مقایسه تورنتو و ونکوور

کدام بهتر است؟ ونکوور یا تورنتو؟ این سؤال قدمتی دیرینه دارد. برخلاف همسایه پرمشغله کانادا یعنی ایالات‌متحده، کانادا یکی از کم تراکم‌ترین کشورهای جهان است. تنها تعداد انگشت‌شماری شهر بزرگ در کانادا وجود دارند که در مقایسه با ایالات‌متحده، حتی آن‌قدر هم بزرگ نیستند. بنابراین، زمانی که افراد تصمیم به مهاجرت به کانادا می‌گیرند، همواره بین انتخاب یکی از این دو شهر مردد هستند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام با اطلاعاتی که درباره این دو شهر ارائه می‌دهد، می‌تواند به شما در مقایسه تورنتو و ونکوور کمک نماید. برای مقایسه تورنتو و ونکوور می‌توان چندین فاکتور را در نظر گرفت که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. مقایسه تورنتو و ونکوور

مقایسه دو شهر تورنتو و ونکوور

تورنتو بزرگ‌ترین شهر کانادا است و در ساحل دریاچه انتاریو که در جنوب انتاریو می‌باشد، واقع‌شده است. این شهر، بسیار پرجمعیت می‌باشد، زیرا مرکز مالی و مرکز استان انتاریو است. در آمریکای شمالی، تورنتو پنجمین شهر پرجمعیت به شمار می‌رود. ونکوور در سرزمین اصلی بریتیش کلمبیا واقع‌شده است. این شهر، سومین شهر بزرگ کانادا و پرجمعیت‌ترین منطقه شهری در غرب کانادا می‌باشد. ونکوور یک شهر ساحلی با کوه‌هایی نزدیک به ساحل است. این بندر به‌عنوان یک بندر طبیعی مهم برای مسیر تجاری عمل می‌کند و بزرگ‌ترین بندر کانادا است. ونکوور را سانفرانسیسکوی کانادا می‌دانند. درواقع تورنتو و ونکوور 2 شهر بزرگ کانادا بوده که ایرانیان زیادی را در خود جای داده اند و سالانه گردشگران ایرانی زیادی از طریق ویزای توریستی کانادا از این دو شهر دیدن می کنند.

مقایسه تورنتو و ونکوور

مقایسه آب و هوای تورنتو و ونکوور

قبل از مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر آب‌وهوا باید بدانیم که این دو شهر حدود 3300 کیلومتر از هم فاصله ‌دارند. بنابراین آب‌و‌هوایی متفاوت را تجربه می‌کنند. تورنتو شهر افراط است و زمستان‌های شدیدی دارد. در زمستان ممکن است هوا بسیار سرد و برفی باشد (حدود 5- درجه سانتی‌گراد). اما اهالی تورنتو پس از یک روز برفی، چند روز آفتابی را شاهد هستند.

برف معمولاً در ماه آوریل ناپدید می‌شود. در تابستان، تورنتو گرم، گرم و گرم است، با دمای میانگین حدود 27 درجه سانتی‌گراد به‌علاوه رطوبت. بنابراین اگر گرما را دوست دارید، تورنتو مکان خوبی برای شما است. در پاییز، این شهر می‌تواند میزبان مناسبی برای گردشگران جهت گردش و دوچرخه‌سواری و به‌طورکلی لذت بردن از جزایر تورنتو باشد.

از سوی دیگر، ونکوور بسیار کمتر افراطی است. در ونکوور به‌ندرت برف می‌بیند (معمولاً یک یا دو برف در هر فصل). در عوض، در ونکوور باران زیادی می‌بارد. این شهر توسط ساکنانش به‌عنوان “باران” شناخته می‌شود. زیرا تقریباً 165 روز از سال “روزهای بارندگی” در نظر گرفته می‌شوند. اگر در ونکوور زندگی ‌کنید، باید برای هفته‌های متوالی خورشید را نبینید. اما زمانی که خورشید بالاخره در حدود آوریل یا می به نمایش درآید، ناامید نخواهید شد. به دلیل موقعیت ساحلی ونکوور، هوای آن گرم است، اما نه خیلی گرم (حدود 22 درجه سانتی‌گراد). همچنین گرمای آن به‌مراتب خشک‌تر از تورنتو می‌باشد.

مقایسه آب و هوای تورنتو و ونکوور

مقایسه شرایط اجتماعی تورنتو و ونکوور

تورنتو بزرگ‌ترین شهر کانادا است و حدود 6 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. در حالی‌که ونکوور تنها حدود 2.5 میلیون جمعیت نفر دارد. تورنتو شلوغ و سریع است و اغلب به‌عنوان یک نسخه کوچک‌تر از نیویورک در نظر گرفته می‌شود. مانند نیویورک، تورنتو «شهری است که هرگز نمی‌خوابد». در نتیجه، شکی نیست که تورنتویی‌ها معمولاً مردمانی سخت‌کوش و تجاری هستند.

تورنتو به دلیل اینکه بزرگ‌تر است، بیشترین مشاغل را ارائه می‌دهد و برای جستجوی کار مناسب‌تر است. این شهر در مشاغل مختلف مانند امور مالی، نرم‌افزار، آموزش، تحقیقات پزشکی، گردشگری، ورزش و غیره برتری دارد. بنابراین به ‌احتمال ‌زیاد یافتن شغل در تورنتو، راحت‌تر از ونکوور می‌باشد. اما ونکوور بسیار آرام‌تر است و مردمانی آرامی‌تر دارد. اگر تورنتویی‌ها حرفه‌ای و موفق هستند، ونکووری‌ها سالم می‌باشند.

مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور

تورنتو و ونکورر را می توان بهترین شهرهای کانادا برای زندگی دانست. در مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر فعالیت ساکنان، همانطور که گفته شد، مردم تورنتو سخت کار می‌کنند. بنابراین وقت آزاد آنها زیاد نیست. آن‌ها اوقات فراغت خود را با لذت بردن از زندگی شهری می‌گذرانند که شامل موارد زیر است:

  • رفتن به یکی از رویدادها یا کنسرت‌های متعددی که در شهر برگزار می‌شود
  • صرف غذا در مکان‌های مختلف شهر
  • بیرون رفتن در شب

به طور کلی، زندگی شبانه تورنتو بسیار جذاب‌تر و بیشتر از ونکوور است.

برای مردم تورنتو، نشستن در فضای باز رستوران‌ها و لذت بردن از روز با دوستان و خانواده بسیار با اهمیت است. برای سرگرمی موارد زیر وجود دارند:

  • نقاط توریستی زیاد
  • زندگی شبانه پرجنب‌وجوش
  • موسیقی زنده
  • غذا تقریباً از هر قومیتی ازجمله: هندی، چینی، ژاپنی، مخلوط پان آسیایی، یونانی، پرتغالی، اتیوپیایی و غیره

تابستان‌ها زمان خوبی برای دوستداران موسیقی است. بسیاری از هنرمندان بزرگ تابستان‌ها در مراکز اصلی شهر برنامه اجرا می‌کنند.

مردم ونکوور مطمئناً عاشق خوردن و نوشیدن هستند و انجام آن را در طبیعت دوست دارند. ونکوور درست در کنار اقیانوس و در فاصله 30 دقیقه‌ای از کوه‌ها قرارگرفته است. بنابراین دویدن، دوچرخه‌سواری، صخره‌نوردی، اسکی، کایاک سواری و پیاده‌روی چند روش برای لذت بردن از محیط اطراف ونکوور می‌باشد. در ونکوور نیز تفریحات شبانه وجود دارد، ولی بسیار کم‌تر از تورنتو است.

در واقع سرمایه اصلی شهر ونکوور از صنایع جنگلی تأمین می‌شود. همچنین به دلیل زیبایی‌های طبیعی، گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

مقایسه تورنتو و ونکوور برای زندگی

مقایسه فرهنگ تورنتو و ونکوور

تورنتو متنوع‌ترین شهر جهان از نظر فرهنگی است. مهم نیست اهل کجا هستید، جامعه‌ای از افراد شبیه خودتان را در تورنتو خواهید یافت. ونکوور هم دارای تنوع فرهنگی است، البته نه به‌اندازه تورنتو. ونکوور به‌عنوان «آسیایی‌ترین و غیر آسیایی‌ترین شهر جهان» شناخته می‌شود. زیرا تقریباً یک‌سوم جمعیت آن چینی هستند.

مقایسه حمل‌ونقل عمومی در تورنتو و ونکوور

برای مقایسه تورنتو و ونکوور بررسی حمل‌ونقل عمومی آنها نیز حائز اهمیت است. می‌توان حمل‌ونقل عمومی را نیز بررسی کرد. ترانزیت در تورنتو شامل یک مترو خط تی و شبکه اتوبوس و تراموا است. بسیاری از مردم، دوچرخه‌سواری را نیز ترجیح می‌دهند. افراد بدون وسیله نقلیه شخصی هم می‌توانند به‌خوبی در شهر تردد کنند.

اما در ونکوور حمل‌ونقل عمومی شامل اتوبوس‌های معمولی و قطار آسمانی (دقیقاً مانند مترو اما بالای زمین است. می‌توان در راه مدرسه یا محل کار، کوه‌ها، ساختمان‌ها، دریاچه‌ها و غیره را دید) می‌شود. در این شهر، بسته به موقعیت مکانی شما، مکان‌ها در فاصله چند قدمی هم قرار دارند.

مقایسه حمل‌ونقل عمومی در تورنتو و ونکوور

مقایسه هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو

در مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر هزینه‌های زندگی در کانادا باید گفت که هر دو شهر جزء شهرهای گران کشور کانادا محسوب می‌شوند. در نتیجه، تفاوت آن‌چنان زیادی بین این دو شهر نمی‌توان یافت. از برخی جهات و در بعضی موارد، شهر تورنتو گران‌تر است و در موارد دیگر شهر ونکوور.

جمع‌بندی

با توجه به مواردی که در مقایسه تورنتو و ونکوور گفته شد، نمی‌توان گفت کدام شهر بهتر است یا کدام شهر را باید انتخاب کرد. انتخاب بین این دو شهر برای مهاجرت کاملاً بستگی به سبک زندگی، ارزش‌های شما و آنچه به دنبال آن هستید، دارد.

اگر از زندگی پرهیجان شهری، زمستان‌های سرد اما آفتابی، زندگی شبانه و تابستان‌های گرم لذت می‌برید، تورنتو مناسب شما است. اما اگر از یک زندگی آرام در کنار طبیعت با زمستان‌هایی به نسبت گرم‌تر ولی بدون آفتاب و تابستان‌هایی مطبوع‌تر اما خشک لذت می‌برید، ونکوور را انتخاب کنید. انتخاب شما هرکدام از این شهرها باشد، مشاوران خبره موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌توانند شما را در راه مهاجرت به آن شهر یاری نمایند.

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا و زندگی در یکی از شهر های تورنتو یا ونکوور را دارید، می بایست قبل از آن از جزئیات زندگی در این دو شهر مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین