بهترین شهر کانادا برای زندگی

کشور کانادا اکنون به یکی از برترین کشورهای جهان برای مهاجرت بدل شده است. فرصت‌های شغلی عالی و استاندارد زندگی بالا ازجمله دلایل برای مهاجرت به کانادا هستند. از سوی دیگر، کانادا کشوری است بسیار مهاجرپذیر و مردم آن برخوردی مناسب با مهاجران ایرانی دارند؛ البته انتخاب بهترین شهر کانادا برای زندگی کمی دشوار است، زیرا هر شهر ویژگی‌های متفاوتی دارد و بسته به شرایط شما می‌تواند برایتان مناسب‌تر باشد.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. بهترین شهر کانادا برای زندگی

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت

در میان شهرهای کانادا، برخی شهرها هستند که نظر همه مهاجران اعم از ایرانی و غیر ایرانی را برای مهاجرت به کانادا جلب می‌کنند. چراکه مقایسه زندگی در کانادا و اروپا باعث انتخاب کانادا برای مهاجران می شود. علت اصلی انتخاب این شهرها مهاجرپذیری، امکانات پیشرفته و فرصت‌های شغلی و تحصیلی بهتر است. برخی از مهم‌ترین این شهرها که باعث بالارفتن مزایای زندگی در کانادا شده اند، عبارتند از:

 • تورنتو: بزرگترین شهر کانادا و نخستین شهری می‌باشد که با شنیدن نام کشور کانادا، به ذهن می‌رسد. تورنتو قطب گردشگری، تجارت و فیلم کانادا نیز می‌باشد. این شهر نزدیک به 3 میلیون نفر جمعیت دارد. مناطق مختلف آن از نظر فرهنگ، ظاهر و امکانات، تفاوت زیادی با هم دارند و هرگز حوصله‌تان سر نمی‌رود.
 • ونکوور: ونکوور از شهرهای عمده مهاجرنشین در کانادا است. بنابراین بسیاری از مهاجران آن را بهترین شهر کانادا برای زندگی می‌دانند. تنوع فرهنگی و نژادی در ونکوور زیاد است. به احتمال زیاد وقتی در خیابان‌های آن قدم می‌زنید، از هندی گرفته تا چینی، فارسی، عربی و هر زبان زنده دنیا به گوشتان می‌خورد.
 • کلگری: از شهرهایی است که مهاجران به تازگی به آن علاقه پیداکرده‌اند. این شهر جمعیتی بیش از 3/1 میلیون نفر دارد. سیاست‌های این کلان‌شهر به‌گونه‌ای تغییر نموده‌اند که مهاجران بیشترین احساس راحتی را داشته باشند.
 • هالیفاکس: اگر به دنبال آرامشی بیشتر از ونکوور و تورنتو و دوری از شلوغی‌های شهری هستید و در عین حال امکانات شهری را می‌خواهید، هالیفاکس گزینه مور علاقه شما خواهدبود.
 • اتاوا: چهارمین شهر بزرگ کانادا با حدود یک میلیون نفر جمعیت است. اتاوا حمل و نقلی عالی دارد و به شهرهای تورنتو و مونترال بسیار نزدیک می‌باشد.

 

بهترین شهر برای مهاجرت یه کانادا

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

در حال حاضر نزدیک به 400 هزار ایرانی در کشور کانادا زندگی می‌کنند. خیلی از ایرانی‌ها هنوز هم ونکوور یا تورنتو را به دلیل استاندارد زندگی بالا ترجیح می‌دهند. اما اگر همه جنبه‌های اقتصادی، تحصیلی، کاری و زندگی را در نظر بگیریم، در سال 2023 مونترال بهترین انتخاب خواهد بود.

بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا

کشور کانادا در مجموع به سرمای زیادش معروف است. بنابراین بهترین شهر کانادا برای زندگی از نظر آب‌وهوا برای ایرانی‌ها، معتدل‌ترین و گرم‌ترین شهر می‌باشد.

از هر کس بپرسید بهترین شهر کانادا از نظر آب‌وهوا کدام است، مطمئناً می‌گوید شهر ویکتوریا مرکز استان بریتیش کلمبیا. این شهر به آب‌وهوای عالی و گرم و معتدلش در کانادا معروف می‌باشد. شهر بعدی از نظر آب‌وهوا، ونکوور است. به‌طور کلی شهرهایی که در جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا هستند، اقلیم دل‌پذیری دارند. دمای این شهرها در بیشتر روزهای سال بین 10 تا 30 درجه سلسیوس است.

تورنتو از نظر آب و هوایی هم مناسب می‌باشد. هالیفاکس با اینکه شهر خیلی گرمی نیست، اما سرمایش چندان سوزناک هم نمی‌باشد. همچنین مهاجران از آب‌وهوای مونترال خیلی شکایتی ندارند و کلگری هم دارای آب و هوایی قابل‌تحمل است.

آب و هوای تورنتو کانادا در طول سال

 • تعداد روزهای معتدل تورنتو در طول سال 105 روز است.
 • حداکثر دما در ماه‌های اردیبهشت تا مهر بین 20 تا 27 درجه سلسیوس می‌باشد. حداقل دما در این ماه‌ها نیز بین 8 تا 17 درجه سلسیوس است.
 • پایین‌ترین دما در سردترین ماه زمستان منفی 9 درجه سلیوس می‌باشد.

آب و هوای مونترال کانادا در طول سال

 • دما در ماه‌های اردیبهشت تا مهر بین 19 تا 26 می‌باشد
 • سردترین دما در سردترین ماه سال منفی 15 درجه سلسیوس است.
 • دارای زمستان‌هایی خشک و همچنین آفتاب و بارندگی زمستانی کمتر، نسبت به دیگر شهرها می‌باشد.
 • 108 روز سال حداکثر دما در روز بین 20 تا 30 درجه است.

 

بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا

بهترین شهر کانادا برای کار

فرصت‌های شغلی همیشه در کلان‌شهرها موج می‌زنند. بنابراین تعجبی ندارد که تورنتو بهترین شهر کانادا برای زندگی و نیز شهری برای بهترین مشاغل در کانادا باشد. از سوی دیگر، در شهر تورنتو تمرکز ویژه‌ای بر روی تجارت و صنعت وجود دارد و مهم‌ترین دفاتر خدمات مالی در این شهر یافت می‌شوند. شهرهای دیگری که بیشتر افراد پس از مهاجرت به کانادا آن‌ها را برای یافتن شغل ترجیح می‌دهند، مونترال و ونکوور هستند. شهر مونترال به‌ویژه برای کارهای مرتبط با فناوری و رایانه مناسب است.

با این حال، تقاضای استان‌های مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا برای نیروی کار ماهر نسبت به دیگر استان‌ها، بیشتر می‌باشند.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مونترال بی برو بگرد، بهترین شهر کانادا برای زندگی دانشجویی می‌باشد. جو این شهر کاملاً دانشجویی است و بیش از 350 هزار دانشجو در آن زندگی می‌کنند. بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها ازجمله دانشگاه مکگیل با رتبه 50 جهانی، در این شهر هستند. همچنین هزینه زندگی در مونترال نسبتاً ارزان است. دیگر شهرهای مناسب برای تحصیل فرزندان در کانادا عبارتند از: ونکوور، تورنتو، کبک سیتی و اتاوا.

ارزان‌ترین شهرهای کانادا

شهر لندن در استان انتاریو، یازدهمین منطقه شهری شلوغ در کل کانادا به شمار می‌رود. این شهر یکی از کمترین میزان هزینه‌ زندگی در کانادا را دارد که برای یک نفر برابر با تقریباً هزار دلار کانادا است. شهر ارزان بعدی با امکانات خوب که می‌توان روی آن حساب باز کرد، وینیپیگ در استان مانیتوبا می‌باشد. همچنین شهر ساسکاتون در استان ساسکاچوان گزینه‌ای عالی خواهد بود برای کسانی که اهمیت زیادی به هزینه‌های زندگی می‌دهند.

اگر به دنبال بهترین شهر کانادا برای زندگی از نظر هزینه هستید، اما خیلی هم از نظر مالی محدودیت ندارید، چند گزینه دیگر نیز خواهید داشت. شهرهای کلگری و ادمونتون در استان آلبرتا و شهر هالیفاکس در استان نوا اسکوتیا (با هزینه ماهانه 1200 دلار کانادا برای یک نفر) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین شهر کانادا از نظر ارزانی

زندگی در شهرهای کوچک کانادا

برخی افراد به دنبال سپری کردن دوران بازنشستگی خود در کانادا هستند. برخی هم به زندگی در آرامش و طبیعت، بیش از کار و هزینه‌ها اهمیت می‌دهند. این افراد زندگی در شهرهای کوچک کانادا را انتخاب خواهند کرد.

 • شهرک نلسون در استان بریتیش کلمبیا: جمعیتی حدود 10 هزار نفر دارد و به دلیل منابع طبیعی، جنگل‌ها و معادن پیرامونش، رونق یافته است. این شهر پر از زیبایی‌های سنتی و غذاهای متنوع است.
 • شهرک هادسون استان کبک: با جمعیت 5 هزار نفر، 50 کیلومتر با مونترال فاصله دارد. این شهر مملو از کسب و کارهای هنری و کالاهای سنتی است و یک بازار معروف هم دارد.
 • شهرک لیگال در استان آلبرتا، شهرک فروگت در استان ساسکاچوان و شهرک ویکتوریا بایدسی در استان جزیره پرنس ادوارد از دیگر شهرک‌های معروف کانادا هستند.

امن‌ترین شهر کانادا

بهترین شهر کانادا برای زندگی از نظر امنیت، شهر لاسال (LaSalle) در استان انتاریو است. اما در میان شهرهای معروف کانادا، به ترتیب شهرهای ونکوور، کبک سیتی، اتاوا، تورنتو و هالیفاکس از بقیه امن‌تر هستند.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین