بهترین مشاغل در کانادا

کانادا یکی از کشورهای دنیا است که مهاجران آن زندگی راحتی دارند، زیرا اقتصاد کانادا بسیار شکوفا است و فرصت‌های شغلی فراوانی در آن وجود دارد. مهاجرت به کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای بهبود وضعیت زندگی باشد. البته بازار کار کانادا بسیار رقابتی است. به همین دلیل، کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید با شغل‌های پرتقاضاتر و پردرآمدتر کانادا آشنا شوند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در این مقاله به برخی از پردرآمدترین و بهترین مشاغل در کانادا پرداخته است.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. بهترین مشاغل در کانادا

بازار کار در کانادا

نرخ بیکاری در کانادا به میزانی پایین‌تر از قبل از دوران همه‌گیری کرونا رسیده است. این میزان در فوریه 2022 برابر با 5/5 درصد بود، درحالی‌که در فوریه 2020 برابر با 7/5 درصد بوده است. اکنون میزان دستمزدها در کانادا بالاتر رفته است و کسب‌ و کارها نیز فرصت استخدامی بیشتری در اختیار می‌گذارند. حداقل حقوق ساعتی در کانادا می‌تواند بسته به استان از 11 تا 15 دلار کانادا، متفاوت باشد. البته این مبلغ برای بهترین مشاغل در کانادا یعنی مشاغل تخصصی و با مدرک فارغ‌التحصیلی، می‌تواند در همه استان‌ها از حدود 25 دلار تا 50 دلار کانادا تغییر کند.

کار در کانادا برای ایرانیان

بازار کار کانادا کمی با بازار کار ایران از نظر محاسبه درآمد و مخصوصاً مالیات، متفاوت است. بسته به اینکه کدام‌یک از روش‌های مهاجرت به کانادا را انتخاب کرده باشید، ممکن است ابتدای ورود به کانادا بخواهید به سراغ مشاغل ساده‌تر بروید. این مشاغل شامل کار در رستوران یا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مواردی از این قبیل هستند. اگر به‌صورت تمام‌وقت کار کنید، این مشاغل کفاف یک زندگی حداقلی آسوده را خواهند داد. یعنی با دست‌کم 2400 دلار درآمد در ماه می‌توانید هزینه اجاره یک مسکن آبرومند، تغذیه کافی و مناسب و دیگر هزینه‌های اولیه زندگی را بدهید.

بازار کار در کانادا برای ایرانیان

البته حواستان باشد که چیزی حدود 20 تا 25 درصد از حقوق شما باید به‌صورت مالیات به دولت پرداخت شود که مبلغ بالایی است. البته خدمات ارائه‌شده از سوی دولت کانادا نیز بسیار راضی‌کننده‌ هستند. حرفه‌ای‌ترین و بهترین مشاغل در کانادا می‌توانند از 50 هزار دلار در سال تا 100 یا 120 هزار دلار یا حتی بیشتر در سال درآمد داشته باشند. حتی اگر مالیات را از این مبالغ کم کنیم، باز هم یعنی یک زندگی بسیار آسوده و بی‌دغدغه.

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

انتخاب بهترین مشاغل در کانادا برای مهاجران ایرانی پس از مهاجرت به کانادا، دشوار است. اما وقتی همه جنبه‌ها ازجمله درآمد، راحتی، میزان تقاضا و فرصت شغلی را درنظر بگیریم، برخی شغل‌ها بیشتر به چشم می‌آیند. نماینده فروش، دستیار فروش، بازاریاب و مشاغلی از این قبیل را می‌توان به‌نوعی بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا دانست.

پرستار، راننده کامیون، مهندس نرم‌افزار، مدیر منابع انسانی، حسابدار و مترور در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. البته خوداستخدامی در کانادا هم رایج است و بسیاری با ثبت شعبه شرکت در کانادا به درآمد بسیار مناسبی رسیده‌اند.

کار در کانادا برای مهاجرین

مشاغل پردرآمد در کانادا

مسئله درآمد، مطمئناً در انتخاب شغل از اهمیت بالایی برخوردار است. هر شغلی، دارای درآمد بالاتر از میانگین یا درآمد استثنایی نیست. برای یافتن پردرآمدترین شغل پس از مهاجرت به کانادا، باید شرایط خود را بسنجید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. موارد زیر می‌توانند ایده خوبی در این زمینه به شما بدهند.

مشاغل فنی پردرآمد در کانادا

مهندسی نرم‌افزار و برنامه‌نویسی: مهندسی نرم‌افزار جزء بهترین مشاغل در کانادا است. کارفرمایان بسیاری به دنبال مهندسین نرم‌افزار هستند. یک مهندس نرم‌افزار به‌طور میانگین سالانه بین 83 تا 99 هزار دلار کانادا یا بیشتر درآمد خواهد داشت.

مدیر پروژه مهندسی: به دلیل توسعه گسترده عمرانی، مهندسی پروژه مهندسی بسیار در کانادا، به‌ویژه در استان هایی چون آنتاریو و ساسکاچوان، پرتقاضا است. هم شرکت‌های عمرانی دولتی و هم خصوصی مبالغ بالایی را برای این شغل پرداخت می‌کنند. درآمد یک مهندس پروژه می‌تواند سالیانه بین 74 تا 92 هزار دلار کانادا باشد.

فناوری پزشکی: فناوری پزشکی، چیزی نزدیک به همان مهندسی پزشکی خودمان است. این حرفه به دلیل استفاده گسترده‌تر از آزمایش‌های الکترونیک پزشکی، تجهیزات الکترونیک پزشکی و دیگر فناوری‌های مربوطه، اکنون در کانادا فرصت‌های استخدامی بسیار و حقوق بالایی دارد.

مترور: یکی دیگر از بهترین مشاغل کانادا است که می‌تواند تا 108 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد. کار مترورها بررسی سایت‌های عمرانی و تعیین اندازه‌ها، میزان و نوع مواد و غیره است.

مشاغل پردرآمد در کانادا

مشاغل هنری پردرآمد در کانادا

هنرمند چندرسانه‌ای: کسانی هستند که به طراحی صحنه‌های بازی‌های ویدیویی، فیلم‌ها، موزیک ویدیوها، تبلیغات و غیره می‌پردازند. درآمد میانگین این شغل برابر با 51 هزار دلار می‌باشد.

طراح مد و لباس: اکنون صنعت مد کانادا پیشرفت بسیاری داشته است. میانگین حقوق سالانه این حرفه برابر با 54 هزار دلار می‌باشد.

کارگردان هنری: کسانی هستند که بر کار دیگر طراحان و هنرمندان نظارت و در صورت نیاز آن را اصلاح می‌کنند. حقوق سالانه: 74 هزار دلار کانادا

طراح گرافیک و ویرایشگر ویدیو: درآمد بین 50 تا 60 هزار دلار

مشاغل خانگی پردرآمد در کانادا

مدتی می‌باشد که کار در منزل و دورکاری در کشور کانادا رواج یافته است. اکنون دورکاران می‌توانند درست به اندازه دیگر مشاغل یا حتی بیشتر، درآمد داشته باشند. برخی از بهترین مشاغل در کانادا به صورت دورکاری عبارتند از:

  • نماینده خدمات مشتری به‌صورت دورکاری
  • پرستار سالمندان
  • پزشک دورکار
  • مشاور مهندسی
  • تحلیل‌گر داده و مهندس یادگیری ماشین
  • نویسنده وب

لیست مشاغل خانگی پر درآمد در کانادا

شغل‌های ساده در کانادا

استخدام‌کننده: اکنون به دلیل بالاترین میزان استخدام در کانادا، میزان نیاز به استخدام‌کننده‌ها هم بیشتر شده است. درآمد این شغل به‌طور میانگین بین 59 تا 71 هزار دلار خواهد بود.

راننده کامیون: راننده کامیون یک از بهترین مشاغل در کانادا است که تقاضای بالایی دارد. پیش‌بینی می‌شود که بین سال‌های 2018 تا 2028 حدود 9200 فرصت شغل برای رانندگی کامیون در کانادا وجود داشته باشد. دستمزد آن نیز به‌طور میانگین ساعتی 21 دلار کانادا می‌باشد.

جوشکار: جوشکاری از دیگر شغل‌های کانادا با درآمد حدود 25 دلار در ساعت است. البته سادگی این شغل شاید از نظر الزامات مدرکی‌اش باشد، نه ازنظر مهارت و سختی کار.

لوله‌کش (صنعتی و ساختمان): درآمد میانگین 36 دلار در ساعت.

مشاغل موردنیاز کانادا 2023

سال 2023 یکی از سال‌های پررونق اقتصادی برای کانادا بود. در این زمان برخی مشاغل و حوزه‌های حرفه‌ای، بیش از دیگران توسعه یافتند. نمایندگی فروش (بازاریابی)، مهندسی نرم‌افزار، طراحی وب، پرستاری و رانندگی کامیون جزء پرتقاضاترین شغل‌های کانادا در سال 2023 هستند. حسابداری، متروری، مدیریت منابع انسانی، مهندسی پزشکی و مهندسی هوانوردی نیز پرتقاضا می‌باشند. البته مهارت و علاقه شما برای جذب شدن در شرکت‌های کانادایی تأثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین می‌توانید با ثبت شرکت در کانادا، کسب‌وکار خودتان را راه اندازید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین