ثبت شعبه شرکت در کانادا

ثبت شعبه شرکت در کانادا، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت و مراحل تاسیس شعبه شرکت در کشور کانادا را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی توضیح خواهیم داد. بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق ایجاد شعبه شرکت و سرمایه گذاری در کانادا را دارند. ایرانیان چگونه می توانند در کانادا شعبه شرکت خود را ثبت کنند؟ استانداردهای سرمایه گذاری و میزان امنیت سرمایه برای ثبت شعبه شرکت در کانادا چگونه هستند؟ چه مقدار هزینه برای ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا مورد نیاز است؟

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کوشش شده است به همه سوالات شما عزیزان درباره تاسیس شعبه ثبت شرکت در کانادا و شرایط و نکات مهم آن پاسخ داده شود.

ثبت شعبه شرکت در کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. ثبت شعبه شرکت در کانادا

قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر که خلاصه ای در مورد برنامه ثبت شعبه شرکت در کانادا می باشد از دکتر مهدی نصیری مدیر مجموعه هلدینگ مهاجرتی رسام  را مشاهده کنید.

تاسیس شعبه شرکت در کانادا

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت کانادا ایجاد شعبه شرکت و انتقال شرکت به کانادا می باشد. با ایجاد شعبه می توانید در کشوری امن و دارای اقتصادی پایدار، کسب و کار خود را گسترش دهید. ثبت شعبه شرکت در کانادا یکی از روش‌های اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا می باشد. در این مقاله از هلدینگ رسام به تمامی سوالات شما در خصوص اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت پاسخ خواهیم داد.

بدون محدودیت سن

بدون نیاز به مدرک زبان

بدون مدرک دانشگاهی

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی و تخصصی بوده و شرایط مالی مطلوبی دارند، برای مهاجرت به کانادا می توانند اقدام به تاسیس و راه اندازی یک شعبه از شرکت خود در کانادا نمایند. در برنامه تاسیس شعبه شرکت (Intra-company transferees) با راه اندازی شعبه جدید در کشور کانادا تحت برنامه International Mobility، متقاضی می تواند پس از تاسیس شعبه جدید اقامت کانادا را دریافت نماید. برنامه Intra-company transferees (ICT) بخشی از برنامه International Mobility  Program (IMP) است. هدف برنامه IMP  این است که به شرکت های خارج از کانادا اجازه دهد مدیران و کارمندان ماهر را برای ایجاد یا توسعه شرکت های تابعه، شعبات یا شرکت های تابعه کانادایی خود منتقل کنند. همانند سایر گزینه های تحت IMP، هدف ICT این است که با افزایش اثربخشی و رقابت پذیری تجارت های کانادایی، منافع اقتصادی قابل توجهی برای کشور کانادا به دست آورد.

متقاضی باید رابطه ای موجود با شرکت اصلی داشته باشد که می خواهند او را به کانادا بفرستند. فرد منتقل شده باید یک مدیر اجرایی، مدیر ارشد یا کارمندی کلیدی و متخصص باشد. باید مشخص باشد که کارمند توانایی راه اندازی یک شعبه جدید را دارد و پیشرفت قابل توجهی در فعالیت موجود ایجاد خواهد کرد. پس از صدور مجوز کار، متقاضی می تواند با کسب امتیاز های لازم امکان اقدام جهت اخذ اقامت دائم کانادا برای خود، همسر و فرزندان زیر 21 سال خود از روش های مخلتفت فدرالی و یا استانی اقدام کند.

مزایای ثبت شعبه شرکت در کانادا Intra-company transferees (ICT)

عدم نیاز به انتقال و ارایه سرمایه زیاد

امکان اخذ ویزای کار در مدت زمان کوتاه

عدم نیاز به مدرک زبان برای درخواست ویزا و مجوز کار

امکان دریافت اقامت دائم برای خود همسر و فرزندان زیر 21 سال

امکان ایجاد بیزنس در همه شهرها و مناطق کانادا

امکان دریافت مجوز Open Work Permit برای همسر متقاضی

عدم نیاز به دریافت تاییدیه LMIA

تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال

امکان تمدید مجوز کار تا 7 سال

افتتاح شعبه شرکت در کانادا

کشور کانادا این امکان را برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی فراهم می‌کند که یک شعبه از شرکت خود در خارج از کانادا را در این کشور تاسیس کنند. مالک این شرکت می‌تواند یک فرد غیرکانادایی باشد. حوزه فعالیت شرکت به طور کلی توسط شرکت مادر تعریف می‌شود. تیم مدیریتی شعبه می‌تواند مستقل از شرکت مادر باشد و یک حساب بانکی برای شرکت مربوطه در کانادا باز کند. طبق قوانین کشور کانادا، سرمایه و دارایی مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت خارجی در کانادا از شعبه مادر و شرکت خارجی تامین می‌شود. ثبت نام ترازنامه شرکت خارجی و اظهارات سود و زیان هر سال در رجیستری تجاری کانادایی، توسط شرکت مادر بررسی می‌شوند.

الزامات مربوط به افتتاح شعبه در کانادا

 • نام شرکت و آدرس آن
 • گواهی ثبت شرکت مادر
 • تفاهم نامه و اساسنامه شرکت مادر
 • صورتجلسه‌های مجمع عمومی یا هیئت مدیره مبنی بر افتتاح شعبه در کانادا
 • وکالتنامه اعضای هیئت مدیره
 • نماینده قانونی شعبه

کانادا اولین کشوری است که برنامه دعوت از نیروی کار و سرمایه گذاران بین المللی از تمام نقاط جهان را در راس برنامه کاری و مهاجرتی خود قرار داده است.

مهاجرت کاری به کانادا، تحصیل در کانادا و تاسیس شعبه شرکت در این کشور همیشه جذاب و رویایی است.

شرایط ثبت شعبه شرکت و نمایندگی در کانادا

کانادا شامل ده استان یا ایالت است که عبارتند از؛ آلبرتا، اونتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک، نیوفاندلند، نوواسکوشیا، مانیتوبا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و ساسکاچوان است. دو شهر مهم یعنی شهر اوتاوا (پایتخت کانادا) و تورنتو در ایالت اونتاریو قرار دارند.

همانطور که می دانید عملی کردن برنامه تاسیس شعبه یا نمایندگی در هر کشوری شرایط و ضوابط خاصی را می طلبد.

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند. در میان اینها اغلب، شرکت های تابعه و دفاتر شعبه کار می کنند .

این ساختارها در کانادا نیز موجود است و شرکت مادر معمولا فرم کسب و کار را بسته به عوامل مختلف، مانند مالیات و استقلال شرکت ثبت شده در خارج از کشور، انتخاب می کند.

طبق قانون کانادا، شعبه یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل است.

شعبه در واقع یک شکل مناسب از کسب و کار برای شرکت هایی است که تمایل به راه اندازی کسب و کار جدیدتری هستند.

همچنین شعبه ای که کارش منوط به بررسی وضعیت بازار و هموار کردن راه برای شرکا و مشتریان در بازار باشد، دفتر نمایندگی نامیده می شود.

در صورتی که فرد نام تجاری خود را انتخاب نمود با تعیین نوع تجارت در فدرال (استانی یا منطقه ای) و مالکیت فردی و مشارکتی شرکت، می تواند شرکت خود را در کانادا به ثبت برساند.

مالکیت شرکت در کانادا به مالکیت مطلق، مشارکت و تعاونی تقسیم می شود. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، امکان ثبت شرکت به صورت اشتراکی را به مهاجرین نداده و فرد اصلی باید مالکیت شرکت را بر عهده گیرد که متقاضی، پس از مالکیت می تواند برای دریافت شماره کسب و کار و تجارت، حساب مالیات بر درآمد و مجوز خود اقدام نماید.

ویژگی های روش ثبت شعبه در کانادا

 • این برنامه فدرال می باشد برخلاف کارآفرینی استانی نیاز به این نیست که متقاضی در یک استان خاص مشغول به کار شود.
 • بدون نیاز به مدرک زبان (مدرک آیلتس)
 • بدون نیاز به سرمایه گذاری مشخص شده
 • مدت زمانی بسیار کوتاه تا صدور ویزا کار کانادا
 • ساپورت کردن متقاضی تا اپلای PR در یک پروسه بسیار کوتاه

مدت زمان مجوز کار با برنامه انتقال بین شرکتی ICT

جواب مدت اعتبار ویزای کار در برنامه ICT کانادا یک سال است و تا 7 سال قابل تمدید است.

مهاجرت تجاری کانادا از طریق ایجاد شعبه تجاری

در صورتیکه شما صاحب کسب و کاری در کشور مبدا باشید در پی داشتن برخی شرایط می توانید اقدام به افتتاح و ثبت شرکت و یا شعبه جدید در کانادا نمایید.

برخی از این شرایط شامل :  سابقه مدیریت (حداقل ۲ سال) برای آن کسب و کار، می باشد.

البته که سابقه رد شدن بیمه از ایران نیز مورد قبول اداره مهاجرت کاناداست.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت در کانادا

برای شروع ثبت شعبه شرکت در کانادا، علاوه بر شرایط مورد نیازی که بالاتر ذکر شد شخص متقاضی به برخی اسناد و مدارک هم نیازمند است. این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • اطلاعاتی در مورد شرکت اصلی ، مانند آدرس آن در خارج از کشور.
 • نام شرکت اصلی می بایست در تمام اسناد صادر شده توسط شعبه کانادا ذکر شود.
 • شماره ثبت نام که توسط مقامات کانادایی به شعبه اختصاص داده می شود.
 • آدرس ثبت شده شعبه کانادا در یکی از استان های کانادا.

مدارک لازم برای ثبت شعبه شرکت در کانادا

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند و اغلب به صورت شرکت های تابعه و یا دفاتر نمایندگی وابسته به شعبه اصلی، کار خود را شروع می کنند.

بر اساس قوانین کشور کانادا، شعبه، یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل باشد.

ثبت شعبه در واقع روشی مناسب برای شرکت هایی است که تمایل به گسترش و پیشرفت دارند که شامل مزایای زیادی می باشد.

اما در مجموع باید گفت با توجه به امکان دریافت اقامت دائم کانادا از همین طریق، بعلت شرایط اقتصادی پایدار و در حال پیشرفت این کشور، در نهایت منجر به توسعه و موفقیت بیشتر کسب و کار متقاضیان می شود.

مسئولیت های محدود، فرصت های برنامه ریزی عالی و مزیت های مالیاتی تنها برخی از دلایلی هستند که بسیاری از افراد را به سوی راه اندازی یک کسب و کار در کانادا ترغیب می کنند.

سوالات متداول

حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای ثبت شعبه شرکت در کانادا چه مبلغی است؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا 100 هزار دلار کانادا می باشد.

آیا با این روش خانواده شخص شامل همسر و فرزندان هم ویزا و اجازه اقامت دریافت می کنند؟

بله، با تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، متقاضی و همسر و فرزندان زیر18 سال ویزای کانادا دریافت کرده و میتوانند در مدت کوتاهی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

محدودیت سنی و سطح دانش زبان برای روش ICT وجود دارد؟

خیر در روش تأسیس شعبه شرکت در کانادا هیچگونه محدودیت سنی برای متقاضی وجود ندارد و برای شروع پرونده نیز متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

جمع بندی

کارشناسان و مشاوران باتجربه ما در هلدینگ رسام آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کانادا و تاسیس شعبه شرکت در کانادا هستند. کافی است با تیم حرفه‌ای ما تماس برقرار نمایید تا شما را به هدف موردنظرتان برسانند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و تاسیس شعبه شرکت در این کشور را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات آن مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 7 میانگین: 4]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

23 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • مهران مولایی
  2 می 2022 1:28 ب.ظ

  برای مهاجرت به کانادا و ثبت شرکت چه مقدار هزینه باید کرد با چه مقدار سرمایه میتونم یه شعبه دیگه از شرکتم رو اونجا داشته باشم

  پاسخ
 • مجتبی مددی
  4 می 2022 3:27 ب.ظ

  من برای راه اندازی بیزینس خودم در کشور کانادا از شرکت هلدینگ رسام کمک گرفتم و دراین زمینه خیلی به من کمک کردن سپاس

  پاسخ
 • احمدی مجید
  6 می 2022 10:43 ب.ظ

  سرمایه اولیه برای گرفتن اقامت و ویزا برای مهاجرت به کانادا و بیزینس برای یک نفر چه میزان هست

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   10 می 2022 1:09 ب.ظ

   درود، حداقل میزان سرمایه برای خرید بیزنس در کانادا 100 هزار دلار کانادا می باشد

   پاسخ
 • محمدحسن قدسی
  8 می 2022 12:26 ب.ظ

  چه شرایطی باید وجود داشته باشه ک فرد بتونه شرکت در کانادا ثبت کنه چه معیار های لازمه

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   9 می 2022 1:26 ب.ظ

   درود، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما در تماس خواهند بود.

   پاسخ
 • مجتبی احمدی
  10 می 2022 3:17 ب.ظ

  سلام میخوام از طریق ثبت شعبه شرکت به کانادا مهاجرت کنم باید حتما داخل ایران هم شرکت داشته باشیم که بتونیم اون ور شعبه بزنیم یا بدون داشتن شرکت در ایران هم میشه؟

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   16 می 2022 11:58 ق.ظ

   سلام، برای ثبت شرکت در کانادا نیازی به داشتن شرکت در ایران نیست.

   پاسخ
 • سامان اقرعی
  12 می 2022 11:26 ق.ظ

  ممنون از خدمات و مشاوران خوبتون من از طریق موسسه شما و خدماتتون تونستم ویزا کانادا و ثبت شرکتمو انجام

  پاسخ
 • رویا صفری
  14 می 2022 2:02 ب.ظ

  ویژگی های ثبت شعبه شرکت در کانادا به نظر خیلی خوب میاد مراحلی ک عرض کردید همین ها هست یا بحثش گسترده تره

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   16 می 2022 11:15 ق.ظ

   کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما در ارتباط خواهند بود.

   پاسخ
 • ایمان راد
  26 می 2022 12:13 ب.ظ

  سلام ثبت شعبه شرکت در کانادا چه مقدار زمان میبره تا کاراش انجام بشه میتونیم نمایندگی شرکتمون رو هم اونجا تاسیس کنیم

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   14 مارس 2023 3:30 ب.ظ

   درود، پروسه رسیدگی به درخواست اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت 2 تا 6 ماه است.

   پاسخ
   • مدیریت تایید دیدگاه ها
    30 مارس 2023 1:10 ب.ظ

    با سلام
    لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
    021-88566803-6

    پاسخ
 • مهدی محمدی
  28 می 2022 12:28 ب.ظ

  سلام حداقل سرمایه ای که برای راه اندازی شعبه شرکت داخل کانادا نیازه چقدره

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   30 می 2022 2:19 ب.ظ

   درود، در قانون حداقل میزان سرمایه گذاری تعیین نشده است

   پاسخ
 • صدف مهاجرانی
  30 می 2022 11:10 ق.ظ

  فرصت ها و خوبی های زیادی داره مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی شعبه شرکت حتما ازش استفاده میکنم مرسی از نوشته هاتون

  پاسخ
 • مندر ایران شرکت دارم و می خوام‌ از این‌ویزا استفاده کنم حداقل سرمایه برای انتقال برای تورنتو چقدر باید باشه؟!

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   6 فوریه 2023 4:26 ب.ظ

   با سلام
   .لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید
   021-88566803-6

   پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   15 فوریه 2023 3:05 ب.ظ

   با سلام
   کارشناسان دفتر تهران هلدینگ رسام با شما تماس میگیرند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین