ثبت شرکت و ثبت شعبه شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا، ثبت شعبه شرکت در کانادا

ثبت شعبه شرکت در کانادا، ثبت شرکت در کانادا، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت و ثبت شعبه شرکت و مراحل ثبت شرکت و ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی توضیح خواهیم داد. بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری و ایجاد شعبه جدید در کانادا را دارند. ایرانیان چگونه می توانند در کانادا شرکت ثبت کنند؟ استانداردهای سرمایه گذاری و میزان امنیت سرمایه برای ثبت شعبه شرکت در کانادا چگونه هستند؟ چه مقدار هزینه برای ثبت شرکت و یا ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا مورد نیاز است؟ شرایط ثبت شعبه شرکت در کانادا چگونه است؟

ثبت شرکت در کانادا و ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا و اخذ اقامت از طریق آن یکی از راه هایی است که این روزها کارآفرینان آن را مورد توجه خود قرار داده اند چون علاوه بر اخذ اقامت کانادا از این راه، به علت وجود اقتصاد پیشرفته کانادا، سود بسیار زیادی نیز به دست می آورند.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کوشش شده به سوالات شما عزیزان درباره ثبت شعبه شرکت در کانادا و ثبت شرکت در کانادا و شرایط و نکات مهم آن پاسخ دهیم.

فهرست مطالب

تاسیس شعبه شرکت در کانادا

یکی از روش های مهاجرت تجاری کانادا روش ایجاد شعبه شرکت و انتقال شرکت به کانادا می باشد. با ایجاد شعبه می توانید در کشوری امن و دارای اقتصادی پایدار، کسب و کار خود را گسترش دهید. ثبت شعبه شرکت در کانادا یکی از روش‌های اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا می باشد. در این مقاله از هلدینگ رسام به تمامی سوالات شما در خصوص اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت پاسخ خواهیم داد.

اما قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر از دکتر نصیری مدیر مجموعه هلدینگ مهاجرتی رسام در مورد ثبت شعبه شرکت در کانادا را مشاهده کنید.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی و تخصصی بوده و شرایط مالی مطلوبی دارند، برای مهاجرت به کانادا می توانند اقدام به تاسیس و راه اندازی یک شعبه از شرکت خود در کانادا نمایند. در برنامه تاسیس شعبه شرکتInternational Mobility Program (Intra-company transferees) با راه اندازی شعبه جدید در کشور کانادا تحت برنامه International Mobility، متقاضی می تواند پس از تاسیس شعبه جدید اقامت کانادا را دریافت نماید. برنامه Intra-company transferees (ICT) بخشی از برنامهInternational Mobility  Program(IMP)   است. هدف برنامه IMP  این است که به شرکت های خارج از کانادا اجازه دهد مدیران و کارمندان ماهر را برای ایجاد یا توسعه شرکت های تابعه، شعبات یا شرکت های تابعه کانادایی خود منتقل کنند. همانند سایر گزینه های تحت IMP، هدف ICT این است که با افزایش اثربخشی و رقابت پذیری تجارت های کانادایی، منافع اقتصادی قابل توجهی برای کشور کانادا به دست آورد.

متقاضی باید رابطه ای موجود با شرکت اصلی داشته باشد که می خواهند او را به کانادا بفرستند. فرد منتقل شده باید یک مدیر اجرایی، مدیر ارشد یا کارمندی با دانش کاملاً تخصصی یا ضروری باشد.

باید مشخص باشد که کارمند توانایی راه اندازی یک شعبه جدید را دارد و پیشرفت قابل توجهی در فعالیت موجود ایجاد خواهد کرد.

پس از صدور مجوز کار، متقاضی می تواند با کسب شرایط لازم از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا، برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. این برنامه می تواند برنامه نیروی متخصص فدرال تحت سیستم Express Entry یا تحت یک برنامه مناسب برای مهاجرت تجاری استانی PNP  باشد.

تماس با کارشناسان هلدینگ رسام

مزایای ثبت شعبه شرکت در کانادا Intra-company transferees (ICT)

 • عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد برای راه اندازی شعبه جدید
 • امکان دریافت ویزای کار در مدت زمان کوتاه
 • عدم نیاز مستقیم به مدرک زبان برای درخواست ویزا و مجوز کار
 • عدم نیاز به دریافت تاییدیه LMIA
 • امکان ایجاد بیزنس در همه شهرها و مناطق کانادا
 • امکان تمدید مجوز کار
 • امکان اقدام و دریافت اقامت دائم کانادا
 • امکان دریافت مجوز کار بدون محدودیت Open Work Permit  برای همسر متقاضی
 • تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال

افتتاح شعبه شرکت در کانادا

کشور کانادا این امکان را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند که یک شعبه از شرکت خود در سراسر جهان را در این کشور تاسیس کنند. افتتاح شعبه در کانادا مستلزم تبعیت از قوانین شرکت‌های چندملیتی است. مالک این شرکت می‌تواند یک فرد غیرکانادایی باشد.

حوزه فعالیت شرکت به طور کلی توسط شرکت مادر تعریف می‌شود. تیم مدیریتی شعبه می‌تواند مستقل از شرکت مادر باشد و یک حساب بانکی برای شرکت مربوطه در کانادا باز کند.

طبق قوانین کشور کانادا، سرمایه و دارایی مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت خارجی در کانادا از شعبه مادر و شرکت خارجی تامین می‌شود.

ثبت نام ترازنامه شرکت خارجی و اظهارات سود و زیان هر سال در رجیستری تجاری کانادایی، توسط شرکت مادر بررسی می‌شوند.

افتتاح شعبه شرکت در کانادا

الزامات مربوط به افتتاح شعبه در کانادا

 • نام شعبه و آدرس آن
 • کپی گواهی ثبت شرکت مادر
 • تفاهم نامه و اساسنامه شرکت مادر
 • صورتجلسه‌های مجمع عمومی یا هیئت مدیره مبنی بر افتتاح شعبه در کانادا
 • وکالتنامه اعضای هیئت مدیره
 • نماینده قانونی شعبه

کانادا اولین کشوری است که برنامه دعوت از نیروی کار و سرمایه گذاران بین المللی از تمام نقاط جهان را در راس برنامه کاری خود قرار داده است.

مهاجرت کاری به کانادا، تحصیل در کانادا و تاسیس شعبه شرکت در این کشور همیشه جذاب و رویایی است .

شرایط ثبت شعبه شرکت و نمایندگی در کانادا

کانادا شامل ده استان یا ایالت است که عبارتند از؛ آلبرتا، اونتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک، نیوفاندلند، نوواسکوشیا، مانیتوبا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و ساسکاچوان است. دو شهر مهم یعنی شهر اوتاوا (پایتخت کانادا) و تورنتو در ایالت اونتاریو قرار دارند.

همانطور که می دانید عملی کردن برنامه تاسیس شعبه یا نمایندگی در هر کشوری شرایط و ضوابط خاصی را می طلبد.

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند. در میان اینها اغلب، شرکت های تابعه و دفاتر شعبه کار می کنند .

این ساختارها در کانادا نیز موجود است و شرکت مادر معمولا فرم کسب و کار را بسته به عوامل مختلف، مانند مالیات و استقلال شرکت ثبت شده در خارج از کشور، انتخاب می کند.

طبق قانون کانادا، شعبه یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل است.

شعبه در واقع یک شکل مناسب از کسب و کار برای شرکت هایی است که تمایل به راه اندازی کسب و کار جدیدتری هستند.

همچنین شعبه ای که کارش منوط به بررسی وضعیت بازار و هموار کردن راه برای شرکا و مشتریان در بازار باشد، دفتر نمایندگی نامیده می شود.

در صورتی که فرد نام تجاری خود را انتخاب نمود با تعیین نوع تجارت در فدرال (استانی یا منطقه ای) و مالکیت فردی و مشارکتی شرکت، می تواند شرکت خود را در کانادا به ثبت برساند.

مالکیت شرکت در کانادا به مالکیت مطلق، مشارکت و تعاونی تقسیم می شود. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، امکان ثبت شرکت به صورت اشتراکی را به مهاجرین نداده و فرد اصلی باید مالکیت شرکت را بر عهده گیرد که متقاضی، پس از مالکیت می تواند برای دریافت شماره کسب و کار و تجارت، حساب مالیات بر درآمد و مجوز خود اقدام نماید.

شرایط ثبت شعبه شرکت و نمایندگی در کانادا

ویژگی های روش ثبت شعبه در کانادا

 • این برنامه فدرال می باشد برخلاف کارآفرینی استانی نیاز به این نیست که متقاضی در یک استان خاص مشغول به کار شود.
 • بدون نیاز به مدرک زبان (مدرک آیلتس)
 • بدون نیاز به سرمایه گذاری مشخص شده
 • مدت زمانی بسیار کوتاه تا صدور ویزا کار کانادا
 • ساپورت کردن متقاضی تا اپلای PR در یک پروسه بسیار کوتاه 

مهاجرت تجاری کانادا از طریق ایجاد شعبه تجاری

در صورتیکه شما صاحب کسب و کاری در کشور مبدا باشید در پی داشتن برخی شرایط می توانید اقدام به افتتاح و ثبت شرکت و یا شعبه جدید در کانادا نمایید.

برخی از این شرایط شامل :  سابقه مدیریت (حداقل ۲ سال) برای آن کسب و کار، می باشد.

البته که سابقه رد شدن بیمه از ایران نیز مورد قبول اداره مهاجرت کاناداست. 

فرد متقاضی برنامه IMP باید یک تعهد نامه مبنی بر اینکه یک شرکت فعال کانادایی احداث‌ می‌کند، در یک آدرس و‌ مکان مشخص شده، مدت زمان دقیق آنرا تعیین می کند، را به امضا برساند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت در کانادا

برای شروع ثبت شعبه شرکت در کانادا، علاوه بر شرایط مورد نیازی که بالاتر ذکر شد شخص متقاضی به برخی اسناد و مدارک هم نیازمند است. این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • اطلاعاتی در مورد شرکت اصلی ، مانند آدرس آن در خارج از کشور.
 • نام شرکت اصلی می بایست در تمام اسناد صادر شده توسط شعبه کانادا ذکر شود.
 • شماره ثبت نام که توسط مقامات کانادایی به شعبه اختصاص داده می شود.
 • آدرس ثبت شده شعبه کانادا در یکی از استان های کانادا.

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند و اغلب به صورت شرکت های تابعه و یا دفاتر نمایندگی وابسته به شعبه اصلی، کار خود را شروع می کنند.

بر اساس قوانین کشور کانادا، شعبه، یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل باشد.

ثبت شعبه در واقع روشی مناسب برای شرکت هایی است که تمایل به گسترش و پیشرفت دارند که شامل مزایای زیادی می باشد.

اما در مجموع باید گفت با توجه به امکان دریافت اقامت دائم کانادا از همین طریق، بعلت شرایط اقتصادی پایدار و در حال پیشرفت این کشور، در نهایت منجر به توسعه و موفقیت بیشتر کسب و کار متقاضیان می شود.

مسئولیت های محدود، فرصت های برنامه ریزی عالی و مزیت های مالیاتی تنها برخی از دلایلی هستند که بسیاری از افراد را به سوی راه اندازی یک کسب و کار در کانادا ترغیب می کنند.

کارشناسان و مشاوران هلدینگ رسام همواره آماده پاسخگویی به سئوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در کشور کانادا، ثبت شرکت در کشور کانادا، ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا، خرید بیزینس در کشور کانادا و کارآفرینی در کشور کانادا هستند تا شما به آسانی برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در این کشور آماده شوید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت در کانادا

سوالات متداول در مورد برنامه ثبت شعبه شرکت در کانادا

با توجه به قوانین مربوط به روش های ICT، حداقل مبلغی برای شعبه ای که داخل کانادا تأسیس می شود، منظور نشده است و سرمایه با شرکت مادر که خارج از کانادا است در نظر گرفته می شود.

بله، با تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، متقاضی و خانواده ویزای کانادا دریافت کرده و میتوانند در مدت کوتاهی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

خیر در روش تأسیس شعبه شرکت در کانادا هیچگونه محدودیت سنی برای متقاضی وجود ندارد و برای شروع پرونده نیز متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

نمونه اقامت های اخذ شده از طریق ثبت شعبه شرکت در کانادا (IMP-ICT)

ثبت شرکت در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ثبت شرکت، سرمایه گذاری، راه اندازی بیزینس و کسب و کار می باشد و افراد بسیاری برای ایجاد یک شرکت جدید به کشور کانادا مهاجرت می کنند. در بسیاری از موارد، گرفتن ویزای کاری کانادا یا مجوز کار در کانادا اولین قدم برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت در کانادا است.

اگر شما یک کارآفرین یا یک فرد خوداشتغال هستید، که به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت می‌باشید و در نهایت می‌خواهید اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید و مقیم دائم کانادا شوید و پاسپورت کانادا را بگیرید، می‌توانید مجوز کار یا work permit را از طریق برنامه International Mobility Program یا روشIMP کانادا از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C10 و C11 اخذ نمایید. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت یکی از بهترین روش های مهاجرت برای افراد کارآفرین و تحصیل کرده می باشد. متقاضیانی که قصد دارند یک بیزینس جدید راه اندازی نمایند، می توانند برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام نمایند. ثبت شرکت در کانادا به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری شناخته شده است و سود زیادی برای صاحبان شرکت در بر دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی باشند، برای مهاجرت به کانادا می توانند اقدام به تاسیس و راه اندازی شرکت در کانادا نمایند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

کارآفرینان و مدیران و کارشناسانی که قصد اقامت در کانادا را داشته باشند، به راحتی می‌توانند با دریافت مجوز کار و اقامت کاری از طریق روشIMP  کانادا به این کشور زیبا مهاجرت کنند. آن‌هایی که برای ثبت شرکت کانادا برنامه‌ریزی می‌کنند، موفقیت بهتری برای درخواست‌های مجوز کار از طریق برنامه International Mobility Program یا IMP  از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C10 یا C11 خواهند داشت.

در برنامه تاسیس شرکت International Mobility Program (Significant benefit) با ثبت شرکت جدید در کشور کانادا تحت برنامه International Mobility، متقاضی می تواند پس از تاسیس شرکت جدید، اقامت کانادا را دریافت نماید. هدف برنامه IMP-SB این است که به افراد خارج از کانادا اجازه دهد ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی خود را در قالب تاسیس و راه اندازی شرکت جدید برای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه کانادایی منتقل کنند.

همانند سایر گزینه های تحت IMP، هدف SB این است که با افزایش اثربخشی ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی منافع اقتصادی قابل توجهی برای کشور کانادا به دست آورد. متقاضی باید فردی با دانش کاملاً تخصصی باشد. باید مشخص باشد که متقاضی توانایی راه اندازی یک شرکت جدید با ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی خود را دارد. پس از صدور مجوز کار، متقاضی می تواند با کسب شرایط لازم از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا، برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. این برنامه می تواند برنامه نیروی متخصص فدرال تحت سیستم Express Entry یا تحت یک برنامه مناسب برای مهاجرت استانیPNP  باشد.

ثبت شرکت در کانادا

نحوه ثبت شرکت در کانادا

در این بخش مراحل ثبت شرکت در کانادا بیان‌شده است و به شما کمک می‌کند تا رؤیای مهاجرت به کانادا و کارآفرین بودن در این کشور را به واقعیت تبدیل کنید.

ارائه یک طرح واقع‌بینانه

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت فرد متقاضی باید یک طرح تجاری کاملاً تحقیق‌شده و دقیق ارائه کند. چنین طرحی شامل تحقیقات بازار می‌شود. همچنین این طرح می‌بایست منعکس‌کننده مسائل مالی، مسائل محلی و غیره باشد. بنابراین، یک برنامه ضعیف منجر به رد درخواست می‌شود.

اثبات ایجاد منافع قابل‌توجه در اقتصاد کانادا

برای اخذ ویزای ثبت شرکت کانادا متقاضی باید نشان دهد که طرح او به‌طور قابل‌توجهی به اقتصاد کانادا کمک می‌کند. البته این بدان معنا نیست که وی باید میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری کند. متقاضی باید نشان دهد تخصص او می‌تواند فرصت‌هایی را برای سایر شرکت‌ها و افراد کانادایی ایجاد کند. با این وجود، هیچ حداقل سرمایه‌گذاری برای این برنامه وجود ندارد.

اثبات توانایی‌های فردی

در زمان درخواست برای ویزای ثبت شرکت کانادا افسر مهاجرت درخواست را بررسی می‌نماید و بر رزومه افراد متقاضی تمرکز می‌کند. در حقیقت، افسر باید مطمئن شود که تجربه و تحصیلات متقاضیان، آن‌ها را به بهترین فرد برای کار درخواستی‌، تبدیل می‌کند. افسر معمولاً نقش صاحب و مدیر شرکت را برای ایجاد شغل در نظر می‌گیرد. با این حال، بسته به پیشینه افراد، ممکن است متقاضیان عملکردهای دیگری داشته باشند. صرف‌نظر از موقعیت، متقاضیان باید نشان دهند که بهترین فرد برای کار موردنظر هستند.

انتخاب نوع مالکیت شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا فرد باید یا یک کسب‌وکار موجود در کانادا را بخرد یا یک کسب‌وکار جدید ایجاد کند. با این وجود، حداقل 50 درصد از سهام شرکت باید متعلق به متقاضی باشد. 50 درصد دیگر نیز می‌تواند متعلق به ایجادکننده شغل یا شخص دیگری باشد.

نحوه ثبت شرکت در کانادا

مراحل ثبت شرکت در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت، فرد متقاضی باید قوانین و شرایط خاصی را رعایت کند تا بتواند طی یک مرحله قانونی شرکت خود را به ثبت برساند. فردی که می خواهد از طریق ثبت شرکت به کشور کانادا مهاجرت کند، باید نامی برای شرکت انتخاب کند.

فردی که قصد ثبت شرکت دارد، باید در انتخاب نام شرکت دقت کند و نباید نامی تکراری برای شرکتش انتخاب کند. همچنین نامی که برای شرکت انتخاب می شود باید با کاری که در شرکت انجام می شود، سنخیت داشته باشد و بی ربط نباشد. برای ثبت شرکت، تکمیل اساسنامه ضروری است و فرد متقاضی برای ثبت شرکت باید اساسنامه ایی را تکمیل کند.

برای تکمیل اساسنامه رعایت بعضی نکات ضروری است و صاحب شرکت باید این نکات را رعایت کند.

 • فرد متقاضی باید استانی که قصد ثبت شرکت در آن را دارد از قبل مشخص کند.
 • نام مدیر عامل شرکت و همچنین امضای او باید در اساسنامه باشد.
 • صاحب شرکت باید نامی را که برای شرکتش در نظر دارد، در اساسنامه بنویسد.
 • متقاضی باید مشخص کند که می خواهد چه نوع شرکتی ثبت کند و وظیفه خود و دیگر اشخاص را در شرکت مشخص کند.
 • متقاضی باید مقرراتی برای شرکت در نظر بگیرد و باید تمام مقررات شرکت را در اساسنامه بنویسد. این اساسنامه باید به زبان فرانسه و انگلیسی ترجمه شود تا کارکنان کانادایی متوجه آن شوند.
 • اعضای هیئت مدیره و همچنین تعداد شرکت های وابسته به آن نیز باید توسط صاحب شرکت مشخص شود.
 • محل زندگی فرد، آدرس شرکت و تلفن متقاضی باید در اساسنامه قید شود.

فردی که به عنوان مدیر عامل برای شرکت انتخاب می شود باید فردی حقیقی باشد زیرا فرد حقوقی نمی تواند سمت مدیر عامل را داشته باشد. مدیر عاملی که برای شرکت در نظر گرفته می شود، دست کم باید 18 سال سن داشته باشد و به سن قانونی رسیده باشد، همچنین باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد. صاحب شرکت باید وضعیت مالی خوبی داشته باشد و بتواند کلیه کارکنان شرکت را از نظر مالی حمایت کند.

مراحل ثبت شرکت در کانادا چگونه است؟

روش imp کانادا

برنامه تحرک بین‌المللی کانادا یا International Mobility Program  به نام ” IMP ” شناخته‌شده است. در واقع در روش imp کانادا با استخدام نیروی کار بین‌المللی توسط کارفرمایان، راهی برای متقاضیان ثبت شرکت کانادا ایجاد کرده تا به کانادا مهاجرت کنند. برنامه IMP کانادا دارای معافیت LMIA است. به عبارتی دیگر، کد معافیت C10 و C11 به کارآفرینان و افراد خود اشتغال اجازه می‌دهد برای دریافت مجوز کاری از طریق ثبت شرکت در کانادا نیازی به LMIA نداشته باشند.

اساساً مجوز کار از طریق روش مهاجرتی IMP کانادا برای آن دسته از کارآفرینانی هستند که خواهان مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کاری بر اساس برنامه‌های کارآفرینی و شغلی خود می‌باشند. کارآفرینان باید موارد زیر را به افسر مهاجرت ثابت کنند:

 • شما متقاضی راه اندازی شرکت در کانادا یا فردی خوداشتغال هستید که دارای یک طرح تجاری و منابع قابل‌دوام است.
 • با ثبت شرکت خود در کشور کانادا شما فعالیت‌های تجاری، اقتصادی یا خود اشتغالی انجام خواهید داد که از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منافع قابل‌توجهی برای شهروندان کانادایی به همراه دارد.

اگر متقاضی بتواند افسر مهاجرت را برای این دو مورد راضی کند، مجوز کار یا اقامت کاری C10 و C11 به او اعطا می‌شود.

منفعت قابل‌توجه برای کانادا

گاهی اوقات مجوز کار یا اقامت کاری از طریق برنامه International Mobility Program یا IMP  از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C10 و C11 بر اساس چشم‌انداز “منفعت قابل‌توجه برای کانادا” تائید یا رد می‌شود. همچنین همان‌طور که قبلاً ذکر شد، افسر مهاجرت، کسب‌وکار یا طرح تجاری پیشنهادی متقاضی را بر اساس منافع قابل‌توجه آن برای کشور کانادا ارزیابی می‌کند. برای تامین «منافع قابل‌توجه برای کانادا» کسب‌وکار موردنظر باید موارد زیر را در بر گیرد:

 • کاری که متقاضی در نظر دارد انجام دهد، یک محرک اقتصادی برای کانادایی‌ها و ساکنان دائمی ایجاد می‌کند. برای مثال، ثبت شرکت در این کشور مستلزم ایجاد مشاغل جدید، رشد صادرات کانادا یا توسعه در هر منطقه خاص کانادا است.
 • کاری که متقاضی قصد انجام آن را دارد، منجر به پیشرفت صنعت در کشور می‌شود. پیشرفت صنعت را نیز می‌توان به روش‌های مختلفی تفسیر کرد مانند توسعه فناوری، نوآوری محصول/خدمات یا بهبود مهارت‌های نیروی کار کانادایی.
 • راه اندازی شرکت در کانادا به طور کلی برای جامعه کانادایی مطلوب است و عواقب مضری ندارد و به کسب‌وکارهای کانادایی تجاوز نمی‌کند.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

در این برنامه افراد ممکن است هزینه ثبت شرکت را به روش‌های مختلف همچون پول خود، پول سایر سهامداران (در صورت وجود)، وام‌های بانکی، وام یا سرمایه‌گذاری توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا اوراق قرضه تأمین کنند. البته، همیشه همه این گزینه‌ها در دسترس نمی‌باشد. صرف‌نظر از سایر منابع سرمایه‌گذاری، افسر مهاجرت ترجیح می‌دهد سرمایه‌گذاری شخصی قابل‌توجهی را توسط متقاضی ببیند. البته، متقاضی باید حداقل 50 درصد از سهام شرکت را نیز در اختیار داشته‌باشد.

افسران معمولاً هم کل سرمایه‌گذاری در شرکت و هم سهم ثبت‌کننده شرکت را در نظر می‌گیرند. با این حال، حداقل میزان سرمایه‌گذاری توسط متقاضیان ثبت شرکت در کانادا وجود ندارد. اگرچه سرمایه‌گذاری به تنهایی موفقیت یک شرکت را تضمین نمی‌کند، اما بر اساس تجربه مهاجران کارآفرین، می‌توان گفت حداقل سرمایه 20 هزار تا 200 هزار دلار کانادا برای ثبت یک شرکت مناسب است.

شرایط لازم برای ثبت شرکت در کانادا

شرایط لازم برای واجدشرایط بودن در برنامه ثبت شرکت کانادا و دریافت مجوز کار یا اقامت کاری از طریق برنامه International Mobility Program توجه به مواردی است که افسران مهاجرت معمولاً از آن‌ها به‌عنوان معیارهای لازم برای واجد شرایط مجوز کار C11، استفاده می‌کنند. این موارد که توسط کارشناسان باتجربه ما در هلدینگ رسام جمع‌آوری شده‌اند، عبارتند از:

 • متقاضی سابقه و استعداد ثبت یک شرکت موفق یا منابع و مهارت لازم برای خرید یک شرکت موجود در کانادا و تبدیل آن به یک نهاد سودآور را داشته باشد.
 • متقاضی حداقل مالکیت 50 درصد سهام شرکتی که در کانادا می‌خرد یا تأسیس می‌کند را داشته باشد.
 • متقاضی یک طرح تجاری سنجیده داشته باشد که واقع‌بینانه است و در شرایط عملی منطقی است.
 • متقاضی نشان دهد، می‌تواند مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را ایجاد کند که برای کانادا و کانادایی‌ها در زمینه‌های مختلف مفید باشد.
 • متقاضی باید یک سری کارهای اساسی را نیز انجام دهد. به‌عنوان مثال، آن‌ها باید منابع مالی را برای ثبت شرکت تضمین کنند. کارآفرینان همچنین باید یک طرح آماده برای استخدام پرسنل داشته باشند و قبل از درخواست برای مجوز کار C11، مکانی را برای خرید یا اجاره پیدا کنند. به طور مشابه، آن‌ها باید در حین درخواست مجوز کار کارآفرینی C11، توسعه شبکه‌ای از همکاران، تأمین‌کنندگان، فروشندگان و غیره کانادایی را آغاز کرده باشند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

مدارک موردنیاز می‌باشند، عبارتند از:

 • مدارک ثبتی و مالکیت شرکت خارجی در صورت وجود
 • اثبات دستاوردهای تجاری یا منحصربه‌فرد بودن شرکت یا دانش فنی (مانند درخواست‌های ثبت اختراع، مقالات خبری، طرح‌ها، مطالب بازاریابی و غیره)
 • مدارک شخصی متقاضی (مدارک تحصیلی، نامه‌های استخدامی، گذرنامه، گواهی ازدواج، عکس پاسپورت، صورتحساب‌های بانکی، گواهی تجربه تجاری و شناخت – جوایز، مقالات خبری، پیشنهادات بین‌المللی و غیره)
 • یک طرح تجاری برای شرکت کانادایی

همکاران ما در هلدینگ رسام شما در آماده‌سازی صحیح تمامی مدارک یاری خواهند کرد.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

اقتصاد مرفه و توسعه‌یافته

نرخ بیکاری در کانادا نسبتاً پایین است و قبل از همه‌گیری کووید-19 حدود پنج درصد بود. در حالی که بلافاصله پس از قرنطینه‌های اجباری افزایش شدیدی به حدود 14 درصد داشت، به تدریج در گذر زمان حدوداً به 8.10 درصد کاهش یافت. به‌طور کلی، نرخ پایین بیکاری همراه با حداقل دستمزد رقابتی، به این معنی است که جمعیت کانادا از نظر مالی باثبات می‌باشد و اقتصاد کانادا بالغ و توسعه‌یافته است.

اقتصاد کانادا همچنین از افزایش صادرات کالا در سال‌های اخیر به دلیل فراوانی منابع طبیعی از جمله گاز طبیعی، نفت خام، زغال‌سنگ، مواد معدنی و ذخایر چوب بهره‌مندشده است. وضعیت اقتصاد کانادا به این معنی می‌باشد که افراد با تاسیس یک شرکت در کانادا به یک پایگاه توسعه‌یافته و منابع ارزشمند مختلف دسترسی خواهند داشت.

محیط تجاری سودمند

کانادا به‌طور پیوسته در میان کشورهای برتر جهان قرار دارد که در آن کسب‌وکارها به راحتی انجام می‌شود، به خصوص زمانی که صحبت از مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت می‌گردد. عامل اصلی این رتبه‌بندی بالا، نرخ مالیات بسیار پایین کانادا برای شرکت‌های تازه تأسیس است که تنها 15 درصد بر سود شرکت می‌باشد. این میزان، بسیار کمتر از کشورهای دیگر مانند ایالات‌متحده (21 درصد) و بریتانیا (19درصد) است.

علاوه بر این، طیف وسیعی از وام‌های دولتی، کمک‌های بلاعوض و سایر فرصت‌های مالی در دسترس متقاضیان تاسیس شرکت در کانادا قرار می‌گیرد. همچنین حمایت قوی از استارت‌آپ‌ها از طریق طرح‌هایی مانندFedDev Ontario، برنامه کمک به تحقیقات صنعتی و مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد. این برنامه‌ها به‌ویژه برای صاحبان مشاغل خارجی که به دنبال توسعه فعالیت‌های خود و شروع تجارت در کانادا هستند، مفید است.

شباهت به سایر اقتصادهای بزرگ

کانادا از نظر آداب‌ورسوم و اقتصاد، شباهت زیادی با کشورهایی مانند ایالات‌متحده و بریتانیا دارد. این امر باعث می‌شود که متقاضیان ثبت شرکت در کانادا در صورتی که از قبل با نحوه عملکرد دنیای تجارت غرب آشنا باشند، راحت‌تر با محیط تجاری کانادا سازگاری پیدا کنند. به‌عنوان مثال، در ایالات‌متحده، کانادا، بریتانیا و اکثر کشورهای اروپایی، دست دادن یک تبریک تجاری است. در حالی که در تایلند و ژاپن تعظیم جزئی مرسوم می‌باشد.

نیروی کار قوی

نیروی کار کانادا به‌طور مداوم از نظر میزان تحصیلات در رتبه بالایی قرار دارد و کانادا به عنوان دومین کشور تحصیل‌کرده در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) رتبه‌بندی شده است. بنابراین افراد در کانادا امکان دسترسی به مجموعه بزرگی از استعدادهای ماهر را می‌یابند که از طریق آن‌ها می‌توانند کارمندان خود را استخدام کنند. حدود 61 درصد از افراد 25 تا 34 ساله نوعی آموزش عالی را گذرانده‌اند و سطح بهره‌وری کشور بسیار قوی است. همچنین سطح تولید ناخالص داخلی کانادا بالاتر از ایالات‌متحده و بریتانیا می‌باشد. یکی دیگر از مزایای نیروی کار در کانادا عدم وجود بسیاری از حمایت‌های محدودکننده کار است که در کشورهای دیگر وجود دارد.

ارتباطات بین‌المللی قوی

کانادا توسط سه اقیانوس محدودشده است که تقریباً 4 میلیون مایل مربع را پوشش می‌دهند و از شش منطقه زمانی فراتر می‌روند. همچنین بیش از 500 بندر در سراسر کشور کانادا از طریق این اقیانوس‌ها، خدمات‌رسانی می‌کنند. این بندرها حلقه‌های مهمی در زنجیره‌های تأمین و دروازه‌های حمل کالاها به بازار می‌باشند. این خبر بسیار خوبی برای سازمان‌هایی است که محصول فیزیکی تولید می‌کنند یا به فعالیت واردات/ صادرات متکی هستند. کانادا همچنین دارای 18 فرودگاه است که لینک‌های حمل‌ونقل هوایی عالی ارائه می‌دهند.

یکی از مزایای مهم ثبت شرکت در کانادا این است که کانادا با ایالات‌متحده هم‌مرز می‌باشد و نه‌تنها دارای ارتباطات تجاری قوی با آن است، بلکه دارای ارتباطات فرهنگی قوی نیز می‌باشد. این برای سازمان‌هایی که ممکن است به فکر شاخه زدن در ایالات‌متحده در آینده باشند، سودمند می‌باشد.

معایب‌ ثبت شرکت در کانادا

در حالی که مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت چندین مزیت ارزشمند دارد، مهم است که چالش‌های آن را نیز سنجید:

تفاوت‌های منطقه‌ای

همه شرکت‌هایی که در کانادا تجارت می‌کنند، باید قوانین فدرال را که در سراسر کشور کانادا اعمال می‌شود را رعایت کنند، به‌عنوان مثال، مالیات کالا و خدمات فدرال (GST) که در حال حاضر با نرخ پنج درصد تعیین‌شده است و قوانین استخدامی خاص را می‌توان نام برد.

با این حال، کانادا از چندین منطقه و استان تشکیل‌شده است و مشاغل باید علاوه بر قوانین فدرال، قوانین و مالیات‌های استانی را نیز رعایت کنند. به‌عنوان مثال، افراد با ثبت شرکت در کانادا و برای فعالیت در استان کبک باید اطمینان حاصل نمایند که مالیات فروش کبک علاوه بر GST پرداخت می‌شود. کارفرمایان همچنین باید اطمینان حاصل کنند که همه کارکنان به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی مسلط هستند.

بنابراین تفاوت‌های منطقه‌ای و استانی، اگرچه بسیار ساده و جزئی هستند، اما باعث می‌شوند شرکت‌ها به سختی با قوانین و مقررات سازگار شوند.

مقررات زیاد

یک شکایت رایج در بین متقاضیان ثبت شرکت در کانادا این است که هر استان و منطقه می‌تواند قوانین و محدودیت‌های متفاوتی در رابطه با تجارت بین استانی (یعنی تجارت در داخل خود کانادا) داشته باشد. این بدان معنا می‌باشد که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت گاهی اوقات ممکن است احساس کنند که این یک کشور جدید نیست که باید با آن سازگار شوند، بلکه 13 کشور متفاوت است.

بازار کوچک

اغلب گفته می‌شود که کانادا مشکل “مقیاس سازی” دارد. به همین دلیل است که کانادا یک صادرکننده بزرگ می‌باشد و شرکت‌ها دامنه محدودی برای رشد خود در کانادا در اختیار دارند. اکثر شرکت‌های موفقی که در داخل کانادا متولدشده‌اند، نوعی محصول یا خدماتی دارند که خارج از بازار کانادا ارائه می‌کنند.

خدمات هلدینگ رسام به متقاضیان برنامه IMP

ارائه و امکان سنجی جامع برای انتخاب یک ایده بیزنس سودآور

تهیه Business Plan مورد نیاز و همچنین انجام فرآیند تحلیل بازار برای کسب و کار مورد نظر Business Analysis

انجام کلیه خدمات ثبت و تاسیس شرکت در کانادا

ارائه خدمات جانبی برای راه اندازی اولیه بیزنس شامل اجاره مکان کسب و کار

افتتاح حساب بانکی در کانادا و ارائه مشاوره جهت انتقال سرمایه اولیه به کانادا

اقدام برای ویزای کار متقاضی، مجوز کار همسر و ویزای فرزندان

ارائه مشاوره های لازم در مورد کسب و کار راه اندازی یا خریداری شده پس از ورود به کانادا

ارائه مشاوره های لازم برای دریافت اقامت دائم کانادا در صورت تمایل متقاضی

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و قوانین مربوط به آن

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، قوانینی مخصوص به خود دارد و یکی از مهمترین قوانین ثبت شرکت در کانادا، داشتن اساسنامه و تکمیل آن است. در این مقاله موارد مربوط به تکمیل اساسنامه شرکت را به اختصار شرح می دهیم.

کلیه مقررات مربوط به شرکت، باید به طور کامل در اساسنامه قید شده باشد و اعضای هیئت مدیره و وظایفی که بر عهده آن ها است نیز باید مشخص باشند و هیچ گونه ابهامی نباید در این زمینه وجود داشته باشد.

تاثیر شاخص های اقتصادی برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از شاخص های اقتصادی که برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت باید به آن توجه داشت، تولید ناخالص ملی کشور کانادا و همچنین رشد اقتصادی آن کشور است. با توجه به این نکات مهم، موارد زیادی برای فردی که قصد ثبت شرکت را دارد، مشخص می شود. طبق تحقیقاتی که در مورد میزان تولید ناخالص ملی کشور کانادا انجام شده است، کشور کانادا رشد اقتصادی بسیار خوبی دارد و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشور، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت است.

نرخ مالیات در کشور کانادا، متناسب با میزان درآمد در نظر گرفته شده است و هر کس با توجه به درآمدی که دارد، مالیات پرداخت می کند. این امر یکی از نکات مثبت در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد کشور کانادا را برای ثبت شرکت انتخاب می کنند.

کارشناسان و مشاوران هلدینگ رسام همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در کشور کانادا، دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در کشور کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، خرید بیزینس در کشور کانادا و کارآفرینی در کشور کانادا هستند تا شما به آسانی برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در این کشور آماده شوید.

سوالات متداول در مورد برنامه ثبت شرکت در کانادا

بله، متقاضی و خانواده ویزای کانادا دریافت کرده و میتوانند در مدت کوتاهی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

بله، با تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، متقاضی و خانواده ویزای کانادا دریافت کرده و میتوانند در مدت کوتاهی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

خیر شرکت در کانادا به نام فرد متقاضی و تمامی مدارک به نام شرکت و به نام فرد متقاضی ثبت می شود.

علیرغم اینکه داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در زمان ثبت شرکت جزء ملزومات نیست ولی ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی تأثیر مثبت در پرونده داشته و امتیاز بالاتری برای پرونده فراهم می کنند.

جمع‌بندی

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت از طریق برنامه International Mobility Program یا IMP  از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C11 یک فرآیند به ظاهر بسیار پیچیده اما در حقیقت ساده است. افراد برای واجد شرایط بودن جهت ثبت شرکت در کانادا باید الزامات خاصی را برآورد کنند. ولی حداقل میزان سرمایه برای ثبت یک شرکت در کانادا وجود ندارد. البته متقاضی باید حداقل مالکیت 50 درصد از سهام شرکت را داشته باشد. علاوه بر این، افراد باید در طول فرآیند دریافت مجوز کار از طریق ثبت شرکت به پارامتر “منافع قابل‌توجه کانادا” توجه نمایند. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا برنامه IMP و مجوز کار C11 است. به طور کلی ثبت شرکت در کانادا با مزایا و چالش‌هایی همراه می‌باشد که قبل از اقدام برای هرگونه فعالیتی، می‌بایستی موردتوجه قرار گیرد.

کارشناسان و مشاوران باتجربه ما در هلدینگ رسام آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کانادا و ثبت شرکت در کانادا هستند. کافی است با تیم حرفه‌ای ما تماس برقرار نمایید تا شما را به هدف موردنظرتان برسانند.

کارشناسان و مشاوران باتجربه ما در هلدینگ رسام آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کانادا و ثبت شرکت در کانادا هستند. کافی است با تیم حرفه‌ای ما تماس برقرار نمایید تا شما را به هدف موردنظرتان برسانند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و ثبت شرکت و یا ثبت شعبه شرکت در این کشور را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات آن مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 47 میانگین: 4.3]

23 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مهشید
ژانویه 23, 2023 10:21 ب.ظ

مندر ایران شرکت دارم و می خوام‌ از این‌ویزا استفاده کنم حداقل سرمایه برای انتقال برای تورنتو چقدر باید باشه؟!

مدیریت تایید دیدگاه ها
فوریه 15, 2023 3:05 ب.ظ
Reply to  مهشید

با سلام
کارشناسان دفتر تهران هلدینگ رسام با شما تماس میگیرند.

مدیریت تایید دیدگاه ها
فوریه 6, 2023 4:26 ب.ظ
Reply to  مهشید

با سلام
.لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید
021-88566803-6

صدف مهاجرانی
می 30, 2022 11:10 ق.ظ

فرصت ها و خوبی های زیادی داره مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی شعبه شرکت حتما ازش استفاده میکنم مرسی از نوشته هاتون

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:05 ب.ظ

سپاس

مهدی محمدی
می 28, 2022 12:28 ب.ظ

سلام حداقل سرمایه ای که برای راه اندازی شعبه شرکت داخل کانادا نیازه چقدره

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:19 ب.ظ

درود، در قانون حداقل میزان سرمایه گذاری تعیین نشده است

ایمان راد
می 26, 2022 12:13 ب.ظ

سلام ثبت شعبه شرکت در کانادا چه مقدار زمان میبره تا کاراش انجام بشه میتونیم نمایندگی شرکتمون رو هم اونجا تاسیس کنیم

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 14, 2023 3:30 ب.ظ

درود، پروسه رسیدگی به درخواست اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت 2 تا 6 ماه است.

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 30, 2023 1:10 ب.ظ

با سلام
لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
021-88566803-6

رویا صفری
می 14, 2022 2:02 ب.ظ

ویژگی های ثبت شعبه شرکت در کانادا به نظر خیلی خوب میاد مراحلی ک عرض کردید همین ها هست یا بحثش گسترده تره

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:15 ق.ظ

کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما در ارتباط خواهند بود.

سامان اقرعی
می 12, 2022 11:26 ق.ظ

ممنون از خدمات و مشاوران خوبتون من از طریق موسسه شما و خدماتتون تونستم ویزا کانادا و ثبت شرکتمو انجام

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:42 ق.ظ

سپاس از اعتماد شما

مجتبی احمدی
می 10, 2022 3:17 ب.ظ

سلام میخوام از طریق ثبت شعبه شرکت به کانادا مهاجرت کنم باید حتما داخل ایران هم شرکت داشته باشیم که بتونیم اون ور شعبه بزنیم یا بدون داشتن شرکت در ایران هم میشه؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:58 ق.ظ

سلام، برای ثبت شرکت در کانادا نیازی به داشتن شرکت در ایران نیست.

محمدحسن قدسی
می 8, 2022 12:26 ب.ظ

چه شرایطی باید وجود داشته باشه ک فرد بتونه شرکت در کانادا ثبت کنه چه معیار های لازمه

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 9, 2022 1:26 ب.ظ

درود، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما در تماس خواهند بود.

احمدی مجید
می 6, 2022 10:43 ب.ظ

سرمایه اولیه برای گرفتن اقامت و ویزا برای مهاجرت به کانادا و بیزینس برای یک نفر چه میزان هست

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 10, 2022 1:09 ب.ظ

درود، حداقل میزان سرمایه برای خرید بیزنس در کانادا 100 هزار دلار کانادا می باشد

مجتبی مددی
می 4, 2022 3:27 ب.ظ

من برای راه اندازی بیزینس خودم در کشور کانادا از شرکت هلدینگ رسام کمک گرفتم و دراین زمینه خیلی به من کمک کردن سپاس

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 5, 2022 11:25 ق.ظ

سپاس از شما دوست عزیز

مهران مولایی
می 2, 2022 1:28 ب.ظ

برای مهاجرت به کانادا و ثبت شرکت چه مقدار هزینه باید کرد با چه مقدار سرمایه میتونم یه شعبه دیگه از شرکتم رو اونجا داشته باشم

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ