پی آر کانادا (Canada PR)

داشتن پی‌آر کانادا یا همان کارت اقامت دائم، هدف نهایی اکثر مهاجرانی است که این کشور را برای تحصیل، کار یا زندگی انتخاب می‌کنند. در واقع افراد بعد از پشت ‌سرگذاشتن مراحل اولیه مهاجرت و دریافت ویزاهای کاری یا تحصیلی و… در اولین فرصت به‌دنبال راهی برای مقیم‌ شدن در کانادا هستند. چراکه در این صورت می‌توانند به‌راحتی هر زمان که بخواهند بین کانادا و کشور خودشان یا هرجای دیگری رفت‌وآمد داشته باشند و از مزایای یک فرد مقیم کانادا بهره‌مند شوند.

اگر شما هم قصد دریافت اقامت قانونی کانادا را دارید، در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌توانید پاسخ سوالات خود را پیرامون pr‌ کانادا دریافت کنید.

پی آر کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. پی آر کانادا (Canada PR)

پی آر کانادا چیست؟

پی آر کانادا (PR) مخفف permanent residence  همان کارت اقامت دائم است که افراد مهاجر بعد از طی‌کردن مراحل قانونی از دولت کانادا دریافت می‌کنند. با داشتن این کارت، شما دیگر مقیم کانادا محسوب می‌شوید و اجازه اقامت دائم کانادا، بدون محدودیت ورود و خروج را دارید. پس بعد از این‌که یک برنامه مهاجرتی انتخاب کردید و موفق ‌به اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا برای کار یا تحصیل و… شدید، نوبت به دریافت اقامت می‌رسد.

درواقع انواع ویزاهایی که برای موارد مختلف صادر می‌شوند و به شما اجازه فعالیت‌های شغلی و تحصیلی و… می‌دهند، به منزله مجوزی برای اقامت موقت شما در کانادا هستند. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیلات یا دوره‌های کاری و… در کانادا مقیم شوید نیاز به دریافت پی‌آر دارید. معمولا باتوجه‌ به شرایط شما اقامت 5 ساله و گاهی کم‌تر برای شما صادر شده و پس از آن درصورت داشتن شرایط مناسب می‌توانید اقدام به تمدید پی آر کانادا کنید.

کارت اقامت دائم pr کانادا

یکی از این شرایط حضور حداقلی در خاک کانادا در 5 سال اقامت شماست که در این صورت مشکلی برای تمدید نخواهید داشت. به‌خاطر داشته باشید طبق قوانین کانادا اقامت دائم با حق شهروندی متفاوت است و با داشتن کارت اقامت شما سیتیزن کانادا نمی‌شوید. برای دریافت شهروندی نیاز به طی مراحل دیگری بعد از دریافت اقامت دائم دارید.

اما همچنان دریافت اقامت دائم برای شمایی‌ که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، امری حیاتی است و لازم است که قبل از اقدام به مهاجرت شرایط مناسب را برای آن بسنجید. بعضی روش‌ها به‌صورت مستقیم و در زمان کم‌تری منجر به دریافت اقامت می‌شوند، درحالی‌که سایر روش‌ها نیاز به گذر زمان بیشتر وطی‌کردن مراحل پیچیده‌تری دارند. مهم‌ترین معیار انتخاب، شرایط خاص شماست. تمکن مالی و تحصیلات و مهارت‌های حرفه‌ای و سابقه کار و دانش زبان و حتی سن شما می‌تواند در این انتخاب تعیین کننده باشد.

مزایای پی ‌آر کانادا

پس از دریافت پی آر کانادا می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • زندگی در کشوری امن با تنوع فرهنگی و ثبات اقتصادی به‌ صورت قانونی و بدون محدودیت زمانی
 • داشتن حفاظت و پوشش قانونی و بهره‌مندی از منشور حقوق و آزادی‌های اجتماعی
 • امکان استفاده از بیمه درمانی و خدمات بهداشتی و پزشکی رایگان
 • امکان استفاده از سیستم آموزشی باکیفیت
 • امکان استفاده از وام و تسهیلات دانشجویی
 • امکان استفاده از خدمات دولتی رایگان
 • امکان بهره‌مندی از مزایای بازنشستگی

البته لازم به ذکر است که دریافت کارت اقامت، به شما حق رای و فعالیت‌های سیاسی و امنیتی نمی‌دهد.

پی ‌آر کانادا چه مزایایی دارد؟

امتیازات پی آر کانادا

همچنین دریافت اقامت دائم کانادا امتیازات قانونی زیر را هم در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • امتیاز داشتن شرایط اولیه برای دریافت حق شهروندی
 • امتیاز داشتن حق انتخاب آزادانه محل زندگی، کار و تحصیل
 • امتیاز داشتن شرایط لازم برای ارائه درخواست تابعیت
 • امتیاز افتتاح حساب بانکی و مراودات مالی و ورود به بازارهای بین‌المللی
 • امتیاز سفر به بعضی کشورها بدون نیاز دریافت ویزا

به‌خاطر داشته باشید با پی آر کانادا در ازای این امتیازات، شما ملزم به پرداخت مالیات و پایبندی به قوانین کانادا هستید.

دیگران می خوانند: سرمایه گذاری در کانادا

مدارک لازم برای pr کانادا

کسانی که با اقامت موقت مشغول تحصیل هستند، پناهندگان، افرادی که با یک کانادایی ازدواج کرده‌اند یا کودکی که در کانادا متولد شده، می‌توانند با ارائه مدارک زیر به یکی از سفارت‌های کانادا برای دریافت pr  اقدام کنند:

 • فرم تکمیل شده درخواست pr
 • مدارک شناسایی و هویتی
 • گواهی تائید سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • عکس با سایز و شرایط ذکر شده در فرم‌ها
 • فیش پرداخت هزینه درخواست
 • سایر مدارک باتوجه به روش درخواستی شما (مدارک شغلی، تحصیلی و زبان، دعوتنامه اسپانسر یا کفیل و…)

 

مدارک لازم برای pr کانادا

مدت زمان گرفتن کارت pr کانادا

باتوجه به اینکه شما با کدام برنامه مهاجرتی اقدام به ارائه درخواست برای اقامت خود کرده‌اید، مدت زمان پردازش پرونده متفاوت خواهد بود. میانگین زمان انتظار برای دریافت پاسخ و صدور پی آر کانادا، حدود 6 تا 12 ماه است. ممکن است باتوجه به برنامه انتخابی شما این زمان کم‌تر یا بیشتر باشد. بهتر است برای انتخاب بهترین روش درخواست اقامت با مشاورین باتجربه مشورت کنید تا با روش مناسب خودتان در کم‌ترین زمان موفق به دریافت pr شوید.

هزینه pr کانادا

هزینه دریافت اقامت از طریق برنامه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مثل خرید بیزینس در کانادا یا ثبت شرکت به شرح زیر است:

 • 1575 دلار برای بررسی پرونده و 500 دلار حق اقامت دائم
 • 1325 دلار برای درخواست همسر یا پارتنر و 225 دلار برای درخواست هر فرزند

در صورتی‌که از طریق برنامه اکسپرس اینتری مهاجرت کرده‌اید، یا با داشتن ورک پرمیت کانادا اقدام به مهاجرت کاری کانادا و درخواست پی آر کانادا کرده‌اید، هزینه اقامت دائم برای شما به شرح زیر است:

 • 825 دلار برای بررسی پرونده و 500 دلار حق اقامت دائم
 • 1325 دلار برای درخواست همسر یا پارتنر و 225 دلار برای درخواست هر فرزند

البته علاوه‌بر این هزینه‌های دولتی، شما در هر روش مهاجرتی باید هزینه‌های دیگری هم پرداخت کنید. مثلا هزینه ویزای توریستی کانادا، یا ویزای کاری و تحصیلی، هزینه‌های سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار و البته هزینه‌های زندگی در کانادا هم باید درنظر گرفته شوند.

با pr کانادا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

همان طور که گفته شد، یکی از مزایای دریافت کارت پی‌آر، امکان سفر بدون ویزا به بعضی از کشورهاست. برای سفر به دومینیکن، برمودا، گواتمالا، جزایر کارائیب، پاناما، جاماییکا، جزایر کیمن، باهاما، ایسلند، کاستاریکا، مکزیک و کوبا با وجود کارت پی‌آر نیازی به ویزا ندارید. اگر بنابر شغل خود نیاز دارید زیاد سفرکنید، با دریافت پی ‌آر کانادا، علاوه ‎بر بهره‌مندی از مزایای آن در کشور کانادا، امکان سفر آسان‌تر به بعضی کشورها را هم خواهید داشت.

با pr کانادا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

سخن نهایی

اگر در مرحله ابتدایی تصمیم برای مهاجرت هستید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان ما در رسام تماس بگیرید. ما در این مجموعه به شما کمک می‌کنیم تا بهترین روش مهاجرتی را باتوجه به شرایط خود انتخاب کنید. سپس مشاوران باتجربه ما با کمک به شما در تکمیل مدارک پرونده، شانس قبولی درخواستتان را بالا می‌برند. می‌دانید که بی‌توجهی به موارد ساده و بروز یک اشتباه کوچک می‌تواند منجر به ریجکت شدن درخواست شما شود.

قطعا دریافت پی آر کانادا برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، یک هدف مهم است که تاثیر زیادی در آینده آن‌ها دارد و همین امر اهمیت و ضرورت مشاوره با وکلای مهاجرتی را دوچندان می‌کند. بنابرین بهتر است کار را به افراد قابل اطمینان و باتجربه بسپارید تا در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید و به نتیجه دلخواه برسید.

پیج اینستاگرام هلدینگ رسام و شماره تلفن های موجود در سایت راه های ارتباطی شما با مشاورین حرفه ای ما می باشند. پیشنهاد می کنیم هرچه سریعتر برای مشاوره در مورد بهترین روش مهاجرتی مناسب خود با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 2 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین