مهاجرت به کانادا زیر 18 سال

کانادا یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی علاقه مند هستند به این کشور مهاجرت کنند. مهاجرت به کانادا زیر 18 سال هم امکان پذیر است و فرزند شما می‌تواند پس از 10 سالگی برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده و پس از مهاجرت در این کشور به تحصیل بپردازد. کانادا دارای قدرتمندترین سیستم آموزشی است و مدارس آن از اعتبار جهانی برخوردار هستند. شرایط تحصیل افراد زیر 18 سال در تمام مناطق کانادا به جز ایالت کبک یکسان است. مقطع ابتدایی در ایالت کبک 6 سال و مقطع دبیرستان از کلاس هفتم تا یازدهم است.  لذا دوران تحصیل در مدرسه در سن 18 سالگی به پایان می‌رسد. مدارس کانادایی به دو صورت دولتی و خصوصی فعالیت می‌کنند و معمولا کلاس‌ها به صورت مختلط (Coeducation) است. اگر قصد دارید فرزندتان در یکی از بهترین سیستم های آموزشی تحصیل کند و قبل از 18 سالگی به کانادا مهاجرت کند، این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام را از دست ندهید.

مهاجرت به کانادا زیر 18 سال
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. مهاجرت به کانادا زیر 18 سال

مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا

مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا از طریق اپلای و دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. دانش‌آموزانی که به قصد تحصیل می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند می‌توانند با دریافت اجازه تحصیل، در مدارس یا موسسات آموزشی کانادا به تحصیل بپردازند. به صورت کلی مهاجرت به کانادا زیر 18 سال منوط به دریافت اجازه تحصیل است و می‌بایست متقاضی از کشور مبدا به صورت آنلاین به مدرسه مورد نظر درخواست خود را ارسال نمایند. اجازه تحصیل از سوی دولت کانادا برای دانش آموزان خارجی صادر شده است. دانش‌آموزان با استفاده از آن می‌توانند برای صدور ویزا درخواست بدهند. در صورتی که جواب ویزا مثبت باشد، لیبل ویزا در صفحه پاسپورت دانش‌آموز ثبت شده و پس از آن متقاضی واجد شرایط اخذ استادی پرمیت خواهد بود که پس از ورود به خاک کانادا مجوز تحصیل زیر 18 سال برای وی صادر خواهد شد. در صورتی که یکی از والدین این افراد در کانادا در حال تحصیل باشند، می‌توانند با استفاده از ویزای توریستی وارد کانادا شده و سپس به عنوان فرد زیر 18 سال برای تحصیل اقدام نمایند.

مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا زیر 18 سال

شرایط مهاجرت به کانادا زیر 18 سال به این صورت است که ابتدا باید در یکی از مدارس پذیرش انجام شود و سپس ویزا صادر شود. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به کانادا زیر 18 سال، همراه داشتن والدین و تمکن مالی کافی برای زندگی در کانادا است. در صورتی که سرپرست یا ولی قانونی دانش‌آموز همراه وی است، نیاز است محلی در کانادا اجاره یا خریداری شود و هزینه تحصیل در مدرسه و خوراک و پوشاک را تامین نماید. والدینی که از طریق ویزای همراه با همراه فرزند خود به کانادا مهاجرت می‌کنند، امکان کار و تحصیل ندارند. در صورتی که متقاضی مهاجرت به کانادا زیر 18 سال بدون همراه هستید نیاز است مدارک زیر را تهیه کنید:

پاسپورت

کپی شناسنامه

مجوز رضایت والدین یا سرپرست قانونی که شامل اطلاعات کامل وی به همراه امضاء باشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا زیر 18 سال

مهاجرت تحصیلی افراد زیر 18 سال به کانادا از طریق روش‌های مختلف قابل انجام است که مهم‌ترین روش اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. متقاضیان می‌توانند با دریافت پذیرش از مدارش کشور کانادا به راحتی مهاجرت کنند و پس از اتمام تحصیل اقامت و تابعیت کانادا را اخذ نمایند.​ برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و صرفا با آگاهی و برخورداری از سطح زبان متوسط می‌توان از مدرسه مورد نظر پذیرش گرفت. همچنین نکته مهم در اخذ پذیرش مشخص بودن محل اقامت مانند (خوابگاه) است. محل دقیق اقامت دانش آموز باید مشخص باشد. همچنین برای اخذ پذیرش نیاز است شهریه مدرسه پرداخت شود و گاهی نیاز است متقاضی هزینه شهریه را به مدت یک سال و یا نیمی از آن را بپردازد. مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل موارد زیر است:

  • ترجمه مدارک تحصیلی با ریزنمرات
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت
  • ارائه تمکن مالی
  • ارائه گواهی سلامت
  • ارائه نامه پذیرش
  • تهیه و تکمیل فرم‌های درخواست ویزا
  • ارائه نامه عدم سوء پیشینه

 

ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا برای افراد زیر 18 سال، اخذ بورسیه تحصیلی این کشور است که به واسطه آن شخص به راحتی می‌تواند در مدارس این کشور به تحصیل بپردازد. بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کانادا وجود ندارد و باید تمام شهریه پرداخت شود؛ اما در صورتیکه که دانش‌آموز بتواند نمرات بالایی کسب کند، می‌تواند کمک هزینه تحصیلی دریافت نماید. دانش آموزانی که اقامت کانادا را دارند می‌توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند، اما دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در این کشور باید هزینه پرداخت کنند. شهریه مدرسه بین 27000 هزار دلار تا 55000 هزار دلار در سال است. به صورت کلی شهریه هر مدرسه متفاوت است و کاملا بستگی به نوع مدرسه دارد.

بورسیه دانش آموزی کانادا

کانادا سالیانه مهاجران زیادی را جذب می‌کند. روسیه تحصیلی دانش آموزان زیر 18 سال کانادا بسیار کم و کمی سختگیرانه است. به صورت کلی بورسیه دانش آموزی کانادا به ندرت ارائه می‌شود و اکثر مدارسی که پذیرش ارائه می‌دهند، شهریه پرداز هستند. تحصیل در کانادا از سن 5 سالگی شروع می‌شود و دانش‌آموزان تا سن 18 سالگی در این کشور تحصیل می‌کنند. لذا دانش آموزان می‌توانند از سن 10 سالگی برای پذیرش تحصیلی کانادا اقدام نمایند. دانش آموزان برای اینکه بتوانند به راحتی اقدام به اخذ پذیرش نمایند باید در کانادا قیم داشته باشند که می‌تواند والدین دانش آموز یا همراه وی باشد. در نهایت اگر والدین نتوانند همراه دانش آموز باشند باید شخصی دیگر در شهر دانش آموز قیم وی باشد و چنانچه هیچ کدام امکان پذیر نباشد، مدرسه می‌تواند قیم دانش آموز را مشخص نماید. ادامه تحصیل در کانادا از سن 6 سالگی تا 12 سالگی اجباری خواهد بود.

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کانادا

هزینه مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا

هزینه مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا در واقع شامل ارائه تمکن مالی کانادا است.​مبلغی که برای تمکن مالی در نظر گرفته می‌شود، حدود 40000 هزار دلار است که تا مدت 4 ماه قبل از اقدام باید در حساب شخص متقاضی باشد. در نهایت می‌توان با ارائه نامه بانکی معتبر به سفارت برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا اقدام نمود.

نتیجه گیری

بهترین روش مهاجرت به کانادا زیر 18 سال، اخذ ویزای تحصیلی است. با توجه به اینکه کانادا سیستم آموزشی و امکانات رفاهی مناسبی برای افراد زیر 18 سال ارائه می‌دهد، فرد متقاضی می‌تواند از سن 10 سالگی نسبت به مهاجرت به کانادا اقدام نماید. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، فرد ابتدا باید نامه پذیرش از مدارس کانادا دریافت کند و سپس با کامل کردن مدارک و ارائه نامه تمکن مالی، نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. در کانادا بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان وجود ندارد و شخص باید شهریه مدرسه را بپردازد. لذا بهتر است والدین یا قیم قانونی دانش آموز همراه وی در کانادا باشد.

حال با اطلاعاتی که در مورد مهاجرت به کانادا زیر 18 سال به‌دست آوردید، ممکن است بخواهید برای مهاجرت فرزندتان اقدام کنید. در این صورت بهتر است قبل از هر کار برای بررسی شرایط خود و فرزندتان با مشاوران مجرب هلدینگ رسام مشورت کرده و با آگاهی کامل اقدام کنید. برای این کار می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام و یا شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا مهاجرت به کانادا برای افراد زیر 18 سال امکان پذیر است؟

بله، افراد از سن 10 سالگی می‌توانند برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند.

بهترین روش برای مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا چیست؟

بهترین روش قانونی برای مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس کانادا از 27000 هزار دلار شروع می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین