مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به انگلستان کدامند؟ چگونه می توان به کشور انگلستان مهاجرت کرد؟ ساده ترین راه مهاجرت به انگلیس کدام است؟ شرایط دریافت اقامت تحصیلی انگلیس چیست؟ هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟ آیا با تحصیل در انگلستان می توان ویزای همراه نیز دریافت کرد؟ چگونه می توان از طریق کار به انگلیس مهاجرت کرد؟ کم هزینه ترین روش مهاجرت به انگلستان کدام است؟ آیا دریافت اقامت کاری انگلستان پرهزینه است؟ هزینه زندگی در انگلیس چقدر است؟ بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی کدام شهرها هستند؟ ارزان ترین شهرهای انگلستان کدام شهرها هستند؟ بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کدام کشورها هستند؟ قوانین مهاجرت به انگلستان به چه صورت است؟ آیا از طریق ازدواج می توان به انگلیس مهاجرت کرد؟ شرایط زندگی در انگلستان به چه صورت است؟ چگونه می توان اقامت دائم انگلستان را دریافت کرد؟ شرایط دریافت اقامت دائم انگلیس چیست؟ شرایط دریافت پاسپورت انگلیس به چه صورت است؟ بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری کدامند؟ شرایط سرمایه گذاری در انگلستان چگونه است؟ آیا با سرمایه گذاری در انگلیس می توان اقامت دائم انگلیس را دریافت کرد؟ آیا برای مهاجرت به انگلیس به وکیل مهاجرتی نیاز است؟ ویژگی موسسه مهاجرتی خوب چیست؟ مهاجرت آسان چیست؟ چگونه می توان از طریق ثبت شرکت به انگلیس مهاجرت کرد؟ شرایط ثبت شرکت در انگلیس به چه صورت است؟ هزینه مهاجرت به انگلیس چقدر است؟ برای مهاجرت به انگلستان از کجا باید شروع کرد؟

مهاجرت به انگلیس
مهاجرت به انگلیس

مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر هدف و یا رویای بسیاری از مردم جهان می باشد. افراد ممکن است به دلایل مختلفی اقدام به مهاجرت نمایند اما این دلایل هر چه که باشند در یک هدف مشترکند و آن پیشرفت و بهبود شرایط زندگی است. اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به یک کشور شناخت و آگاهی از شرایط زندگی در کشور مقصد می باشد.

آشنایی با کشور انگلستان

انگلستان با مساحت 130,395 کیلومتر مربع و 68 میلیون نفر جمعیت مهم ترین کشور بریتانیای کبیر می باشد. مهم ترین شهر و مرکز انگلستان شهر زیبای لندن است که در جنوب این کشور واقع شده است. لندن پرجمعیت ترین شهر قاره سبز و یکی از گران ترین و پر هزینه ترین شهرهای دنیا برای زندگی است. لندن شهری با جاذبه های گردشگری فراوان است و همه ساله مقصد سفر گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. برج ساعت بیگ بن، هاید پارک، تاور بریج، کاخ باکینگهام و کلیسای جامع سنت پل از جمله معروف ترین مکان های دیدنی شهر لندن هستند. منچستر، بیرمنگام، لیورپول و کمبریج از دیگر شهرهای مهم کشور انگلستان می باشند.

یکی از برجسته ترین ویژگی های انگلستان اقلیم ویژه آن است که سبب شده افراد در طول روز آب و هوا و شرایط جوی مختلفی را تجربه کنند. شما ممکن است روز خود را با هوایی آفتابی شروع کرده باشید اما ساعاتی بعد وزش باد و بارش باران شما را غافلگیر کند. به طور کلی آب و هوای انگلستان معتدل و مرطوب است. بیشینه دمای هوا در تابستان 32 درجه سانتی گراد و کمینه دمای هوا در زمستان صفر درجه سانتی گراد می باشد و به ندرت به زیر صفر می رسد.

اقامت انگلیس

اقتصاد یکی از مهم ترین فاکتورها برای ارزیابی شرایط هر کشوری است. بی شک افرادی که قصد مهاجرت و کار و زندگی در کشوری دیگر را دارند می بایست نگاهی دقیق به شرایط اقتصادی کشور مقصد داشته باشند. اقتصاد انگلستان همواره در میان ده اقتصاد برتر جهان قرار داشته است. میزان تولیدات ناخالص داخلی انگلستان حدود 2.8 تریلیون دلار در سال است. از آنجایی که قسمت اعظم زمین های کشور انگلستان به کشاورزی و زراعت اختصاص یافته اند، بخش کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد انگلستان ایفا می کند. کشاورزی در انگلستان بیشتر به شکل مکانیزه و با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا انجام می گردد به همین علت تنها 2% از نیروی کار انگلستان در این بخش فعالیت دارند. مهم ترین محصولات کشاورزی انگلستان گندم، جو، نیشکر، سیب زمینی و سبزیجات می باشد. بخش کشاورزی انگلیس علاوه بر تامین نیازهای کشور به دیگر کشورها نیز صادرات دارد و از این لحاظ نقش پر رنگی در اقتصاد انگلیس دارد.

انگلستان با دارا بودن ذخایر و منابع نفتی موجود در دریای شمال یکی از کشورهای صادر کننده نفت می باشد و بنابراین بخشی از درآمدهای این کشور وابسته به فروش نفت است. هواپیما سازی، راه سازی و ماشین سازی نیز از صنایع مهم کشور انگلستان هستند.

رفاه اجتماعی، درآمد بالا، سیستم آموزشی پیشرفته، نرخ پایین بیکاری و امنیت اقتصادی و اجتماعی عواملی مهم برای مهاجرت به انگلستان می باشند. در ادامه روش های مختلف مهاجرت به انگلستان معرفی می شوند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای تحصیلی (Tier 4)

نظام آموزشی انگلستان از جمله نظام های پیشرفته و معروف دنیاست که در بسیاری از کشورها نیز از آن استفاده می گردد. انگلستان پس از آمریکا دومین مقصد تحصیل دانشجویان بین المللی است. یکی از عوامل برجسته شهرت و اعتبار جهانی کشور انگلستان، وجود دانشگاه های آکسفورد و کمبریج است که همواره از سرآمدترین دانشگاه های جهان و قله آمال هر جوینده علم و دانشی هستند.
یکی از ویژگی های متمایز تحصیل در انگلستان کوتاهتر بودن دوره های تحصیلی است. تحصیل در دوره کارشناسی 3 ساله، کارشناسی ارشد 1 ساله و دکتری 3 ساله است. برای تحصیل در انگلستان داشتن مدرک آیلتس آکادمیک الزامی می باشد هرچند که برخی از دانشگاه ها در صورت اثبات مهارت زبانی متقاضیان در طول مصاحبه از الزام ارائه مدرک زبان صرف نظر می کنند. در صورتیکه قصد ورود مستقیم به دوره اصلی آموزش را دارید نمره زبان مورد نیاز آیلتس 6.5 می باشد. با داشتن نمره آیلتس 5 و یا 5.5 می بایست پیش نیاز دوره های زبانی گذرانده شود.

مزایای تحصیل در انگلستان

 • تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های دنیا
 • داشتن اجازه کار همراه با تحصیل
 • داشتن آینده شغلی روشن
 • امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری
 • امکان دریافت اقامت انگلیس در صورت اشتغال

ویزای تحصیلی انگلیس

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

اگر در یکی از مشاغل و حرفه های مورد نیاز کشور انگلستان دارای مهارت و تخصص هستید و قصد مهاجرت کاری به انگلیس را دارید باید بدانید که مهم ترین گام در فرایند دریافت ویزای کاری انگلستان موسوم به ویزای Skilled Worker داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای انگلیسی است. در سیستم مهاجرتی جدید انگلستان، کارفرمایان برای استخدام نیروی متخصص بین المللی نیازی به آگهی کردن نیروی مورد نیاز در سطح کشور ندارند.

در سیستم جدید، متقاضیان می بایست در سیستم امتیاز بندی حداقل 70 امتیاز کسب کنند تا بتوانند اقامت کاری انگلیس را دریافت نمایند. کسب حداقل 50 امتیاز از امتیازات مربوط به معیارهای پیشنهاد شغلی، تسلط به زبان انگلیسی و متناسب بودن جایگاه شغلی الزامی است. متقاضیان می توانند با کسب حداقل 20 امتیاز بر اساس معیارهای اختیاری داشتن مدرک تحصیلی دکتری، دریافت حقوق سالیانه بیشتر از 25.600 پوند و دریافت پیشنهاد شغلی در شغل هایی که دارای وضعیت بحرانی اعلام شده اند امتیاز نهایی خود را به 70 برساند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

برخی روش های سرمایه گذاری در بازار سرمایه انگلستان منجر به دریافت اقامت دائم و شهروندی انگلستان می گردند که در این بخش به معرفی آن ها پرداخته می شود.

ویزای سرمایه گذاری(Tier 1):

این ویزای سرمایه گذاری برای افراد متمولی مناسب است که قصد سرمایه گذاری در کشور انگلستان و دریافت اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری را دارند. متقاضی ویزای Tier 1 می بایست حداقل 200.000 پوند در بخش دولتی یا خصوصی کشور انگلستان سرمایه گذاری نماید. بدیهی است که سود حاصل از سرمایه گذاری در بخش خصوصی بالاتر است. در این روش مهاجرتی، همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی نیز اقامت انگلستان را دریافت می کنند. اعتبار اقامت اولیه 3 سال و 4 ماه می باشد و سپس به مدت 2 سال دیگر تمدید می گردد.

مزایای ویزای سرمایه گذار

 • دریافت اقامت انگلستان برای متقاضی و خانواده
 • امکان دریافت اقامت دائم پس از گذشت 5 سال
 • امکان دریافت پاسپورت پس از گذشت 6 سال
 • امکان سکونت در هر شهری از انگلستان
 • امکان انجام فعالیت های تجاری
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • امکان تحصیل متقاضی و خانواده
 • امکان اشتغال متقاضی و خانواده

مهاجرت به انگلستان از طریق استارت اپ

 • برنامه مهاجرت به انگلیس از طریق استارت اپ مختص افراد غیر اروپایی است که پیش از این هیچگونه فعالیت و کسب و کاری در کشور انگلیس نداشته اند و با ارائه طرح و ایده ای خلاقانه قصد راه اندازی یا گسترش یک بیزنس در انگلستان را دارند. در این برنامه هیچگونه سرمایه اولیه ای برای راه اندازی و یا گسترش بیزنس تعیین نگردیده است.

  مهم ترین مرحله در انجام این پروسه گرفتن تاییدیه بیزنس پلن ارائه شده از سوی یک نهاد علمی یا اقتصادی مورد تایید در انگلستان می باشد. در صورت تایید شدن بیزنس پلن برای شخص متقاضی در ابتدا اقامت دو ساله صادر می گردد و در صورت راه اندازی بیزنس و نحوه عملکرد آن بر اساس بیزنس پلن، مدت اقامت برای 3 سال تمدید می گردد. لازم به ذکر است که ویزای استارت اپ مستقیما منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت انگلستان نمی گردد. اما در صورت تغییر ویزا به ویزای مخترعین این امکان فراهم می گردد.

مزایای ویزای استارت اپ

 • دریافت اقامت انگلیس برای متقاضی و خانواده
 • امکان راه اندازی بیزنس توسط همسر متقاضی
 • امکان تحصیل همسر و فرزندان
 • امکان اشتغال همسر متقاضی
اقامت دائم انگلیس
اقامت دائم انگلیس

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای مخترعین (Innovator Visa)

ویزای مخترعین مختص کارآفرینان با تجربه ای است که به دنبال مدیریت و راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان هستند. متقاضیان این ویزا علاوه بر اثبات نوآورانه بودن، مقیاس پذیر بودن و سودآور بودن طرح تجاری ارائه شده خود می بایست حداقل مبلغ 50.000 پوند در بیزنس خود سرمایه گذاری نماید.

برای دریافت ویزای مخترعین، ایده و طرح تجاری متقاضی می بایست از سوی یک نهاد حرفه ای مورد تایید وزارت کشور انگلستان تایید گردد. در صورت موفقیت اخذ این ویزا در ابتدا برای متقاضی کارت اقامت 3 ساله صادر می گردد و در صورت عملکرد مثبت بیزنس در این سه سال اقامت برای 3 سال دیگر تمدید می گردد.

مزایای ویزای مخترعین

• دریافت اقامت انگلیس برای متقاضی و خانواده
• امکان دریافت اقامت دائم پس از گذشت 5 سال
• امکان دریافت پاسپورت پس از گذشت 6 سال

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج با یک شهروند یا مقیم دائم انگلستان از ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور است. حداقل سن ازدواج در انگلستان 18 سال است. برای دریافت اقامت انگلیس از طریق ازدواج زوجین می بایست ازدواج خود را اثبات کنند. همچنین تمکن مالی همسر برای تامین هزینه های زندگی هر دو نفر نیز باید به اثبات برسد. اقامت اولیه صادر شده به مدت 2 سال و 6 ماه معتبر می باشد. پس از گذشت این زمان در صورت تداوم ادواج این اقامت مجددا به مدت 2 سال و 6 ماه تمدید می گردد. پس از گذشت این 5 سال شخص می تواند برای دریافت اقامت دائم انگلیس اقدام نماید.

ویزای نامزدی

ویزای نامزدی انگلیس یک ویزای 6 ماهه است که در واقع به زوجین فرصت می دهد که برای برگزاری مراسم ازدواج خود در انگلیس اقدام نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که برای اعطای تابعیت به نوزادان متولد شده در این کشور از اصل خون پیروی می کند. بر اساس اصل خون، تنها در صورتیکه پدر یا مادر شهروند یا مقیم دائم انگلیس باشند به فرزند متولد شده آن ها در انگلیس تابعیت این کشور تعلق می گیرد.

پاسپورت انگلیس

× مشاوره آنلاین