ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا (Visitor visa) یک ویزای غیر مهاجرتی است که به‌منظور اجازه اقامت کوتاه مدت و کمتر از 6 ماه صادر می‌شود. با این ویزا هم مانند ویزای توریستی کانادا فقط می‌توان برای سفرهای تفریحی و گردشگری و یا سفرهای کوتاه برای رویدادهای تجاری و شغلی و دیدار با خانواده و یا مقاصد درمانی استفاده کرد. در مدت زمان محدود مجاز در این ویزا افراد مجاز به کار یا تحصیل نیستند. با دریافت این ویزا افراد فقط مانند یک مسافر می‌توانند در آمریکا حضور داشته باشند. در این مقاله از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به بررسی این ویزا و انواع آن و شرایط و مدارک لازم برای دریافت آن، همچنین هزینه‌ها و موارد تکمیلی دیگر می‌پردازیم.

اخذ ویزای توریستی آمریکا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

ویزای توریستی شامل دو نوع B1 (برای شرکت در رویدادهای تجاری و علمی و تحصیلی و…) و B2 (برای تفریح و گردشگری و دیدن اقوام و خدمات پزشکی و…) می‌شود. هر دو نوع این ویزاها می‌توانند سینگل (یک‌بار ورود) و یا مولتی (چندبار ورود) باشند. ویزای توریستی آمریکا از نوع سینگل حداکثر 6 ماه اعتبار داشته و متقاضی با آن فقط اجازه یک‌بار ورود به خاک آمریکا را دارد.

ویزاهای مولتی می‌توانند تا 10 سال هم اعتبار داشته باشند و متقاضی با ان چندین بار اجازه ورود به آمریکا را دارد. این نوع ویزا در حال حاضر برای ایرانیان صادر نمی‌شود و ویزای توریستی ایرانیان دارای اعتبار حداکثر 6 ماهه است. از طرفی به دلیل مساعد نبودن روابط ایران و آمریکا متقاضیان برای درخواست ویزا باید به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای دبی، ترکیه، ارمنستان و… مراجعه کنند.

اخذ ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

شرایط گرفتن ویزای توریستی آمریکا

مهم‌ترین شرط برای اخذ این ویزای توریستی اثبات این مساله است که پس از اتمام زمان مجاز برای اقامت در امریکا قصد بازگشت به کشور خود را دارید. اثبات این موضوع به چند طریق امکان پذیر است:

 • وجود وابستگی به وطن: با ارائه مدارک کافی دال بر مالکیت املاک و یا اشتغال به شغلی معتبر و دائمی
 • تمکن مالی: ارائه مدارک مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه‌های سفر برای خود و همراهان
 • توانایی سفر به کشورهای همسایه و دریافت ویزا: برای دریافت ویزای آمریکا لازم است به سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه رفته و در خواست ویزا دهید. سپس مراحل مصاحبه و انگشت‌نگاری و… را انجام دهید.

در صورت داشتن سفرهای قبلی به آمریکا و یا وجود اقوامی که بتوانید اثبات کنید در مدت اقامتتان میهمان آنها هستید، شرایط بهتری برای دریافت این ویزا خواهید داشت.

شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

دیگران می خوانند: ثبت شرکت در آمریکا

مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا

مدارک مورد نیاز شامل مدارک هویتی و تمکن مالی و وابستگی به میهن و در صورت نیاز فرم Ds-5535 می‌شود:

 • ترجمه شناسنامه
 • پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • مدارک بانکی: موجودی حساب و فیش حقوقی
 • برنامه مشخص سفر برای کار یا تفریح مطابق با زمان مجاز برای اقامت
 • اسناد مالکیت در ایران
 • برنامه کاری در ایران
 • مدارک اشتغال به تحصیل در ایران
 • پاسپورت و مدارک مربوط به سفرهای قبلی
 • فرم Ds-5535

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

مدت زمان ویزای توریستی آمریکا

پس از ثبت درخواست به‌صورت آنلاین و انجام مصاحبه حضوری در سفارت، رسیدگی به پرنده و صدور ویزا حداکثر 30 روز طول می‌کشد. در این زمان یا ویزای شما صادر شده و می‌توانید اقدام به دریافت آن کنید و یا افسر مربوطه شما را به دلیل عدم رعایت شرایط ریجکت می‌کند. در شرایط خاص زمان رسیدگی می‌تواند تا 90 روز و یا حتی بیش‌تر طول بکشد.

برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است قبل از اقدام با وکلا و مشاوران مهاجرتی مشورت کنید تا درگیر تاخیر و یا ریجکت احتمالی نشوید. به عنوان مثال عدم صداقت در ارائه اطلاعاتی مثل تمکن مالی یا قصد بازگشت به وطن و یا وجود یک پرونده مهاجرتی باز و موارد این‌چنینی می‌تواند منجر به رد شدن درخواست‌تان شود. پس در ارائه اطلاعات و مدارک کافی سیار دقت کنید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا هم کوتاه بوده و برای ایرانیان معمولا از نوع سینگل است. با این ویزا کمتر از 6 ماه می‌توانید درخاک آمریکا اقامت کنید. مدت زمان قطعی آن هنگام ورود به آمریکا توسط مامور سفارت مشخص خواهد شد.

دیگران می خوانند: مهاجرت به کانادا

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

همان‌طور که گفته شد میزان اعتبار ویزای توریستی کوتاه مدت و شرط دریافت آن تعهد برای بازگشت به کشور است. این ویزای از ویزاهای غیر مهاجرتی و موقت است و به همین دلیل نمی‌توان آن را به اقامت دائم تبدیل کرد. برای دریافت اقامت دائم آمریکا باید از سایر روش‌ها مثل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا یا ثبت نام در لاتاری اقدام کرد.

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم آمریکا

تمدید ویزای توریستی آمریکا

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اداره مهاجرت آمریکا برای تمدید زمان ویزای توریستی اقدام کنند. اما معمولا این درخواست‌ها به ندرت با موافقت روبه‌رو می‌شوند.

ویزای توریستی آمریکا با دعوتنامه

اگر یکی از افراد خانواده شما مقیم آمریکا بوده و برای شما دعوتنامه ارسال کند، می‌توانید از این طریق آسان‌تر اقدام به دریافت ویزای توریستی کنید. چراکه این مساله دلیلی برای سفر تفریحی و بازگشت شماست و از طرفی نیازی به اثبات تمکن مالی سفر ندارد. بر خلاف اقدام به دریافت ویزا با خانواده که احتمال ریجکت شدن شما را افزایش می‌دهد، وجود فردی که برای‌تان دعوتنامه ارسال کند شانس قبولی درخواست‌تان را بالا می‌برد.

قیمت ویزای توریستی آمریکا

هزینه ثبت درخواست ویزای توریستی آمریکا و بررسی پرونده 160 دلار است و ایرانیان باید هزینه سفر به یکی از کشورهای همسایه بابت مراجعه به سفارت را نیز به این رقم اضافه کنند.

شاید این مطلب برای شما ارزشمند باشد: ثبت شعبه شرکت در کانادا

پناهندگی آمریکا با ویزای توریستی

با ویزای توریستی شما ملزم به بازگشت به کشور در زمان معین هستید. اما چنانچه از طریق این ویزا به‌طور قانونی وارد خاک آمریکا شدید می‌توانید به صورت حضوری برای ارائه درخواست پناهندگی اقدام کنید. اما این کار ممکن است اقامت قانونی شما را در زمان اعتبار ویزای توریستی دچار مشکل کند. بهتر است در صورت تصمیم برای پناهندگی از ابتدا مسیر مربوطه را درست طی کنید.

چراکه عدم صداقت در ارائه اطلاعات به افسر رسیدگی به پرونده برای شما امتیاز منفی محسوب می‌شود. این مساله می‌تواند منجر به اخراج شما از کشور و ممانعت از ورود شما تا چند سال آینده شود.

پناهندگی آمریکا

سخن پایانی

برای سفر به آمریکا با مقاصد غیر مهاجرتی برای کسانی که مقیم آمریکا نیستند، اخذ ویزای توریستی آمریکا الزامی است. برای دریافت این ویزا مراحل ابتدایی درخواست به‌صورت انلاین ثبت می‌شود. پس از مشخص شدن وقت سفارت برای مصاحبه لازم است به سفارت آمریکا در یک کشور خارجی مراجعه کرده و سایر مراحل را به‌صورت حضوری دنبال کنید.

این ویزا صرفا برای یک سفر تفریحی یا دیدار با خانواده و یا به منظور شرکت در رویدادی خاص و خدمات پزشکی صادر می‌شود. به هیچ وجه امکان تمدید طولانی مدت این ویزا یا تبدیل آن به اقامت دائم وجود ندارد. درصورت عدم احراز شرایطی مثل تمکن مالی برای هزینه‌های سفر و یا وابستگی به وطن و قصد بازگشت، ممکن است مامور رسیدگی به پرونده درخواست را رد کند.

از این‌رو مشورت با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد و از هدر رفتن پول و وقت شما جلوگیری کند. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین