استارت آپ آلبرتا

آلبرتا یکی از استان‌های مهاجرپذیر کشور کانادا است که هر ساله تعدادی از افراد را از طرق مختلف به‌عنوان مهاجر می‌پذیرد. مهاجرت به آلبرتا از طریق استارت آپ آلبرتا یکی از این روش‌ها است. این روش مختص کارآفرینانی می‌باشد که با ایده‌های خلاقانه و نوآورانه قصد ایجاد یک کسب‌وکار نوپا و خلاقانه را در این استان دارند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در این مقاله به بررسی مختصر استارت آپ آلبرتا پرداخته است.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. استارت آپ آلبرتا

معرفی استارت آپ آلبرتا

جریان ویزای استارت آپ کانادا برای فارغ‌التحصیلان خارجی آلبرتا امروزه به نام جریان کارآفرین فارغ‌التحصیل خارجی شناخته می‌شود. این جریان یک برنامه مهاجرت اقتصادی است که فارغ‌التحصیلان تحصیل‌کرده خارجی بااستعداد و واجدشرایط را نامزد می‌کند. در واقع، آنها برای اخذ اقامت دائم پس از راه‌اندازی استارت آپ، شرکت‌های نوپا و کسب‌وکارهای نوآورانه در آلبرتا کاندید می‌شوند. جریان کارآفرین فارغ‌التحصیل خارجی در واقع یک همکاری بین برنامه مهاجرت برتر آلبرتا Alberta Advantage Immigration Program  (AAIP) و آژانس‌های تعیین‌شده و تائید شده است.

فارغ‌التحصیلان خارجی که علاقه‌مند به درخواست برای جریان کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی هستند، باید با یک آژانس تعیین‌شده کار کنند. آژانس تعیین‌شده اگر تشخیص دهد که فارغ‌التحصیل خارجی تمامی شرایط AAIP را برآورده می‌کند، برای او توصیه‌نامه‌ای صادر می‌نماید. در نتیجه، وی می‌تواند از طریق برنامه استارت آپ آلبرتا به این استان مهاجرت کند.

استارت آپ‌هایی نظیر استارت ‌آپ‌های فناوری نفت و گاز، ارزهای دیجیتال و نوآوری‌های رمزنگاری، کارآفرینی فناوری کشاورزی، توسعه نرم‌افزار، فناوری معدن، زیست‌محیطی و غیره به‌خوبی در جامعه آلبرتا جای رشد و توسعه دارند.

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام با کارشناسان و وکلای مهاجرتی خبره‌ای که دارد، می‌تواند شما را در این راه برای مهاجرت به آلبرتا  یاری رساند.

برنامه استارت آپ آلبرتا

معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه استارت آپ آلبرتا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و می‌خواهند از طریق برنامه استارت آپ آلبرتا برای این امر اقدام کنند، باید واجد شرایط زیر باشند.

سابقه کار برای استارتاپ آلبرتا

فرد متقاضی باید حداقل به مدت 6 ماه سابقه کار به‌صورت تمام‌وقت داشته باشد. این مدت می‌تواند ترکیبی از مدیریت فعال یا مالکیت یک کسب‌وکار یا معادل آن باشد. کار معادل درواقع تجربه کاری با یک انکوباتور یا شتاب‌دهنده کسب‌وکار است.

مدرک تحصیلی برای استارتاپ آلبرتا

فرد متقاضی باید مدرک تحصیلی از یک موسسه تحصیلی آکادمیک در خارج از کانادا داشته باشد که  ارزیابی اعتبار آموزشی  (ECA) Educational Credential Assessment را داشته باشد.

مدرک تحصیلی فرد متقاضی  باید در 10 سال گذشته از زمان درخواست مهاجرت، تکمیل‌شده باشد.

طرح تجاری یا بیزینس پلن برای استارتاپ آلبرتا

فرد متقاضی باید یک طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی حاوی مطالبی راجع به پیش‌بینی‌های مالی کسب‌وکار موردنظر ارائه دهد.

متقاضی باید بیزینس پلن خود را به‌صورت یک ارائه 10 دقیقه‌ای (از طریق اسلاید) ارائه نماید. این ارائه باید سرمایه‌گذاری مالی و تجاری پیشنهادی را تشریح کند و بر آنچه سرمایه‌گذار می‌خواهد ببیند، تمرکز نماید.

زبان برای استارتاپ آلبرتا

سطح دانش زبانی موردنیاز برای فرد متقاضی باید یکی از موارد زیر باشد:

 • حداقل نمره 5 در آزمون (CLB) برای هر مهارت زبان انگلیسی:خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن
 • حداقل نمره 5 در آزمون (NCLC) برای هر مهارت زبان فرانسه: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن است.

شرایط لازم برای ویزای استارتاپ آلبرتا

مالکیت استارت اپ آلبرتا

در صورتی ‌که کسب‌وکار و استارتاپ موردنظر در یک مرکز شهری واقع‌شده باشد، فرد متقاضی برنامه استارت آپ آلبرتا باید حداقل 34٪ مالکیت را داشته باشد. اگر در منطقه‌ای خارج از کلگری و ادمونتون واقع‌شده باشد، متقاضی باید حداقل 51٪ مالکیت را داشته باشد.

میزان سرمایه‌گذاری برای استارت آپ آلبرتا

حداقل سطح سرمایه‌گذاری خود متقاضی (یا همسر یا شریک قانونی مشترک) یا یک مؤسسه مالی معتبر کانادایی باید یکی از موارد زیر باشد:

 • ۱۰۰ هزار دلار، اگر کسب‌وکار نوپا قرار است در منطقه شهری تأسیس شود.
 • ۵۰ هزار دلار، اگر کسب‌وکار نوپا قرار است در منطقه‌ای خارج از کلگری و ادمونتون تأسیس شود.

توصیه نامه برای استارت آپ آلبرتا

فرد متقاضی باید توصیه‌نامه‌ای را از طرف یک آژانس تعیین‌شده مورد تائید AAIP داشته باشد.

تمکن مالی برای استارتاپ آلبرتا

متقاضی باید نشان دهد و ثابت کند که بودجه موردنیاز و تمکن مالی کافی برخوردار می‌باشد. این تمکن مالی برای راه‌اندازی کسب‌وکار و حمایت از خود و خانواده خود در زمانی است که مجوز کار دریافت می‌کند. میزان تمکن مالی فرد به تعداد افراد خانواده او و محل قرارگیری کسب‌وکار او بستگی دارد.

برنامه استارت آپ آلبرتا یا همان جریان کارآفرین فارغ‌التحصیل خارجی بر اساس یک سیستم طبقه‌بندی تحلیل می‌شود. به این صورت که یک سیستم امتیازبندی وجود دارد که داوطلبان و افراد متقاضی بر اساس آن، امتیازات متفاوتی را به دست می‌آورند. بعد از امتیازبندی داوطلبان، آن‌هایی که امتیازات بالاتری را کسب کرده‌اند، دعوت‌نامه دریافت می‌کنند.

برای اینکه بدانید آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ آلبرتا هستید یا نه و اینکه در سیستم امتیازبندی این روش مهاجرتی حدوداً چه امتیازی کسب می‌کنید، توصیه می‌شود از راهنمایی کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام استفاده نمایید.

مشاغلی که واجد شرایط استارت آپ آلبرتا نیستند

برخی از مشاغل وجود دارند که در برنامه مهاجرتی استارت آپ آلبرتا جای ندارند و مورد تائید این برنامه مهاجرتی قرار نمی‌گیرند. این مشاغل عبارتند از:

 1. هر تجارتی که برخلاف قانون و مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگان باشد، به ‌عنوان ‌مثال، طرح‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با مهاجرت یا سرمایه‌گذاری غیرفعال
 2. کسب‌وکارهای بدون مؤلفه اقتصادی ارزش‌افزوده، ازجمله:
 • پرداخت وام روزانه، نقدینگی چک و مشاغل مرتبط
 • مشاغل تجارت کالاهای مستعمل
 1. مشاغلی که سرمایه‌گذاری منفعل در نظر گرفته می‌شوند یا فاقد مدیریت فعال هستند، ازجمله: کارگزاری بیمه یا کارگزاری تجاری
 2. مشاغل مبتنی بر پروژه یا به صورت فصلی
 3. مشاغل خانگی ازجمله:
 • مشاغلی که برای عملیات تجاری یا صنعتی منطقه‌بندی نشده‌اند
 • خانه‌های اقامتی
 1. مشاغلی که بخشی از طرح جانشین پروری هستند
 2. کسب‌وکارهایی که در تولید، توزیع یا فروش محصولات یا خدمات مستهجن یا غیراخلاقی فعالیت دارند.
 3. هر نوع کسب‌وکار دیگری که باعث بدنامی AAIP و دولت آلبرتا شود

تمامی این موارد توسط برنامه مهاجرت برتری آلبرتا AAIP بررسی و تائید می‌شوند.

استارتاپ ویزای آلبرتا

جمع‌بندی

افراد زیادی از سرتاسر دنیا خواهان مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته هستند تا بتوانند شرایط زندگی بهتری برای خود و خانواده خود فراهم کنند. استان آلبرتا کانادا هم هرساله مهاجرانی را موردپذیرش قرار می‌دهد. مهاجرت به آلبرتا از طریق استارت آپ آلبرتا روشی است که افراد از طریق آن می‌توانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند. این روش برای افرادی است که ایده‌های نوآورانه دارند و می‌خواهند این ایده‌ها را در استان آلبرتا به‌صورت یک بیزینس و کسب‌وکار جدید راه‌اندازی کنند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام متخصص در امر اخذ انواع ویزا و اقامت های کشور کانادا از قبیل اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک در کانادا و… می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام و یا شماره های موجود در سایت با همکاران ما در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین