سرمایه گذاری در کانادا

فهرست مطالب

سرمایه گذاری در کانادا

یکی از امن‌ترین کشورهای جهان از نظر سرمایه‌گذاری، مالی و داشتن ثبات اقتصادی کشور کانادا می‌باشد.امنیت و ثبات اقتصادی و داشتن اقتصادی پویا، امکان سرمایه‌گذاری و موفقیت مالی را برای سرمایه‌گذاران در کشور کانادا فراهم می‌نماید. از سویی دیگر سیاست‌گذاری‌های صحیح در زمینه مسائل اقتصادی و وجود قوانین سختگیرانه و اجرای دقیق این قوانین در خصوص مبارزه با کلاهبرداری‌های مالی سبب شده که شرکت‌های سرمایه‌گذاری مورد تایید و مشغول به فعالیت در کانادا به معتبرترین و بهترین شرکت‌ها تبدیل شوند. دلایلی که باعث مهاجرت بسیاری از مردم جهان به کشور کانادا می‌شوند. بنابراین یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌های موجود در خصوص مهاجرت به کانادا، سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد.

البته روش‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در کانادا وجود دارد که در این مقاله به اختصار به رایج‌ترین و بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا را برای علاقمندان به این روش را تشریح خواهیم کرد.

برای سرمایه‌ گذاری در کانادا قبل از هر کاری داشتن یک مشاور مالی مهم و ضروری می‌باشد. مشاور مالی شخصی است که با داشتن اطلاعات لازم و کافی و آشنایی با قوانین و برنامه‌های مالی و سرمایه‌گذاری، تاثیر مثبتی در فرآیند کاری و سرمایه‌گذاری برای شخص سرمایه گذار فراهم می‌نماید.

رایج‌ترین و بهترین راه های سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از

 • سرمایه گذاری از روش کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در کبک کانادا
 • سرمابه گذاری از روش خرید ملک
 • سرمایه گذاری از روش فرانچایز
 • سرمایه گذاری از روش خرید بیزینس
 • سرمایه گذاری از روش استارت آپ
سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری از روش کارآفرینی

یکی از روش های رایج مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت این کشور، روش  کارآفرینی می باشد. در این روش متقاضی، با سرمایه گذاری، یک کار و فعالیت جدید را ایجاد می نماید. البته در این روش سرمایه گذار برای گرفتن ویزا باید بتواند از کسب و کار و شغل ایجاد شده (بیزینس پلن) خود دفاع کند.

در این راه نکات مهمی وجود دارد که آگاهی سرمایه گذار از این موارد کمک فراوانی به ایشان برای گرفتن ویزای کارآفرینی می نماید. از جمله:

 • آشنا بودن شخص سرمایه گذار به امور بیمه، مالیات و مسائل مربوط به قراردادهای کاری
 • آشنایی کامل سرمایه گذار به بیزینس پلن خود و دفاع از نحوه کار و همچنین کسب و کار خود در مصاحبه ها و کسب امتیازات لازم
 • آشنایی و داشتن مدارک لازم یکی از تاثیر گذارترین شاخص ها برای قبولی در مصاحبه می باشد.

یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی عدم نیاز به سرمایه بالا و میلیون دلاری می باشد. و همچنین کوتاه بودن مراحل گرفتن ویزای این کار در این روش می باشد.

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کبک کانادا

کبک بزرگترین ایالت در کشور کانادا می باشد. و به خاطر داشتن منابع اقتصادی خوب و جود شرکت ها و کمپانی های معتبر و داشتن منابع طبیعی عالی سالانه پذیرای تعداد زیادی مهاجر می باشد که از روش های گوناگون اقدام به اخذ اقامت در کانادا می کنند.

سرمایه گذار باید سرمایه خود را از راه های قانونی تجاری و صحیح بدست آورده باشد. که این سرمایه می تواند به صورت پس انداز، حساب بانکی و سند تک برگی خرید ملک در ایالت باشد. و البته سرمایه  و سرمایه گذاری شما پس از اخذ ضمانت کانادا تحت ضمانت دولت کانادا قرار می گیرد.

همچنین اگر سرمایه گذار از سابقه مدیریتی در کشور مبداء برخوردار باشد، و یا دارای دو سال سابقه کار در مشاغل خاص مانند داروسازی، پزشکی، جراحی را داشته و یا سهامدار بیمارستان، سهامدار و مدیر ارشد شرکت های خصوصی و یا عمومی باشد. پروسه دریافت اخذ اقامت کانادا برای ایشان سریعتر انجام می گردد.

سرمایه گذاری در کبک دارای مزایایی مهمی  می باشد که عبارتند از:

 • هزینه زندگی در کبک نسبتاً پایین تر از سایر ایالات کانادا می باشد.
 • مصاحبه سرمایه گذار به زبان فارسی انجام می گیرد.
 • سرمایه گذار در این ایالت نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان ندارد.
 • سرمایه گذار پس از اخذ اقامت می تواند در هر ایالتی که مایل باشد، ساکن شود.
 • سرمایه گذار می تواند از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان استفاده نماید.
 • سرمایه، سرمایه گذار می تواند به صورت پول نقد، حساب بانکی و یا دارایی های منقول در این استان باشد.
سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری از روش خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا، خرید ملک می باشد. در مبحث مهاجرت به کانادا ذکر این نکته مهم است که با خرید ملک در کانادا نمی توان اقامت این کشور را بدست آورد. و فقط به عنوان یک نکته مثبت و سرمایه گذاری برای اخذ اقامت کشور کانادا می توان از این روش بهره برد.

سرمایه گذاری از روش فرانچایز

فرانچایز یعنی خرید یک شعبه از یک بیزینس بزرگ

در این روش سرمایه گذار می تواند با پرداخت هزینه های لازم از نام و برند یک تجارت معروف استفاده نماید. سرمایه گذاری در این روش به دلیل حمایت شرکت و کمپانی اصل از فرد سرمایه گذار، شناخته بودن برند و عدم نیاز سرمایه گذار به تبلیغات گران و طولانی مدت دارای ریسک کمتری می باشد. و احتمال موفقیت و بقای کار در این روش بالا می باشد.

نکته مهم این روش این است که فرد سرمایه گذار باید مبلغی برای افتتاح یک واحد تجاری و همچنین هزینه های استفاده از لوگو و نام برند مورد نظر را پرداخت نماید. همچنین در این روش سرمایه گذار باید تمام هزینه لازم جهت افتتاح شعبه، تجهیز کردن مکان، هزینه های آموزش و تبلیغات و همچنین حق استفاده از نام و برند را در ابتدای کار و به صورت کامل پرداخت نماید.

اما در نهایت سرمایه گذاری از طریق خرید فرانچایز به دلیل امنیت بیشتر در سرمایه گذاری و قطعیت در سود دهی روشی مطمئن و قابل توصیه در خصوص اخذ اقامت کانادا می باشد.

بیشتر بخوانید: ثبت شعبه شرکت در کانادا

سرمایه گذاری از روش خرید بیزینس

در این روش سرمایه گذار پس از دریافت گواهی LIMA و خرید حداقل نیمی از سهام یک شرکت فعال و با ارائه یک بیزنس پلن، اقدام به توسعه تحارت و کسب و کار خریداری شده می نماید. سرمایه گذار می تواند از این روش برای گرفتن ویزای کار اقدام نماید.

سرمایه گذاری از روش استارت آپ

استارت آپ (Start up) یک کسب و کار نو می باشد که توسط کارآفرینانی که دارای ایده و طرح های نو و خلاق می باشند  بنیانگذاری  می‍گردد. در برنامه استارت آپ کسب و کار باید پتانسیل رشد و گسترش را داشته باشد.

ذکر این نکته مهم است که طرح استارت آپ با سرمایه گذاری کارآفرینی کاملا مغایرت دارد. روش استارت آپ مخصوص افراد خلاق و نوآوری می باشد که با هدف گسترش کسب و کار، شروع به فعالیت و دفاع از بیزنس خود می کنند.

کانادا همیشه کشوری جذاب برای مهاجرین و مهاجر پذیر می باشد. برای یک سرمایه گذاری هدفمند و صحیح در این کشور، ابتدا سرمایه گذار می بایست تمامی معایب، محسنات، نکات مثبت و منفی روش موررد نظر خود را بررسی نماید و تا حد امکان از راهنمایی و مشاوره های وکیل معتبر بهره ببرد، سرمایه گذار بهتر است پیش از اقدام از تمام شرایط روشی که انتخاب نموده آگاه باشد و سپس با دانش و اطلاعات کافی اقدام به سرمایه گذاری در کانادا نماید.

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

پرسش و پاسخ متداول در خصوص سرمایه گذاری در کانادا

[accordions id=”4351″]

[accordions id=”4353″]

[accordions id=”4355″]

[accordions id=”4357″]

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 6 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ