اخذ ویزای استارتاپ انگلستان

استارت آپ‌ها امروزه تبدیل به بخشی جدایی‌ناپذیر از اکوسیستم اقتصادی بیشتر کشورهای جهان، به ویژه کشورهای پیشرفته شده‌اند. رشد سریع و تصاعدی تکنولوژی و فن‌آوری باعث‌شده است اکثر کشورها به دنبال کسانی باشند که ایده‌های نوآورانه‌ای برای استفاده از این انبوه تکنولوژی و فن‌آوری معرفی شده دارند. کشور انگلستان، یکی از قدیمی‌ترین و صنعتی‌ترین کشورهای جهان است که می‌تواند محل رشد خوبی برای استارت آپ‌ها باشد. اگر شما یک کارآفرین هستید یا ایده جدیدی برای راه‌اندازی یک استارت آپ دارید، با ما همراه باشید تا با نحوه و شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلستان آشنا شوید. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. اخذ ویزای استارتاپ انگلستان

استارت آپ در انگلستان

کشور انگلستان بعد از کشور آلمان، بیشترین میزان استارت آپ ها را دارد. رشد تصاعدی  استارت آپ در انگلیس بعد از سال 2015 افزایش بیشتری داشته است. شهر لندن، بیشترین تعداد استارت آپ در انگلستان را دارد. با این همه، بیشتر شهرهای این کشور ظرفیت بالایی برای راه‌اندازی استارت آپ دارند. بعد از لندن، شهرهای لیدز، بریستول، ریدینگ، برمینگهام، ادینبورگ، برایتون و نورتهمپتون، بهترین شهرها برای راه‌اندازی استارت آپ در انگلستان هستند.

سرمایه لازم برای راه‌اندازی استارت آپ در انگلیس بسیار کمتر از کشورهای دیگر اروپایی است. علاوه بر این، نباید کاهش نرخ مالیاتی شرکتی و کمتر بودن حداقل حقوقی  که باید به کارمندان استارت آپ خود بپردازید (حداقل حقوق تعیین‌شده توسط اداره کار انگلستان) را نادیده گرفت. این ویژگی به‌ویژه برای کسب‌ و کارهای جدیدی که نیاز به استخدام تعداد زیادی نیروی دارند، بسیار مفید است. کشور انگلستان، بعد از جمهوری چک و استونی، در رتبه کمترین میزان هزینه برای راه‌اندازی و انجام کسب و کار در اروپا را دارد. بر اساس دلایل گفته‌شده، اگر شما کارآفرین یا صاحب یک ایده نو هستید، راه‌اندازی استارت آپ در انگلستان و اخذ ویزای استارتاپ انگلستان را به شما توصیه می‌کنیم.

مشاوره اختصاصی با هلدینگ رسام

مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای اخذ ویزای استارت آپ انگلستان نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند.

دیگران می خوانند: ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ انگلستان چیست؟

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به انگلستان برای صاحبان ایده‌های نو، اخذ ویزای استارتاپ انگلستان می‌باشد. از 29 مارس 2019، برنامه ویزای استارت آپ انگلستان برای متقاضیان بازشده است. ویزای استارت آپ انگلستان مخصوص کارآفرینان فعال و نوآوری می‌باشد که می‌خواهند برای اولین بار یک کسب و کار در انگلستان را‌ه‌اندازی نمایند. پیش‌نیاز اصلی این ویزا همانند ویزای مخترعین انگلستان است: گرفتن نامه تائیدیه بیزینس پلن از یک نهاد تجاری یا آموزشی معتبر این کشور. بیزینس پلن همه متقاضیان برای نوآوری، قابلیت اجرایی بودن و قابلیت توسعه‌ و ارتقا بررسی می‌شود.

این ارزیابی، همان‌طور که گفته شد توسط یکی از نهادهای آموزشی یا تجاری معتبر کشور انگلستان انجام می‌شود. تنها درصورت تائید طرح و گرفتن نامه تائیدیه، می‌توانید مراحل بعدی درخواست اخذ ویزای استارتاپ انگلیس را شروع کنید. برای نوشتن طرح تجاری یا بیزینس پلن، لازم است برخی قوانین خاص را رعایت نمایید که در بخش بعد به آن‌ها می‌پردازیم.

ویزای اولیه به مدت دو سال اعتبار دارد و شما نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه ندارید. در طول این دو سال، از شما انتظار می‌رود که بیشتر وقت خود را صرف راه‌اندازی و توسعه استارت آپ خود کنید. برای تامین هزینه‌های زندگی خود در طول این مدت، اجازه دارید در کسب و کارهایی غیر از شرکت نوپای خود کار کنید.

در اخذ ویزای استارتاپ انگلستان به این نکته توجه نمایید که ویزای استارت آپ انگلستان قابلیت تمدید ندارد. با این همه، شما می‌توانید با تبدیل ویزای استارت آپ خود به ویزای مخترعین انگلستان، مدت اقامت در انگلستان را بیشتر نمایید و فرصت بیشتری برای توسعه استارت آپ خود به دست آورید.

ویزای استارت آپ انگلستان

طرح تجاری یا بیزینس پلن در ویزای استارتاپ انگلیس

در زمان اخذ ویزای استارتاپ انگلستان طرح تجاری یا بیزینس پلن در ویزای استارت آپ انگلیس اهمیت زیادی دارد. همان‌طور که گفتیم، بیزینس پلن شما، براساس سه مورد نوآوری، قابل اجرا بودن و قابل توسعه بودن بررسی می‌شود.

نوآوری

شما به‌عنوان یک کارآفرین، باید یک بیزینس پلن مبتکرانه و عینی ارائه دهید. ایده کسب و کاری شما باید مطابق با نیازهای موجود یا جدید بازار باشد و/یا یک مزیت رقابتی نسبت به سایر کسب و کارهای مشابه داشته باشد. به بیان ساده‌تر، طرح شما باید کاملاً نو و ناب باشد و در عین حال، بتواند پاسخگوی نیازهای فعلی و بعدی بازار رقابتی انگلستان و متعاقباً اروپا و جهان باشد.

طرح تجاری در ویزای استارتاپ انگلیس

این مقاله را از دست ندهید: ویزای استارتاپ اتریش

قابل اجرا بودن

قابل اجرا بودن یعنی کسب و کاری که بر اساس بیزینس پلن خود راه‌اندازی می‌نمایید، باید قابلیت سودآوری و تداوم در بازار را داشته باشد. شما، به‌عنوان کارآفرین باید مهارت‌ها، دانش و تجربه لازم برای اداره موفق کسب و کار خود را داشته باشید. همچنین، باید نسبت به وضعیت بازار آگاهی کامل داشته باشید. در بیزینس پلنی که می‌نویسید باید این ویژگی‌ها کاملاً مشخص باشند. همچنین باید خط سیر رسیدن به سودآوری، تداوم این سودآوری و نحوه بقای ادامه‌دار شرکت در بازارهای رقابتی امروز ذکر شده باشند.

نوشتن یک طرح تجاری یا بیزینس پلن حرفه‌ای نیاز به تجربه و مهارت دارد. اگر حتی ایده استارت آپی شما همه شرایط گفته‌شده را داشته باشد ولی به درستی بیان نشود، طرح شما رد خواهد شد. بهتر است برای این‌ کار، از خدمات مؤسسات مهاجرتی معتبر که در زمینه مهاجرت به انگلستان و اقامت در انگلستان تجربه دارند، استفاده نمایید. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از موسسات معتبر و باتجربه در زمینه اخذ ویزای استارتاپ انگلستان است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری نماید.

نحوه اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

همان‌طور که گفتیم، برای اخذ ویزای استارت آپ انگلستان اول باید برای بیزینس پلن خود نامه endorsement letter بگیرید. این نامه باید از یکی از نهادهای تائیدشده آموزشی یا تجاری که به آنها Endorsing Body می‌گویند، گرفته‌شده باشد. معرفی تک تک این نهادها خارج از بحث این مقاله است. اما شما می‌توانید از طریق لینک زیر با آنها آشنا شوید:

https://www.gov.uk/government/publications/endorsing-bodies-start-up/start-up

بعد از دریافت نامه و آماده‌سازی مدارک دیگر، می‌توانید به‌صورت آنلاین برای اخذ ویزای استارتاپ انگلستان اقدام نمایید. این پروسه، یک پروسه چند مرحله‌ای و نیازمند دقت زیاد می‌باشد. اگر برای بار اول است که می‌خواهید برای این ویزا اقدام نمایید و یا می‌خواهید شانس موفقیت بسیار بالایی داشته باشید، از یک وکیل مهاجرت باتجربه و معتبر کمک بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید: ویزای استارتاپ فرانسه

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای استارت آپ

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای استارت آپ، یک گزینه خوب برای کارآفرینانی است که می‌خواهند با راه‌اندازی استارت آپ وارد بازار وسیع و رقابتی اروپا شوند. علاوه بر این، می‌توانید زندگی در یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال پیشرفته‌ترین کشورهای جهان را نیز تجربه نمایید. شما برای مهاجرت به انگلیس از این طریق، نیاز به داشتن سرمایه مالی ندارید. فقط کافی است از یک نهاد معتبر و تائیدشده انگلیسی یک نامه تائیدیه برای بیزینس پلن خود بگیرید. درخواست اخذ ویزای استارتاپ انگلستان به صورت آنلاین انجام می‌شود.

در مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای استارت آپ، امکان به‌همراه بردن همسر و فرزندان تحت تکفل وجود دارد. با توجه به اکوسیستم استارت آپی بسیار فعال این کشور، مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای استارت آپ می‌تواند یک شروع کاری خوب برای شما باشد. ضمن این‌که شما و خانواده‌تان از امکان زندگی، کار و تحصیل در کشور انگلستان برخوردار خواهید شد.

نحوه اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

ویزای مخترعین انگلیس

شما در صورتی می‌توانید برای ویزای مخترعین انگلستان اقدام نمایید که:

  1. بخواهید یک کسب و کار نوآرانه را در انگلستان راه‌اندازی یا اداره کنید. همچنین کسب و کار شما نباید مشابهی در بازار انگلستان داشته باشد.
  2. کسب و کار یا طرح کسب و کاری شما، از یکی از نهادهای معتبر که جزء endorsing body کشور انگلستان هستند، نامه تائیدیه (endorsement letter) دریافت کرده باشد.
  3. سایر شرایط مورنیاز را دارا باشید.

بقیه شرایط مورنیاز برای ویزای مخترعین انگلیس مشابه شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلستان است. البته با یک تفاوت: در ویزای استارت آپ، شما نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه ندارید. ولی برای ویزای مخترعین انگلیس باید حداقل یک سرمایه 50000 پوندی داشته باشید. همچنین، شما این امکان را دارید که ویزای استارت آپ انگلستان را بعد از اتمام مدت آن به ویزای مخترعین انگلیس تبدیل نمایید. یعنی شما در ابتدا استارت آپ خود را با اخذ ویزای استارتاپ انگلستان راه‌اندازی می‌کنید، سپس، با اخذ ویزای مخترعین انگلیس، علاوه بر افزایش مدت اقامت در انگلستان، کسب و کار خود را نیز ادامه یا توسعه می‌دهید. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام آماده پاسخگویی به سوالات شما برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌باشد.

جدول امتیازات ویزای مخترعین انگلیس

در مجموع یک متقاضی ویزای مخترعین انگلیس باید 70 امتیاز از جدول زیر کسب نماید. 50 امتیاز از این 70 امتیاز، یا باید تحت معیارهای کسب و کار جدید یا معیارهای کسب و کار موجود باشد.

پیش‌نیازهای ویزای مخترعین انگلیس کسب و کار جدید یا موجود امتیاز
بیزینس پلن کسب و کار جدید 10
کسب‌وکار نوآورانه، سودآور، قابل استمرار، قابل توسعه کسب وکار جدید 20
50000 پوند سرمایه برای سرمایه‌گذاری کسب و کار جدید 20
افراد دارای ویزای استارت آپ یا tier1، دارای endorsement letter یا در شرف گرفتن آن کسب و کار موجود 10
کسب و کار فعال، پایدار با سود‌آوری و دست‌آوردهای قابل‌توجه براساس بیزینس پلن کسب و کار موجود 20
متقاضی فعال در مدیریت و توسعه روزانه کسب و کار باشد کسب و کار موجود 20
تسلط به زبان انگلیسی در حد استاندارد B2 اجباری برای هر دو 10
تمکن مالی اجباری برای هر دو 10
مجموع نمرات موردنیاز 70

میزان تمکن مالی موردنیاز برای دریافت ویزای مخترعین انگلیس، دقیقاً مشابه ویزای استارت آپ است که در بخش ” تمکن مالی برای اخذ ویزای استارتاپ انگلستان” توضیح داده شده است.

آنچه دیگران می خوانند: ویزای استارتاپ هلند

ویزای نوآوری انگلیس

ویزای نوآوری انگلیس همان ویزای مخترعین انگلیس است که یکی از دسته‌های ویزایی جایگزین ویزای کارآفرینان فارغ‌التحصیل این کشور به‌شمار می‌رود. در بخش بعد شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق این ویزا را توضیح داده‌ایم.

ویزای نوآوری و مخترعین در انگلیس

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارت آپ انگلستان

برای کارآفرینی و راه اندازی یا توسعه استارت آپ خود در انگلستان جهت اخذ ویزای استارتاپ انگلستان باید شرایط زیر را داشته باشید:

1- سن بیشتر از 18 سال

2- نداشتن تابعیت هیچ کشور اروپایی

3- نداشتن کسب و کار قبلی در انگلستان

4- تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس 5.5

5- پاسپورت معتبر با حداقل 30 ماه اعتبار (یک برگه خالی باید در پاسپورت داشته باشید)

6- نداشتن بیماری سل

7- بیزینس پلن با ساختار مناسب، ایده جدید کسب و کاری و قابل اجرا

8- تایید بیزینس پلن توسط یک نهاد علمی یا اقتصادی معتبر (endorsement letter)

9- تمکن مالی

شرایط ویزای استارتاپ انگلستان

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین