تحصیل دکترا در کانادا

کشور کانادا به دلیل کیفیت بالای آموزشی پژوهشی، یک انتخاب عالی برای تحصیل در مقطع دکترا است. دکترا در کانادا دنیایی از گزینه‌های تحصیلی و تحقیقاتی را با امکانات پیشرفته در اختیار شما قرار می‌دهد. تحصیل دکترا در کانادا نیازمند دانش مهاجرتی است. یکی از موسسات معتبر در زمینه مهاجرت، موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام است. هلدینگ رسام با سال‌ها سابقه فعالیت در امر مهاجرت و با برخورداری از وکیلان مجرب خود می‌تواند شما را در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا راهنمایی کند.

تحصیل دکترا در کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

کانادا یک مقصد تحصیلی عالی برای اخذ دکترا است. دانشگاه‌های کانادا به دلیل استانداردهای بالای علمی، برتری تحقیقاتی و محیط‌های یادگیری چند فرهنگی شناخته شده‌اند. این کشور فرصت‌های زیادی را در اختیار دانشجویان مقطع دکترا قرار می‌دهد. دانشجویان این امکان را دارند تا حداکثر 3 سال بعد از فارغ‌التحصیلی در کانادا کسب تجربه کنند و با متخصصان صنایع مختلف آشنا شوند. علاوه بر برتری تحصیلی، دانشجویان می‌توانند از مزایای زندگی در کانادا مانند محیط علمی مناسب، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی در سطح جهانی بهره‌مند شوند.

اپلای دکترا کانادا

برای تحصیل دکترا در کانادا دانشجویان باید قبل از سفر، برای مجوز تحصیل کشور کانادا اقدام کنند. فرآیند اپلای دکترا به صورت آنلاین امکان‌پذیر است. شما باید در این مرحله، با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید و تمامی مدارک خود را باید به زبان انگلیسی ارائه دهید.

قبل از هر اقدامی، دانشگاه‌های کانادا را بررسی کنید. الزامات هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشند. شما باید مدارک خود از جمله رزومه، سابقه کاری و تحصیلی را که پیش از این به زبان انگلیسی ترجمه کرده‌اید، به دانشگاه انتخابی ارسال کنید.

در مرحله بعدی نیاز به نوشتن انگیزه نامه یا SOP خواهید داشت. در انگیزه نامه باید انگیزه خود را مبنی بر این‌که چرا دانشگاه، رشته یا گرایش موردنظر را انتخاب کرده‌اید، بیان کنید. بهتر است یک توصیه‌نامه یا Recommendation داشته باشید. در توصیه‌نامه یک استاد شما را به دانشگاه معرفی خواهد کرد و اعلام می‌کند که شما فردی موجه برای تحصیل دکترا در کانادا هستید. در نهایت باید فرم Application را تکمیل کنید. چنانچه در مرحله اپلای موفق شوید، می‌توانید درخواست ویزا دهید و در نهایت ویزای تحصیلی کانادا را دریافت و بلیت سفر خود را تهیه کنید.

اپلای دکتری کانادا و شرایط آن

شرایط سنی برای اپلای دکترا در کانادا

برای تحصیل دکترا در کانادا محدودیت سنی مورد توجهی لحاظ نشده است. دانشجویان در هر سنی می‌توانند با ارسال مقالات بر اساس فعالیت‌های تحقیقاتی و آکادمیک خود برای ویزای دانشجویی در مقطع دکترا اقدام کنند. بهتر است در این مقطع، دانشجو یک استاد راهنما برای خود بیابند و از ایشان یک دعوت‌نامه تحصیلی به کانادا دریافت کند. این موضوع در نتیجه اپلای بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

دوره دکترا در کانادا چند سال است؟

اغلب برنامه‌های دکترا شامل 3 تا 5 سال تحصیل است. این موضوع کاملا بستگی به برنامه دکترای رشته تحصیلی و دانشگاه شما خواهد داشت.  مسیر دکترا شامل پایان‌نامه‌ای است که بر اساس تحقیقات گسترده شما در رشته تحصیلی‌تان خواهد بود.

مدت زمان تحصیل دکترا در کانادا

همان‌طور که اشاره شد، مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در کانادا به رشته و دانشگاه شما بستگی خواهد داشت. برخی از رشته‌های تحصیلی با مدت زمان مورد نیاز در مقطع دکترا در جدول زیر آورده شده‌اند.

رشته تحصیلی طول دوره در مقطع دکترا
مدیریت 4 سال
حسابداری 4 سال
مطالعات سازمانی 5 سال
مالی 4-5 سال
مهندسی صنایع 4 سال
مهندسی عمران 3 سال
فلسفه 4 سال
علوم اجتماعی 4 سال
انسان‌شناسی 2-3 سال
IT 3-4 سال

شرایط تحصیل دکترا در کانادا

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کانادا در دو مرحله خلاصه می‌شود. اولین مرحله، پذیرش تحصیلی است که امری زمان‌بر و مهم است. در این مرحله، نیاز به ارائه رزومه قوی و اصولی خواهید داشت. شرایط کلی اخذ پذیرش و تحصیل دکترا در کانادا شرط مدرک زبان، سابقه پروژه‌های تحقیقاتی، ارائه پروپوزال قوی و ارائه مدارک تحصیلی قبلی با نمرات خوب است. تمامی دانشجویان باید دارای این شرایط باشند تا در مرحله ابتدایی، پذیرش آن‌ها با موفقیت انجام شود.

 مرحله بعدی، دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا است. شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می‌شود:

  • ارائه مدارک پذیرش دانشگاه
  • ارائه مدارکی که نشان دهند در هنگام گپ تحصیلی خود مشغول جمع‌آوری رزومه یا سوابق کاری بوده‌اید.
  • ارائه مدرک زبان با نمره آیلتس حداقل ۶.5. معادل این رتبه برای رشته‌های مهندسی و علوم، حداقل ۷ خواهد بود.
  • در آخر باید مدارکی ارائه دهید تا نشان از تمکن مالی شما در دوره تحصیل باشند.

شرایط لازم برای تحصیل دکترا در کانادا

پذیرش دکترا کانادا بدون مقاله

در مصاحبه دکترا، وجود مقاله بسیار امتیازآور و از مولفه‌های مهم تلقی می‌شود. اما در نظر داشته باشید که عدم ارائه مقاله به معنای رد شما در مصاحبه دکترا نخواهد بود. جزئیات دیگری در رتبه‌بندی جدول مصاحبه دکترا در کانادا وجود دارند که ارائه مقاله تنها یکی از این موارد به‌حساب می‌آید. اغلب اساتید از دانشجویانی که به‌تازگی از مقطع ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند، انتظار ارائه مقاله ندارند. بنابراین بدون مقاله نیز در رشته‌های مختلف مقطع دکترا می‌توان اقدام به تحصیل در این کشور و مهاجرت به کانادا نمود.

حقوق دانشجوی دکترا در کانادا

دولت کانادا مبلغی را برای کمک تحصیلی به دانشجویان کانادایی در نظر گرفته است. دانشجویان دکترا در کشور کانادا مبلغی حدود 29 هزار و 700 دلار در سال حقوق دریافت می‌کنند. در طول دوره دانشجویی نیز می‌توانند پرداخت‌های اضافی مثل پاداش‌های نقدی، کمیسیون و اشتراک سود نیز دریافت کنند.

هزینه تحصیل دکترا در کانادا

برای یک دانشجو، هزینه تحصیل در خارج از کشور، یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها در تعیین دانشگاه و محل تحصیل است. کل هزینه‌های دانشجویان خارجی نه تنها شامل شهریه و هزینه زندگی در کانادا می‌شود، بلکه هزینه‌هایی را که قبل از ترک کشور خود متحمل شده‌اند نیز در بر می‌گیرند. شهریه تحصیل به‌طور متوسط در مقطع دکترای کشور کانادا تقریبا بین 8 هزار تا 20 هزار دلار کانادا در سال است. علاوه بر این، به‌طور متوسط هزینه‌های زندگی برای دانشجویان مقطع دکترا حدود 15 هزار دلار در سال تخمین زده می‌شود.

تحصیل رایگان دکترا در کانادا

شما ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی در کانادا باشید. دولت کانادا، بودجه‌ای برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. بسیاری از بورسیه‌های کانادا با بودجه کامل 2023 نیازی به آیلتس ندارند. برخی از دانشگاه‌های کانادا که بورسیه‌های تحصیلی با بودجه کامل را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، به شرح زیر هستند.

تحصیل رایگان دکترا در دانشگاه های کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاه آلبرتا 2023 (بدون آیلتس)

دانشگاه آلبرتا یک دانشگاه جامع علمی و تحقیقاتی است که در سال 1908 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از 5 دانشگاه برتر کانادا به‌حساب می‌آید و بورسیه خود را برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا و همچنین دکترا ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند از بین بیش از 200 برنامه کارشناسی، 500 برنامه تحصیلات تکمیلی، 250 تخصص و 300 زمینه تحقیقاتی مسیر خود را انتخاب کنند. این دانشگاه به دلیل فرصت‌های مالی فراوان موجود، همواره به‌عنوان یکی از مقاصد برتر کانادا برای دانشجویان بین‌المللی رتبه‌بندی می‌شود.

دریافت‌کنندگان بورسیه تحصیلی که به دنبال تحصیل دکترا در کانادا هستند، کمک هزینه‌ای معادل 21هزار دلار کانادا دریافت می‌کنند. 100 هزار دلار کانادا اضافی نیز به دانشجویان بین‌المللی برای کمک به پوشش هزینه‌های آنها تعلق می‌گیرد. علاوه بر این، این دانشگاه از ابتدای امسال، شرایط آیلتس را برای متقاضیان بسیاری از کشورها حذف کرده است.

بورسیه‌های دانشگاه واترلو

به گزارش یو اس نیوز، دانشگاه واترلو یک موسسه تحقیقاتی دولتی در کشور کانادا است که در رتبه هشتم بهترین دانشگاه‌های جهانی قرار گرفته است. این دانشگاه برای همه دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه ارائه می‌کند. بورس تحصیلی فارغ‌التحصیل دانشگاه واترلو به‌طور کامل تامین می‌شود و ارزش آن تا 100 هزار دلار می‌رسد.

دریافت‌کنندگان بورسیه از مزایایی مانند جایزه بین‌المللی استاد تعالی به ارزش 2500 دلار در هر ترم برای حداکثر 6 ترم برخوردار خواهند شد. مهلت درخواست برای بورسیه بر اساس رشته‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اید، متفاوت است.

دانشگاه ساسکاچوان

شهرت دانشگاه ساسکاچوان به خاطر محیط پژوهشی مشارکتی آن است. این دانشگاه رتبه اول را در کانادا برای تحقیقات در حوزه آب دارد. بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان به همه دانشجویان بین‌المللی که در برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا ثبت‌نام کرده‌اند، تعلق می‌گیرد.

این بورسیه تحصیلی با بودجه کامل تا سقف20 هزار دلار کانادا برای دانشجویان دکترا بیش از 36 ماه ارائه می‌شود. شما پس از ثبت‌نام در دانشگاه، به‌طور خودکار بر اساس پیشرفت تحصیلی و نیازهای مالی خود، برای بورس تحصیلی در نظر گرفته می‌شوید.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه مک گیل در کانادا

دانشگاه مک گیل یکی از دانشگاه‌های پیشرو در سراسر جهان است که بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS  در سال 2023، در رتبه 31 قرار دارد. هدف دانشگاه این است که دوره‌ها را برای دانشجویانی که با مشکلات مالی روبرو هستند، در دسترس‌تر کند. این دانشگاه به دانشجویان خارجی برای تحصیل لیسانس کانادا و همچنین تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌دهد.

برای کسانی که در پی تحصیل دکترا هستند، مقدار کمی از بورسیه جهت کمک مالی به آن‌ها داده می‌شود. مهلت دریافت بورسیه تحصیلی در مک گیل بر اساس زمان پذیرش شما است.

تحصیل دکترا در کانادا به کمک هلدینگ رسام

فرصت‌های تحقیقاتی زیادی در کانادا وجود دارند که می‌توان به‌عنوان یک دانشجو از آن‌ها استفاده کرد. افرادی که به دنبال تحصیل دکترا در کانادا هستند، باید توجه داشته باشند که اخذ مدرک بین 3 تا 6 سال در این کشور طول می‌کشد. هلدینگ رسام با ارائه مشاوره به دانشجویان کمک می‌کند مراحل اپلای و اخذ ویزا را راحت‌تر پشت سر بگذارند و چالش‌های احتمالی را در خصوص مهاجرت تحصیلی خود کاهش دهند. با مراجعه صفحه اینستاگرام هلدینگ مهاجرتی رسام می‌توانید اطلاعات کامل‌تری در خصوص انواع مهاجرت مانند مهاجرت کاری کانادا، اخذ ویزای تحصیلی و پی آر کانادا به دست آورید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین