هزینه های زندگی در کانادا

یکی از مهم‌ترین کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید، مقایسه سطح مالی خودتان با هزینه‌های زندگی در کشور کانادا است. بخشی از هزینه‌های زندگی در این کشور را می‌توان با کار کردن یا خرید ملک در کانادا و اجاره دادن آن تامین کرد. با این همه، داشتن یک پس‌انداز ارزی خوب قبل از مهاجرت به کانادا، پشتوانه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. این امر نگرانی شما در زمینه هزینه ‌زندگی در کانادا را تا حد زیادی پائین می‌آورد. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در ادامه به بررسی هزینه‌های زندگی در کشور کانادا پرداخته است.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. هزینه های زندگی در کانادا

زندگی در کانادا برای ایرانیان

زندگی در کانادا برای ایرانیان از بسیاری جهات جذاب است. سطح بالای کیفیت زندگی، پوشش درمانی و بیمه، بازار کار خوب و سیستم آموزشی سطح بالا و به‌روز را می‌توان بخشی از این جذابیت‌ها عنوان کرد. از آن‌جا که زبان انگلیسی زبان دوم بسیاری از ایرانی‌ها است، بسیاری از ایرانی‌ها، مهاجرت به کانادا را به کشورهای غیرانگلیسی زبان دیگر ترجیح می‌دهند. همچنین، از آن‌جا که مهاجران نقش مهمی در ارتقاء سطح فرهنگی و اقتصادی این کشور دارند، دولت کانادا، برنامه‌های بسیاری برای حفظ حقوق شهروندی و قانونی مهاجران در دست اجرا دارد.

هزینه زندگی در کانادا 2023

هزینه زندگی در کانادا را می‌توان به چند بخش اصلی تقسیم کرد:

 1. هزینه اجاره خانه و مسکن
 2. هزینه خورد و خوراک
 3. هزینه حمل و نقل
 4. هزینه پوشاک
 5. هزینه‌های مربوط به امکانات رفاهی مانند برق، آب، گاز، اینترنت و تلفن
 6. هزینه‌های مربوط به بیمه درمانی، خدمات اجتماعی، شهریه مدرسه یا دانشگاه اعضای خانواده
 7. هزینه تفریحات
 8. سایر هزینه‌های جانبی

همانند بسیاری از کشورها، بیشترین هزینه خانوار در کانادا در هر ماه، پرداخت اجاره بها است. اجاره بها در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور کانادا، بسیار متفاوت می‌باشد. زندگی در شهرهای پرجمعیت و بزرگ‌تر کانادا نیز به مراتب از زندگی در شهرهای کوچک و مناطق کم جمعیت این کشور، گران‌تر خواهد بود.

هزینه زندگی در کانادا 2022

یک بخش مهم از هزینه‌ های زندگی در کانادا را پرداخت تسهیلات رفاهی مثل آب و برق تشکیل می‌دهد. هزینه برق در کانادا نیز در استان‌های مختلف این کشور، متفاوت است. برخی از استان‌ها از نرخ‌های ثابت استفاده می‌کنند که استان‌های آلبرتا و ساسکاچوان در این دسته قرار می‌گیرند. اما در استان انتاریو، هزینه برق به‌صورت نرخ زمانی حساب می‌شود.

هزینه زندگی در مونترال کانادا

شهر مونترال، پس از پاریس، بیشترین تعداد فرانسوی‌زبانان را در خود جای داده است. اجاره بها در مونترال در مقایسه با شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور، کم‌تر می‌باشد. در نتیجه، هزینه زندگی در مونترال کانادا، بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از کلان‌شهرهای دیگر این کشور ارزیابی شده است. با این حال، مونترال شهر ارزانی نیست. برای داشتن یک زندگی خوب و مرفه، لازم است منابع مالی و هزینه ‌های زندگی در کانادا را به‌خوبی مدیریت نمایید.

هزینه زندگی در کلگری کانادا

شهر کلگری، چهارمین شهر بزرگ کانادا و پرجمعیت‌ترین شهر استان آلبرتا به‌شما می‌رود. اما هزینه‌های زندگی در آن نسبت به تورنتو و ونکوور، بسیار پائین‌تر است. به‌طور متوسط، می‌توان هزینه زندگی یک نفر در شهر کلگری کانادا را مبلغی در حدود 1460 دلار کانادا در نظر گرفت. بیشتر این مبلغ، صرف اجاره بها می‌شود.

هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا

هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا، ماهانه به‌طور متوسط مبلغی در حدود 1500 تا 2000 دلار کانادا است. در مقایسه با شهرهای بزرگی مثل تورنتو، ونکوور و مونترال، متوسط هزینه‌ زندگی در ساسکاچوان کانادا بسیار پائین‌تر می‌باشد. اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی ساسکاچوان را دارید، کارشناسان هلدینگ مهاجرتی رسام ساکن در کشور کانادا بهترین انتخاب برای دریافت مشاوره می باشند.

هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا

مقایسه هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو

اجاره بها، تقریباً در هر دو شهر ونکوور و تورنتو یکسان است و برای یک آپارتمان در مرکز شهر می‌تواند بین 1800 تا 2500 دلار کانادا باشد. هرچه به سمت حومه این دو شهر پرجمعیت کانادا نزدیک‌تر می‌شوید، نرخ اجاره بها نیز پائین‌تر می‌آید.

دو شهر تورنتو و ونکوور کانادا از نظر هزینه‌های خورد و خوراک، تفاوت‌های محسوسی با هم دارند. در شهر ونکوور خبری از حراجی‌های هفتگی و فصلی تورنتو نیست. به‌طور کلی، اگر قصد مهاجرت به کانادا و سکونت در شهر ونکوور را دارید، باید انتظار 10% گرانی بیشتری نسبت به سایر شهرهای کانادا از جمله تورنتو را داشته باشید. به همین دلیل، با مقایسه هزینه‌ زندگی در ونکوور و تورنتو می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی در شهر تورنتو، پائین‌تر از ونکوور است.

مقایسه هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو

هزینه های خورد و خوراک در کانادا

بخش مهمی از هزینه زندگی در کانادا مربوط به خورد و خوراک است. هزینه‌های خورد و خوراک در کانادا، چندان بالا نیست، به‌ویژه اگر برای هزینه‌های زندگی خود برنامه‌ریزی داشته باشید. خانواده‌ها می‌توانند بیشتر مایحتاج غذایی خود را از فروشگاه‌های بزرگ تخفیف‌دار یا حراجی‌های آخر هفته تامین ‌نمایند. به‌طور متوسط، هزینه‌های خورد و خوراک در کانادا برای یک نفر، مبلغی در حدود 250 دلار در ماه خواهد بود. هر وعده غذایی در رستوران برای یک نفر، حداقل 15 تا 20 دلار تمام می‌شود.

هزینه های غذا و خوراک در کانادا

هزینه مسکن در کانادا

هزینه مسکن در کانادا چه از نظر اجاره بها و چه از نظر خرید ملک، به عوامل بسیاری بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از: موقعیت مکانی، متراژ و قدمت خانه. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید، درباره هزینه مسکن در استان و شهری که می‌خواهید در آن ساکن شوید، پرس‌وجوکنید. زیرا هزینه مسکن در کانادا، از استان به استانی دیگری و در هر شهر، متفاوت است.

خرید ملک در کانادا، علاوه بر کاهش هزینه ‌های زندگی در کانادا سرمایه‌گذاری خوبی برای شما خواهد بود. توجه داشته باشید که محدودیتی برای خارجی‌ها جهت خرید ملک در کانادا وجود ندارد. اما سیستم مالیاتی در کانادا به گونه ای است که آنها سالانه باید مبلغی به‌عنوان مالیات بر ملک به دولت کانادا بپردازند.

هزینه مسکن در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان به دو بخش تقسیم می‌شود:

 • هزینه‌های زندگی شامل مسکن، غذا، حمل و نقل و…
 • هزینه‌های تحصیل شامل شهریه، بیمه دانشجویی، خرید کتاب، لوازم التحریر و….

معمولاً دانشجویان باید مبلغی بین 20 تا 35 هزار دلار کانادا به‌عنوان شهریه سالانه در نظر بگیرند. هزینه مسکن، مهم‌ترین بخش هزینه‌ زندگی دانشجویی در کانادا را تشکیل می‌دهد. اگر موفق به گرفتن خوابگاه دانشجویی شوید، هزینه زندگی ماهانه شما بسیار کمتر خواهد شد. به‌طور کلی، هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا مبلغی به 650 تا 850 دلار کانادا در ماه می‌شود.

فراموش نکنید که دانشجویان خارجی در کشور کانادا اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته کار کنند. این امر می‌تواند کمک خوبی برای تامین بخشی از هزینه زندگی دانشجویی در کانادا باشد.

مشاوره با کارشناسان هلدینگ رسام

اگر قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور زیبا را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات هزینه زندگی در کانادا و همچنین مزایای زندگی در کانادا مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین