مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا

مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا

اگر شما یک مهندس مکانیک هستید و قصد دارید به کشوری مهاجرت کنید که به مهارت‌های شما احتیاج داشته باشد، باید بدانید که گزینه ای بهتر از کانادا پیدا نخواهید کرد. کانادا کشوری زیبا با فرصت‌های بسیار زیاد است و مهندسی مکانیک در این کشور شغلی امیدوار کننده و یکی از شغل های پردرآمد کانادا است. اقتصاد کشور کاناد به دلیل وجود صنایع عظیمی مانند حمل و نقل، معدن، برق آبی، تولید و کشاورزی، به طور مداوم در حال گسترش است اما به دلیل جمعیت کم با کمبود نیروی کار ماهر در این کشور مواجه است و این یعنی صنعت فناوری کانادا به سرعت در حال گسترش خواهد بود و نیاز مبرمی به مهندسان مخصوصا مهندس مکانیک در ده ساله آینده خواهد داشت.

البته راه‌های مختلفی برای جذب و استخدام و درنهایت مهاجرت به کانادا وجود دارد و برای مهندسان مکانیک نیز فرصت‌های زیادی در استان‌ها و شهرهای مختلف این کشور و با توجه به علایق هر فرد وجود دارد.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام، سعی داریم جزئیاتی را که برای مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا، نیاز است برای شما بیان کنیم.

فهرست مطالب

تماس بگیرید
مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند. با ما در تماس باشید.
مشاوره رایگان

مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)، یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های مهندسی است که رشته‌های مهندسی همه به نوعی زیر شاخه ای از این رشته محسوب می‌شوند و بهتر بگویم گستردگی رشته مکانیک آن را به یک رشته مادر تبدیل کرده است. به دلیل موارد استفاده و همه جانبه بودن این رشته، تقاضای زیادی از کشورهای مختلف از جمله کانادا دارد و به دلیل اینکه حقوق بالایی نیز به افراد پیشنهاد می‌دهند، افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کانادا مخصوصا در بخش کارخانجات و صنایع نفت و گاز هستند.

مهاجرت کاری مهندس مکانیک به کانادا

مهندسی مکانیک در کشور کانادا پرطرفدار و مورد توجه قرار گرفته و به دلیل اینکه 15000 شغل برای این دسته افراد وجود دارد، نیاز به جذب فوری نیرو در این زمینه دارد. شغل مهندسی مکانیک در کانادا دارای کد شغلی NOC2132 در فهرست مشاغل ملی کانادا است.

مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا براساس کد های شغلی 22301 و 21301 و در یکی از مشاغل زیر امکان پذیر است:

 • تعمییر کار ماشین آلات سنگین معدنی
 • کارشناس مکانیک و تاسیسات
 • کارشناس تاسیسات
 • مهندس مکانیک جامدات، سیالات و…

 

مهاجرت کاری مهندس مکانیک به کانادا

بازار کار مهندس مکانیک در کانادا

اگرچه مهندسی مکانیک یکی از شغل های پردرآمد کانادا است اما بازار کار این شغل در کشور کانادا بستگی به وضعیت نیروی انسانی، تعداد بازنشستگان و وضعیت بازار کار در شهرهای مختلف آن دارد. برای مثال در 10 سال آینده در استان‌های مانیتوبا و نیو برونزویک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نووا اسکاشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان وضعیت خوبی دارد.

نکته قابل توجه دیگری که بر بازار کار و موقعیت شغلی مهندس مکانیک در کشور کانادا تاثیر به‌سزایی دارد، داشتن سوابق کاری و تخصص حرفه‌ای هر فرد است که به شدت مورد توجه کار فرما قرار می‌گیرد. فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک برای دریافت ویزای کار کانادا لازم است که دارای مهارت‌های شغلی خاصی باشند از جمله داشتن دانش عملی و علمی مهندسی مکانیک، توانایی نصب و راه اندازی ماشین آلات مکانیکی و همچنین مهارت تعمیر و تولید تجهیزات فنی از مهم‌ترین مهارت‌های شغلی برای مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا هستند.

بازار کار مهندس مکانیک در کانادا چگونه است؟

حقوق مهندس مکانیک در کانادا چقدر است؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، قطعا درآمد یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مد نظر شماست. حقوق مهندسی مکانیک در کشور کانادا علاوه بر تجربه کاری و مهارت هر فرد به سن، مدرک تحصیلی و زبان قوی متقاضیان نیز بستگی دارد علاوه بر این‌که در هر استان و هر شهر نیز حقوق‌ها متفاوت است. به طور کلی میانگین درآمد مهندس مکانیک در کانادا بین 65,000 تا 85,000  دلار متغیر است.

حقوق مهندسان مکانیک در کانادا در شهرهای مختلف متفاوت است برای مثال بیشترین حقوق مربوط به استان آلبرتا و کمترین حقوق مربوط به استان انتاریو بوده است. سایر شهرهای این کشور نیز حقوق متفاوتی دارند از جمله برخی از آن‌ها:

 • در شهر تورنتو میزان حقوق دریافتی یک مهندس مکانیک بین 60000 تا 77000 دلار و میانگین درآمد این شغل در شهر تورنتو 72,981 دلار ثبت شده است.
 • در شهر ونکوور نیز میزان حقوق دریافتی ماهانه یک مهندس مکانیک بین 74000 تا 87000 دلار ثبت شده است.
 • در شهر مونترآل میزان حقوق دریافتی ماهانه یک مهندس مکانیک بین 52000 تا 70000 دلار ثبت شده است.
 • در کلگری نیز میزان حقوق دریافتی ماهانه یک مهندس مکانیک بین 76000 تا 89000 دلار ثبت شده است.

حقوق مهندس مکانیک در کانادا چقدر است؟

تحصیل ارشد مکانیک در کانادا

علاوه بر مهاجرت از طریق اشتغال و دریافت ویزا کار کانادا، با تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور کانادا نیز می توان به این کشور مهاجرت کرد. خوشبختانه این امکان برای دانشجویان ایرانی فراهم شده تا علاوه بر کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد کشور کانادا هم مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک در کانادا در یک دوره 1 تا 2 ساله صورت انجام می‌شود و دانشجو موظف است که واحدهای درسی از جمله ترموسیالات، علوم مواد و نرم افزارهای طراحی رایانه و غیره را با موفقیت بگذراند.

 برای پذیرش و تحصیل ارشد مکانیک در کانادا لازم است که دانشجو شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن معدل بالای 16 در مقطع کارشناسی
 • اخذ مدرک کارشناسی به مدت حداکثر4 سال در یکی از دانشگاه‌های معتبر
 • داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی معتبر
 • کسب حداقل نمرات 6.5 برای آیتلس، 95 برای تافل (iBT) و 580 برای (pBT)، 70 در CAE و نمره 63 در PTE

تحصیل ارشد رشته مهندسی مکانیک در کانادا

بهترین دانشگاه های مهندسی مکانیک کانادا

قطعا برای تحصیل و مهاجرت کاری در هر کشور به دنبال بهترین دانشگاه‌های آن هستید تا از خدمات آموزشی را در سطح جهانی و عالی برخوردار باشید. ازآنجایی‌که هزینه تحصیل در کانادا هم در مقایسه با سایر کشورها مانند آمریکا نسبتا کمتر است و اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیز ساده‌تر است علاوه بر این امکان اقامت دائم  در این کشور ساده‌تر است، توجه عده زیادی به این کشور جلب شده.

در بین دانشگاه‌های کانادا، دو دانشگاه تورنتو و بریتیش کلمبیا، رتبه‌های اول و دوم را به ترتیب به خود اختصاص داده اند و برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی در رشته ‌های مهندسی مانند مهندسی مکانیک را دارند، انتخاب های عالی هستند. بهترین دانشگاه‌های کانادا که می‌توان برای تحصیل در این کشور انتخاب کرد عبارت اند از:

 • دانشگاه تورنتو (رتبه 37 جهان)
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه 100-51)
 • دانشگاه مک گیل (رتبه 46 جهان)
 • دانشگاه مک مستر (رتبه 150-101)
 • دانشگاه واترلو (رتبه 150-101)
 • دانشگاه کوئین (رتبه ی 200-151)
 • دانشگاه مونترآل (رتبه 200-151)
 • دانشگاه کنکوردیا (رتبه 300-201)
 • دانشگاه لاوال (رتبه 300-201)
 • دانشگاه آلبرتا (رتبه 300-201)
 • دانشگاه کلگری (رتبه 300-201)
 • دانشگاه اتاوا (رتبه 300-201)
 • دانشگاه وسترن آنتاریو (رتبه 300-201)

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی مکانیک کانادا

هزینه زندگی مهندس مکانیک در کانادا

هر مهندس مکانیک قبل از مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا لازم است که به هزینه‌های آن دقت داشته باشد. از جمله هزینه زندگی در کانادا باید به هزینه اجاره مسکن که ماهانه بین 700 تا 1100 دلار بوده، هزینه پرداخت آب، برق، گاز و اینترنت که بین 130 تا 150 دلار، هزینه رفت و آمد 87 دلار و هزینه‌های خوراک 15 دلار در ماه است، اشاره کرد. علاوه بر این هزینه پرداخت شهریه در دانشگاه‌های برتر کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک بین 11000 تا 32000 دلار است که می‌توان با اخذ بورسیه تحصیلی آن را رفع نمود.

سخن پایانی

 کشور کانادا در همسایگی با آمریکا قرار دارد، اما مزایای زندگی در کانادا نسبت به آمریکا بیشتر بوده و زندگی در این کشور از شرایط بهتری برخوردار است. داشتن امنیت جانی و شغلی از جمله مواردی است که مهندسین زیادی از جمله مهندس مکانیک را به فکر مهاجرت به کانادا انداخته است. البته از آنجایی‌که در کشور کانادا به نیروی انسانی در رشته مکانیک نیاز بیشتری است، مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا بیشتر شده است. با مهاجرت به این کشور زیبا و پیشرفته در رشته مهندسی مکانیک می‌توانید علاوه بر موفقیت، حقوق عالی و متناسبی را دریافت کنید.

اگر مهندس مکانیک هستید و قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور زیبا را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات مزایای زندگی در کانادا مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.


اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ