ویزای شینگن

اگر رویای مهاجرت به اروپا و اقامت در یکی از کشورهای قاره سبز را در سر دارید حتما می‌دانید که داشتن ویزای شینگن این کار را برای شما تا چه حد ساده می‌کند. در واقع با اخذ این ویزا به‌راحتی می‌توانید به هرکدام از کشورهای عضو این پیمان سفر کنید و در ادامه راه اقامت دائم خود در این کشورها هموار کنید. پس اگر برای اقامت هرکدام از کشورهای عضو شنگن برنامه‌ای دارید، این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به سوالات شما پیرامون شرایط، هزینه‌ها و مدارک لازم برای اخذ این ویزا پاسخ می‌دهد.

ویزای شینگن
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. ویزای شینگن

کشورهای عضو شینگن

به مجموعه کشورهای اروپایی شینگن می‌گویند که در خصوص فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی، مرزها و قوانین ورود و خروج به داخل و خارج کشورهایشان پیمان مشترکی را وضع کرده‌اند. بر این اساس تمامی افرادی که قصد سفر و اقامت در این کشورها را دارند مجبور به دریافت ویزای شینگن هستند تا بتوانند وارد هر یک از کشورهای این مجموعه بشوند. مسافران می‌توانند با دریافت ویزای شینگن در هر زمان و شرایطی به این کشورهای اروپایی سفر کنند و اقامت داشته باشند.

هم‌اکنون 27 کشور پیمان شنگن را امضا کرده و به این حوزه پیوسته‌اند. از بین آنها 23 کشور شامل: اتریش، بلژیک، جهموری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و کروواسی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند. تنها 4 کشور لیختن اشتاین، سوئیس، ایسلند و نروژ خارج از اتحادیه اروپا و عضو شنگن هستند که موظف به پذیرش تصمیمات این پیمان هستند.

پیمان شنگن مفاد مختلفی دارد اما آنچه مربوط به ویزای شینگن است، شامل برداشتن مرزهای داخلی این کشورها و امکان سفر آزادانه برای شهروندان آن‌ها به سایر کشورهای عضو است. از طرفی برای شهروندان خارج از این حوزه داشتن یک ویزای واحد، مجوزی برای سفر به تمام نقاط آن است. لازم به ذکر است که بعضی کشورهای اروپایی مثل بریتانیا، ایرلند، رومانی، بلغارستان و قبرس عضو شنگن نیستند. بنابرین مهاجرت به انگلستان با این ویزا میسر نیست.

 

کشورهای عضو پیمان شینگن

ویزای شینگن چیست؟

همان‌طور که گفته شد این ویزا مجوزی است که برای سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن صادر می‌شود. شما با دردست‌داشتن این ویزا امکان سفر به تمام نقاط این حوزه را خواهید داشت و می‌توانید تا حداکثر سه ماه در منطقه شینگن اقامت داشته باشید. درواقع پس از ورود به حوزه شینگن نیازی به اخذ ویزای جداگانه برای سفر به کشورهای مختلف آن ندارید. از اقامت پرتغال و دانمارک و اسپانیا و… گرفته، تا سایر کشورهای این منطقه را با یک ویزا می توانید تجربه کنید.

انواع ویزای شینگن

این ویزا انواع مختلفی دارد که هرکدام قوانین و شرایط خاصی دارند. در ادامه مطلب با این موارد آشنا می‌شوید. سه دسته‌بندی کلی برای این ویزا بر اساس مناطق مجاز و هدف سفر وجود دارد که هرکدام زیرمجموعه هایی دارد:

ویزای اتحادیه شینگن (USV): این ویزا مربوط به سفرهای توریستی و مقاصد گردشگری است که شامل کل منطقه شینگن می‌شود. با داشتن این ویزا سفر به تمام نقاط شینگن مجاز است. ویزای شما تا 6 ماه بعد از اولین بار که به حوزه شینگن وارد می‌شوید اعتبار خواهد داشت. در این مدت 6 ماهه شما حق دارید حداکثر 90 روز در هر یک از نقاط این منطقه اقامت داشته باشید. البته لزومی ندارد که سفر شما پیوسته باشد.

درصورت‌یکه ویزای چندبار ورود داشته باشید این 90 روز می‌تواند در مجموع سفرهایی که در این 6 ماه به حوزه شینگن دارید تکمیل شود. زیرمجموعه‌های این نوع ویزا عبارتند از:

ویزای شینگن تایپ A

درصورت سفر با ویزای نوع A (Airport Transit Visa) شما باید بدون خروج از فرودگاه مقصد بعدی را انتخاب کنید. این ویزا مناسب کسانی است که در سفر خود ناچار به عبور از کشورهای حوزه شنگن هستند. درواقع با این ویزا فقط شما فقط مجاز به عبور از فرودگاه یکی از کشورهای شینگن هستید و باید از همان‌جا به مقصد بعدی در خارج از شینگن بروید و اجازه ورود به خاک آن کشور را ندارید.

ویزای شینگن تایپ B

ویزای نوع B هم تنها اجازه عبور از کشورهای شینگن را می‌دهد. درواقع برای ترانزیت و حمل‌ونقل زمینی با این ویزا تا 5 روز حق عبور از خاک کشورهای حوزه شینگن را دارید.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای نوع C مجوزی برای اقامت حدکثر 90 روزه در این حوزه است. شما تا 6 ماه اجازه دارید بدون محدودیت به خاک این منطقه وارد شده و خارج شوید. البته بستگی دارد که ویزای شما یک‌بار ورود یا چندبار ورود باشد. اما مدت زمان اقامت در این حوزه نباید بیشتر از 90 روز باشد.

ویزای اعتباری منطقه محدود

این ویزا هم برای سفر به مناطق مشخصی از حوزه شینگن صادر شده و تمام کشورهای شینگن را شامل نمی‌شود. کاربرد آن بیشتر برای پناهندگان و افراد خاصی است که به هر دلیلی محدودیت در سفر به بعضی نقاط شنگن را دارند.

ویزای شینگن تایپ D

این ویزا یک اجازه اقامت بلندمدت است و برای افرادی صادر می‌شود که به‌دلایل مختلف شغلی، تجاری، تحصیلی، پژوهشی، درمانی و… چندین بار در سال باید به حوزه شینگن سفر کنند. این افراد با دریافت ویزای یک‌بار ورود یا چندبار ورود تایپ D دیگر برای هر سفر نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت. متقاضیان این ویزا شامل دانشجویان و محققان، ورزشکاران، هنرمندان، تجار، نخبگان و متخصصان و همچنین بیماران تحت درمان‌های پزشکی می‌شود.

این افراد برای مدت مشخصی نیاز به اقامت در کشورهای شینگن دارند و باتوجه به هدف خاص خود می‌توانند ویزای سینگل یا مولتی نوع D دریافت کنند. این افراد قصد سفر توریستی کوتاه‌مدت ندارند اما شرایط آن‌ها به گونه‌ای نیست که به‌صورت دائمی در این کشورها اقامت داشته باشند و ملزم به تردد و سفرهای متعدد در طول سال هستند.

ویزای ملی شینگن

ویزای ملی شینگن به دو صورت تک ورود و چندین بار ورود صادر می‌شود و برای افرادی که با هدف مشخص و بازه زمانی محدود می‌خواهند در یکی از کشورهای شینگن اقامت داشته باشند و سپس به کشور خود بازگردنند مناسب است. ویزای چندین بار ورود این امکان را به افراد می‌دهد که بدون نیاز به هیچ ویزای دیگر یا مجوز دیگری به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنند. بعد از دریافت ویزای شینگن بصورت چند بار ورود فرد می‌تواند تا قبل از تمام شدن اعتبار زمانی ویرایش به هریک از کشورهای عضو شینگن سفر یا در آنجا اقامت کنند.

انواع ویزای شینگن

دریافت ویزای شینگن

هر فردی که تقاضای دریافت ویزای شینگن را دارد می‌تواند ابتدا با همکاران ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نماید، سپس برای ارائه فرم و مصاحبه به سفارتخانه کشورهای مربوطه مراجعه نماید. فرد مسافر حتماً باید دارای پاسپورت معتبر و حداقل از تاریخ پایان اعتبار آن ۶ ماه باقی مانده باشد.

همانطور که گفتیم مسافرانی که قصد دریافت ویزای شینگن را دارند باید ابتدا هدف خود را متناسب با سفر به منطقه شینگن مشخص نمایید و سپس برای دریافت ویزای خود اقدام نمایند؛ که در ادامه به انواع ویزای وبزای ورود و اقامت در کشورهای شینگن می‌پردازیم:

ویزا برای یکبار ورود (Single-entry)

شما با داشتن ویزای یکبار ورود، فقط می‌توانید یکبار به کشورهای اروپایی عضو شینگن سفر کنید. بعد از سفر به کشور مورد نظر و ترک آن اعتبار ویزای شما باطل می‌شود حتی اگر از زمان اعتبار آن باقی مانده باشد.

ویزا برای دوبار ورود (Double-entry)

ویزای دوبار ورود مشابه ویزای یکبار ورود می‌باشد، افراد با دریافت این ویزا می‌توانند در محدوده زمانی تعیین شده دوبار وارد کشورهای عضو شینگن شوند.

ویزا برای چند بار ورود (Multiple-entry)

همانطور که از نام این ویزا مشخص است مجوز ورود چندین بار به کشورهای شینگن را امکان پذیر می‌کند. همچنین مسافران با داشتن ویزای شینگن از نوع چندین بار ورود می‌توانند بین کشورهای شینگن نیز سفر کنند و اقامت داشته باشند. این ویزا دارای محدوده زمانی است بدین صورت که در هر ۶ ماه از سال ۹۰ روز اعتبار دارد و این روز از بدو ورود به هر یک از کشورهای عضو شینگن محاسبه می‌گردد.

مدت زمان بررسی و تأیید دریافت ویزای شینگن

در واقع بررسی و تأیید دریافت ویزای شینگن فقط به مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت زمان نیاز دارد اما روند اداری دریافت ویزا حداقل ۱۴ روز و حداکثر ۲۱ روز زمان می‌برد.
برای دریافت ویزای شینگن لازم است متقاضی هزینه‌های رفت و برگشت، هزینه مکان اقامت و مخارج روزمره سفرش را داشته باشد. در هنگام دریافت ویزای شینگن اگر فرد قبلاً ویزا دریافت کرده است لازم است که کپی ویزاهای قبلی خود را ارائه دهد.

دیگران می خوانند: اقامت اسپانیا

سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن

همان‌طور که گفته‌ شد انواع مختلفی از این ویزا وجود دارد که می‌توانید نسبت به دریافت آن اقدام کنید. رایج‌ترین روش اخذ ویزای توریستی به‌صورت سینگل یا مولتی است. اما این روش لزوما ساده و سریع انجام نمی‌شود. سایر انواع ویزا اعم از تحصیلی و کاری و… هم نیاز به دعوتنامه و پذیرش و جاب‌آفر و… انجام مراحل اداری نسبتا زمان‌بر دارند.

اما اخذ ویزای اسپانسر شیپ شینگن روشی نسبتا سریع و آسان است که در اسرع وقت جواب می‌دهد. در این روش یک فرد که شهروند یا مقیم دائم حوزه شینگن باشد می‌تواند اقدام به ارسال دعوتنامه برای شما کرده و به عنوان حامی شما راه دریافت ویزا را برای‌تان هموار کند. اگر حامی شما تمکن مالی لازم برای حمایت از شما در زمان اقامت‌تان را داشته باشد به‌راحتی موفق به دریافت ویزای شینگن می‌شوید.

وجود مدارک اثبات تمکن مالی حامی برای دریافت این ویزا کافی است و اسپانسر شما با این مدارک و ارائه مشخصات شناسایی خود و آدرس محل اقامت می‌تواند به‌راحتی برای شما دعوتنامه ارسال کند. شما فقط کافی است دعوتنامه اسپانسرشیپ را به‌همراه مدارک اولیه اخذ ویزا و مدارک شناسایی خود به سفارت ارائه دهید و منتظر وقت انگشت‌نگاری و دریافت ویزا باشید. این روش در کوتاه‌ترین زمان شما را به هدف اخذ ویزا می‌رساند.

همچنین برای اخذ این ویزای اقدام از طریق کشورهای فرانسه، سوئیس و اسپانیا نسبتا راحت‌تر است و شرایط ساده‌تری دارد. برای اطلاع از شرایط صدور ویزا در کشورهای مختلف شینگن می‌توانید از مشاورین موسسه رسام کمک بگیرید و اطلاعات خود را با آخرین تغییرات روز تطبیق دهید.

سریع‌ترین راه اخذ ویزای شینگن

مدارک لازم برای ویزای شینگن

بسته به ‌این‌که برای چه نوع ویزایی درخواست می‌دهید و از طریق چه کشوری اقدام به دریافت این ویزا می‌کنید ممکن است مدارک متفاوتی نیاز باشد. اما در ادامه مدارکی را که به‌طورکلی باید درنظر داشته باشید ذکر می‌کنیم.

 • فرم درخواست ویزا که اطلاعات خود را به‌طور کامل در آن پر کرده‌اید.
 • گذرنامه با اعتبار کافی (حداقل تا 6 ماه بعد از زمان خروج از حوزه شنگن) به‌همراه پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی
 • دو قطعه عکس جدید و واضح و قابل تشخیص
 • مدارک شغلی برای ویزای کاری مثل تائیدیه اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب و…
 • مدارک اثبات تمکن مثل مدارک بانکی از قبیل گردش حساب 3 ماه اخیر و اسناد املاک
 • بیمه مسافرتی مورد تائید در مقصد با پوشش 30000 یورو و با اعتبار زمانی کافی تا پایان اقامت
 • برنامه سفر و تاریخ رفت و برگشت به‌همراه بلیط هواپیما
 • مدارکی برای اثبات محل اسکان مشخص مثل رسید رزرو هتل
 • ترجمه همه مدارک توسط دارالترجمه رسمی با مهر دادگستری

 

مدارک لازم برای ویزای شینگن

مدت اقامت بعد از دریافت ویزای شینگن

مدت زمان اقامت در کشورهای شینگن در سفارتخانه‌های مربوط به صدور ویزا مشخص می‌شود. رایج‌ترین نوع ویزای شینگن ویزایی است که به مسافران و گردشگران ارائه می‌شود که مدت زمان اعتبار آن ۹۰ روز می‌باشد و برای دریافت آن باید ۶ ماه از آخرین سفر شما به کشورهای شینگن گذشته باشد. هر فردی که دارای مدارک لازم برای تمکن مالی باشد و بتواند هزینه‌های خود را در مدت اقامت پرداخت کند می‌تواند ویزای شینگن را دریافت کند.

آنچه دیگران می خوانند: اقامت تمکن مالی اسپانیا

مزایای ویزای شینگن چیست؟

همان‌طور که گفته شد مهم‌ترین مزیت این ویزا صرفه‌جویی در وقت و هزینه بابت دریافت ویزاهای متعدد است. شما با دریافت یک ویزا امکان سفر به 27 کشور را خواهید داشت و درطی زمان 90 روزه اقامت خود می‌توانید در کشورهای مختلف به گشت‌وگذار بپردازید. همچنین برای تجار و هنرمندان و دانشجویان و… که به اقتضای شرایط ملزم به سفرهای مکرر هستند ویزای چندبار ورود بسیار ایده‌آل است.

از طرفی برای ترانزیت و گذر از محدوده شینگن و حمل‌ونقل بار این ویزا کار بسیار مناسب و کاربردی است و ونیازی به دریافت ویزاهای جداگانه برای کشورهای مسیر ترانزیت ندارید. بیماران و افراد با شرایط خاص هم می‌توانند بدون نگرانی از انجام مراحل زمان‌بر اخذ ویزا با یک‌بار دریافت این ویزا دوره درمان خود در کشورهای منطقه شینگن را تکمیل کنند.

مزایای ویزای شینگن

تمکن مالی برای ویزای شینگن

اقامت تمکن مالی یکی از روش‌های رایج در همه کشورهاست. به‌عنوان مثال مهاجرت به کانادا و سایر کشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند هم از این طریق میسر است. از مدارک مهم و ضروری برای اخذ این ویزا هم گواهی تمکن مالی است. برای دریافت این گواهی باید با مدارک شناسایی و پاسپورت به بانک مراجعه کرده و فرم درخواست گواهی تمکن را پر کنید. از آن‌جا که مبلغ تمکن مالی هر یک از کشورهای عضو شینگن متفاوت است باید در درخواست خود کشور مقصد را مشخص کنید.

سپس بانک براساس حداقل مبلغ تمکن مالی از یکی از روش‌های رایج زیر، تمکن شما را تائید یا رد می‌کند:

گردش حساب 3 ماه گذشته، میزان دارایی نقدی، مدارک اشتغال و حقوق دریافتی شما از منابع قابل سنجش برای تمکن مالی هستند. همچنین وجود دعوتنامه از حامی مالی یا رسید پرداخت هزینه محل اقامت و هواپیما و… قبل از سفر هم، برای اثبات تمکن مالی برای ویزای شینگن کافی هستند. درواقع این گواهی نشان می‌دهد که شما در زمان اقامت در کشور مقصد می‌توانید از عهده مخارج خود برآمده و برای دولت این کشور هزینه‌ای نخواهید داشت.

این هزینه شامل مخارج جاری زندگی مانند اسکان، غذا، لباس و… بازگشت به کشور مبدا است. مبلغ آن باتوجه به میانگین تعیین شده هزینه‌های روزانه در کشور مقصد توسط دولت و البته زمان اقامت (تعداد روزها) محاسبه می‌شود. مبلغ موردنیاز برای زندگی در هر کشور جداگانه تعیین شده و بازه 14 تا 120 یورو را شامل می‌شود.

محل اقامت شما و این‌که آیا در هتل و اقامتگاه خصوصی ساکن هستید و از قبل هزینه آن‌ را پرداخت کرده‌اید یا  در منزل اقوام و حامی خود سکونت دارید، می‌تواند در مبلغ مورد محاسبه تاثیر بگذارد. همچنین سن متقاضی در میزان تمکن لازم موثر است به‌عنوان مثال افراد زیر 18 سال برای اقامت یونان مبلغ کم‌تری برای تمکن مالی نیاز دارند. از بین کشورهای عضو شینگن کشور لتونی با کم‌ترین میزان هزینه زندگی روزانه، فرصت اقامت تمکن مالی با روزی 14 یورو را فراهم کرده است.

تمکن مالی برای ویزای شینگن

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

برای دریافت این ویزا لازم است هزینه‌ای پرداخت شود که درصورت ریجکت‌شدن درخواست به شما بازگردانده نمی‌شود. از این‌رو بهتر است قبل از هرگونه اقدامی حتما با وکلا و مشاورین موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام درمورد جزئیات شرایط و قوانین مشورت کرده و با تکمیل مدارک خود جلوی رد‍ شدن درخواست ویزا را بگیرید.

این هزینه باتوجه به سن متقاضی و نوع درخواست متفاوت است. به‌عنوان مثال برای بزرگسالان 80 یورو و کودکان زیر 12 سال 40 یورو هزینه دارد. همچنین افراد متقاضی ویزای نوع  D و کسانی که پاسپورت رسمی یا ملیت اروپایی دارند با مبلغ 35 یورو موفق به دریافت این ویزا می‌شوند.

بیشتر بخوانید: اقامت تمکن مالی پرتغال

اقامت دائم در کشورهای شینگن

کسانی که تقاضای اقامت دائم در کشورهای عضو شینگن را دارند باید ویزای دایمی دریافت کنند که این نوع ویزا به فرد اجازه می‌دهد بصورت طولانی مدت و بدون اقامت در این کشورها زندگی کند. با داشتن مجوز اقامت فرد متقاضی می‌تواند بدون نیاز به ویزای یا مجوز دیگری آزادانه به همه کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کند اما خروج و ورود او به سایر کشورهای دیگر شینگن باید با هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد. اگر کشور مورد نظرتان برای اقامت، سفارتخانه یا کنسول‌گری در کشور شما ندارد برای دریافت ویزای شینگن می‌توانید درخواستتان را به سایر سفارتخانه‌های نماینده آن ارائه نمایید.

اگر فرد متقاضی به سن قانونی نرسیده باشد باز هم می‌تواند ویزای شینگن را دریافت نماید، بدین صورت که پدر و مادر یا قیم قانونی وی فرم درخواست دریافت ویزای شینگن را امضا کنند. اگر والدین فرد متقاضی از یکدیگر طلاق گرفته باشند و حضانت فرد بر عهده هم پدر و هم مادر باشد هر دو باید فرم درخواست ویزا را امضا نمایند؛ اما اگر حضانت بر عهده یکی از والدین باشد فقط امضای سرپرست (پدر یا مادر) نیاز است.

مطالبی که نیاز دارید: اقامت تمکن مالی فرانسه

اطلاعات تکمیلی درباره اخذ ویزای شینگن

 • کد تعداد دفعه‌های مجاز ورود تعیین می‌کند با این ویزا چند بار می‌توانید به محدوده شینگن وارد شوید. کد ۱ (سینگل) یعنی اینکه پس از یک بار ورود و خروجتان از شینگن، ویزای شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. به همین ترتیب کد نامحدود (مالتی پل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می‌توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز مشخص در ویزایتان به شینگن وارد و از آن خارج شوید.
 • اولین ورودتان به مرزهای شینگن باید از همان کشوری باشد که در فرم تقاضای خود اعلام کرده و بر اساس آن ویزا گرفته‌اید. تغییر مسیر ورودی می‌تواند در مرزهای شینگن مشکل ایجاد کند و در بدترین حالت ممکن است ویزا را باطل کنند و دارنده ویزا را به کشور مبدا بفرستند. مثلا اگر شما ویزای شینگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید، مقامات مرزی در فرانسه می‌توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند.
 • بعد از دریافت ویزای شینگن و ورود به محدوده شینگن عملا می‌توانید به همه کشورهای آن مسافرت کنید؛ چرا که کنترل مرزی بین کشورهای شینگن وجود ندارد.
 • دریافت ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود شما به محدوده نیست. مقررات گفته‌شده، چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجازند تا با توجه به وضعیت ویژه هر مسافر به او اجازه ورود بدهند و یا از ورودش به محدوده شینگن جلوگیری کنند.
 • افرادی که ویزای شینگن در گذرنامه‌ خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره خواهند داشت.

بهترین آژانس برای ویزای شینگن

در این مقاله ‌به ویزای محبوب و پرکاربرد شینگن پرداختیم و شما را از شرایط دریافت این ویزا و مدارک مورد نیاز مطلع کردیم. باتوجه به این‌که امر مهاجرت بسیار حساس و گسترده است و قوانین آن پیوسته به‌روز می‌شود، مشورت با افراد مجرب در این امر بسیار ضروری است. چراکه میزان موفقیت پرونده شما تاحد زیادی وابسته به تجربه و دانش تخصصی مشاورین و وکلای مهاجرتی است که تجربیات درخشان در این حوزه داشته باشند.

به‌عنوان مثال روش مهاجرت به استرالیا از مهاجرت به کشورهای شینگن کاملا متفاوت است. اما اگر قصد اقامت کشورهای عضو شینگن را دارید یا حتی برای سفر به این کشورها آماده می‌شوید، این ویزا مناسب شماست. بنابراین توصیه می‌کنیم برای اطلاع از چگونگی اقامت کشورهای این منطقه به پیج اینستاگرام هلدینگ رسام مراجعه کرده و یا حتما با کارشناسان ما در دفتر مرکزی تهران تماس گرفته و از جزئیات دریافت ویزای شینگن مطلع شوید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین