ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا

افراد زیادی در تمام دنیا هستند که به روشهای مختلف قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند. در این میان اخذ ویزای کاری یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به کانادا می‌باشد. معمولا گرفتن ویزای کاری کانادا همانند اخذ سایر ویزاهای این کشور شامل مراحل مختلفی می‌باشد.

برای اینکه بتوانید ویزای کاری کانادا را دریافت نمایید باید هم اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید و هم از شرایط لازم برخوردار باشید. متقاضیانی که شرایط لازم را دارا می‌باشند راحت‌تر می توانند برای ویزای کاری کانادا اقدام و آن را دریافت نمایند. به طور کلی متقاضی باید مهارت کاری داشته باشد سپس با توجه به مهارت خود شغل مناسبی را انتخاب کرده و برای آن شغل اقدام به دریافت ویزای کاری نماید.

همانطور که ذکر گردید، متقاضی ویزای کار در کانادا باید از شرایط خاصی برخوردار باشد. یکی از این شرایط بدست آوردن امتیاز مورد نظر یا همان سیستم امتیاز بندی (اسکیل ورکر) می‌باشد. استفاده ازسیستم اسکیل ورکر یا همان سیستم اعطای ویزای کاری کانادا بستگی به شرایط متقاضی مانند تحصیلات، سن، پشتوانه مالی و همچنین سابقه کار ایشان دارد.

روش دیگر داشتن دعوتنامه ازطرف کارفرمای معتبر می‌باشد. که این روش هم شرایط خاص خودش را دارد. اول اینکه شغل مورد نظر در کانادا آگهی شده باشد و شخص دیگری که مقیم آن کشور می‌باشد برای آن شغل انتخاب نشده باشد. شرط دوم اینکه دعوتنامه از سوی کارفرمایی معتبر که مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا می‌باشد برای شما ارسال گردد.

به طور کلی ویزای کاری کانادا حداقل 150 روز بعد از ثبت درخواست متقاضی آماده می گردد. البته این زمان به تعداد درخواست‌های ثبت شده در نمایندگی بستگی دارد. در صورتی که تعداد درخواست های ثبت شده در نمایندگی زیاد باشد پروسه کاری طولانی تر می‍گردد و ممکن است تا 90 روز دیگر ادامه داشته باشد.

ذکر این نکته مهم است که متقاضیانی که ویزای کاری کانادا را دریافت کرده‌اند، 30 روز قبل از اتمام اعتبار ویزای کاری خود باید نسبت به تمدید آن اقدام کنند، در چنین حالتی اگر اعتبار ویزای کاری متقاضی تمام شود در صورتی که ایشان 30 روز قبل درخواست تمدید داشته، می‌تواند به صورت قانونی به کار خود ادامه دهد. در این زمینه کارفرما هم باید درخواست دیگری را به اداره کار کانادا ارسال کند.

ویزای کاری کانادا
ویزای کاری کانادا

همانطور که ذکر گردید علاوه بر شرایط خاص کشور کانادا در خصوص اخذ ویزای کاری، متقاضیان ویزای کاری کانادا هم باید دارای شرایط خوب و ایده‌آلی باشند.

این شرایط عبارتند از:

  • مدارک شغلی و کاری: هر چه متقاضی سابفه کاری قوی و مطابق با شغل درخواستی داشته باشد، اخذ ویزای کاری برای ایشان راحت تر می‌گردد.
  • مدرک تحصیلی:  داشتن مدرک و سوابق تحصیلی  معتبر و ترجمه شده و مرتبط با شغل مورد نظر،  شرایط اخذ ویزای کاری را آسان تر می‌کند.
  • شرایط مالی مناسب: داشتن تمکن مالی فرد متقاضی، شرایط را مساعد تر می‌نماید.
  • داشتن مهارت :  داشتن مهارت های کاری و ارائه مدارک در این زمینه، دارای امتیاز ویژه ای می‌باشد.
  • سن مناسب: بازده سنی برای اخذ ویزا بسیار مهم است ، متنقاصیانی که بین 33-18 سال دارند از امتیاز بهتری بهره می‌برند.
  • برخورداری از دانش زبان: اگر متقاضی بتواند با توجه به استان مورد نظر، مدرک زبان ارائه دهد، شرایط بهتری برای گرفتن ویزای کاری کانادا دارد. به عنوان مثال متقاضی ممکن است برای اخذ ویزای کار تورنتو آیلتس 7 ارائه دهد اما برای استانی مانند ساسکچوآن آیلتس 6 هم تایید می‌گردد.
ویزای کاری کانادا
ویزای کاری کانادا

هزینه ویزای کاری کانادا

متقاضی درخواست ویزای کاری کانادا باید تمامی هزینه‌های مورد نظر سفارت کانادا را پرداخت نماید. مقدار هزینه‌ها برای انواع مختلف ویزای کاری متغیر می‌باشد. این هزینه‌ها در نمایندگی معتبر کشور کانادا و به صورت نقدی از متقاضی دریافت می‌گردد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 9 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments