اقامت اتریش از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

اقامت اتریش از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

قوانین و شرایط جدید اقامت تمکن مالی کشور اتریش سال 2021

روش تمکن مالی یکی از آسان‌ترین و بی دردسرترین روش های مهاجرتی مناسب برای خانواده ها و افراد دارای توانایی مالی می باشد. بر طبق قوانین سال 2021 اتریش این روش همچنان جزء روش های مهاجرتی این کشور می باشد و امسال هم مانند سنوات گذشته ثبت نام و اعلام درخواست پذیرفته می شود و افراد می توانند مدارک خود را به سفارت کشور اتریش در کشور خودشان تحویل نمایند.

با توجه به استقبال افراد و خانواده ها از این روش اقامت از راه تمکن مالی، افراد بایستی زمان مناسب جهت آماده سازی مدارک مورد نیاز روش تمکن مالی را در نظر داشته و در زمان مناسب جهت تشکیل پرونده خود با هلدینگ رسام تماس بگیرند. لازم به ذکر است کارشناسان هلدینگ رسام با توجه به داشتن تجارب و پرونده های مشابه در اقامت تمکن مالی اتریش، جهت ارائه مشاوره در این خصوص آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان محترم می باشد.

قوانین مهاجرتی 2021 اتریش
قوانین مهاجرتی 2021 اتریش

اقامت اتریش از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

کشور اتریش جزء زیباترین کشورهای دنیا است که میزان امنیت بالایی داشته و عضو شدن در اتحادیه اروپا و وارد شدن در پیمان شنگن، باعث رشد و پیشرفت بیش از پیش در کشور اتریش گردید. وجود مقر سازمان ملل در شهر وین، پایتخت کشور اتریش، پیشرفت صنایع پتروشیمی بزرگ در این کشور، داشتن مرز مشترک با کشور آلمان، کشور اتریش را در لیست کشورهای پیشرفته و  دارای قدرت اروپای مرکزی وارد کرده است. به همین دلیل کشور اتریش یکی از انتخاب های ایرانیان جهت مهاجرت به اروپا می باشد. خرید ملک در اتریش برای ایرانیان و اتباع ایرانی ممکن می باشد ولی با این وجود دریافت اقامت اتریش، از راه خرید ملک در اتریش امکانپذیر نمی باشد. با توجه به زیبایی کشور اتریش و جاذبه های توریستی موجود در این کشور و تعداد متقضی بسیار زیاد برای دریافت اقامت کشور اتریش، یکی از انواع پذیرش های اقامتی کشور اتریش، اقامت تمکن مالی یا خود حمایتی می باشد که  برای ورود به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن از طریق سفارت کشور اتریش در تهران برای افراد و خانواده هایی که تمکن مالی خود را ثابت کنند صادر می شود. همچنین متقضی با اقدام جهت اخذ ویزای تمکن مالی اتریش یا (خود حمایتی) امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم اروپا را نیزخواهد داشت.

اقامت و مهاجرت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) امروزه یکی از مطلوب­ ترین و آسانترین روش‌های مهاجرتی در سراسر جهان می‌­باشد. افرادی که علاقه‌مند به اخذ اقامت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) کشور زیبای اتریش هستند، ­بایستی مبلغی حدود 20 تا 30 هزار یورو در حساب خود داشته باشند. علاده بر این مبلغ برای مهاجرت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) اتریش بایستی اثبات کنند که دارای درآمدی ثابت تقریباً حدود ماهی 2 تا 3 هزار یورو می‌­باشند. این مبالغ بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. اقامت ابتدایی بصورت یکساله می‌باشد. بعد از گذشت یکسال، دوباره یکساله تمدید می‌گردد. بعد اقامت سه ساله اخذ خواهید نمود. در مجموع بعد از گذشت پنج سال اقامت دائم به شما تعلق می‌گیرد. بعد از یک سال از دریافت اقامت دائم، شما می‌توانید درخواست پاسپورت نمایید. در این روش نیازی به سرمایه‌گذاری نمی‌باشد، نیازی به تاسیس شرکت ندارید، نیازی نیست که مالیات بپردازید، نیازی نیست که بیمه‌های گران­ قیمت داشته باشید. از تمام حقوق اقامتی نظیر تحصیل رایگان برای فرزندان بهره­ مند می‌­شوید. این روش اخذ اقامت هزینه های زیادی نخواهید داشت. تنها هزینه‌ه­ایی که بایستی برای این کار پرداخت نمایید، بار اول است. صرف نظر از این هزینه، هزینه­ های دیگری نخواهید داشت و به آسانی اقامت را دریافت می­‌کنید.

اقامت اتریش از راه تمکن مالی
اقامت اتریش از راه تمکن مالی

مزایا و ویژگیهای اقامت از روش تمکن مالی (خود حمایتی)

 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر اروپایی
  دارنده این نوع از اقامت می تواند در کلیه بانک های معتبر اروپایی حساب باز کرده و جابجایی و نقل و انتقالات مالی خود را به راحتی انجام دهد.
 • امکان دریافت اقامت دائم
  با دریافت اقامت از نوع تمکن مالی و پس از گذشت 5 سال، فرد مقیم و افراد وابسته می توانند درخواست اقامت دائم خود را به دولت اتریش ارائه نمایند.
 • امکان دریافت پاسپورت
  اقامت تمکن مالی از انواع اقامتی محسوب می شود که فرد پس از گذشت یک سال از دریافت اقامت دائم می تواند به منظور دریافت شهروندی و پاسپورت کشور اتریش درخواست نماید و در مدت زمانی حدود 6-7 سال از شروع اقامت موقت، مجوز شهروندی اتریش را دریافت نماید.
 • سریعترین و ساده ترین روش اخذ اقامت در اتحادیه اروپا
  اقامت تمکن مالی برای افرادی که در ایران از رفاه نسبی برخوردار باشند، سریعترین و مطمئن ترین راه می باشد که در نهایت به دریافت اجازه شهروندی نیز منجر می گردد.
 • تحصیلات رایگان در دانشگاه های معتبر اروپایی
  امکان تحصیل رایگان در مدارس، کالج ها و دانشگاه های معتبر اروپا برای شخص متقاضی و خانواده وابسته او میسر می باشد.
 • سهولت در تمدید اقامت
  اقامت تمکن مالی در مرحله اول برای یک سال صادر می گردد و در شروع سال دوم با درخواست متقضی مجدد برای یک سال تمدید می گردد که اداره اقامت اتریش برای این تمدید هزینه مازادی از شخص دریافت نمی کند.
 • عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
  اخذ و تمدید اقامت تمکن مالی نیازی به هیچ گونه سرمایه گذاری، ثبت شرکت و پرداخت مالیات ندارد.
 • بهره مندی از تمام امکانات شهروندی در اتحادیه اروپا
  کلیه امکانات شهروندی برای زندگی در اتحادیه اروپا و کشورهای شینگن برای شخص دارنده اقامت تمکن مالی لحاظ گردیده است.
 • امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در اروپا
  دارندگان اقامت خود حمایتی اتریش می توانند از کلیه امکانات و بیمه های پزشکی و درمانی این کشور مانند همه شهروندان استفاده نمایند.
 • عدم محدودیت سنی
  این نوع از اقامت از معدود روش های اقامتی است که محدودیت سنی ندارد و کلیه افراد در صورت داشتن شرایط اثبات تمکن می توانند برای اخذ این نوع از اقامت اقدام نمایند.
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
  با دریافت این نوع از اقامت امکان مسافرت و زندگی در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن برای افراد میسر می گردد.
 • امکان خرید ملک و وسیله نقلیه در کلیه کشورهای عضو پیمان شینگن
اقامت تمکن مالی اتریش
اقامت تمکن مالی اتریش

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت اتریش از روش تمکن مالی (خود حمایتی)

کلیه مدارک به زبان فارسی پیش از ارائه به سفارت اتریش در ایران بایستی ترجمه و تأیید گردند.

 • شناسنامه همه اعضای خانواده
 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار دو ساله
 • دو قطعه عکس جدید همه اعضای خانواده
 • سند ازدواج
 • گواهی تمکن مالی (خود حمایتی) از بانک، اسناد مالکیت، صورتحساب سپرده های بانکی و سهام و مدارک ثابت کننده درآمد شخص
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک تحصیلی و کاری متقاضی و خانواده وابسته
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 41 میانگین: 4.2]
5 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مدیریت تایید دیدگاه ها
ژوئن 1, 2021 3:10 ب.ظ

باسلام، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

حامد اسلامی
می 30, 2021 12:11 ق.ظ

با عرض سلام آیا با مبلغ 1 میلیارد در بانک و سند خانه ای که دارم به ارزش حدود 2.5 میلیارد و مغازه ای که 3 دانگ به نام من میباشد حدود 5 میلیارد میشود برای تمکن مالی فرانسه اقدام کرد

مسعود
دسامبر 27, 2020 2:33 ب.ظمحمود آسوده
ژانویه 26, 2019 3:12 ب.ظ

با سلام مدارك فوق الذكر جهت اخذ اقامت اتريش از طريق تمكن مالي بايد قبل از مصاحبه ارائه گردند يا بعد از مصاحبه