اقامت اتریش از راه ثبت شرکت

اقامت اتریش از راه ثبت شرکت به چه صورت امکان پذیر است؟ درباره کشور اتریش و قوانین آن چه می‌دانید؟ آیا درباره زندگی و هزينه زندگی در اتريش اطلاعات دارید؟ آیا درباره سيستم اقتصادی اتريش و سطح آن آگاهی‌های لازم را دارید؟ سيستم اقتصادی اتريش و ويژگی های مشاركت اجتماعی چیست؟ مشاركت اجتماعی در کشور اتریش در چه سطحی است؟ آیا درباره تحصیل در اتریش اطلاعاتی دارید؟ آیا دانشگاه‌های اتریش مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟ آیا دانشگاه‌های اتریش مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند؟ مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش چیست؟ مزایای اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت چیست؟

در این مقاله سعی کرده‌ایم با این موارد بیشتر آشنا شود. برای راهنمای بیشتر شما می‌توانید از تخصص و مشاوره رایگان کارشناسان هلدینگ رسام بهره مند گردید.

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

در کشور اتریش افراد غیر اتریشی می توانند با خرید یا تاسیس شرکت در این کشور اقامت دریافت نمایند. ثبت شرکت در اتریش یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد. انواع شرکت با تفاوت در سطح مسئولیت و نحوه پرداخت مالیات در کشور اتریش وجود دارد. از انواع این شرکتها می توان به شرکت های زیر اشاره کرد.

 • شرکت با مسئولیت محدود Gmbh (معمولترین نوع ثبت شرکت)
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت با تشکیلات باز
 • شرکت با تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا
 • شرکت با تشکیلات شخصی
 • شرکت با تشکیلات شرکتی تشکیل شده از افراد حقیقی و حقوقی
 • شرکت با تشکیلات شرکتی با مشارکت در بخش سرمایه گذاری

به طور معمول شرکت های موجود در کشور اتریش بخصوص شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی خاص ملزم به پرداخت مالیات می باشند که نرخ مالیات بر سود شرکت ها از سال ۲۰۰۵ از ۳۴ درصد به ۲۵ درصد کاهش یافته است که همین امر موجب توجه بیشتر سرمایه گذاران خارجی شده است .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت  Gmbh در کشور اتریش عبارتند از:

 • اساسنامه شرکت و تنظیم ان
 • گواهی مجوز تاسیس شرکت مذبور
 • پر کردن فرم ثبت شرکت در اتریش
 • طرح توجیهی اقتصادی
 • مشخصات شرکت مانند نام، موضوع و نوع فعالیت شرکت، میزان مبلغ سرمایه گذاری، تعیین مدیر عامل، تعداد سهامداران، میزان سهم سهامداران شرکت، ادرس شرکت
 • تعیین مدیر عامل، اعضای شرکت، حسابرس، مشاورین حقوقی و مالیاتی
 • سرمایه اولیه شرکت Gmbh مبلغ ۳۵۰۰۰ یورو  می باشد که باید حداقل مبلغ ۱۷۵۰۰ یورو در زمان تاسیس شرکت در حساب بانکی شرکت سپرده گردد. (این مبلغ بعد از تاسیس شرکت قابل برداشت دارد.)
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • ترجمه گواهی عدم سو پیشینه
 • شناسنامه
 • ترجمه شناسنامه
 • پاسپورت

مزایای ثبت شرکت در اتریش:

 • شخص بدون نیاز به شریک محلی اتریش، مالکیت ۱۰۰ درصد دارد.
 • شخص می تواند از برند یا مارک تجاری اروپایی برای شرکت خود استفاده نماید.
 • شخص برای سفر، تجارت و اقامت بلند مدت به تمامی قسمت های شنگن دسترسی دارد.
 • شخص می تواند به راحتی برای سفر به تمامی نقاط دنیا ویزا اخذ نماید.
 • شخص می تواند برای خود یا شرکت حساب افتتاح نماید.
 • در اتحادیه اروپا قوانین تجاری و گمرکی برای افراد بصورت آزاد می باشد.
 • متقاضی پس از مدت ۳ سال می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد.
 • متقاضی پس از مدت ۵ سال از اخذ اقامت دائم می تواند برای پاسپورت درخواست نماید.

اتريش در يک نگاه

کشور اتریش در  اروپای مرکزی قرار دارد. همسایگان اتریش از شرق اسلواکی و مجارستان، از شمال جمهوری چک و آلمان، از غرب لیختن اشتاین و سوئیس و از جنوب ایتالیا و اسلوونی می باشند.

در کشور زیبا و دیدنی اتریش، زندگی شهری و مدرن در کنار طبیعت جذاب و بکر قرار دارد. اتریش دارای جاذبه‌های گردشگری متعدد و متنوعی می باشد.

کشور اتريش دارای حدودا هشت ميليون نفر جمعیت و 83871 كيلومتر مربع مساحت می باشد. پايتخت اين جمهوری پارلمانی وين می باشد و زبان ملی این كشور آلمانی است. كشور اتريش جزء كشورهای اتحاديه اروپا (قلمرو يورو) به حساب می آید. واحد اندازه گيری در كشور اتريش براساس سيستم متريک و همچنين ساعت رسمی آن بر اساس ساعت رسمی اروپای مركزی (ساعت گرينويچ) تنظيم شده است.

اتریشی ها مردمی با فرهنگ بسیار غنی می باشند. و بسیار اجتماعی و مهربان هستند و اصلاً نمی توان آثاری از نژادپرستی را در خلق و خوی آنها مشاهده کرد. در سفر به اتریش اگر آلمانی بلد نیستید، سعی کنید احوالپرسی را به زبان آلمانی یاد بگیرید.

اتریش کشوری کوهستانی است و بارش باران یا برف تقریباً در اکثر روزهای سال رخ می دهد. البته آب و هوای اتریش زیاد سرد نیست و روزهای زیادی در این کشور آفتابی می باشد.

اتریش
اقامت اتریش از راه ثبت شرکت

اتریش برای صنعت توریسم خود ارزش زیادی قائل است. اتریش به کشور مجسمه‌ها و زیبایی‌های طبیعی معروف می باشد، به همین دلیل، کار در زمینه‌های مختلف صنعت توریسم در این کشور همیشه یکی از بهترین پیشنهادات مشاورین اقتصادی اروپا است.

زندگی و هزينه زندگی در اتريش

با توجه به بالا بودن فرهنگ غنی مردم اتریش، این کشور يكی از بهترين و نه گران ترين كشورها جهت زندگی می باشد. با توجه به مطالعات انجام شده در زمینه هزینه های زندگی در سرتاسر جهان در سال 2017 که  توسط موسسه مرکر انجام گرفت، مشخص گردید هزینه زندگی در وین مقرون به صرفه می باشد. وین در این بررسی که طی آن هزینه های زندگی از جمله اجاره مسکن، خوراک و پوشاک ، حمل و نقل عمومی، فعالیت های اوقات فراغت در209 کلان شهر در خارج از کشور، مورد ارزیابی قرار گرفت، اتریش رتبه خوب 78 را بدست آورد.

بر طبق این بررسی شهرآفریقائی لوآندا گران ترین پایتخت جهان برای مهاجران است، پس از آن شهرهای هنگ کنگ و توکیو قرار دارند. شهرهای زوریخ، ژنو و برن (سوئیس) گران ترین شهرهای اروپا و پس از آنها مسکو بعنوان گران ترین شهر شناخته شده است.

سيستم اقتصادی اتريش

سيستم اقتصادی اتريش و ويژگی های مشاركت اجتماعی

سيستم اقتصادی اتريش بر پايه های زير استوار است

 • ثبات سياسی
 • آزادی اجتماعی
 • هماهنگی بين سازمان های كارفرما و كارگری
 • امنيت استوار داخلی تطابق جامع با اقتصاد جهانی

در اتريش همكاری سازنده ای مابين گروه های مختلف مشترک المنافع و احزاب سياسی وجود دارد.

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت
اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

مشاركت اجتماعی در اتریش

مشاركت اجتماعی يكی از ويژگی های بارز اتريش می باشد و این مشارکت عملا در سياست های اقتصادی و اجتماعی كشور اعمال می گردد. كشور اتریش نمونه مشخص و خوبی از همكاری جامع و فراگير بين گروه های مشترک المنافع است.

اتحاديه اصناف اتريش OGB انجمنی است که افراد می توانند به صورت اختياری و داوطلبانه در آن عضو شوند. اتاق ها، نمايندگان قانونی مردم هستند كه با به عضويت درآوردن كارفرما و كارگر آنان را موظف به رعايت قوانين ويژه ای می نمايند.

تحصیل در اتریش

بسیاری از معتبرترین و قوی‌ترین دانشگاه‌های جهان و مراکز عالی آموزش فنی و همچنین بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته های هنر و موسیقی در کشور اتریش قرار دارند. همچنین این کشور با کسب نمودن رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال 2012، شرایط ایده آل و ویژه ای، برای اشخاصی که قصد ادامه تحصیل تقریبا رایگان را دارند را فراهم نموده  است. در کشور اتریش تحصیل تقریبا رایگان می باشد، زبان تدریس در دانشگاه‌های این کشور آلمانی می باشد اما در برخی از رشته‌ها بویژه دوره کارشناسی ارشد و دکتری زبان تحصیل انگلیسی می‌باشد.

تحصیل در اتریش

تقریبا ۲۱ مرکز عالی آموزش فنی در اتریش وجود دارد که دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف فنی و مهندسی، اقتصاد، بازرگانی و امور مالی، مدیریت رسانه و ارتباطات، برخی رشته های پیراپزشکی و …  به تحصیل بپردازند. دوره کارشناسی در این مراکز آموزش عالی 3 ساله و کارشناسی ارشد ۲ ساله می باشد. وجه تمایز این مراکز آموزش عالی با دانشگاه‌ها به این صورت می باشد که دانشجو در ترم آخر دوره لیسانس و فوق لیسانس باید بین ۲ تا ۶ ماه در شرکت های مرتبط با رشته تحصیلی اش در دوره کارآموزی آموزش ببیند و پس از فارغ التحصیلی در صورت ممتاز بودن دانشجو و نیاز شرکت، دانشجو می تواند در همان شرکت استخدام گردد.

دانشگاه‌های اتریش مورد تایید وزارت علوم ایران:

 1. دانشگاه وین
 2. دانشگاه گراتس
 3. دانشگاه اینسبوروک
 4. دانشگاه تکنیک (فنی) وین
 5. دانشگاه فرهنگ زمین (BOKU) وین
 6. دانشگاه دامپزشکی وین
 7. دانشگاه اقتصاد و تجارت وین
 8. دانشگاه تکنیک (فنی) گراتس
 9. دانشگاه مونتان لئوبن
 10. دانشگاه سالزبورگ
 11. دانشگاه لینز
 12. دانشگاه کلاگنفورت

دانشگاه‌های اتریش مورد تایید وزارت بهداشت ایران:

 1. دانشگاه پزشکی وین
 2. دانشگاه پزشکی گراتس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های اتریش

 1. کپی صفحه اول پاسپورت
 2. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن.
 3. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن.
 4. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات آن.
 5. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک لیسانس و ریز نمرات آن.
 6. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات آن.
 7. مدرک زبان آلمانی و انگلیسی درصورت موجود بودن.
 8. ترجمه رسمی نامه سازمان سنجش مبنی بر قبولی در کنکور سراسری ایران.
 9. ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو.
 10. رزومه برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.
 11. نامه انگیزه دانشجو برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.
 12. دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی

* این مدارک با توجه به شرایط دانشجو، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد تقاضا متفاوت می‌باشد.
* کلیه مدارک تحصیلی می‌بایست پس از تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران به تایید سفارت اتریش در ایران برسد و این مدارک پس از تایید وکیل معتمد سفارت اتریش قابل تایید سفارت می‌باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش، متقاضی اول باید، پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های اتریش را داشته باشد و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. بنابراین متقاضی باید وقت درخواست ویزا و تحویل مدارک از سفارت اتریش در ایران دریافت نماید. درصورت ارائه مدارک کامل برای متقاضی یک ویزای سه ماهه صادر می گردد که پس از ورود به اتریش می‌تواند کارت اقامت یکساله خود را از اداره مربوطه دریافت نماید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

 1. فرم درخواست اقامت همراه با عکس پاسپورتی
 2. نامه پذیرش دانشگاه اتریش
 3. نامه مدرک تامین مالی (حساب بانکی یا ضمانت نامه از فرد اتریشی)
 4. مدارک نشان دهنده محل اقامت در اتریش مانند اجاره نامه محل اقامت یا خوابگاه دانشجویی
 5. مدارک ترجمه شده رسمی شامل شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه و قباله ازدواج دانشجو به زبان آلمانی.
 6. گذرنامه معتبر و کپی تمام صفحات گذرنامه
 7. بیمه مسافرتی
 8. عکس رنگی پاسپورتی
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 16 میانگین: 4.8]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments