شغل های پر درآمد کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای کار است. از این رو بسیاری از افراد به فکر مهاجرت به کانادا و کار در این کشور هستند. شما در این کشور با فرصت‌های شغلی بسیار زیادی روبرو شده و بسته به توانایی و تخصص خودتان می‌توانید مشغول به کار شوید. توجه داشته باشید که کشور کانادا صرفاً مناسب انسان‌هایی با مدرک تحصیلی بالا نبوده و هر فردی با توجه به دانش و تخصصی که دارد می‌تواند به راحتی در این کشور صاحب کار شود. در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌خواهیم به بررسی شغل های پر درآمد کانادا بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

شغل های پردرآمد در کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. شغل های پر درآمد کانادا

پردرآمدترین حوزه‌های کاری در کانادا

پزشکی

معمولاً پزشکان و افرادی که در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند. بیشترین دستمزدها را در بین شاغلین دارند. به‌طوری‌که میزان دستمزد ماهانه یک جراح در این کشور به 25 هزار دلار می‌رسد. پس از جراحان، متخصص قلب و عروق، متخصص بیهوشی و متخصص ارتودنسی از بیشترین میزان درآمد بهره‌مند هستند. داروسازان و پزشک پرستاران نیز حقوقی بن 7 تا 10 هزار دلار در ماه دریافت می‌کنند. از این رو پزشکی را می‌توان یکی از شغل های پر درآمد کانادا دانست. هر ساله تعداد زیادی متخصص از نقاط مختلف جهان به مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند.

پزشکی در کانادا

پرستاری

پرستاری را می‌توان یکی از بهترین مشاغل کانادا دانست که از شرایط کاری و درآمد بسیار مناسبی برخوردار است. از این رو سالانه بسیاری از پرستاران از اروپا و سایر کشورها به خصوص ایران برای مهاجرت به کانادا و ادامه کار در این کشور اقدام می‌کنند. پرستاران بسته به زمینه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند، حقوق مختلفی دریافت می‌کنند اما به طور میانگین می‌توان حقوق دریافتی آن‌ها را 8 هزار دلار در ماه اعلام کرد.

مهندسی

مهندسان باتجربه و با دانش از درآمدهای خوبی در این کشور برخوردارند. با اینکه مهندسان عمران، مکانیک، حمل و نقل و… فرصت‌های شغلی بسیار خوبی دارند؛ اما با این همه حال این کشور توجه ویژه‌ای به حوزه IT و مهندسان این حوزه دارد. از این رو اگر به دنبال شغل های پر درآمد کانادا هستید بهتر است به سمت مهندسی داده و کامپیوتر بروید. میانگین حقوق مهندسین در این کشور بین 5 الی 15 هزار دلار به صورت ماهانه بوده و از جمله از مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود.

مهندسی در کانادا

حسابداری

حسابداری و حوزه مالی از جمله از شغل‌ های پر درآمد کانادا محسوب می‌شود. به دلیل کمبود نیروی کار، این کشور به دنبال افراد جوان و با تجربه بوده و از سرتاسر جهان افراد را به مهاجرت به کانادا مجذوب می‌کند. بازرس مالی، مدیر حسابداری، حسابدار مالیاتی از جمله از پردرآمدترین مشاغل این حوزه بوده و افراد مشغول در آن به صورت ماهیانه 5 الی 10 هزار دلار دریافت می‌کنند.

فروش و بازاریابی

کشور کانادا اهمیت زیادی برای حوزه مارکتینگ قائل است. از این رو افرادی گه در حوزه فروش و بازاریابی کار می‌کنند، از فرصت‌های بی نظیری برای درآمد زایی برخوردار هستند. مدیر محصول، مدیر توسعۀ کسب‌وکار، مدیر کمپین‌های تبلیغاتی، مدیر مارکتینگ، مدیر محتوا و … از جمله از شغل‌های این حوزه هستند. افرادی که به عنوان مسئولان فروش و بازاریاب فعالیت می‌کنند تا 10 هزار دلار در ماه در آمد دارند.

شایان ذکر است که حقوق‌های اعلام شده تنها میانگینی از دریافتی مشاغل بوده و میزان دقیق آن بسته به شرایط مختلف نظیر قوانین استانی، تخصص فرد، سمت او و… تعین می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید: روش های سرمایه گذاری در کانادا

10 شغل پردرآمد در کانادا

اگر شما نیز به دنبال لیستی از شغل های پر درآمد کانادا هستید می‌توانیم بگوییم که 10 شغل زیر جز بهترین مشاغل کانادا بوده و از بالاترین دست مزدهای دریافتی برخوردارند:

 • پزشکی
 • پرستاری
 • مهندس it
 • بازرس مالی
 • لوله‌کش
 • جوشکار
 • مهندس پتروشیمی
 • مهندسی محیط زیست
 • مدیریت پروژه
 • مارکتینگ

شغل های فنی پردرآمد در کانادا

اگر فکر می‌کنید کشور کانادا تنها برای افراد تحصیل کرده فرصت‌های شغلی دارد سخت در اشتباهید چرا که شغل‌های فنی نیز در این کشور از زمینه‌های کاری زیادی برخوردار هستند. شغل‌های فنی پردرآمد در کانادا عبارت‌اند از:

شغل‌های فنی پردرآمد در کانادا

لوله کشی

لوله کش‌ها یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در این کشور را دارند به‌طوری‌که در برخی از مواقع حقوق ماهانه آن‌ها به 8 هزار دلار نیز می‌رسد.

جوشکار

جوشکاری یکی از پرطرف‌دارترین زمینه‌های کاری برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. چرا که این کشور نیاز زیادی به افراد متخصص داشته و امکانات کاری بسیار خوبی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

تکنسین تجهیزات سنگین

اگر کار و تخصص شما در زمینه تکنسین تجهیزات سنگین است به راحتی می‌توانید در این کشور صاحب کار شوید. حقوق افرادی که در این زمینه مشغول کار هستند به طور میانگین 7 هزار دلار در ماه است.

تعمیرکار

تعمیرکاران وسایل خانگی نظیر یخچال، سیستم‌ها تهویه و … یکی از بالاترین درآمدها را در بین مشاغل فنی کانادا در اختیار دارند.

نجار

کشور کانادا برای نجاری و صنعت چوب ارزش زیادی قائل است از این رو نیروهای کار در این حوزه شغلی را جذب کرده و با در اختیار دادن امکانات مختلف، زمینه کاری را برای آن‌ها مهیا می‌کند.

شایان ذکر است که برق کاری، راننده و… از دیگر مشاغلی هستند که به عنوان شغل‌ های پر درآمد کانادا بدون مدرک تحصیلی شناخته می‌شوند.

بهترین شغل برای زنان در کانادا

خانم‌هایی که قصد مهاجرت به کانادا و کار در این کشور را دارند، نسبت به آقایان در انتخاب شغل محدودتر هستند. چرا که بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند که در مشاغلی مانند لوله کشی، رانندگی، تکنسین تجهیزات سنگین و… فعالیت کنند. از این رو به دنبال مشاغل دیگر و سازگارتر با روحیه و ظرافت بانوان هستند. از این رو بهترین شغل برای زنان در کانادا را می‌تواند به صورت لیست زیر بیان کرد:

 • معلم
 • پرستار
 • قناد
 • آشپز
 • بازاریاب
 • حسابدار
 • آرایشگر
 • و…

بدیهی است که خانم‌هایی که از تحصیلات عالی دانشگاهی برخوردار هستند مطابق با دانش و تخصص خود می‌توانند در هر کاری که مرتبط با دانششان است فعالیت داشته باشند.

بهترین شغل برای زنان در کانادا

وضعیت کاری برای ایرانی

خوشبختانه دولت این کشور قوانین خاصی را بر علیه ایرانیان نداشته و هر شخص ایرانی همانند سایر مردم می‌تواند به فعالیت و کسب و کار در این کشور بپردازد. به‌طوری‌که ما سالانه شاهد تعداد زیادی از افراد هستیم که به مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند.

سخن پایانی

در این مقاله بهترین مشاغل کانادا را بررسی کردیم. آنچه باید بدانید توجه به این موضوع است که کشور کانادا تنها برای افراد خاص یا مشاغل خاصی زمینه کاری ندارد بلکه هر شخصی با هر تخصصی که دارد می‌تواند در این کشور صاحب شغل شود. پارامترهایی نظیر دانش، تخصص و تجربه کاری از جمله از مواردی است که می‌تواند تأثیر زیادی در پذیرش شما در کار داشته باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا و ایران به قصد مهاجرت به کانادا اقدام کرده که از مزایای زندگی در کانادا بهره ببرند.

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا دارید می بایست قبل از آن از جزئیات روند آن مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین