از طرف جنوب، خط ساحلی مدیترانه افراد را به وجد خواهد آورد. اگر مهاجران به دنبال فضایی آرام و خنک باشند، این کشور برای آن‌ها مناسب است.

تجربه زندگی در اسپانیا

بررسی‌های موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام نشان می‌دهد، یکی از نکاتی که مهاجران در مورد تجربه زندگی در اسپانیا خاطر نشان کرده‌اند، صف‌های طولانی این کشور است. در اسپانیا نه‌تنها صف‌ها طولانی هستند، بلکه به نظر نمی‌رسد که کسی عجله داشته باشد. اگر اهل محیطی سریع هستید، این کشور گزینه مناسبی برای مهاجرت نیست. بهترین توصیه برای مهاجرت به اسپانیا این است که افراد قبل از اخذ ویزای اسپانیا برنامه‌ریزی و تحقیق نمایند. با اخذ اقامت اسپانیا افراد باید سعی کنند خود را با سبک زندگی آرام آشنا نمایند.

در اسپانیا فرهنگ از منطقه‌ای به منطقه دیگر، بسیار متفاوت است. صرف‌نظر از اینکه مهاجران فرهنگ‌های مختلفی به اسپانیا آورده‌اند، کمی زمان می‌برد تا افراد به سنت‌های متنوع این کشور عادت کنند. بنابراین با دریافت اقامت اسپانیا بهتر است افراد سعی کنند زمان بیشتری را صرف یادگیری تاریخ و سنت‌های محلی نمایند. این امر به آن‌ها کمک می‌کند فرهنگ اطراف خود را بهتر درک نمایند.

زندگی در اسپانیا

اقامت اسپانیا

اتباع خارجی که مایل به دریافت اقامت اسپانیا هستند، باید مجوز برای کار، سرمایه‌گذاری یا تحصیل داشته باشند. آن‌ها پس از اخذ ویزای اسپانیا اجازه ورود به اسپانیا دارند. اقامت اسپانیا می‌تواند موقت یا دائم باشد که در ادامه به معرفی هر دو آن‌ها خواهیم پرداخت.

اقامت موقت وضعیتی است که به افراد اجازه اقامت در اسپانیا را برای مدتی بیش از 90 روز و کمتر از پنج سال می‌دهد. مهلت انقضای مجوزی که بیش از پنج سال نباشد، بسته به واجدشرایط بودن فرد، ممکن است به‌طور مرتب بنا به درخواست شخص تمدید شود. افراد برای دریافت مجوز اولیه برای اقامت اسپانیا به‌طور موقت، مستلزم دریافت مجوز کار نیستند. فقط باید اثبات شود آن‌ها در این مدت مکان زندگی و بودجه کافی برای خود و در صورت لزوم برای اعضای خانواده خود، دارند.

اقامت طولانی‌مدت وضعیتی است که به افراد اجازه اقامت و کار نامحدود در اسپانیا را با شرایطی مشابه با شهروندان اسپانیایی می‌دهد. اتباع خارجی که به مدت پنج سال بدون وقفه در اسپانیا اقامت موقت داشته باشند و شرایط مقرر در مقررات را داشته باشند، مستحق دریافت اقامت اسپانیا برای طولانی‌مدت خواهند بود. حتی اگر افراد برای تعطیلات یا دلایل دیگری و طبق مقررات مقررشده، کمتر از 11 ماه این کشور را ترک کرده باشند، اقامت آن‌ها بدون وقفه تلقی می‌شود.

اخذ اقامت اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا

شهروندان غیر اتحادیه اروپا، برای کار و زندگی قانونی در این کشور باید مراحل اخذ ویزای اسپانیا را سپری نمایند. سه نوع مختلف ویزا برای گرفتن اقامت اسپانیا وجود دارد. افراد بسته به مدت اقامت در این کشور باید یکی از ویزاهای اسپانیا را دریافت نمایند.

ویزای کوتاه‌مدت اسپانیا

ویزای کوتاه‌مدت یا ویزای شینگن، اقامت اسپانیا را به مدت ۹۰ روز برای شهروندان غیراتحادیه اروپا مجاز می‌کند. به این نوع ویزای اسپانیا، ویزای توریستی نیز می‌گویند. به خاطر داشته باشید که به‌جز ویزای توریستی، دیگر ویزاهای اسپانیا را نمی‌توان تحت ویزای کوتاه‌مدت دریافت کرد. این بدان معنا است که، به‌عنوان یک قاعده کلی، افراد نمی‌توانند با ویزای کوتاه‌مدت برای مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایند و پس از ورود به اسپانیا، مجوز اقامت خود را دریافت کنند. آن‌ها باید از کشور مبدأ خود برای اخذ مجوز اقامت اسپانیا درخواست دهند.

اقامت موقت اسپانیا

اگر افراد قصد دارند برای مدتی طولانی‌تری در اسپانیا زندگی کنند، باید برای اقامت موقت درخواست دهند. اقامت موقت شامل انواع مختلفی از ویزاهای اسپانیا است که به مهاجران اعطا می‌گردد. اقامت موقت به افراد امکان زندگی و کار قانونی در اسپانیا را به مدت 1 یا 2 سال می‌دهد. پس از اتمام این دوره،  به شرطی که هنوز افراد شرایط اولیه را برای اخذ ویزای اسپانیا داشته باشند، می‌توانند مجوز اقامت موقت خود را برای یک یا دو سال دیگر تمدید نمایند.

اقامت دائم اسپانیا

 افراد می‌توانند پس از اخذ ویزای اسپانیا در این کشور به مدت مشخص اقامت کنند. افراد پس از 5 سال اقامت اسپانیا بدون وقفه، دیگر نیازی به تمدید مجوز یا ویزای خود نخواهند داشت. درصورتی که آن‌ها واجدشرایط باشند، می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند و سپس حق زندگی تا پایان عمر خود را در این کشور به دست آورند.

الزامات اخذ ویزای اسپانیا واقعاً آسان است. مدارک لازم برای دریافت اقامت دائم شامل پاسپورت، مجوز اقامت فعلی و فرم مناسب پرشده می‌باشد. افراد پس از 5 سال اقامت اسپانیا واجد شرایط دریافت اقامت دائم خواهند بود. اما افراد باید در نظر داشته باشند که تمام سال‌هایی که در اسپانیا تحت ویزای دانشجویی زندگی کرده‌اند، نصف می‌شود.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

تمامی افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، باید هنگام ورود به این کشور مدارکی را به پلیس مرزی ارائه دهند. مدارکی که افراد باید هنگام سفر به اسپانیا به همراه داشته باشند، تا حدودی به ملیت آن‌ها بستگی دارد. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، تنها چیزی که باید همراه خود داشته باشند، یک کارت شناسایی شخصی یا پاسپورت معتبر است. اما شهروندان کشورهای غیراتحادیه اروپا، باید چندین سند را به پلیس مرزی ارائه دهند. این اسناد به شرح زیر هستند:

1- گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار دیگر پس از تاریخ خروج از شینگن، که در 10 سال گذشته صادرشده باشد

2- فرم درخواست اخذ ویزای اسپانیا

3- دو قطعه عکس با فرمت عکس پاسپورت، تمام‌رخ و پس‌زمینه روشن

4- بیمه سلامت مسافرتی اسپانیا

5- مجوز اقامت که نشان می‌دهد طول مدت اقامت اسپانیا چقدر است و افراد در کجا اقامت خواهند داشت.

6- بلیط رفت‌ و برگشت یا مدرکی که نشان دهد افراد پس از پایان اقامت اسپانیا این کشور را ترک خواهند کرد.

7- اسنادی که هدف افراد را از ورود به اسپانیا ثابت می‌نماید.

توجه داشته باشید که پلیس مرزی اگر به این نتیجه برسد که مهاجران برای اسپانیا خطری دارند، این صلاحیت را دارند که از ورود آن‌ها به اسپانیا جلوگیری نماید. در غیر این صورت، پس از بررسی مدارک، آن‌ها اجازه ورود به اسپانیا و در نتیجه به قلمرو شنگن را خواهند داد.

شرایط کلی برای مهاجرت به اسپانیا

علاوه بر جمع‌آوری اسناد موردنیاز، برای مهاجرت به اسپانیا افراد باید شرایط زیر را برآورده کنند تا بتوانند اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

یکی از شرایط اجباری برای دریافت اقامت دائم اسپانیا این است که افراد پنج سال اقامت بدون وقفه در این کشور داشته باشند و باید با مدارک مناسب آن را ثابت نمایند.

متقاضی مهاجرت به اسپانیا باید ابزاری برای حمایت از خود داشته باشد. به‌عنوان مثال متقاضی باید ثابت کند که درآمد ثابتی در اسپانیا به‌صورت حقوق کارمندی یا حقوق بازنشستگی دارد.

متقاضی اخذ ویزای اسپانیا باید بیمه درمانی خصوصی یا دولتی داشته باشد و مدارک مربوطه را برای تائید آن به همراه داشته باشد.

در صورت احراز تمامی شرایط فوق، فرد باید فرم درخواستی را تکمیل و به اداره امور خارجی ارسال نماید.

متقاضی مهاجرت به اسپانیا باید تمام مدارک را به‌صورت ترجمه‌شده به زبان اسپانیایی ارائه دهد.

پس از اخذ ویزای اسپانیا ورود افراد به اسپانیا نباید بیش از 90 روز طولانی شود.

برای دریافت مجوز کار، مهاجر نمی‌تواند در کشور مبدأ باشد و مراحل را از خارج اسپانیا توسعه دهد. برای دریافت پیشنهاد شغلی در داخل اسپانیا، حضور متقاضی در این کشور امری ضروری است.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین