مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا

ثبت یا عدم ثبت شرکت در کانادا کدامیک؟ این سوالی است که بسیاری از صاحبان مشاغل می پرسند، زیرا مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا زیاد است. از این رو قبل از پرداختن به موضوع ثبت شرکت در کانادا و راه اندازی یک کسب و کار در این کشور، چندین فاکتور است که باید در نظر گرفته شود، از نوع کسب و کارتان گرفته تا میزان درآمدی که دارید تا پیامدهای مالیاتی.

راه اندازی کسب و کار در کانادا یک قدم بزرگ اما مستلزم کار زیادی است، بنابراین تصمیمی نیست که به این سادگی گرفته شود. در ادامه این مطلب از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا می پردازیم. اگر به دنبال ثبت شرکت در کانادا و پس از آن مهاجرت به کانادا هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است، تا انتها همراه ما باشید.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. اقامت از راه ثبت شرکت
  3. مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا

مزایای ثبت شرکت در کانادا

نرخ مالیات پایین تر (Lower Tax Rate)

این مورد را می توان یکی از مزایای ثبت یک شرکت در کشور کانادا دانست. نرخ های مالیات شرکت ها عموماً کمتر از نرخ های مالیات بر درآمد شخصی است که در نتیجه صرفه جویی قابل توجهی در زمان مالیات می شود. مشاغل ثبت شده همچنین ممکن است واجد شرایط کسر مشاغل کوچک (SBD) فدرال باشند، که می تواند نرخ مالیات و میزان بدهی مالیاتی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به عنوان مثال، با توجه به نرخ های مالیاتی که از اول ژانویه 2021 اعمال می شود، شرکتی که واجد شرایط کسر مشاغل کوچک باشد، مالیات بر درآمد را با نرخ 3.2٪ در انتاریو می پردازد، در حالی که سایر انواع شرکت ها در همان استان باید مالیات با نرخ 11.5٪ را پرداخت کنند. اگر درآمد بیشتری دارید، می‌توانید هنگام ثبت نام از تعویق مالیاتی نیز استفاده کنید، که می‌تواند به کاهش میزان بدهی مالیاتی شما کمک کند.

مسئولیت محدود (Limited Liability)

یکی از بزرگترین مزایای ثبت شرکت در کانادا، مسئولیت محدود است. به عبارت دیگر، اگر شرکت شما متحمل ضررهای قابل توجهی شود، از شرکت شما شکایت شود یا شرکت‌تان ورشکست شود، احتمالاً در معرض خطر از دست دادن دارایی های شخصی خود برای پوشش این هزینه ها نخواهید بود. صاحبان شرکت (یعنی سهامداران) مسئولیتی در قبال بدهی های یک شرکت ندارند و فقط آنچه را که سرمایه گذاری کرده اند از دست خواهند داد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که اگر شما اقدامی متقلبانه انجام دهید، بایستی مسئول خسارات وارده باشید.

مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا

دسترسی به تامین مالی (Access to Financing)

مزایا و معایب ثبت شرکت در کشور کانادا باید بدقت مورد بررسی قرار گیرد خوشبختانه، شرکت‌ها می‌توانند با فروش سهام یا اوراق قرضه به سرمایه‌گذاران پول جمع کنند. برنامه های گرنت یکی دیگر از راه های عالی برای تامین مالی یک کسب و کار است و بسیاری از آنها فقط برای شرکت های ثبت شده در دسترس هستند. در نهایت، شرکت‌ها اغلب می‌توانند وام تجاری با نرخ‌های پایین‌تری دریافت کنند.

حفاظت از نام تجاری (Business Name Protection)

پیدا کردن نام مناسب برای کسب و کار و ثبت برند در کانادا می تواند یک فرآیند طولانی و دشوار باشد. اگر شما نام شرکت تان را ثبت نکنید، حالا تصور کنید که چه اتفاقی می افتد اگر کسی شرکتی با همین نام را ثبت و راه اندازی کند. ثبت استانی کسب و کار شما از نام کسب و کار شما در آن استان محافظت می کند. از طرف دیگر، ثبت شرکت تان به صورت فدرالی به شما این حق را می دهد که از نام کسب و کار خود در سراسر کشور استفاده کنید.

 اعتبار (Credibility)

در حالی که شاید برای موفقیت نیازی به ثبت کسب و کار خود ندارید، خیلی از مشتریان ممکن است یک شرکت ثبت شده را قانونی تر و قابل اعتمادتر تصور کنند. این امر می تواند به شما در جذب مشتری برای کسب و کار جدید کمک کند.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

تداوم فعالیت (Continuous Existence)

در ادامه مبحث مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا به یکی از مزیت های مهم دیگر آن می پردازیم. با سایر ساختارهای تجاری، پس از فوت مالک، یک تجارت دیگر وجود ندارد. با این حال، یک شرکت ثبت شده تا زمانی که از کار بیفتد یا ورشکست شود، زنده خواهد ماند. اگر می خواهید کسب‌وکارتان را در آینده بفروشید یا مالکیت آن را به جانشین تان انتقال دهید، ثبت کسب‌وکار شما می‌تواند به آسان‌تر کردن این فرآیند کمک کند.

معایب ثبت شرکت در کانادا

هزینه های ثبت نام (Costs of Incorporation)

در ادامه مطلب مان درباره مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا به معایب آن می پردازیم. راه اندازی یک شرکت پیچیده تر از یک شرکت سهامی خاص یا شرکت تضامنی است، بنابراین طبیعتاً هزینه بیشتری نیز دارد. یک ثبت ساده معمولاً حدود 1000 دلار هزینه دارد، اما این فرآیند می تواند تا بیش از 5000 دلار هم هزینه داشته باشد. افزایش هزینه های حسابداری یکی دیگر از معایب ثبت شرکت در کانادا است. از آنجایی که کسب و کار شما اکنون یک نهاد حقوقی جداگانه است، باید دو اظهارنامه مالیاتی را ارسال کنید: یکی برای درآمد شخصی و دیگری برای کسب و کار. بسته به اینکه چقدر مسائل مالی شما پیچیده است، استخدام یک حسابدار برای ارسال اظهارنامه مالیاتی خود اشتغالی می تواند از 150 تا 350 دلار متغیر باشد. در مقایسه، یک پرونده مالیاتی شرکتی می تواند تا 2500 دلار هزینه داشته باشد.

معایب ثبت شرکت در کانادا

افزایش کار اداری (Increased Administrative Work)

برای حفظ یک شرکت، کارهای اداری زیادی لازم است و این یکی دیگر از معایب ثبت شرکت در کانادا است. به عنوان مثال، شرکت شما باید سوابق به روزی را که شامل دفترچه صورتجلسه، ثبت سهام، ثبت اوراق بهادار، مقالات اصلاحی و موارد دیگر می شود، نگهداری کند. همچنین باید صورت‌های مالی را تهیه کنید، حسابرس را برای حسابرسی صورت‌های مالی شرکت تعیین کنید، و گزارش سالانه را در کنار سایر وظایف ثبت کنید. تمام این مدارک برای حفظ وضعیت خوب شرکت شما مورد نیاز است. در صورت عدم انجام این کار ممکن است شما متحمل هزینه ها و جریمه هایی شوید، حفاظت مسئولیت شخصی خود را از دست بدهید یا حتی کسب و کارتان منحل شود.

آیا باید شرکت خود را در کانادا به ثبت برسانیم یا نه؟

قبل از در نظر گرفتن مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا بهتر است سطح ریسک کلی کسب و کار خود را ارزیابی کنید. به عنوان مثال، شرکت‌های تناسب اندام، گردشگری، غذا و نوشیدنی و شرکت‌های متمرکز بر کودکان، شرکت‌های پرخطر در نظر گرفته می‌شوند. اما بازار کار برنامه نویسی در کانادا پررونق است. یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید این است که چقدر پول به دست می آورید و چقدر می توانید شرکت‌تان را سرپا نگه دارید.

در نهایت بحث مان درباره مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا، به صاحبان کسب و کار توصیه می کنیم که تجزیه و تحلیل هزینه-فایده انجام دهند و با یک حسابدار و وکیل مشورت کنند تا بفهمند که آیا ثبت شرکت در کانادا مناسب است یا خیر. راه اندازی کسب و کار در کانادا می تواند درهای زیادی را باز کند و مزایای زیادی به همراه داشته باشد، اما بسته به مرحله کسب و کار یا درآمد شما، معایب آن می تواند بیشتر از جوانب مثبت باشد. توصیه ما؟ تحقیقات زیادی انجام دهید و قبلاً با یک متخصص صحبت کنید.

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در این کشور و زندگی در کانادا را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات مزایای زندگی در کانادا مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین