اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

همان‌طور که می‌دانید اخذ پاسپورت دومینیکا مزایای زیادی دارد. علاوه‌بر شرایط آسان دریافت این پاسپورت، امکان سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور جهان و دریافت اقامت و امکان تحصیل در کشورهای اروپایی از دلایل محبوبیت این پاسپورت است. این پاسپورت معتبر در کمتر از سه ماه صادر شده و امکانات زیادی را در اختیار شما می‌گذارد.

با داشتن پاسپورت و شهروندی دومینیکا امکان سفرهای تفریحی و تجاری به کشورهای مختلف جهان و حتی داشتن حساب بانکی در این کشورها برای شما فراهم می‌شود. همچنین راه دریافت اقامت خیلی از کشورها و ویزای شنگن به روی شما گشوده می‌شود. در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به دریافت اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا می‌پردازیم و شرایط و مراحل آن را با هم بررسی می‌کنیم. برای دیدن ویدئوهای مرتبط در این زمینه می توانید پیج اینستاگرام هلدینگ رسام را دنبال کنید.

اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

پس از دریافت پاسپورت دومینیکا شما می‌توانید به‌راحتی بدون نیاز به ویزا به کشورهای اروپایی مانند انگلیس سفر کنید. با این پاسپورت می‌توانید به دفعات نامحدود به انگلیس سفر کرده و در هربار ورود تا 6 ماه در آن‌جا اقامت داشته باشید. از آن‌جاکه برای اقامت بیش از 6 ماه در انگلیس نیاز به اجازه اقامت بلندمدت دارید، می‌توانید با خروج پیش از پایان 6 ماه از خاک انگلیس و ورود مجدد به آن، امکان اقامت بلند مدت در انگلیس را برای خود فراهم کنید.

اگر بخواهید با پاسپورت ایرانی به انگلیس سفر کنید، لازم است به عنوان یک شهروند ایرانی مراحل سخت و پیچیده‌ای برای دریافت ویزا طی کنید. درصورتی‌که این مراحل با تابعیت دومینیکایی حذف شده و هر زمان که بخواهید می‌توانید برای گردش و دیدن اقدام، یا فعالیت‌های تجاری و حتی تحصیلی به انگلیس سفر کنید. مزت اصلی این پاسپورت عدم نیاز به ویزا در سفر به اکثر کشورهای جهان است.

سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

شرایط لازم برای اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

به‌طور کلی برای دریافت ویزای بلندمدت و اقامت دائم انگلیس باید به یکی از روش‌های زیر را اقدام کنید:

  • پناهندگی
  • ازدواج
  • خانواده
  • تحصیل
  • کار
  • سرمایه‌گذاری
  • داشتن 5 سال سابقه اقامت در انگلیس

همان‌طور که می‌دانید هر کدام از این روش‌ها شرایط خاصی دارند. اما باوجود داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به‎راحتی شرایط بعضی از روش‌ها را فراهم کرده و برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. به‌عنوان مثال برای روش آخر می‌توانید با این پاسپورت به انگلیس سفر کرده و با 5 سال اقامت موقت در انگلیس اقامت دائم دریافت کنید.

همان‌طور که گفته شد برای اقامت موقت با این روش کافی است قبل از پایان 6 ماه از خاک انگلیس خارج شده و مجددا به آن باز گردید. به‌این ترتیب بعد از 5 سال موفق به دریافت اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا شوید. همچنین اگر تمایل دارید از روش کاری اقدام به دریافت اقامت کنید، می‌توانید با را‎ه‌اندازی یک کسب‌وکار بعد از 5 سال اقامت موقت در انگلیس ویزای کار بلندمدت دریافت کنید.

روش دیگر اشتغال به تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی است. در این روش اگر تمایل به تحصیل در انگلیس دارید لازم است اقامت بیومتریک دریافت کرده و به‌این ترتیب با ویزای تحصیلی مدت‌دار تا پایان تحصیلات خود در انگلیس اقامت داشته باشید. این روش پس از پایان تحصیلات امکان دریافت اقامت دائم انگلیس را برایتان فراهم می‌کند.

شرایط لازم برای اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

همه این روش‌ها با وجود تابعیت دومینیکایی و ورود بدون ویزا به انگلیس برخلاف اقدام از طریق پاسپورت ایرانی روشی آسان است که تنها به اثبات تمکن مالی و مهارت زبان انگلیسی نیاز دارد. به‌این صورت شما می‌توانید تنها با داشتن سطح خوبی از زبان انگلیسی و درآمد کافی برای گذران زندگی از طریق تابعیت دومینیکایی خود به‌آسانی اقامت موقت دریافت کنید.

در ادامه هم راه مهاجرت به انگلستان و اقامت دائم را برای خود باز می‌کنید. همچنین این پاسپورت شرایط دریافت آسان ویزای شنگن را هم برای شما فراهم می‌کند.

مراحل اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

مرحله اول ورود به انگلیس با ویزای موقت یا کوتاه‌مدت است که درصورت داشتن شهروندی دومینیکا نیازی به دریافت ویزا نیست. تابعیت دومینیکایی به شما اجازه ورود بدون ویزا به انگلیس و اقامت تا حداکثر 6 ماه را می‌دهد. برای اقامت بیشتر از 6 ماه نیاز به ویزای بلندمدت دارید. برای این کار باید یا قبل از اتمام 6 ماه از خاک انگلیس خارج شده و مجددا به آن بازگردید، یا برای ویزای بلندمدت درخواست دهید.

فرم درخواست باید به‌صورت آنلاین تکمیل و به‌همراه سایر مدارک و درخواست اقامت ارسال شود. پس از آن نوبت گرفتن وقت از سفارت و مرکز درخواست است. پس از دریافت پاسخ درخواست که معمولا حدود 3 ماه زمان می‌برد، وقت ویزای شما تعیین می‌شود. مراکز مجاز درخواست اولیه شما را پاسخ داده و از سفارت یا کنسولگری برای شما زمان ملاقات می‌گیرند.

اقدام به دریافت اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا این امکان را به شما می‌دهد که نیاز به درخواست ویزا نداشته باشید و به‌راحتی امکان سفر به انگلیس را فراهم می‌کند. لازم است درمورد اهداف سفر خود به افسر سفارت توضیحات کامل داده و نوع ویزای درخواستی را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال ویزای کاری یا تحصیلی را انتخاب کرده و یا دلیل سفر را یک رویداد تحصیلی یا شغلی معرفی کنید.

همچنین می‌توانید برای دیدن اقوام یا هدف گردشگری سفر کرده و این دلایل را برای سفر مطرح کنید. برای گذراندن این مرحله لازم است با وکلا و مشاورین مهاجرتی مجرب مشورت کرده و شانس پذیرش درخواست خود را بالا ببرید. پس از این مرحله نوبت سفر به انگلیس است. اگر توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در انگلیس را طی 5 سال آینده داشته باشید و مشکلی بابت زبان انگلیسی نداشته باشید، می‌توانید 5 سال را بدون ویزا در آن‌جا سپری کنید.

پس از اتمام این مدت می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. لازم است حتما نسبت به دریافت اطلاعات دقیق و به‌روز برای انجام مراحل فوق اقدام کرده و قبل از هر کار از جزئیات این روش آگاه شوید.

مراحل اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

دیگران می خوانند: ویزای استارتاپ انگلیس

هزینه لازم برای اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

بسته به اینکه از چه طریقی برای اقامت انگلیس اقدام می‌کنید هزینه دریافت اقامت متفاوت خواهد بود. اگر از طریق اقامت موقت 5 ساله با سفر بدون ویزا به انگلیس قصد دریافت اقامت دائم را دارید، هزینه اصلی که باید درنظر بگیرید، مخارج زندگی در انگلیس به مدت 5 سال است. اگر قصد دارید از این طریق به اقامت و تحصیل در انگلیس بپردازید لازم است هزینه‌های ویزای تحصیلی و شهریه دانشگاه و… را نیز در نظر بگیرید. ویزای تحصیلی انگلیس هزینه‌ای حدود 470 پوند دارد.

همچنین برای اقدام از طریق ویزای کاری لازم است حدود 1400 پوند هزینه کنید. در کنار هزینه انواع ویزا برای اقامت در انگلیس باید هزینه‌های جانبی مثل هزینه بررسی درخواست و ترجمه مدارک و وکیل مهاجرتی و البته هزینه‌های زندگی و موارد دیگر را باتوجه به روش مربوطه در نظر بگیرید. البته همان‌طور که می‌دانید قبل از آن باید مبلغ قابل توجهی را برای دریافت پاسپورت دومینیکا هزینه کنید. چراکه روش‌های ذکر شده در این مقاله منوط به داشتن این پاسپورت هستند.

برای اطلاع از به‌روزترین رقم هزینه‌ها در هر روش باید با وکلای مهاجرتی مشورت کنید.

دیگران می خوانند: ثبت شرکت در انگلستان

سخن پایانی

باتوجه به موارد گفته شده می‌توان دریافت که مسیر اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا برخلاف اقدام از طریق پاسپورت ایرانی بسیار ساده‌ است. داشتن پاسپورت معتبر دومینیکا این مسیر پرپیچ و خم را برای شما هموار کرده و به نوعی سد محکم قوانین مهاجرتی را برایتان می‌شکند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید این روش برای دریافت اقامت دائم بسیار مناسب است.

همچنین شهروندی دومینیکا دریافت ویزای شنگن را هم آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. درصورت تمایل به استفاده از این روش بهتر است با وکلای مهاجرتی رسام تماس گرفته و در این مورد با آنها مشورت کنید.

پیج اینستاگرام هلدینگ رسام و شماره تلفن های موجود در سایت راه های ارتباطی شما با مشاورین حرفه ای ما می باشند. پیشنهاد می کنیم هرچه سریعتر برای مشاوره در مورد بهترین روش مهاجرتی مناسب خود با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین