اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای دارای فناوری‌های به‌روز است و می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد. یکی از روش‌های مهاجرت به فرانسه اخذ ویزای استارت آپ فرانسه است که با داشتن ویژگی‌های بسیار عالی راه مناسبی برای اخذ اقامت فرانسه به شمار می‌رود. درحال حاضر، رشد فزاینده‌ای در اکوسیستم‌های تکنولوژی فرانسه رخ‌داده و دریافت ویزای استارت آپ فرانسه به ویژه برای کارمندان، بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران بسیار راحت‌تر از قبل شده است. به دلیل اهمیت موضوع، لازم می‌باشد تا اطلاعات لازم در اختیار علاقمندان مهاجرت به فرانسه از طریق استارت آپ گذاشته شود و هدف موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از این نوشتار نیز همین است.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق استارت آپ

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد. اما استفاده از استارت آپ فرانسه یکی از بهترین روش‌ها به شمار می‌رود. فرانسه بستر مناسبی را برای صاحبین کسب‌وکارهای مختلف و خلاقانه فراهم نموده است تا خیلی سریع پیشرفت کنند. معمولا کارمندان، سرمایه‌گذاران و همچنین بنیان‌گذاران شرایط مناسب‌تری برای مهاجرت به فرانسه از طریق استارت آپ دارند. از مهمترین حوزه‌های استارت آپی فرانسه که دولت با آنها استقبال می‌کند، می‌توان به رباتیک و هوش مصنوعی، استارت آپ‌های مربوط به غذا، استارت آپ‌های سرگرمی و نرم‌افزار، استارت آپ‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، استارت آپ‌های مربوط به تجارت الکترونیک، استارت آپ‌های مربوط به حمل‌ونقل و استارت آپ‌های مربوط به سلامت اشاره نمود.

مهاجرت به فرانسه با ویزای استارتاپ

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ انگلیس

استارت آپ در فرانسه

کشور فرانسه برنامه‌های بسیار جامع و متنوع برای استقبال از استارت آپ‌های نوپا و خلاقانه دارد. در سال 2015 بود که کشور فرانسه با برنامه بلیط فناوری یا (Tech Ticket) خبرساز شد. این برنامه از استارت آپ‌های پیشرو در سطح جهانی حمایت می‌نمود. پس از آن دولت فرانسه با کمک یک سرمایه‌گذار بزرگ فرانسوی، بزرگترین مرکز استارت‌آپ جهان با‌عنوان ایستگاه فرانسه یا همان (Station F) را در شهر پاریس راه‌اندازی نمود و کشور فرانسه نقش تعیین‌کنند‌ه‌ای در اکوسیستم تکنولوژی اروپا پیدا کرد. در همینجا بود که فرانسه توانست فاصله‌ فناوری خود را با انگلستان، رقیب دیرینه‌اش کم کند. این مرکز به محض تأسیس، شروع به جذب کسب‌وکارهای نوپا و اعطای ویزای استارت آپ فرانسه به علاقمندان واجدشرایط از سراسر دنیا نمود.

درکنار تاسیس مرکز (Station F) و همچنین اعطای تسهیلات اقامت فرانسه از طریق ویزای استارت آپ، دولت با بازنگری قوانین و تغییر شرایط و معافیت‌های مالیاتی، همچنین اعطای وام، مسیر را برای شکوفایی استارت آپ در فرانسه هموار کرده است. کشور فرانسه نسبت به کشورهایی مثل اتریش و کانادا نرخ بیکاری بالاتری دارد. بنابراین برای جبران کمبود کسب‌وکارها و کاهش نرخ بیکاری، از کارآفرینان و صاحبین استارت‌آپ‌های خلاقانه استقبال می‌کند.

درواقع هدف از تاسیس مرکز (Station F) سرمایه‌گذاری برای آینده تکنولوژی و فناوری در فرانسه می‌باشد. برای رسیدن به این هدف نیز دولت فرانسه از شرکت‌های بزرگی نظیر فیسبوک و مایکروسافت کمک‌گرفته است که علاقمندان به اخذ ویزای استارت آپ فرانسه می‌‌توانند کسب‌وکارهای خود را در همین زمینه ارائه دهند.

البته مهم‌ترین امری که باعث رونق استارت آپ در فرانسه شد، برنده‌شدن نیکولا سارکوزی به‌عنوان رئیس جمهور بود. از نیکولا سارکوزی به‌عنوان عشق استارت آپ یاد می‌کنند، زیرا تحت حمایت‌های وی بود که ویزای استارت آپ فرانسه یا همان (Talent Visa) شکل گرفت و باعث‌شد سیل مهاجران و علاقمندان به اخذ ویزای استارت آپ فرانسه روانه این کشور شوند.

از دیگر کشورهایی که متقاضیان زیادی به دنبال اخذ ویزای استارتاپ در آنجا می باشند، کشور زیبای کانادا می باشد. اگر شما هم به دنبال اخذ ویزای استارتاپ کانادا هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت ما مطالعه کنید.

ویزای استارت آپ فرانسه

دیگران می خوانند: ویزای استارتاپ دانمارک

اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

برای کارآفرینی در فرانسه و اخذ ویزای استارتاپ فرانسه دولت برای صاحبین کسب‌وکار و کارآفرینان غیر فرانسوی، برنامه‌ای با عنوان (France Tech Visa) یا ویزای فناوری فرانسه در نظر دارد. بنابراین اخذ این ویزا به معنی اخذ ویزای استارت آپ فرانسه است. این ویزا همچنین مسیر را جهت کسب اقامت فرانسه برای کارآفرینان خارجی فراهم می‌نماید. برای اخذ ویزای استارتاپ فرانسه فرد باید از تمکن مالی کافی برخورد باشد و در طی پنج سال اخیر، وام دولتی جهت نوآوری دریافت کرده باشد. وی همچنین باید به عضویت شرکت‌های رشد منطقه‌ای شامل انکوباتورها و اکسلریتورها درآید و شرکت خود را در فرانسه ثبت و شماره چهارده رقمی با نام (SIREN) دریافت نماید. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در فرآیند اخذ ویزای استارت آپ فرانسه می‌تواند شمار را یاری نماید.

اقامت فرانسه از طریق استارتاپ

این مقاله را از دست ندهید: ویزای استارتاپ اتریش

راه‌اندازی کسب‌وکار در فرانسه

یکی از راه‌های اخذ ویزای استارت آپ فرانسه راه‌اندازی کسب‌وکار است. کشور فرانسه از کسب‌وکارهای شخصی که منجر به اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری شوند، استقبال و از آنها حمایت می‌نماید. همه افراد غیر اروپایی و همچنین فارغ‌التحصیلان موسسات آموزش عالی فرانسه می‌توانند به راحتی در این کشور به راه‌اندازی کسب‌وکار، کارآفرینی و راه‌اندازی استارت آپ بپردازند.

افراد غیراروپایی که علاقمند به راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی در فرانسه هستند، می‌توانند با کسب اجازه موقت اقامت یا (APS) به مدت یک سال در این کشور فعالیت نمایند و به اقتصاد کشور کمک کنند. پس از درخواست(APS)، افراد برای ادامه کسب‌وکارهای خود می بایست برای ویزای کوتاه مدت استارت آپ درخواست دهند و درصورت موافقت دولت، در آن کشور به فعالیت در حوزه کسب‌وکار خود ادامه دهند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام با کارشناسان خبره و با تجربه خود می‌تواند شما را در تمامی این مراحل یاری نماید.

مورد دیگر که در باب راه‌اندازی کسب‌وکار در فرانسه حائز اهمیت است، امکان کارآفرینی برای دانشجویان می‌باشد که با عنوان کارآفرینی دانشجویی از آن یاد می‌شود. این برنامه به هدف بالفعل کردن استعدادهای دانشجویانی که به راه‌اندازی کسب‌وکار و بهبود اقتصاد فرانسه علاقمند هستند، راه‌اندازی‌شده است‌. دانشجویان می‌‌توانند از طریق مرکز (PEPITE) یا همان مرکز دانشجویی خلاقیت و کارآفرینی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اقدام نمایند. این مرکز با گردهم آوردن فعالان اقتصادی، شبکه‌های شرکت‌پذیر و موسسات آموزش عالی، فارغ‌التحصیلان جوان و همچنین دانشجویان را برای کارآفرینی در فرانسه و راه‌اندازی کسب‌وکار تشویق می‌نماید و حمایت‌ها و آموزش‌های لازم را در اختیار آنها قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که دانشجویان زیر 28 سال که برای کارآفرینی اقدام کرده‌اند، از طرف دولت مشمول امنیت اجتماعی می‌شوند‌.

افراد علاقمند به راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی در فرانسه، می‌توانند از یک سیستم حسابداری، مالیاتی و اجتماعی ساده‌شده و مخصوص کارآفرینی شخصی باعنوان (Auto-enterprise) یا (Micro-enterprise) استفاده نمایند.

کسب و کار در فرانسه

آنچه دیگران می خوانند: ویزای استارتاپ هلند

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

برای اخذ ویزای استارتاپ فرانسه شرایط مختلفی وجود دارد. البته هر استارت آپ ممکن است شرایط خاص خودش را داشته باشد‌. اما متقاضیان باید حداقل شرایط زیر را برای اخذ ویزا داشته باشند:

1- داشتن شرایط سنی مناسب: متقاضیان اخذ ویزای استارت آپ فرانسه باید کمتر از 45 سال سن داشته باشند.

2- ارائه یک کسب‌وکار نوآورانه: متقاضیان می‌بایست بتوانند یک بیزینس پلن عالی را به دولت فرانسه معرفی نماید و بتوانند در مدت زمان تعیین‌شده، آن را در کشور فرانسه توسعه دهند.

3- اخذ تأییدیه‌های لازم: برای اینکه استارت آپ و کسب‌وکار متقاضی به رسمیت شناخته شود، می‌بایست تأییدیه‌های لازم توسط بخش‌های مربوطه دریافت شود.

4- داشتن تمکن مالی مناسب: متقاضی باید بتواند تمکن مالی مناسب، متناسب با قانون کشور فرانسه ارائه دهد. در سال 2022، فرد باید تمکن مالی معادل 19,237 یورو برای اخذ ویزای استارت آپ فرانسه داشته باشد. لازم به ذکر است که ارائه سند ملکی برای اثبات تمکن مالی نیاز نیست.

5- سوابق و مدارک تحصیلی: برای اخذ ویزای استارت آپ فرانسه نیازی به ارائه مدارک تحصیلی بالا نیست و افراد با داشتن مدرک دیپلم نیز می‌توانند اقدام نمایند.

6- شرط مدرک زبان: برای اخذ ویزای استارت آپ فرانسه نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسه نیست.

بیشتر بخوانید: ویزای استارت آپ پرتغال

طرح تجاری یا بیزینس پلن در ویزای استارت آپ فرانسه

مهم‌ترین مورد برای اخذ ویزای استارت آپ فرانسه ارائه طرح تجاری یا همان بیزینس پلن است. طرح تجاری که علاقمندان مهاجرت به فرانسه از طریق استارت آپ باید ارائه دهند، می‌بایست شرایط و مختصات زیر را داشته باشد:

خلاقانه و نوآورانه بودن طرح: به این معنی که کسب‌وکار و کارآفرینی باید دارای ایده‌ای نو و قابل اجرا باشد.

مقیاس‌پذیر بودن طرح: مقیاس‌پذیر بودن این معنی را می‌دهد که کسب‌وکار می‌بایست بتواند با هزینه کم، درآمدزایی بالا داشته باشد.

سودآور بودن طرح: طرحی که افراد قصد آغاز استارت آپ در فرانسه را دارند، باید پس از پایان دوره دوساله به آن میزان سود که از قبل پیش‌بینی شده بود، برسد.

تکرارپذیر بودن طرح: به این معنی که به راحتی بتوان کسب‌وکار را در هر زمان که نیاز بود، توسعه داد.

به طور کلی، ارائه یک طرح تجاری کامل که همه شرایط و مختصات را به وضوح نشان دهد، می‌‌تواند مهمترین قدم برای اخذ ویزای استارت آپ فرانسه به شمار رود. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام شما را در بررسی این طرح و بهبود آن یاری خواهد نمود.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

26 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • شیدا عبدوالوند
  1 می 2022 6:07 ب.ظ

  سلام برای اخذ ویزا فرانسه از طریق استارت اپ سنین کمتر از ۴۵ سال نمیتونن ویزا رو بگیرن؟

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   5 می 2022 12:35 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، افراد بیشتر از 45 سال امکان اخذ این ویزا را ندارند.

   پاسخ
 • دنیا مشهدی
  3 می 2022 3:47 ب.ظ

  سلام و ممنون از راهنمایی خوبتون بابت اخذ ویزا و گرفتن اقامت مطالب مفید بود

  پاسخ
 • منصوری نیما
  6 می 2022 12:48 ق.ظ

  سلام امسال چقد باید تمکن مالی داشته باشیم تا بتونیم اقامت رو داخل کشور فرانسه بگیریم

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   10 می 2022 1:12 ب.ظ

   درود، میزان تمکن مالی به تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. لطفا برای بررسی شرایط و دریافت مشاوره با دفتر تهران در تماس باشید.

   پاسخ
 • اشکان مرشدی
  7 می 2022 8:19 ب.ظ

  اخذ ویزا استارت اپ فرانسه چه فرقی داره با ویزا دیگه داره این استارت اپ من متوجه نشدم

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   10 می 2022 12:51 ب.ظ

   سلام، مشاوران ما جهت ارائه مشاوره با شما در تماس خواهند بود

   پاسخ
 • بهمن مالک ابادی
  9 می 2022 1:29 ب.ظ

  سلام خدمت شما من میتونم بیزینس خودمو از طریق موسسه شما به کشور فرانسه ارائه بدم یعنی این مورد جزخدمات موسسه شما هست

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   10 می 2022 12:33 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، بله در خدمت شما هستیم
   مشاوران ما با شما در تماس خواهند بود

   پاسخ
 • فرشاد نوین نژاد
  11 می 2022 1:10 ب.ظ

  سلام ببخشید من دانشجوام ۲۴ سالمه میتونم ویزا استارت اپ فرانسه بگیرم البته بیزینس خودمم دارم

  پاسخ
 • حسین علی اسفندیاری
  13 می 2022 2:31 ب.ظ

  فرانسه جای بسیار خوبو مناسبیه برای مهاجرت و اقامت گرفتن اینجور که از مطالب شما متوجه شدم میشه ویزا استارت اپ هم گرفت

  پاسخ
 • محدثه مبتکر
  15 می 2022 4:24 ب.ظ

  ممنون از راهنمایی های خوبتون موسسه شما مشاوران تلفنی هم دارن برای ارائه خدمات یا مشاوره فقط حضوری هست

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   16 می 2022 10:41 ق.ظ

   کارشناسان ما به صورت حضوری و تلفنی آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشند.

   پاسخ
 • صابر نجاتی
  25 می 2022 12:58 ب.ظ

  سلام ممنون از مقاله خوبتون در ارتباط با اخذ ویزای فرانسه حتما برای مشاوره گرفتن موسسه رسام انتخاب میکنم

  پاسخ
 • فاطمه شریفی
  27 می 2022 2:28 ب.ظ

  سلام با گرفتن ویزای فناوری فرانسه که تو مطالبتون خوندم میتونیم اقامت فرانسه رو بگیریم

  پاسخ
 • انیتا صداقت
  29 می 2022 1:57 ب.ظ

  فرانسه خیلی کشور خوبیه و موقعیت عالی داره من به کمک موسسه رسام قصد دارم که ویزا این کشور رو بگیرم

  پاسخ
 • ساره مقدمی
  31 می 2022 12:53 ب.ظ

  سلام ممنون از مقاله خوبتون عرض کردید افراد زیر ۴۰ سال نمیتونن ویزا فرانسه رو اخذ کنن

  پاسخ
 • شرایط و مراحل کار برای رفع ریجکتی ویزای استارتاپی فرانسه به چه صورت هست؟

  پاسخ
  • مدیریت تایید دیدگاه ها
   8 نوامبر 2022 10:49 ق.ظ

   درود دوست عزیز، برای پاسخ به سوال شما، اطلاع از دلیل و یا دلایل ریجکتی درخواست الزامی می باشد. لطفا جهت بررسی شرایط و مراحل انجام کار با کارشناسان ما در تماس باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین