ویزای کار IMP کانادا

کشور کانادا با امکانات فراوان و استانداردهای کیفی بالا برای زندگی، مقصد محبوب بسیاری از مهاجران است. روش IMP کانادا یک روش نسبتا آسان و سریع از بین روش‌های فراوان و متنوع برای جذب و پذیرش مهاجران است. این روش با ثبت شرکت در کانادا امکان دریافت اقامت کاری را برای متقاضیان مهاجرت فراهم می‌کند. در ادامه این مقاله از تیم کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام این روش به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ویزای کار imp کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. ویزای کار IMP کانادا

Imp کانادا چیست؟

روش IMP کانادا مخفف International Mobility Program (برنامه جابه‌جایی بین‌المللی) است. این روش مهاجرتی از روش‌های بیزینس محور مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. به‌طور کلی روش‌های مهاجرت کاری به کانادا دو نوع است:

 • روش TFWP : جذب نیروی کار موقت خارجی که نیازمند دریافت LMIA (مجوز ارزیابی تاثیر بازار کانادا) است.
 • روش IMP : جذب نیروی خارجی با برنامه‌هایی که نیازی به مجوز LMIA ندارند.

ویزای imp کانادا چیست؟

ویزای کاری IMP  نوعی از ویزای کار کانادا است که از طریق برنامه‌های مربوط به روش IMP صادر می‌شود. با وجود این ویزای کاری موقت کارفرما اجازه دارد نیروی کار خارجی استخدام کند. این ویزا دو نوع است:

 • ویزای کار ورک پرمیت Work Permit : این ویزا درصورت داشتن پیشنهاد کار از سوی کارفرما به متقاضی اعطا می‌شود.
 • اوپن ورک پرمیت Open Work Permit : این ویزا بدون نیاز به جاب آفر قابل دریافت است.

ویزای imp چیست؟

لازم به ذکر است که هر دو نوع ویزای imp کانادا بدون نیاز به دریافت مجوز LMIA و بر اساس قوانین روش imp به متقاضیان داده می‌شود.

متقاضیان این روش می‌توانند از طریق 6 برنامه مجزا برای دریافت ویزای imp اقدام کنند. البته شرایط خاص هر روش متفاوت بوده و بعضی از روش‌ها مناسب ایرانیان نیست. این 6 برنامه به شرح زیر است:

برنامه منفعت عمده C11 – C10

این برنامه در واقع همان چیزی است که در ایران به روش imp یا همان ثبت شرکت در کانادا معروف است و بیش‌تر از سایر روش‌ها مورد توجه و مناسب ایرانیان است. کارآفرینان متقاضی برنامهC11 یا C10 باید ایجاد منافع عمده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی توسط کسب و کارشان برای دولت کانادا را با معیارهای مورد تایید اثبات کنند.

برنامه انتقال درون شرکتی ICT

روش ict کانادا با ویزای کاری C12 به افرادی که قصد ایجاد شعبه کانادایی کسب و کار خود را دارند، اجازه تاسیس شعبه شرکت در کانادا و اقامت می‌دهد.

برنامه ویزای کار پس از تحصیل PGWP

این ویزا به افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند تعلق می‌گیرد و تا 3 سال پس از اتمام تحصیل مجوز اشتغال به کار در کانادا را به آنها می‌دهد.

برنامه توافق‌نامه تجارت آزاد

این برنامه مختص کشورهایی است که تحت یکی از توافق‌های تجاری با کانادا باشند و شامل ایران نمی‌شود.

برنامه مجوز کار بریجینگ

مجوزی موقت برای کسانی که در کانادا در انتظار دریافت اقامت دائم هستند تا بتوانند در این مدت مشغول به کار شوند.

برنامه تبادل جوانان

این روش IMP کانادا برای جوانان در محدوده سنی خاص است که به قید قرعه موقت به دریافت ورک پرمیت موقت برای کار یا کارآموزی در کانادا می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید: صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا

ویزای c11 کانادا

همان‌طور که گفته شد در ایران روش مهاجرتی imp محدود به روش ثبت شرکت و همان منفعت عمده است. از این رو ویزای C11 هم درواقع همان ویزای IMP کانادا است که برای این روش صادر می‌شود. این ویزای کار کانادا به متقاضیان اجازه می‌دهد بدون نیاز به مجوز به مدت (1 تا 7 سال) به زندگی و کار در کانادا بپردازند.

پس از دریافت این ویزا و کسب حداقل یک‌ سال سابقه کار، امکان دریافت اقامت دائم و از طریق سایر برنامه‌ها وجود دارد.

ویزای c11 کانادا

شرایط لازم برای imp کانادا

شرایط لازم برای دریافت ویزای imp شامل موارد زیر است:

 • محدوده سنی 24 تا 70 سال
 • مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر و مرتبط با حوزه کاری
 • سابقه حداقلی یک‌ساله در مدیریت یا یک کار تخصصی
 • مالکیت حداقل 50 درصدی سهام شرکت کانادایی

داشتن مدرک زبان از شرایط الزامی برای این روش نیست، اما می‌تواند شانس و امتیاز شما را بالا ببرد.

شرایط لازم برای ویزای imp کانادا

مدارک لازم برای ویزای imp کانادا

برای دریافت اقامت از طریق منفعت عمده یا همان اخذ ورک پرمیت کانادا C11 یا C10 لازم است مدارک زیر توسط متقاضی ارائه شود:

مدارک شخصی

پاسپورت معتبر و عکس تمام صفحات، اصل و ترجمه مدارک شناسایی افراد و کارت پایان خدمت آقایان، سند ازدواج و گواهی عدم سوء پیشینه، جاب افر و کد رهگیری و دو قطعه عکس

مدارک کاری و تحصیلی

مدل تجاری، اصل و ترجمه جواز کسب، مدارک تحصیلی و تخصصی، سوابق شغلی و بیمه، رزومه، مدارک بانکی تمکن مالی، مدارک تای (دال بر بازگشت به ایران بعد از منقضی شدن ویزا)

این لیست ممکن است موارد دیگری را هم شامل شود که در فرآیند تکمیل و بررسی پرونده مشخص می‌شود. به‌همین دلیل توصیه می‌شود متقاضیان اطلاعات تکمیلی را از مشاوران مهاجرتی  هلدینگ رسام دریافت کرده و با کمک آنها اقدام به تکمیل پرونده خود کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای imp کانادا

مراحل اخذ ویزای imp کانادا

دریافت ویزای imp مستلزم انجام مراحل زیر است:

 1. ثبت یک بیزینس در کانادا
 2. انجام مراحل اداری و مجوزها و ثبت شرکت
 3. تنظیم و ارائه طرح تجاری کسب و کار که تصویر روشنی از اهداف و استراتژی‌های توسعه شرکت و همچنین مدیریت و استخدام نیروی انسانی نشان دهد.
 4. دریافت اجازه کار و ویزای کار و مهاجرت به کانادا
 5. استارت کسب و کار در کانادا و به‌دست آوردن سابقه
 6. اقدام برای اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری یا برنامه‌های استانی پس از کسب سابقه موفق یک‌ساله
دیگران می خوانند: سرمایه گذاری در کانادا

هزینه ویزای imp کانادا

هزینه‌های این روش شامل هزینه‌های دو بخش مراحل اداری و تمکن مالی می‌شود. هزینه‌های اداری و دولتی شامل مواردی مثل صدور اجازه کار و جاب آفر، انگشت ‎نگاری و مجوز اقامت موقت و ترجمه مدارک و سایر هزینه‌های متفرقه می‌شود. همچنین هزینه‌های تمکن مالی کانادا شامل مخارج زندگی متقاضیان در یک‌ سال است که LICO حداقل مقادیر مشخصی برای آن تعریف کرده است.

برای مثال هزینه زندگی یک نفر در سال 2023 سالانه حدود 27000، برای دو نفر حدود 33000، برای سه نفر 41000 و برای چهار نفر 50000 دلار کاناداست. همچنین برای بالای چهار نفر به ‌ازای هر نفر بیش‌تر حدود 7000 دلار به این مبلغ اضافه می‌شود. برای اطلاع از هزینه‌های دقیق و به‌روز مهاجرت به کانادا از طریق imp مشورت با مشاوران مهاجرتی هلدینگ رسام ضروری است.

درضمن لازم است تمکن مالی با ارائه نامه بانکی یا حساب‌های ارزی و… برای اداره مهاجرت اثبات شود.

هزینه ویزای کار imp کانادا

اخذ ویزای کار IMP کانادا با هلدینگ رسام

برنامه IMP کانادا ازآسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای افرادی است که علاقه‌مند به مهاجرت کاری به کانادا و دریافت اقامت از طریق بیزینس هستند. مدیران و صاحبان کسب و کاری که روش محبوب منفعت عمده را برای خود انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با تقویت رزومه و طرح تجاری خود موفق به مهاجرت به کانادا از طریق IMP شوند.

مزایایی مثل عدم نیاز به مجوز LMIA و مدرک زبان، طیف سنی وسیع و هزینه پایین‌تر و عدم محدودیت در انتخاب شهر و ایالت دلیل محبوبیت این روش است. همچنین امکان همراه شدن همسر و فرزندان زیر 18 سال با داشتن حق تحصیل و اشتغال و بستر مناسب برای رشد اقتصادی در کانادا هم از دیگر مزایایی است که این روش دارد.

در این مطلب به بررسی روش‌های مختلف این برنامه و شرایط و مدارک مورد نیاز و همچنین مراحل دریافت ویزای IMP کانادا اشاره شد. علاقه‌مندان به‌راحتی می‌توانند با کمک گرفتن از مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام و تقویت رزومه و طرح تجاری شانس موفقیت خود را در این روش را بالا ببرند.

سخن نهایی

اگر قصد مهاجرت به کانادا زندگی در این کشور را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین