مهاجرت به پرتغال و بررسی روش های آن

پرتغال کشوری است که موردتوجه بسیاری از افرادی که قصد زندگی در کشورهای عضو شینگن را دارند، قرارگرفته است. سطح زندگی در پرتغال و زیرساخت‌های خوب این کشور باعث این توجه شده است. در این مقاله از تیم کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به بررسی همه جوانب درباره مهاجرت به پرتغال می‌پردازیم.

مهاجرت به پرتغال
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. مهاجرت به پرتغال و بررسی روش های آن

راهنمای مهاجرت به پرتغال

اقامت در کشورهای خارجی مخصوصاً کشورهای اروپایی به دلیل مطلوب بودن سطح و کیفیت زندگی در آن‌ها بسیار موردتوجه افرادی قرار دارد که به دنبال افزایش کیفیت زندگی خود هستند. در این ‌بین، کشور پرتغال به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و شرایط مطلوبی که دارد، بسیار موردتوجه است. پرتغال طبیعتی زیبا و جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. این کشور با اسپانیا دارای مرز مشترک می‌باشد و در سمت دیگرش اقیانوس اطلس واقع‌شده است. زبان مردم آن پرتغالی و انگلیسی می‌باشد و تحصیل در آن به هر دو زبان صورت می‌گیرد.

این مقاله در واقع راهنمای مهاجرت به پرتغال می‌باشد که روش‌ها، شرایط، قوانین، مزایا و معایب مهاجرت و اخذ ویزای پرتغال را از جوانب مختلف بررسی می‌کند.

راهنمای مهاجرت به کشور پرتغال

اقامت در پرتغال

افرادی که تمایل به کار و اقامت بیش از 90 روز در  کشور پرتغال می‌باشند، می‌توانند برای اجازه اقامت در پرتغال درخواست دهند. این درخواست می‌تواند توسط فرد یا توسط وکیل مهاجرتی او و یا دفتر مهاجرتی انجام شود. اجازه اقامت در پرتغال معمولاً طولانی‌مدت می‌باشد، از یک سال تا سه سال. بسته به دلیل مهاجرت به پرتغال و مدت‌زمان اقامت، ممکن است فرد واجد شرایط دریافت انواع مختلف مجوزها باشد.

شرایط اقامت در کشور پرتغال

اخذ ویزای پرتغال

مجوز اقامت پرتغال مجوزی رسمی است که به اتباع کشورهای ثالث این اجازه را می‌دهد که در این کشور به کار و زندگی بپردازند. به‌طورکلی، کشور پرتغال دو نوع مختلف مجوز صادر می‌کند:

  • ویزاهای اقامت

این ویزاها کوتاه‌مدت هستند، معمولاً فقط 3 یا 4 ماه اعتباردارند و توسط سفارت پرتغال تنها با هدف اجازه ورود متقاضی به پرتغال قبل از اینکه به‌عنوان مقیم ثبت‌نام نماید، صادر می‌شوند. هنگامی‌که فردی با ویزای اقامت خود وارد پرتغال می‌شود، چهار ماه فرصت دارد تا در مراکز خدمات مهاجرت و مرزها (SEF) ثبت‌نام کند تا اجازه اقامت خود را دریافت نماید.

  • مجوزهای اقامت

این مجوزها به دو صورت موقت و دائم هستند:

موقت

این مجوزها برای مدت یک سال معتبر می‌باشند و به‌صورت موقتی هستند، البته امکان تمدید سالانه آن‌ها وجود دارد. افرادی که دارای مجوز اقامت موقت هستند، در صورتی که حداقل پنج سال در پرتغال زندگی کرده باشند، می‌توانند آن را به اجازه اقامت دائم تغییر دهند.

دائم

مجوزهای اقامت دائم مخصوص افرادی است که مایل به ادامه زندگی نامحدود در پرتغال هستند. افرادی که قصد انجام این کار را ندارند، می‌توانند به تمدید مجوز موقت خود ادامه دهند. موسسه مهاجرتی و هلدینگ رسام می‌تواند شما را در انتخاب نوع اقامت کمک نماید.

شرایط اخذ ویزای پرتغال

شرایط اخذ ویزای توریستی پرتغال

برای اخذ ویزای توریستی پرتغال، فرد باید در ابتدا از یک ماه تا شش ماه قبل از تاریخی که می‌خواهد به این کشور سفر کند، درخواست خود را شخصاً یا از طریق وکیل مهاجرت و یا موسسه مهاجرتی مانند هلدینگ رسام ارائه نماید. فرد برای اینکه بتواند در این کشور اقامت نماید، باید واجد یک سری شرایط باشد. شرایط اخذ ویزای پرتغال عبارتند از:

تمکن مالی:

مدرک و برگه تمکن مالی به یورو صادر می‌شود و باید مهر و امضای شعبه صادرکننده را داشته باشد.

گردش 3 ماهه حساب:

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای پرتغال، گردش حساب فرد در سه‌ماهه اخیر می‌باشد. در این قسمت تعداد تراکنش‌ها اهمیت دارد، نه مبالغ در تراکنش‌ها.

داشتن دعوت‌نامه:

فرد باید از طرف یک شرکت، یک دوست یا اعضای خانواده، دعوت‌نامه داشته باشد. در دعوت‌نامه باید مدت‌زمان اقامت فرد نیز ذکر شود.

فرد باید مدارک و مستندات لازم را به همراه درخواست خود از طریق وکیل مهاجرت یا دفتر مهاجرتی ارائه دهد. باید توجه شود که اسناد باید به انگلیسی یا پرتغالی ترجمه شوند. همچنین برخی از اسناد ممکن است نیاز به قانونی کردن، داشته باشند. این مراحل نیز می‌تواند توسط وکیل مهاجرتی انجام شود.

شرایط دریافت ویزای توریستی پرتغال

قوانین مهاجرت به پرتغال

سیستم و قوانین مهاجرت به پرتغال شبیه بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه شنگن می‌توانند بدون نیاز به ویزا، بین این کشورها رفت‌وآمد نمایند. اما اتباع غیر اتحادیه اروپا در صورتی می‌توانند به پرتغال مهاجرت نمایند که برای کار، تحصیل، ملحق شدن به خانواده یا ویزای تمکن مالی پرتغال دریافت کرده باشند. همچنین یک برنامه ویزای طلایی وجود دارد که هدف آن جذب سرمایه‌گذارهای خارجی برای سرمایه‌گذاری کردن در این کشور است.

افراد پس از مهاجرت به پرتغال از امکانات زیادی برخوردار می‌شوند ولی در برخی زمینه‌های مرتبط با حقوق سیاسی حق‌وحقوقی ندارند. مثلاً، افراد خارجی نمی‌توانند در انتخابات محلی رأی دهند.

برای ورود به قلمرو پرتغال، اتباع خارجی باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • مدرک مسافرتی با اعتباری بیشتر از حداقل سه ماه از مدت اقامت موردنیاز.
  • ویزای معتبر و مناسب برای مقاصد اقامت.
  • داشتن وسایل معیشتی کافی برای مدت اقامت.

فرد برای دانستن قوانین دقیق مهاجرت به پرتغال می‌تواند به وکیل مهاجرتی خود و یا دفتر مهاجرتی و هلدینگ رسام مراجعه نماید.

قوانین مهاجرت به پرتغال

مزایای مهاجرت به پرتغال

مهاجرت و زندگی در کشور پرتغال دارای مزایای مختلفی است. در این بخشی به معرفی برخی از مزایای مهاجرت به پرتغال می‌پردازیم. ازجمله این مزایا می‌توان موارد زیر را نام برد:

آب‌وهوای گرم

پرتغال آب‌وهوای گرمی دارد ولی ازنظر تفاوت نوع آب‌وهوا، شمال غرب پرتغال بارانی است، شمال شرق خشک و گرم می‌باشد و جنوب، آب‌وهوای خشک‌تری دارد. ماه آگوست به‌عنوان گرم‌ترین ماه در این کشور شناخته می‌شود. این کشور زمستان‌های گرمی نیز دارد، به‌طوری‌که به‌ندرت شاهد بارش برف است و اگر برف ببارد، سریع آب می‌شود. در اغلب روزهای سال هوای کشور پرتغال آفتابی است.

سرگرمی و تفریح

افراد در کشور پرتغال می‌تواند سرگرمی‌ها و تفریحات متفاوتی را تجربه نمایند. این کشور در سال 2020 از جهت سفر، برنده 26 جایزه جهانی شده است و به‌عنوان بهترین مقصد سفر در اروپا شناخته می‌شود. این جایزه‌ به خاطر جاذبه‌های طبیعی این کشور اعطاشده‌ است. افراد می‌توانند در اقیانوس اطلس شنا کنند یا از قلعه‌های واقع در رشته‌کوه سرا دا استرلا دیدن کنند. همچنین می‌توانند به غواصی، ماهیگیری و موج‌سواری بپردازند.

ایمنی

کشور پرتغال نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و رفتار مردمش بسیار دوستانه و صمیمانه است. مجله گلوبال فاینانس، کشور پرتغال را در سال 2019 در رتبه چهارم امن‌ترین کشورها در بین کل کشورهای جهان معرفی کرد. همچنین این کشور در سال 2020 توانست رتبه سوم را به دست آورد.

هزینه زندگی نسبتاً پایین

مخارج زندگی در پرتغال برای ایرانیان و سایر مهاجران، نسبت به هزینه زندگی در روسیه بالاتر ولی نسبت به هزینه زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کمتر است.

مزایای مهاجرت به پرتغال

کیفیت آموزش

کیفیت آموزش متوسطه و عالی در کشور پرتغال مطلوب است و مدرک صادره از دانشگاه‌های این کشور در تمام اتحادیه اروپا اعتبار دارد. به همین دلیل فارغ‌التحصیلان پرتغال به‌راحتی می‌توانند جذب بازار کار سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند. باید توجه داشت که تحصیل در دانشگاه‌های کشور پرتغال به زبان‌های انگلیسی و پرتغالی است. البته هزینه تحصیل به زبان انگلیسی، بالاتر می‌باشد.

کیفیت درمان

سطح کیفی درمان در کشور پرتغال بالا است و بودجه خوبی برای بخش درمان در نظر گرفته می‌شود. در بیمارستان‌های دولتی درمان رایگان است. بیمارستان‌های خصوصی امکانات بسیار بیشتری در اختیار می‌گذارند. از نظر بودجه اختصاص‌یافته به درمان، در سال 2020، کشور پرتغال در رتبه 36 بود.

مزایای مالیاتی

افرادی که به کشور پرتغال مهاجرت می‌کنند، می‌توانند وضعیت مالیاتی NHR دریافت نمایند و از پرداخت مالیات بر درآمد به‌دست‌آمده در این کشور، تا زمانی که در کشور مبدأ مالیات گرفته‌ می‌شود، معاف شوند یا آن را کاهش دهند. از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد برای مشاغلی مانند هنرمندان، مدیران اجرایی، مهندسین، دانشمندان و برنامه نویسان از 48 درصد به 20 درصد کاهش پیدا می‌کند.

زبان انگلیسی

در کشور پرتغال اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند بنابراین الزامی به دانستن زبان پرتغالی وجود ندارد. این موضوع زندگی در پرتغال را برای ایرانیان آسان‌تر می‌کند.

سبک زندگی

سبک زندگی در پرتغال، سبک آرامی است و آن هیاهو و شلوغی کشورهایی مانند ایالات‌متحده، انگلستان و غیره را ندارد. این سبک و سطح زندگی در پرتغال مناسب افرادی است که دنبال آرامش هستند.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین