مهاجرت به یونان

سالانه بسیاری از افراد از طرق مختلف وارد کشور یونان می‌شوند و برای مهاجرت و اخذ اقامت خود اقدام می‌نمایند. کشور پیشرفته یونان به دلیل امنیت و رفاه بالا، آب و هوای مطلوب و قرار گرفتن در اتحادیه اروپا و حوزه یورو، سالانه پذیرای بسیاری از مهاجران از سرتاسر دنیا می‌باشد و به‌عنوان پلی برای ورود به اروپا محسوب می‌شود. مهاجرت به یونان و اخذ اقامت یونان راه‌ها و روش‌های متعددی دارد که می‌بایست با جستجو و تحقیق در این مورد برترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب نمود. با این مطلب از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام همراه شوید تا به‌طور مفصل به بررسی انواع روش‌های مهاجرت به یونان و اخذ اقامت یونان در سال 2022 بپردازیم.

مهاجرت به یونان
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. مهاجرت به یونان

معرفی کشور یونان برای مهاجرت

کشور خوش آب و هوا و متمدن یونان یکی از اعضای اصلی و قدیمی اتحادیه اروپا بوده که در جنوب شرقی قاره اروپا و شبه جزیره بالکان واقع شده است. واحد پول این کشور یورو و شهر آتن به‌عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور می‌باشد. برطبق آخرین سرشماری، یونان بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد که درصد قابل توجه از شهروندان و نیروی کار این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند. صنعت گردشگری به‌عنوان اصلی‌ترین و پرسود‌ترین صنعت در این کشور به حساب می‌آید که در کنار سایر صنایع، رفاه اجتماعی و سطح مناسبی از زندگی را برای شهروندان یونانی فراهم آورده است. همه این عوامل موجب شده‌اند تا سالانه بسیاری از افراد با روش‌های گوناگون برای مهاجرت و اخذ اقامت یونان اقدام نمایند.

همه چیز درباره مهاجرت به یونان

شرایط مهاجرت به یونان در سال 2023

برطبق آخرین اطلاع رسانی‌های اداره مهاجرت یونان، افراد می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلف به این کشور وارد شوند و برای دریافت اقامت خود اقدام نمایند. از میان روش‌های مهاجرت یونان می‌توان به تحصیل در کشور یونان، مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری، مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک، مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، اقامت یونان از طریق کار و مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت اشاره کرد. کشور یونان از اعضای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن محسوب می‌شود و برای تقاضای ورود، اقامت کوتاه یا بلند مدت در این کشور می‌بایست ویزای شینگن مورد نظر را دریافت نمود.

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام مفتخر است که با بهره‌گیری از بهترین مشاوران و وکلای مهاجرت، در هر لحظه بهترین گزینه را برای متقاضیان مهاجرت به کشور یونان ارائه می‌نماید.

مشاوره اختصاصی با هلدینگ رسام

مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای مهاجرت به یونان نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند. با ما در تماس باشید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به یونان در سال 2023

به‌طور کلی تحصیل در هر کشوری یکی از گزینه‌های ساده و راحت برای مهاجرت و اخذ اقامت به حساب می‌آید و کشور یونان نیز از این قاعده مستثنی نیست. کالج‌ها و دانشگاه‌های یونان همانند سایر کشورهای اروپایی دارای رنکینگ بالایی هستند و از کیفیت و استانداردهای مناسبی برخوردار می‌باشند. با وجود اینکه زبان انگلیسی در این کشور توریستی کاملا رایج است، اما باید گفت که تحصیل در اکثر دانشگاه‌ها به زبان یونانی بوده و تنها در تعداد کمی از دانشگاه‌ها یا مقاطع تحصیلی خاص به صورت انگلیسی تدریس می‌شود. در اینجا باید اشاره کرد که تحصیل در یونان رایگان نمی‌باشد و بسته به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر باید شهریه پرداخت گردد.

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام مفتخر است که با بهره‌گیری از بهترین مشاوران و وکلای مهاجرت، در هر لحظه بهترین گزینه را برای متقاضیان مهاجرت به کشور یونان ارائه می‌نماید.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیلی

 در صورت وجود شرایط لازم برای تحصیل در یونان می‌توان به جهت اخذ پذیرش و ورود به این کشور اقدام و ویزای تحصیلی یونان را دریافت نمود. در نهایت پس از دوران تحصیل، امکان تغییر ویزای تحصیلی به نوع کاری و جستجوی کار در اروپا فراهم می‌باشد و در صورت وجود فرصت شغلی می‌توان برای اقامت دائم یونان و یا اروپا درخواست نمود.

کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام، مراحل و شرایط لازم برای تحصیل در کشور یونان را به شرح ذیل خلاصه می‌نمایند:

 • بررسی دقیق سایت دانشگاه مورد نظر
 • آگاهی از شرایط پذیرش و مدارک لازم برای درخواست
 • داشتن پشتوانه مالی به جهت پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل
 • داشتن نمره مورد نیاز در آزمون آیلتس یا تافل
 • آماده‌سازی و ترجمه مدارک تحصیلی، مالی و هویتی
 • داشتن نامه تمکن مالی و انگیزه‌نامه
 • ارسال کردن مدارک به دانشگاه مورد نظر
 • دریافت جوابیه پذیرش تحصیلی
 • گرفتن وقت سفارت یونان برای انجام مصاحبه
 • انجام امور انگشت‌نگاری، پرداخت هزینه‌های ویزا و تحویل مدارک
 • دریافت پاسخ درخواست ویزای تحصیلی

شایان ذکر است که هلدینگ رسام با انجام موفق پرونده‌های گوناگون در امر مهاجرت تحصیلی، صفر تا صد اخذ پذیرش تحصیلی یونان را برای متقاضیان خود انجام داده و خیالی آسوده را به ارمغان می‌آورد.

شرایط مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری در سال 2023

تا چند سال قبل بحران مالی و بدهکاری‌های یونان از موضوعاتی بود که همیشه در مورد آن صحبت می‌شد و این موضوع تا جایی ادامه پیدا کرد که برخی از اعضای اتحادیه اروپا به فکر اخراج این عضو از حوزه یورو افتادند. خوشبختانه با تغییر سیاست‌های کلان و کمک های مالی اتحادیه اروپا، کشورهای دیگر و سرمایه‌گذاران خصوصی بالاخره این کشور توانست از بحران مالی و مشکلات خود در جهت پیشرفت و مساعد کردن شرایط عبور کند. در حال حاضر یونان از نمونه کشورهای اروپایی است که به منظور جذب سرمایه‌گذار خارجی، اقامت و شهروندی ارائه می‌نماید و افرادی که از پشتوانه و استطاعت مالی مناسبی برخوردار باشند می‌توانند با سرمایه‌گذاری در یونان، اقامت دریافت کنند.

در یک کلام کلی می‌توان گفت که مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری در بخش‌های خرید ملک، ثبت شرکت در یونان یا راه‌اندازی کسب و کار و تمکن مالی یا خود حمایتی امکان پذیر است که با توجه به پیچیدگی هر یک از این موارد توصیه می‌شود حتما از مشاور یا وکیل مهاجرت برای انجام سرمایه‌گذاری استفاده گردد.

مهاجرت سرمایه گذاری به یونان

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

کشور یونان از جمله کشورهای اروپایی است که به واسطه سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات آن می‌توان اقامت (ویزای طلایی) دریافت نمود. در اینجا باید اشاره کرد که سرمایه‌گذاری در بخش املاک یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی که از طریق خرید ملک اقامت می‌دهند، به سرمایه نسبتا پایین‌تری نیاز دارد. بر طبق این برنامه افراد دارای پشتوانه و استطاعت مالی مناسب می‌توانند با سرمایه‌گذاری 250 هزار یورو در بخش املاک یونان (خرید یک ملک یا چند ملکی که ارزش آنها به 250 هزار یورو برسد.) اقامت این کشور را به همراه خانواده خود (به غیر از فرزندان بالای 18 سال) دریافت کنند و از مزایای آن بهره ببرند.

نکته قابل توجه در مورد اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک این است که میزان سرمایه‌گذاری باید حداقل به عدد 250 هزار یورو برسد و مهم نیست که ملک خریداری شده مسکونی با تجاری باشد. همچنین در صورت خرید ملک در یونان، تنها اقامت این کشور و تردد در حوزه شینگن صادر می‌گردد و برای اجازه کار در یونان و اروپا می‌بایست مراحل بعدی را سپری کرد. در نهایت با گذشت 7 سال از زمان خرید ملک در یونان می‌توان برای دریافت پاسپورت و شهروندی کشور یونان درخواست نمود.

خرید ملک در کشور یونان

مراحل مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

به‌طور کلی روند درخواست تقریباً 40 روز از زمان سرمایه‌گذاری تا صدور مجوز اقامت طول می‌کشد و متقاضی باید قبل از درخواست ویزا، سرمایه‌گذاری ملک در یونان را انجام داده باشد. پس از آن یک بازدید 3 یا 4 روزه از ملک در یونان، ملاقات با وکیل مهاجرت و باز کردن یک حساب بانکی مورد نیاز می‌باشد. در صورتی که همه موارد در این مرحله به درستی انجام شوند، فرد متقاضی دیگر نیازی به مراجعه مجدد برای دریافت مجوز اقامت خود نخواهد داشت و می‌تواند با ارائه وکالتنامه به وکیل مهاجرت خود سایر مراحل را از راه دور و در کشور مبدا سپری و تکمیل کند.

لازم به ذکر است که فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک به هیچ‌عنوان راحت و ساده نبوده و افراد برای موفقیت در این مسیر حتما باید با مشاوران و موسسات معتبر مهاجرتی، نظیر هلدینگ رسام مشورت نمایند.

مزایای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

دریافت اقامت یک کشور اروپایی مزایای بیشماری دارد که به هیچ‌وجه نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد. دریافت اقامت همسر و فرزندان کوچکتر از 18 سال، وجود سطح بالایی از زندگی، امنیت بالا، امکان دریافت درآمد ارزی، بهره‌مندی از سیستم‌های با کیفیت بهداشت و آموزش و پرورش، آب و هوای مطلوب و تردد بدون ویزا در حوزه شینگن همگی به عنوان بخشی از مزایای خرید ملک در یونان محسوب می‌شوند.

در مجموع و در یک کلام کوتاه، مزایای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک را می‌توان به صورت زیر خلاصه نمود:

 • دریافت اقامت همسر، خانواده و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان دریافت اقامت فرزندان بالای 18 سال در برخی موارد
 • کوتاه بودن بازه زمانی اخذ اقامت
 • ورود بدون ویزا به تمامی کشورهای عضو شینگن بدون محدودیت زمانی
 • امکان تحصیل در هر یک از کشورهای عضو شینگن
 • امکان اخذ اقامت دائم یونان پس از پنج سال از تاریخ اخذ مجوز اقامت
 • عدم نیاز به مدرک زبان و مصاحبه
 • امکان اخذ شهروندی و پاسپورت یونان پس از گذشت 7 سال از زمان خرید ملک
 • نیاز به سرمایه کمتر برای اخذ اقامت به نسبت سایر کشورهای اروپایی که با خرید ملک اقامت ارائه می‌کنند.
 • امکان ایجاد و راه‌اندازی کسب و کار
 • فرصت باز کردن حساب بانکی و بهره‌مندی از مزایای آن
 • امکان دریافت درآمد ارزی به واسطه اجاره ملک خریداری شده

مشاوره اختصاصی با هلدینگ رسام

مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای مهاجرت به یونان نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند. با ما در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین