تحصیل رایگان در کانادا

کانادا به دلایل متعدد یک مقصد محبوب برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به شمار می‌رود. دانشگاه‌های کانادا در سطح جهانی هستند و پنج مورد از آن‌ها در میان 100 دانشگاه برتر در سراسر جهان قرار دارند. کانادا فرصت‌های شغلی متعدد و آینده امیدوارکننده‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. اما آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟ موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت به کانادا می‌تواند بهترین مشاوره‌ها را در اختیار شما قرار دهد.

تحصیل رایگان در کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. تحصیل رایگان در کانادا

آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

تحصیل در کانادا برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی رایگان نیست و متقاضیان باید شهریه سالانه مدارس ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه‌ها را بپردازند. مدارس و دانشگاه‌ها در کانادا هزینه‌ها و شهریه‌های متفاوتی را از محصلین خارجی اخذ می‌کنند.

به عنوان مثال، شهریه مدارس دولتی کانادا برای خارجی‌ها می‌تواند از 9500 تا 17.000 دلار در سال متغیر باشد. همچنین مدارس روزانه خصوصی یا مستقل از 15.000 تا 30.000 دلار در سال شهریه می‌گیرند. شهریه سالانه مدارس شبانه‌روزی خصوصی یا مستقل هم به 63.000 تا 83.000 دلار می‌رسد.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز به رشته و کالج مورد نظر بستگی دارد. به طور معمول، شهریه دانشگاه در کانادا می‌تواند حدود 7000 تا 30.000 دلار در سال متغیر باشد.

دانشجویان می‌توانند در طول ترم تا هفته‌ای 20 ساعت و به طور تمام‌وقت در زمان استراحت و تعطیلات کار کنند. همچنین برخی از رشته‌ها شامل کارآموزی می‌شوند، بنابراین ممکن است بتوانید در حین تحصیل خود درآمد کسب کنید. به طور کلی، تحصیل رایگان در کانادا مخصوصا برای افراد خارجی، بدون برخورداری از بورسیه امکان‌پذیر نیست.

شرایط تحصیل رایگتن در کانادا چیست؟

شرایط تحصیل رایگان در کانادا

به طور کلی، دانشگاه‌های کانادا امکان تحصیل رایگان را به دانشجویان بین‌المللی ارائه نمی‌دهند. با این حال، برخی از دانشگاه‌های کانادا بورسیه‌های تحصیلی را برای معافیت کامل در پرداخت شهریه ارائه می‌کنند. نمونه‌هایی از این گونه دانشگاه‌ها عبارت از دانشگاه تورنتو و دانشگاه آلبرتا هستند.

بورسیه

دانشگاه‌های کانادا بورسیه‌های تحصیلی کامل خود را بر اساس معیارهای خاص مانند پیشرفت تحصیلی، فعالیت فوق‌برنامه و سطح نمرات به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کنند. اگر این معیارها را داشته باشید، به طور خودکار واجد شرایط دریافت بورسیه می‌شوید. در غیر این صورت، می‌توانید قبل از پایان مهلت پذیرش دانشگاه انتخابی خود، برای بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز اقدام کنید.

به طور مثال، برای تحصیل لیسانس در کانادا، دانشگاه تورنتو بورسیه ای به دانشجویان بین‌المللی برجسته‌ای اعطا می کند که دستاوردهای علمی و خلاقانه از خود نشان می‌دهند. این جایزه انحصاری فقط برای 37 نفر از دانشجویان سال اول مقطع کارشناسی در دسترس است. این بورسیه شامل پوشش کامل چهار سال شهریه، کتاب، هزینه‌های جانبی و درصدی از مخارج محل اقامت می‌شود.

معافیت از شهریه

معافیت از شهریه در دسترسی به تحصیل رایگان در کانادا بسیار موثر است. این تسهیلات به دانشجویان با پیشینه‌های مختلف اجازه می‌دهد تا آرزوهای تحصیلی خود را بدون بار مالی زیاد دنبال کنند. اما معافیت از شهریه چه تفاوتی با بورسیه تحصیلی دارد؟

معافیت از شهریه معمولا توسط دانشگاه یا دولت اعطا می‌شود و اغلب بر اساس نیازهای مالی یا معیارهای خاص و تعیین شده توسط موسسه اختصاص می‌یابد. اما بورسیه‌ها بیشتر بر اساس عواملی مانند برتری علمی، استعدادها یا دستاوردها به دانشجویان داده می‌شوند. بورسیه‌ها هزینه‌های تحصیل، زندگی یا سایر هزینه‌های آموزشی را پوشش می‌دهند. برنامه معافیت از شهریه با شرایط زیر اعطا می‌شود.

  • نیاز مالی: معافیت‌های شهریه به دانشجویان ممتازی تعلق می‌گیرد که نیاز مالی دارند؛ به‌ویژه اگر فاقد کمک والدین باشند یا درآمد والدین آن‌ها کمتر از حد معینی باشد.
  • مزایای استخدامی: کارمندان تمام‌وقت موسساتی که قصد تحصیل در آن را دارند، ممکن است از معافیت شهریه برخوردار شوند.
  • تعالی تحصیلی: دانش‌آموزان استثنایی ممکن است واجد شرایط معافیت کامل یا جزیی از شهریه تحصیل باشند.

تحصیل رایگان در مدارس کانادا

تحصیل رایگان در مدارس کانادا تنها برای فرزندان خانواده‌هایی امکان‌پذیر است که اقامت دائم دارند یا شهروند این کشور محسوب می‌شوند. همچنین فرزندان افرادی که با ویزای تحصیلی کانادا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا مشغول به تحصیل شوند. سایر اتباع خارجی باید شهریه مدارس را برای تحصیل فرزندان خود بپردازند.

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کانادا

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کانادا به دانش‌آموزان بااستعداد و دارای هوش فوق‌العاده ارائه می‌شود. این کودکان می‌توانند با ویزای دانش آموزی کانادا به این کشور بروند و به صورت رایگان در آنجا تحصیل کنند. البته آن‌ها باید به همراه والدین یا قیم قانونی در کانادا زندگی کنند. تحصیل رایگان در کانادا در قالب این طرح شامل هزینه‌های زندگی نیست و فقط با معافیت از پرداخت شهریه همراه خواهد بود.

این روش برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند بسیار مناسب است. زیرا والدین دانش‌آموز می‌توانند با فرزند خود همراه شوند و اقامت کانادا را به دست آورند.

تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا

کانادا دانشگاه‌های بدون شهریه ندارد، اما رویای تحصیل رایگان خود را رها نکنید. زیرا تحصیل رایگان یا مقرون به صرفه در دانشگاه‌های کانادا به دو روش امکان‌پذیر است. بهره‌مندی از بورسیه یا جوایز به عنوان اولین روش مطرح است. این روش تنها با عملکرد تحصیلی برجسته و از طریق کار سخت و تلاش مداوم به دست می‌آید. شما می‌توانید شانس خود را برای استفاده از بورسیه‌ها با آماده‌سازی و ارسال زودهنگام درخواست به انواع کالج‌ها در کانادا افزایش دهید.

به غیر از بورسیه‌ها و جوایز، کانادا دارای دانشگاه‌های مقرون به صرفه‌ای است که می‌توانید با حداقل هزینه در آن‌ها تحصیل کنید. هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها در مقایسه با سایر دانشگاه‌های کانادا، ارزان‌تر است؛ اما سطح تحصیل در این دانشگاه‌ها همچنان بالا خواهد بود.

دانشگاه نیوفاندلند و لابرادور، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه سنت مری و دانشگاه نیوبرانزویک را باید جزء موسسات مقرون به صرفه در کانادا دانست. با این دو گزینه یعنی بورسیه یا انتخاب موسسات مقرون به صرفه، رویای تحصیل رایگان در کانادا چندان دور از واقعیت نخواهد بود.

آیا تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا امکان پذیر است؟

تحصیل رایگان ارشد در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا به صورت رایگان نیز همانند مدارس و مقطع کارشناسی فقط از طریق بورسیه و معافیت از پرداخت شهریه امکان‌پذیر است. کسب نمرات بالا در مقطع کارشناسی و رزومه تحصیلی مناسب می‌توانند دانشجو را از انواع بورسیه‌ها برخوردار کنند.

تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کانادا

دانشجویان برای تحصیل دکترا در کانادا به صورت رایگان می‌توانند فرصت‌های مالی مختلف موجود در دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی را بررسی کنند. یکی از گزینه‌های اولیه، اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاهی است که حمایت مالی قابل توجهی را برای داوطلبان استثنایی مقطع دکترا فراهم می‌کند.

مسیر دیگر، جستجو برای آن دسته از موقعیت‌های آموزشی است که کمک‌هزینه تحصیلی یا معافیت از شهریه ارائه می‌دهند. علاوه بر این، دانشجویان مقطع دکترا می‌توانند با سرپرستان دانشگاه‌ها ارتباط برقرار کنند و برای برخورداری از کمک‌هزینه‌های تحقیقاتی درخواست دهند.

تحصیل رایگان در کانادا با هلدینگ رسام

برای فراهم شدن امکان تحصیل رایگان در کشور کانادا، بهتر است از یک کمک حرفه‌ای برخوردار باشید. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی و غیر تحصیلی به کانادا، یک گزینه مناسب برای شما است. البته موسسه رسام در زمینه کسب ویزای دانشجویی اکثر کشورها مانند ویزای تحصیلی اتریش و ویزای تحصیلی آلمان نیز فعالیت دارد.

رسام با روش‌هایی مانند تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا می‌تواند فرآیند اخذ اقامت تحصیلی شما را آسان‌تر کند. برای کسب اطلاعات به‌روز در زمینه مهاجرت تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا می‌توانید پیج اینستاگرام هلدینگ رسام را دنبال کنید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین