مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تاسیس شعبه شرکت

ثبت شعبه شرکت در کانادا، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت و مراحل ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی توضیح خواهیم داد
فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تاسیس شعبه شرکت

ثبت شعبه شرکت در کانادا، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت و مراحل ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی توضیح خواهیم داد. بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری و ایجاد شعبه جدید در کانادا را دارند. ایرانیان چگونه می توانند در کانادا شرکت ثبت کنند؟ استانداردهای سرمایه گذاری و میزان امنیت سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا چگونه هستند؟ چه مقدار هزینه برای ثبت شرکت در کشور کانادا مورد نیاز است؟ شرایط ثبت شرکت در کانادا چگونه است؟

شرایط لازم برای ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا به چه صورت است؟ ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا و اخذ اقامت از طریق آن یکی از راه هایی است که این روزها کارآفرینان آن را مورد توجه خود قرار داده اند چون علاوه بر اخذ اقامت کانادا از این راه، به علت وجود اقتصاد پیشرفته کانادا، سود بسیار زیادی نیز به دست می آورند.

در این مقاله کوشش شده به سوالات شما عزیزان درباره ثبت شعبه شرکت در کانادا و شرایط و نکات مهم آن پاسخ دهیم.

یکی از روش های مهاجرت تجاری کانادا روش ایجاد شعبه در کشور کانادا است. با ایجاد شعبه و یا ثبت شرکت در کانادا می توانید در کشوری امن و دارای اقتصادی پایدار، کسب و کار خود را گسترش دهید. ثبت شعبه شرکت در کانادا یکی از روش‌های اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا می باشد. در این مقاله از هلدینگ رسام به تمامی سوالات شما در خصوص اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت پاسخ خواهیم داد.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی و تخصصی بوده و شرایط مالی مطلوبی دارند، برای مهاجرت به کانادا می توانند اقدام به تاسیس و راه اندازی یک شعبه از شرکت خود در کانادا نمایند. در برنامه تاسیس شعبه شرکتInternational Mobility Program (Intra-company transferees) با راه اندازی شعبه جدید در کشور کانادا تحت برنامه International Mobility، متقاضی می تواند پس از تاسیس شعبه جدید اقامت کانادا را دریافت نماید. برنامه Intra-company transferees (ICT) بخشی از برنامهInternational Mobility  Program(IMP)   است. هدف برنامه IMP  این است که به شرکت های خارج از کانادا اجازه دهد مدیران و کارمندان ماهر را برای ایجاد یا توسعه شرکت های تابعه، شعبات یا شرکت های تابعه کانادایی خود منتقل کنند. همانند سایر گزینه های تحت IMP، هدف ICT این است که با افزایش اثربخشی و رقابت پذیری تجارت های کانادایی، منافع اقتصادی قابل توجهی برای کشور کانادا به دست آورد.

متقاضی باید رابطه ای موجود با شرکت اصلی داشته باشد که می خواهند او را به  کانادا بفرستند. فرد منتقل شده باید یک مدیر اجرایی، مدیر ارشد یا کارمندی با دانش کاملاً تخصصی یا ضروری باشد.

باید مشخص باشد که کارمند توانایی راه اندازی یک شعبه جدید را دارد و پیشرفت قابل توجهی در فعالیت موجود ایجاد خواهد کرد.

پس از صدور مجوز کار، متقاضی می تواند با کسب شرایط لازم از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا، برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. این برنامه می تواند برنامه نیروی متخصص فدرال تحت سیستم Express Entry یا تحت یک برنامه مناسب برای مهاجرت تجاری استانی PNP  باشد.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

مزایای برنامه Intra-company transferees (ICT)

عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد برای راه اندازی شعبه جدید

امکان دریافت ویزای کار در مدت زمان کوتاه
عدم نیاز مستقیم به مدرک زبان برای درخواست ویزا و مجوز کار
عدم نیاز به دریافت تاییدیه LMIA
امکان ایجاد بیزنس در همه شهرها و مناطق کانادا
امکان تمدید مجوز کار
امکان اقدام و دریافت اقامت دائم کانادا
امکان دریافت مجوز کار بدون محدودیت Open Work Permit  برای همسر متقاضی
تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال

خدمات هلدینگ رسام به متقاضیان برنامه IMP

ارائه و امکان سنجی جامع برای انتخاب یک ایده بیزنس سودآور
تهیه Business Plan مورد نیاز و همچنین انجام فرآیند تحلیل بازار برای کسب و کار مورد نظر Business Analysis
انجام کلیه خدمات ثبت و تاسیس شرکت در کانادا
ارائه خدمات جانبی برای راه اندازی اولیه بیزنس شامل معرفی و اجاره مکان کسب و کار

افتتاح حساب بانکی در کانادا و ارائه مشاوره جهت انتقال سرمایه اولیه به کانادا
اقدام برای ویزای کار متقاضی، مجوز کار همسر و ویزای فرزندان
ارائه مشاوره های لازم در مورد کسب و کار راه اندازی یا خریداری شده پس از ورود به کانادا
ارائه مشاوره های لازم برای دریافت اقامت دائم کانادا در صورت تمایل متقاضی

اخذ اقامت کانادا

افتتاح شعبه شرکت در کانادا

کشور کانادا این امکان را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند که یک شعبه از شرکت خود در سراسر جهان را در این کشور تاسیس کنند. افتتاح شعبه در کانادا مستلزم تبعیت از قوانین شرکت‌های چندملیتی است. مالک این شرکت می‌تواند یک فرد غیرکانادایی باشد.

حوزه فعالیت شرکت به طور کلی توسط شرکت مادر تعریف می‌شود. تیم مدیریتی شعبه می‌تواند مستقل از شرکت مادر باشد و یک حساب بانکی برای شرکت مربوطه در کانادا باز کند.

طبق قوانین کشور کانادا، سرمایه و دارایی مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت خارجی در کانادا از شعبه مادر و شرکت خارجی تامین می‌شود.

ثبت نام ترازنامه شرکت خارجی و اظهارات سود و زیان هر سال در رجیستری تجاری کانادایی، توسط شرکت مادر بررسی می‌شوند.

الزامات مربوط به افتتاح شعبه در کانادا

 • نام شعبه و آدرس آن
 • کپی گواهی ثبت شرکت مادر
 • تفاهم نامه و اساسنامه شرکت مادر
 • صورتجلسه‌های مجمع عمومی یا هیئت مدیره مبنی بر افتتاح شعبه در کانادا
 • وکالتنامه اعضای هیئت مدیره
 • نماینده قانونی شعبه

کانادا اولین کشوری است که برنامه دعوت از نیروی کار و سرمایه گذاران بین المللی از تمام نقاط جهان را در راس برنامه کاری خود قرار داده است.

مهاجرت کاری به کانادا، تحصیل در کانادا و تاسیس شعبه شرکت در این کشور همیشه جذاب و رویایی است .

سرمایه گذاری در کانادا

شرایط تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا

کانادا شامل ده استان یا ایالت است که عبارتند از ؛ آلبرتا، اونتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک، نیوفاندلند، نوواسکوشیا، مانیتوبا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و ساسکاچوان است. دو شهر مهم یعنی شهر اوتاوا (پایتخت کانادا) و تورنتو در ایالت اونتاریو قرار دارند .

همانطور که می دانید عملی کردن برنامه تاسیس شعبه یا نمایندگی در هر کشوری شرایط و ضوابط خاصی را می طلبد .

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند. در میان اینها اغلب، شرکت های تابعه و دفاتر شعبه کار می کنند .

این ساختارها در کانادا نیز موجود است و شرکت مادر معمولا فرم کسب و کار را بسته به عوامل مختلف، مانند مالیات و استقلال شرکت ثبت شده در خارج از کشور، انتخاب می کند.

طبق قانون کانادا، شعبه یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل است .

شعبه در واقع یک شکل مناسب از کسب و کار برای شرکت هایی است که تمایل به راه اندازی کسب و کار جدیدتری هستند .

همچنین شعبه ای که کارش منوط به بررسی وضعیت بازار و هموار کردن راه برای شرکا و مشتریان در بازار باشد، دفتر نمایندگی نامیده می شود .

در صورتی که فرد نام تجاری خود را انتخاب نمود با تعیین نوع تجارت در فدرال (استانی یا منطقه ای) و مالکیت فردی و مشارکتی شرکت، می تواند شرکت خود را در کانادا به ثبت برساند.

مالکیت شرکت در کانادا به مالکیت مطلق، مشارکت و تعاونی تقسیم می شود. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، امکان ثبت شرکت به صورت اشتراکی را به مهاجرین نداده و فرد اصلی باید مالکیت شرکت را بر عهده گیرد که متقاضی، پس از مالکیت می تواند برای دریافت شماره کسب و کار و تجارت، حساب مالیات بر درآمد و مجوز خود اقدام نماید.

ویژگی های روش ثبت شعبه در کانادا

 • این برنامه فدرال می باشد برخلاف کارآفرینی استانی نیاز به این نیست که متقاضی در یک استان خاص مشغول به کار شود.
 • بدون نیاز به مدرک زبان (مدرک آیلتس)
 • بدون نیاز به سرمایه گذاری مشخص شده
 • مدت زمانی بسیار کوتاه تا صدور ویزا کار کانادا
 • ساپورت کردن متقاضی تا اپلای PR در یک پروسه بسیار کوتاه 

مهاجرت تجاری کانادا از طریق ایجاد شعبه تجاری

در صورتیکه شما صاحب کسب و کاری در کشور مبدا باشید در پی داشتن برخی شرایط می توانید اقدام به افتتاح و ثبت شرکت و یا شعبه جدید در کانادا نمایید.

برخی از این شرایط شامل :  سابقه مدیریت (حداقل ۲ سال) برای آن کسب و کار، می باشد.

البته که سابقه رد شدن بیمه از ایران نیز مورد قبول اداره مهاجرت کاناداست. 

فرد متقاضی برنامه IMP باید یک تعهد نامه مبنی بر اینکه یک شرکت فعال کانادایی احداث‌ می‌کند، در یک آدرس و‌ مکان مشخص شده، مدت زمان دقیق آنرا تعیین می کند، را به امضا برساند.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای شروع پرونده

برای شروع ثبت شعبه شرکت در کانادا، علاوه بر شرایط مورد نیازی که بالاتر ذکر شد شخص متقاضی به برخی اسناد و مدارک هم نیازمند است. این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • اطلاعاتی در مورد شرکت اصلی ، مانند آدرس آن در خارج از کشور.
 • نام شرکت اصلی می بایست در تمام اسناد صادر شده توسط شعبه کانادا ذکر شود.
 • شماره ثبت نام که توسط مقامات کانادایی به شعبه اختصاص داده می شود.
 • آدرس ثبت شده شعبه کانادا در یکی از استان های کانادا.

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند و اغلب به صورت شرکت های تابعه و یا دفاتر نمایندگی وابسته به شعبه اصلی، کار خود را شروع می کنند.

بر اساس قوانین کشور کانادا، شعبه، یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل باشد.

ثبت شعبه در واقع روشی مناسب برای شرکت هایی است که تمایل به گسترش و پیشرفت دارند که شامل مزایای زیادی می باشد.

اما در مجموع باید گفت با توجه به امکان دریافت اقامت دائم کانادا از همین طریق، بعلت شرایط اقتصادی پایدار و در حال پیشرفت این کشور، در نهایت منجر به توسعه و موفقیت بیشتر کسب و کار متقاضیان می شود.

مسئولیت های محدود، فرصت های برنامه ریزی عالی و مزیت های مالیاتی تنها برخی از دلایلی هستند که بسیاری از افراد را به سوی راه اندازی یک کسب و کار در کانادا ترغیب می کنند .

کارشناسان و مشاوران هلدینگ رسام همواره آماده پاسخگویی به سئوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در کشور کانادا، ثبت شرکت در کشور کانادا، ثبت شعبه شرکت در کشور کانادا، خرید بیزینس در کشور کانادا و کارآفرینی در کشور کانادا هستند تا شما به آسانی برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در این کشور آماده شوید.

بعضی از سئوالات مطرح شده از طرف متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تاسیس شعبه شرکت

 • مبلغ حداقل سرمایه گذاری برای شعبه شرکت در کانادا چه مبلغی است؟

مشاور: با توجه به قوانین مربوط به روش های IMP، حداقل مبلغی برای شعبه ای که داخل کانادا تأسیس می شود، منظور نشده است و سرمایه با شرکت مادر که خارج از کانادا است در نظر گرفته می شود.

 • آیا با این روش خانواده شخص شامل همسر و فرزندان هم ویزا و اجازه اقامت دریافت می کنند؟

مشاور: بله، با تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، متقاضی و خانواده ویزای کانادا دریافت کرده و میتوانند در مدت کوتاهی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

 • محدودیت سنی و سطح دانش زبان برای روش IMP وجود دارد؟

مشاور: خیر در روش تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا هیچگونه محدودیت سنی برای متقاضی وجود ندارد و برای شروع پرونده نیز متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

نمونه اقامت های اخذ شده از طریق ثبت شعبه شرکت در کانادا (IMP-ICT)

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 29 میانگین: 4.2]

17 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
صدف مهاجرانی
می 30, 2022 11:10 ق.ظ

فرصت ها و خوبی های زیادی داره مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی شعبه شرکت حتما ازش استفاده میکنم مرسی از نوشته هاتون

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:05 ب.ظ

سپاس

مهدی محمدی
می 28, 2022 12:28 ب.ظ

سلام حداقل سرمایه ای که برای راه اندازی شعبه شرکت داخل کانادا نیازه چقدره

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:19 ب.ظ

درود، در قانون حداقل میزان سرمایه گذاری تعیین نشده است

رویا صفری
می 14, 2022 2:02 ب.ظ

ویژگی های ثبت شعبه شرکت در کانادا به نظر خیلی خوب میاد مراحلی ک عرض کردید همین ها هست یا بحثش گسترده تره

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:15 ق.ظ

کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما در ارتباط خواهند بود.

سامان اقرعی
می 12, 2022 11:26 ق.ظ

ممنون از خدمات و مشاوران خوبتون من از طریق موسسه شما و خدماتتون تونستم ویزا کانادا و ثبت شرکتمو انجام

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:42 ق.ظ

سپاس از اعتماد شما

مجتبی احمدی
می 10, 2022 3:17 ب.ظ

سلام میخوام از طریق ثبت شعبه شرکت به کانادا مهاجرت کنم باید حتما داخل ایران هم شرکت داشته باشیم که بتونیم اون ور شعبه بزنیم یا بدون داشتن شرکت در ایران هم میشه؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:58 ق.ظ

سلام، برای ثبت شرکت در کانادا نیازی به داشتن شرکت در ایران نیست.

محمدحسن قدسی
می 8, 2022 12:26 ب.ظ

چه شرایطی باید وجود داشته باشه ک فرد بتونه شرکت در کانادا ثبت کنه چه معیار های لازمه

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 9, 2022 1:26 ب.ظ

درود، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما در تماس خواهند بود.

احمدی مجید
می 6, 2022 10:43 ب.ظ

سرمایه اولیه برای گرفتن اقامت و ویزا برای مهاجرت به کانادا و بیزینس برای یک نفر چه میزان هست

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 10, 2022 1:09 ب.ظ

درود، حداقل میزان سرمایه برای خرید بیزنس در کانادا 100 هزار دلار کانادا می باشد

مجتبی مددی
می 4, 2022 3:27 ب.ظ

من برای راه اندازی بیزینس خودم در کشور کانادا از شرکت هلدینگ رسام کمک گرفتم و دراین زمینه خیلی به من کمک کردن سپاس

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 5, 2022 11:25 ق.ظ

سپاس از شما دوست عزیز

مهران مولایی
می 2, 2022 1:28 ب.ظ

برای مهاجرت به کانادا و ثبت شرکت چه مقدار هزینه باید کرد با چه مقدار سرمایه میتونم یه شعبه دیگه از شرکتم رو اونجا داشته باشم

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ