اقامت پرتغال از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

اقامت پرتغال از راه تمکن مالی

کشور پرتغال در لبه غربی قاره اروپا واقع‌شده است و یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و اقامت می‌باشد. متقاضیان اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی یاخود حمایتی پس از ورود به این کشور، با جوی صمیمی و مردمانی خون‌گرم روبه‌رو خواهند شد. از دیگر مزایای مهاجرت به پرتغال می‌توان به داشتن اقلیم گرم، سواحل زیبای اقیانوس اطلس، مناطق کوهستانی زیبا و آمار پایین جرم و جنایت اشاره نمود. همچنین پس از اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی یاخود حمایتی یا تنعم مالی نیازی نیست نگران هزینه‌های زندگی در پرتغال باشید. چراکه هزینه‌های زندگی در پرتغال نسبت به کیفیت زندگی در آن، نسبتاً پایین هستند. ضمناً همه دارندگان ویزای تمکن مالی پرتغال یا اقامت خود حمایتی پرتغال، از وضعیت بهداشت و سلامت و آموزش کشور پرتغال راضی بوده‌اند.

اگر تمایل دارید بیشتر درباره اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال یا خود حمایتی پرتغال بدانید، ادامه این مطلب را که توسط کارشناسان خبره ما در موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام آماده‌شده است، از دست ندهید. 

فهرست مطالب

اقامت خود حمایتی پرتغال

اقامت خودحمایتی پرتغال یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت اروپا می‌باشد. دلیل اینکه این نوع از اقامت برای افراد جالب توجه می‌باشد، این است که برای اثبات تمکن مالی لازم، از درآمدهایی مانند اجاره خانه، سود سهام، حقوق بازنشستگی، سود بانکی استفاده می‌گردد و نیازی به سرمایه‌گذاری ندارد، به این نوع از اقامت، اقامت تمکن مالی پرتغال، اقامت از طریق ویزای D7 یا اقامت خود حمایتی پرتغال نیز گفته می‌شود. یکی از مزایای بسیار جالب توجه این نوع از اقامت بخشودگی 10 ساله، مالیات بر درآمد برای افرادی است که این نوع از اقامت را دریافت می‌کنند.

ویزای تمکن مالی پرتغال

دولت پرتغال در سال 2007 نوع خاصی از ویزا را ارائه کرد که نام آن ویزای D7 یا ویزای تمکن مالی پرتغال است. به این ویزا، ویزای اقامت خود حمایتی پرتغال یا تنعم مالی پرتغال نیز می‌گویند. شهروندان کشورهایی به‌جز کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس که درآمد غیرفعال (بدون کار روزانه) منظم دارند، می‌توانند برای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی اقدام نمایند. این درآمد می‌تواند از حقوق بازنشستگی، سهام قابل‌انتقال، مسکن، دارایی‌های دانشی یا سرمایه‌گذاری‌های مالی باشد. حداقل درآمد لازم برای واجدشرایط بودن ویزای خود حمایتی پرتغال مبلغ 1050 یورو در ماه برای یک خانواده دو نفره است. لازم به ذکر می‌باشد که کشور محل سکونت فرد متقاضی اقامت پرتغال از راه تمکن مالی، تأثیری بر میزان این مبلغ نخواهد داشت.

شما می‌توانید با ویزای تمکن مالی پرتغال، به‌طور قانونی اقامت پرتغال را دریافت نمایید. هدف از تدوین قانون ویزای خود حمایتی پرتغال آن بود که بازنشستگان و افراد دارای درآمدهای غیرفعال، بتوانند اقامت را به‌دست آورند و به رشد اقتصاد این کشور کمک کنند. افزودنی است که دارندگان ویزای تمکن مالی پرتغال، اجازه فعالیت حرفه‌ای و شغلی در این کشور را نیز خواهند داشت.

برای درخواست ویزای تمکن مالی پرتغال، باید به سفارت پرتغال در ایران مراجعه نمایید و مجموعه‌ای از مراحل را در ارتباط با تقاضای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی بگذرانید. به‌محض اینکه شما ویزای خود حمایتی پرتغال را دریافت نمایید، خانواده درجه‌یک شما نیز تحت قانون یکپارچگی خانواده دولت پرتغال، فوراً دارای اقامت پرتغال خواهند شد. ضمناً شما با ویزای تمکن مالی پرتغال خواهید توانست بدون ویزا در سرتاسر منطقه شنگن سفر نمایید. چراکه ویزای تمکن مالی پرتغال در سیستم اطلاعات شنگن ثبت می‌شود.

مشاوره اختصاصی با هلدینگ رسام

مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای اخذ ویزای خودحمایتی پرتغال نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند. با ما در تماس باشید.
با ما تماس بگیرید

اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال

اقامت خود حمایتی پرتغال نام دیگر ویزای تمکن مالی پرتغال است، البته به آن ویزای بازنشستگی پرتغال هم می‌گویند. زیرا افراد بازنشسته با توجه به شرایطشان علاقه زیادی به ویزای خود حمایتی پرتغال نشان داده‌اند. اگر بخواهیم به‌طور قانونی بررسی کنیم، اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی به گروه خاصی از متقاضیان تعلق نمی‌گیرد و همه می‌توانند در آن ثبت‌نام نمایند. با این ‌حال، گروه‌هایی از افراد هستند که شرایطشان بیشتر برای دریافت اقامت خود حمایتی پرتغال مناسب است. این افراد عبارتند از:

 1. بازنشستگانی که حقوق بازنشستگی منظم و کافی دارند.
 2. افراد دورکار و حرفه‌ای‌های صنعت، که از خارج از کشور پرتغال، درآمد پایدار منظم دریافت می‌نمایند. اگر علاوه بر درآمد کافی و منظم، دارای یک حساب پس‌انداز چشم‌گیر نیز باشید، این امر شانس شما را برای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی بالا خواهد برد.
 3. مشاوران دورکار، مربیان سبک زندگی، کارآفرینان دیجیتال، بازاریابان وابسته و حتی معامله‌گران ارز دیجیتال که درآمد منظم پایدار دارند. داشتن یک حساب پس‌انداز چشمگیر برای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی مزیت محسوب می‌شود.
 4. صاحب‌خانه‌هایی که از اجاره دادن خانه‌هایشان خارج از کشور پرتغال، درآمد درازمدت کافی دارند. کسانی که دارایی‌های سیار خود را اجاره داده‌اند و از این راه کسب درآمد می‌کنند هم می‌توانند برای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی اقدام نمایند.
 5. افرادی که از راه سرمایه‌گذاری، درآمد پایدار منظم کسب می‌کنند.
اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال

شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

شما با داشتن شرایط زیر می‌توانید برای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی اقدام نمایید. شرایط ویزای تمکن مالی پرتغال عبارتند از:

1- باید شهروند کشوری غیر از کشورهای اتحادیه اروپا باشید

2- باید بودجه کافی برای تأمین مالی خود هنگام اقامت در پرتغال داشته باشید

3- نباید سوءپیشینه داشته باشید

4- باید نشانی محل سکونت خود در پرتغال را ارائه دهید

5- باید در دو سال نخست، مجموعاً دست‌کم 16 ماه درون مرزهای پرتغال حضور داشته باشید

شما پس از ورود به پرتغال می‌بایست به نهاد خدمات خارجی و مرزی (SEF) این کشور مراجعه نمایید و فرایند اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی را آغاز کنید. البته می‌توانید در صورت داشتن یک وکیل مهاجرت، کارهای اخذ اقامت خود را به او نیز بسپارید. همچنین می‌توانید بسیاری از گام‌های اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی را در سفارت پرتغال در ایران انجام دهید.

وقت ملاقاتی که برای ورود به سفارت پرتغال یا نهاد SEF به شما داده می‌شود، بستگی به میزان تقاضا دارد. توجه داشته باشید که برای فرایند ثبت‌نام اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی مالی باید مبالغی در حدود 50 تا 300 یورو را بپردازید.

شرایط ویزای تمکن مالی پرتغال

نحوه دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

همانطور که گفته‌شد، جهت اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی باید ویزای تمکن مالی دریافت نمایید. برای دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال، باید چندین گام را طی نمایید، این گام‌ها عبارتند از:

 

گام1: دریافت شماره شناسایی مالیاتی (NIF) و باز کردن حساب بانکی

متقاضیان اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی پیش از پیگیری هرگونه روال قانونی در کشور پرتغال، یک شماره شناسایی مالیاتی یا NIF نیاز خواهند داشت. با داشتن این شماره، شما قادر خواهید بود تا امور مالی‌ خود را پیگیری نمایید. البته می‌توانید بدون ورود به کشور پرتغال نیز از یک وکیل بخواهید تا این شماره را برای شما دریافت نمایید. پس از دریافت شماره شناسایی مالیاتی، باید یک حساب بانکی در پرتغال باز کنید. این امر را نیز می‌توانید بدون ورود به کشور پرتغال، به وکلای هلدینگ رسام بسپارید.

 

گام 2: تهیه محل اقامت

جهت اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی لازم است محل اقامت مناسبی برای خود تهیه نمایید. می‌توانید به صورت خرید یا اجاره، یک محل اقامت در پرتغال برای خود بگیرید.

نحوه اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال

 

گام 3: تقاضای ویزای تمکن مالی پرتغال در سفارت پرتغال

شما باید به صورت آنلاین از سفارت پرتغال در کشور ایران، برای مراجعه وقت بگیرید. سپس باید مدارک و اسناد مربوطه را برای تقاضای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی ارائه دهید. بعد از آن باید منتظر پاسخ آن‌ها جهت رد یا تأیید ویزای پرتغال باشید.

 

گام 4: ارسال تقاضا برای دریافت اقامت دائم در کشور پرتغال

پس از اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی خواهید توانست تا حداکثر چهار ماه آینده درمجموع دو بار به خاک پرتغال وارد شوید. سپس این نوع ویزای پرتغال تا قبل از تمدید به مدت یک سال اعتبار خواهد داشت. اما شما با هر بار تمدید می‌توانید یک سال دیگر به مدت‌زمان خود بی‌افزایید. همچنین پس از مدتی زندگی در پرتغال، خواهید توانست برای دریافت اقامت دائم پرتغال اقدام نمایید. مدارک لازم برای دریافت اقامت دائم پرتغال عبارتند از:

 • پاسپورت شما که حاوی ویزای تمکن مالی پرتغال است
 • مدارک اثبات داشتن مکان (همان‌ مکانی که در سفارت پرتغال ثبت کرده بودید)
 • مدارک اثبات تمکن مالی کافی (همان مدارکی که به سفارت پرتغال ارائه دادید)
 • مدرک بیمه سلامت درصورتی‌که در کشور پرتغال آن را دریافت کرده‌اید

خوب است در صورت تمایل به اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی همیشه با مشاوران و متخصصان در این زمینه مشورت نمایید. چراکه فرایندهای اداری دریافت اقامت دائم پرتغال کمی پیچیده هستند. مشاوران و کارشناسان خبره ما در هلدینگ رسام می‌توانند شما را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

چگونگی دریافت ویزای خودحمایتی پرتغال

مزایای اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

در این بخش به مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی خواهیم پرداخت. هلدینگ رسام، این بخش را جهت آگاهی بیشتر متقاضیان اقامت خودحمایتی پرتغال، آماده نموده‌است.

سفر به منطقه شنگن بدون ویزا

یکی از برجسته‌ترین مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی این است که شما با داشتن ویزای تمکن مالی پرتغال می‌توانید در کل منطقه شنگن (بخش بزرگی از اروپا شامل آلمان، فرانسه، هلند، ایتالیا، اسپانیا و غیره) بدون ویزا سفر نمایید. یعنی دیگر دستتان برای گردش در کل اروپا باز خواهد بود.

اخذ شهروندی پرتغال

با اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی خواهید توانست به‌تدریج اقامت دائم پرتغال و شهروندی آن نیز را بگیرید. البته در ابتدا با داشتن ویزای خود حمایتی پرتغال (ویزای تمکن مالی پرتغال) به مدت یک سال اقامت پرتغال را خواهید داشت. سپس می‌توانید آن را برای سال دوم تمدید نمایید. اگر به همین صورت به مدت پنج سال، ویزای خود حمایتی پرتغال را تمدید کنید، در سال ششم خواهید توانست برای دریافت اقامت دائم پرتغال تقاضا دهید. همچنین می‌توانید از طریق نچرالیزیشن به شهروند پرتغال تبدیل شوید. البته برای دریافت اقامت دائم پرتغال از طریق نچرالیزیشن، می‌بایست در آزمون زبان پرتغالی قبول‌شده باشید.

مزایای دولتی اقامت خود حمایتی پرتغال

با اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی دولت پرتغال مزایایی را برای شما در نظر می‌گیرد. این مزایا عبارتند از:

 • دسترسی به خدمات مراقبت سلامت ملی
 • دسترسی به خدمات آموزشی و مدارس پرتغال
 • راه‌اندازی هرگونه فعالیت حرفه‌ای به‌عنوان یک شاغل مستقل
 • دسترسی به قانون و سیستم قانونی کشور پرتغال و موردحفاظت بودن از سوی این قانون
 • دسترسی به مدارس فنی حرفه‌ای پرتغال

 

مشمولیت خانواده متقاضی

از دیگر مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی می‌توان به اصل یکپارچگی خانواده اشاره نمود. خانواده شما، بلافاصله پس ‌از آنکه ویزای خودحمایتی پرتغال را دریافت نمایید، مشمول این ویزا خواهند شد. شما می‌توانید از طریق نهاد امور خارجه و مرزی دولت پرتغال، برای دریافت ویزای خانواده خود بر اساس اصل یکپارچگی خانواده اقدام نمایید. بدین منظور لازم است با مدارک کافی به‌طور قانونی ثابت نمایید که اعضای خانواده‌تان با شما چه نسبتی دارند. فهرست آن دسته از اعضای خانواده که مشمول ویزای تمکن مالی پرتغال می‌شوند، عبارتند از:

 • همسر یا شریک قانونی زندگی
 • فرزندان زیر 18 سال، فرزندان فاقد اهلیت یا محجور یا یکی از همسران/شرکای قانونی زندگی آن‌ها
 • فرزندان زیر 18 سالی که به شما یا همسرتان وابسته هستند. یعنی فرزندانی که مجرد بوده و در یک موسسه آموزشی مشغول به تحصیل‌ می‌باشند.
 • پدر و مادر شما یا پدر و مادر همسر یا شریک زندگی‌تان، تا زمانی که به شما وابسته باشند.
 • خواهر یا برادر خردسال شما

 

مشمولیت در برنامه مالیاتی NHR یا مقیم غیرمتعارف

مزیت دیگر اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی این است که می‌توانید مشمول برنامه مالیاتی NHR یا مقیم غیرمتعارف شوید. تحت این برنامه، شما به‌عنوان فرد دارای ویزای پرتغال، از پرداخت مالیات روی درآمدهای منبع خارجی، معاف می‌گردید یا مبلغ مالیات ناچیزی را برای آن می‌پردازید.

معایب اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

زندگی در پرتغال دارای ویژگی‌های مثبت فراوانی است که قابل‌چشم‌پوشی نیستند. اما آن دسته از دارندگان ویزای خود حمایتی پرتغال که برای نخستین بار وارد این کشور می‌شوند با پدیده‌هایی روبه‌رو خواهند شد که شاید چندان به مزاجشان خوش نیاید. شما ممکن است پس از اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی و ورود به این کشور با مسائل نه‌چندان خوشایند زیر، روبه‌رو شوید:

نیاز به آموختن زبان پرتغالی

متقاضیان ویزای تمکن مالی پرتغال باید بدانند که می‌توان در فروشگاه‌ها و موزه‌های کشور پرتغال به زبان انگلیسی با مسئولان یا برخی از مردم ارتباط برقرار نمود. اما در نهادهای دولتی کشور پرتغال فقط به زبان پرتغالی صحبت می‌شود. بنابراین لازم است پس از اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی و ورود به خاک این کشور زبان پرتغالی را دست‌کم در حد مقدماتی بلد باشید.

مشکل پرداخت‌های کارتی در پرتغال

روال در کشور پرتغال این‌گونه است که کارت‌های بانکی تحت یک سیستم چندبانکی صادر می‌شوند. یعنی کارت‌های پرداختی چون ویزا (Visa) یا مسترکارت (MasterCard) را نمی‌توان همه جای پرتغال استفاده نمود. به همین دلیل لازم است پس از اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی و ورود به کشور پرتغال، همیشه پول نقد به همراه داشته باشید.

سرعت زندگی

برخی از افراد دارای ویزای خود حمایتی پرتغال نمی‌توانند سبک زندگی آرام و آهسته پرتغالی‌ها را تحمل نمایند. بومی‌های پرتغال برای کارهایشان هیچ عجله‌ای ندارند و حتی گاه نامنظم عمل می‌کنند. ممکن است رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های پرتغال وسط روز چند ساعت تعطیل نمایند و یک‌شنبه‌ها هم کلاً تعطیل باشند.

 

شرایط دریافت اقامت از طریق تمکن مالی

ویزای (D7) پرتغال و اخذ مجوز اقامت پرتغال

همانطور که گفته شد اقامت تمکن مالی یکی از اقامت‌هایی است که کشور پرتغال به شهروندان غیر از اتحادیه اروپا اعطا می‌کند. شهروندانی که اقامت کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا، شینگن و سوئیس را دارند و قصد مهاجرت به پرتغال را داشته و دارای درآمد منظم خالص معقول غیر وابسته به انجام شغل هستند، می‌توانند برای این مسیر اقامتی درخواست کنند. برخلاف اقامت تمکن مالی در سایر کشورها، متقاضی با دریافت اقامت خودحمایتی پرتغال، اجازه کار و استخدام را دارا می‌باشند. بنابراین، این روش به طور کلی یکی از بهترین گزینه‌ها برای شخصی است که در واقع قصد زندگی در پرتغال را برای مدت زمانی طولانی دارد.

برای دریافت ویزا یا مجوز اقامت تمکن مالی پرتغال (D7)، ثبت درخواست اقامت توسط متقاضی اصلی در سفارت پرتغال انجام می‌گردد. پس از صدور ویزای D7 برای متقاضی اصلی، اعضای خانواده وی نیز مجاز به ورود به برنامه اجازه اقامت پرتغال طبق مقررات “پیوست خانواده” هستند.
مجوز اقامت تمکن مالی کشور پرتغال در سیستم مرکزی شینگن ثبت می‌شوند، در نتیجه دارندگان کارت اقامت تمکن مالی پرتغال این اجازه را دارند که بدون نیاز به ویزا وارد کشورهای عضو شنگن شوند.

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از موارد فوق و یا در مورد برنامه اقامت خودحمایتی پرتغال، با کارشناسان هلدینگ رسام تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم جهت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

یکی از مراحل مهم مهاجرت، آماده‌سازی مدارک می‌باشد. کارشناسان هلدینگ رسام لیست مدارک لازم جهت اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی را در ادامه به شما معرفی خواهد کرد:

پاسپورتی که تاریخ انقضای آن حداقل شش ماه پس از تاریخ انقضای ویزای تمکن مالی پرتغال باشد.

دو قطعه عکس پاسپورتی رنگی

برگه اظهاریه‌ای که در آن دلایل اصلی شما برای اخذ اقامت پرتغال بیان شده باشند.

مدرک بیمه سلامت که در کشور پرتغال معتبر بوده و پوشش داشته باشد. همچنین شما می‌توانید استشهادنامه‌ای بنویسید و در آن بیان کنید که تا سه ماه پس از ورود به کشور پرتغال بیمه سلامت خواهید گرفت.

گواهی سوءپیشینه

بیمه مسافرتی

مدارک داشتن مکان در کشور پرتغال. این مدارک می‌توانند سند مالکیت، اجاره‌نامه یا توافق رهن ملک باشند.

مدارکی که نشان‌دهنده دریافت‌های مالی فرد متقاضی در پرتغال باشند.

مدارکی که نشان‌دهنده درآمد غیرفعال منظم با مبلغ خالص موردقبول باشند.

باید ثابت نمایید که حقوق بازنشستگی یا درآمدی به میزان حداقلی ذیل، برای مدت دوازده ماه خواهید داشت:

 • 8400 یورو برای فرد متقاضی
 • 4200 یورو برای هر یک از افراد بالغ همراه متقاضی
 • 2520 یورو به ازای هر کودک همراه

 

شرایط درخواست اقامت دائم پرتغال

پس از دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال و تمدید آن، متقاضی می تواند اجازه اقامت دائم را به دلیل اقامت 5 ساله در پرتغال را کسب نماید. فقط در صورتی که متقاضی برای مدت زمانی بیشتر از 2 سال متوالی خارج از خاک پرتغال باشند، ممکن است اقامت دائم را به دست نیاورند.

مراحل اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال

مرحله 1: درخواست ویزا در سفارت پرتغال

الزامات دقیق هر سفارت پرتغال در هر کشور ممکن است متفاوت باشد اما کلیه مصاحبه‌های سفارت مستلزم مستندات زیر هستند:

 • گذرنامه معتبر، اعتبار حداقل 6 ماه پس از تاریخ انقضای مدت ویزای اولیه D7 که به صورت معمول 4 ماه اعتبار دارد.
 • دو قطعه عکس در اندازه مناسب برای گذرنامه.
 • نامه درخواست اقامت که دلایل درخواست اقامت ذکر شده باشد.
 • ارائه بیمه نامه بیمه درمانی یا تأییدیه با بیان اینکه این بیمه نامه در مدت 90 روز بعد از ورود به پرتغال معتبر باشد.
 • گواهی عدم سابقه کیفری (یا نامه سوءپیشینه)
 • مدارک مستند از اثبات اسکان در پرتغال (خرید ملک یا قرارداد اجاره)
 • مدارک و مستندات مربوط به منابع مالی کافی در دسترس متقاضی اقامت پرتغال (به عنوان مثال پرینت حساب بانکی در کشور مبداء یا در پرتغال)
 • مدارک مستند مالی از داشتن درآمد منظم خالص معقول که به حضور شخص در کشور مبدا وابسته نیست.

مرحله 2: برنامه اجازه اقامت در پرتغال

همانطور که در بالا گفته شد، در پروسه تمکن مالی پرتغال، پس از تحویل درخواست به سفارت پرتغال، ویزای D7 صادر می‌گردد. ویزای خاص، همانطور که در بالا ذکر شد، برای ورود به پرتغال هنگام درخواست مجوز ویزای D7 پرتغال لازم است.
ویزای D7 اجازه می‌دهد که متقاضی در مدت حداکثر 4 ماه، دو بار به کشور پرتغال وارد گردد. هنگامی که در پرتغال هست، برای درخواست اجازه اقامت باید مدارک زیر را ارائه نماید:

 • پاسپورت که ویزای صادر شده توسط سفارت پرتغال در آن ثبت شده باشد.
 • اسناد مستند از داشتن منابع مالی کافی و اثبات اسکان دائمی در پرتغال، همانگونه که به سفارت پرتغال ارائه شده است.
 • بیمه نامه درمانی

نحوه تمدید اقامت تمکن مالی پرتغال

به عنوان بخشی از برنامه اجازه اقامت پرتغال، اقامت خودحمایتی پرتغال باید در پایان سال اول و هر دو سال بعد تمدید شود. مشروط بر گذراندن آزمون زبان پرتغالی پایه، دارنده اقامت تمکن مالی می تواند در پایان 5 سال برای اقامت دائم یا تابعیت درخواست کند.

سوالات متداول در مورد اقامت خودحمایتی پرتغال

حداقل الزامات دریافت اقامت کدام هستند؟ شروط لازم برای دریافت اقامت پرتغال چه موارد هستند؟

به جز دلایل شخصی و حرفه‌ای که به طور موجه توجیه شده باشد، دارنده اجازه اقامت موقت (مانند ویزای D7 یا اقامت تمکن مالی پرتغال)، انتظار می‌رود بیش از 6 ماه متوالی یا 8 ماه غیر متوالی در طول اعتبار هر مجوز از پرتغال دور نباشد. برای دارنده اجازه اقامت دائم، این افزایش به 24 ماه متوالی یا در غیر این صورت 30 ماه غیر متوالی در هر دوره معین 3 ساله افزایش می‌یابد.

مشاوران هلدینگ رسام چه کمکی در مسیر پرونده‌های خودحمایتی پرتغال می‌کنند؟

کارشناسان هلدینگ رسام می‌توانند در تمامی مراحل برای اخذ اقامت خودحمایتی به طور کامل کمک کنند. هلدینگ رسام قادر است بهترین شرایط را برای شرایط فردی درک و توصیه کند. کارشناسان ما در هر مرحله از راه، از افتتاح حساب بانکی پرتغال تا کمک به نقل مکان به کشور پرتغال کمک و راهنمایی خواهند کرد. آنها با در اختیار داشتن صدها مشتری با میزان موفقیت 100 درصدی، امکان برطرف کردن موانع و آماده سازی شرایط و مدارک لازم را برای متقاضیان دارند. برای کسب اطلاع در مورد گزینه‌های موجود متناسب با شرایط خودتان با هلدینگ رسام در تماس باشید. ما آماده هستیم تا به شما در ورود به پروسه اقامت پرتغال کمک نماییم.

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال چیست؟

بایستی شخص اثبات نماید که دارای درآمدی هست که به حضورش وابسته نیست.

آیا محدودیت سنی برای اخذ اقامت خودحمایتی یا ویزای D7 پرتغال وجود دارد؟

خیر محدودیت سنی برای این روش وجود ندارد.

سرمایه مورد نیاز برای اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی چقدر است؟

فرد بایستی اثبات نماید که ماهیانه به ازای نفر اصلی ۸۸۹۰ یورو به ازای همسر نصف این مبلغ و به ازای فرزندان ۳۰ درصد مبلغ مذکور را دارد.
همچنین منقاضی باید اثبات نماید که به صورت ماهیانه درآمدی دارد که به حضورش وابسته نیست؛ مانند سود حاصل از سهام، سود بانک، حقوق بازنشستگی و…

مهم ترین مزیت خود حمایتی پرتغال نسبت به خود حمایتی دیگر کشورها چیست؟

متقاضیان اجازه کار فول تایم دارند و نیاز به اثبات تمکن مالی کمتری است. همچنین در پرتغال بیمه کمتری پرداخت می نمایند.

فرزندان تا حداکثر چه سنی در پرونده مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی جای می گیرند؟

تا سن ۲۱ سالگی به صورت معمول ولی اگر اثبات نمایند که به خانواده وابسته هستند و درآمدی ندارند سنین بالاتر نیز امکان پذیر هست.

آیا پرتغال را می توان بهترین کشور برای اقامت بعد از بازنشستگی دانست؟

انتخاب بهترین کشور برای اقامت بعد از بازنشستگی کاملا به شرایط متقاضی بستگی دارد. اما قطعا پرتغال یکی از بهترین کشورها برای بازنشستگان محسوب می گردد.

جمع‌بندی

کشور پرتغال یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا برای زندگی است. اقلیم گرم، جو اجتماعی صمیمی، هزینه پایین زندگی و امکانات آموزشی و سلامت باکیفیت کشور پرتغال، افراد را به مهاجرت به پرتغال ترغیب می‌نمایند. دولت پرتغال برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی را برای کمک به رشد اقتصاد کشورش در نظر گرفته است. اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی(خودحمایتی) فرآیند چندان پیچیده‌ای ندارد. همچنین پس از اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال، مزیت‌هایی از سوی دولت این کشور برای افراد در نظر گرفته‌خواهد شد. بنابراین ویزای تمکن مالی پرتغال یکی از بهترین گزینه‌های اقامت در کشورهای اروپایی می‌باشد.

کارشناسان و مشاوران با سابقه ما در هدلینگ رسام آماده خدمت‌رسانی به شما جهت اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی می‌باشند. کافی است با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

 

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 29 میانگین: 4.4]

35 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
حمید
آگوست 2, 2022 8:57 ق.ظ

سلام و درود
در قسمت سرمایه مورد نیاز این جمله “فرد بایستی اثبات نماید که ماهیانه به ازای نفر اصلی ۸۸۹۰ یورو به ازای همسر نصف این مبلغ و به ازای فرزندان ۳۰ درصد مبلغ مذکور را دارد.” من درست متوجه شدم برای یک خانواده سه نفره نزدیک به 16 هزار یورو درآمد ماهیانه با ید داشته باشیم؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
نوامبر 8, 2022 11:01 ق.ظ
Reply to  حمید

سلام دوست عزیز، این مبالغ مربوط به میزان تمکن سالیانه می باشد.

سوگند خادمی
می 31, 2022 12:33 ب.ظ

سلام برای اقامت دائم در کشور پرتغال چه راهی های هست باید چطوری اقدام کنیم؟چقد زمان میبره

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 14, 2023 3:18 ب.ظ

درود بر شما، روش مهاجرتی مناسب بر اساس شرایط شما پیشنهاد می شود. لطفا جهت بررسی شرایط تون با کارشناسان دفتر تهران در تماس باشید

محدثه اعتمادی
می 29, 2022 1:32 ب.ظ

سلام ممنون از مطالبتون میخواستم سوال کنم برای اقامت پرتغال از راه خودحمایتی چه شرایط سنی داره

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:10 ب.ظ

محدودیت سنی ندارد

عسل منصوری
می 27, 2022 1:23 ب.ظ

سلام میخواستم اقامت خود حمایتی پرتغال رو بگیرم ولی میخوام بدونم اولین قدم برای گرفتن اقامت چیه و از کجا باید شروع کنم

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 14, 2023 3:25 ب.ظ

سلام، لطفا جهت بررسی شرایط با شماره های 6-88566803-021 تماس حاصل فرمایید.

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:30 ب.ظ

سلام، قطعا اولین قدم مشاوره با کارشناسان خبره مهاجرتی است.

بهروز جلالی
می 15, 2022 3:43 ب.ظ

سلام چه سنین میتونن اقامت پرتغال رو بگیرن و اینکه برای شروع ویزا و اقامت گرفتن اولین مرحله باید مشاوره گرفت

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 10:54 ق.ظ

همه سنین امکان مهاجرت به پرتغال را دارند. بررسی شرایط متقاضی و مشاوره ضروری است.

حسن جهانشاهی
می 13, 2022 1:05 ب.ظ

من از طریق موسسه شما با ویزای بازنشستگی پرتغال اشنا شدم و متوجه شدم افردا بازنشسته میتونن ویزا اوکی کنن من و همسرم بازنشسته هستیم میتونیم اقدام کنیم

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:28 ق.ظ

بله، لطفا برای بررسی سایر شرایط با دفتر تهران در تماس باشید.

فریدون خاتمی
می 11, 2022 12:15 ب.ظ

سلام من اخذ اقامت پرتغال از راه تمکن مالی گرفتم چقد موسسه شما به من کمک کرد درواقع اگر شما نبودید اصلا من به این مسیری ک داخلش هستم راه پیدا نمیکردم

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:48 ق.ظ

خوشحالیم که در این مسیر همراه شما بودیم.

عماد علایی
می 9, 2022 12:40 ب.ظ

من سنم بالا ۲۵ هستش و از نظر درامد مستقل هستم پدرمم بازنشسته میتونیم باهم ویزا بازنشستگی بگیریم خانوادگی

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 9, 2022 1:08 ب.ظ

درود، بله در پرونده های جداگانه امکان اقدام دارید. لطفا برای دریافت مشاوره با دفتر تهران در تماس باشید.

عماد علایی
می 9, 2022 11:47 ق.ظ

سلام نظرم اینکه پرتغال هزینه های اولیش خیلی کمتر شاید باشه تا کشور های مث اتریش همچنین زدید که بیمه کمتری هم پرداخت میکنن درسته

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 9, 2022 1:11 ب.ظ

سلام، بله مبالغی که برای دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال باید ارائه داد در قانون پایینتر از کشور اتریش است. لطفا برای دریافت مشاوره و بررسی شرایط خود با کارشناسان دفتر تهران در تماس باشید.

ثریا قاسمی
می 7, 2022 7:15 ب.ظ

سلام غیر از کشور پرتغال دیگه چه کشورهای برای اقامت بد از بازنشستگی خوبن؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 9, 2022 1:48 ب.ظ

سلام، کشورهای اتریش، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و یونان نیز این نوع اقامت را ارائه می دهند.

معین عزیزمحمدی
می 5, 2022 11:58 ب.ظ

سلام و خسته نباشید ببخشید مشاوران هلدینگ رسام در چه زمینه های میتونن به ما کمک کنن از ابتدا که قصد داریم مهاجرت اقامت بگیزیم میتونیم به موسسه شما بیابم؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 10, 2022 1:25 ب.ظ

درود، هلدینگ رسام در زمینه سرمایه گذاری، خرید بیزنس، ثبت شرکت، تمکن مالی، استارتاپ، کاری، تحصیلی و … در اروپا، آمریکا و کانادا خدمات مهاجرتی ارائه می نماید

محمد اقا زاده
می 3, 2022 2:10 ب.ظ

سلام با سپاس از مطالب مفید چطوری میشه اقامت پرتغال رو از طریق تمکن مالی گرفت و چطور ثابت کنیم میزان درامد رو

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 5, 2022 11:38 ق.ظ

درود دوست عزیز، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما در تماس خواهند بود.

بهرام حسنی
می 1, 2022 5:07 ب.ظ

دورد خدمت شما من به همراه همسرم که هردو بازنشسته هستیم و درامد ماهانه مناسبی ام داریم چطور میتوانیم ویزای تمکن مالی پرتغال رو بگیریم؟ راهنمایی میفرمایید

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 5, 2022 12:43 ب.ظ

درود، لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید.

جعفر نیکان
اکتبر 3, 2021 2:24 ب.ظ

با سلام بنده ظرف چند ماه آینده با حقوق ماهانه حدود 20 میلیون یا بیشتر بازنشست می شوم. داری حدود 5 میلیارد سرمایه ملکی نیز هستم. با همسر و دو فرزندم قصد گرفتن ویزای تمکن مالی پرتغال داریم. لطفا راهنکمایی بفرمایید چگونه میتوانیم از طریق شرکت شما اقدام کنیم.
ارادتمند
نیکان

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 7, 2021 12:34 ب.ظ

درود دوست عزیز، شرایط شما برای دریافت اقامت تمکن مالی مناسب هست. لطفا جهت بررسی شرایط و دریافت مشاوره کامل با مشاوران ما در دفتر تهران تماس حاصل فرمایید.

شهرام سلامت طلب
جولای 11, 2021 10:03 ب.ظ

سلام در خصوص ویزای d7 هزینه های وکیل صفر تا صد چقدر هست

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 7, 2021 12:58 ب.ظ

درود بر شما دوست عزیز، مشاوران ما از دفتر ایران جهت بررسی شرایط و ارائه مشاوره با شما تماس می گیرند.

Babak Aryanpour
فوریه 24, 2021 12:58 ب.ظ

درود
دکتر آریان پور مدیر آموزشگاه زبان آریان پور
مایل به گرفتن اقامت پرتقال از طریق ویزای D7هستم

شیما
ژانویه 31, 2021 8:48 ق.ظ

سلام. ممنون از توضیحاتتون.
چه مدت پروسه کاریمون زمان میبره

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ