اخذ پاسپورت دومینیکا و مهاجرت به این کشور

دومینیکا یک جزیره کوچک و زیبا در حوزه کارائیب است که با جنگل‌های گرمسیری شگفت انگیز و زیبا، سواحل شنی چشم‌نواز و کوه‌های سرسبز، آماده جذب افرادی می‌باشد که قصد اخذ پاسپورت دومینیکا یا خرید آن را دارند. مردم جزیره دومینیکا با ملیت‌های متفاوتی از قبیل بومی، فرانسوی و انگلیسی در کنار هم زندگی می‌کنند. به همین جهت این کشور دارای فرهنگ‌های متنوعی نیز هست.‌ جزیره دومینیکا تنها مکانی در کاراییب است که افراد بومی که کالیناگو نام دارند، همچنان در آنجا زندگی می‌کنند. این بومی‌ها قبل از کشف آمریکا توسط کریستف کلمب در آنجا سکونت داشته‌اند و تاکنون نیز همانجا هستند. حدود 73 هزار نفر جمعیت در این جزیره کارائیبی زندگی می‌کنند.

برای افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی هستند، کشور دومینیکا به جهت داشتن مزایای مختلف، گزینه بسیار ایده‌آلی به شمار می‌رود. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در ادامه به شرح روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا و هزینه‌های آن می‌پردازد.

پاسپورت دومینیکا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. اخذ پاسپورت دومینیکا و مهاجرت به این کشور

درباره کشور دومینیکا

این جزیره نه تنها مکان خوبی برای سرمایه‌گذاری بلکه مقصد خوبی برای تفریح و گذران زندگی نیز به شمار می‌رود. وضعیت کشور دومینیکا از نظر سیاسی و اقتصادی کاملا پایدار و ثابت است و همین دلیل کافی است تا این کشور محلی کاملا امن برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد. دولت این کشور بر اساس دموکراسی پارلمانی اداره می‌شود و رئیس جمهور مستقیماً توسط خود مردم انتخاب می‌گردد. اقتصاد دومینیکا کاملاً به کشاورزی، گردشگری، سرمایه‌گذاری و اخذ مالیات وابسته است. این کشور به جهت جلب سرمایه‌گذاران خارجی و توسعه اقتصادی کشور، تابعیت و پاسپورت دومینیکا را به این افراد اهدا می‌نماید. به عبارت دیگر، افراد در قبال انجام سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی می‌‌توانند به اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام نمایند.

درباره کشور دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا نوعی مدرک شناسایی برای انجام سفرهای بین‌المللی است که از طرف دولت دومینیکا به شهروندان قانونی این کشور اعطا می‌شود. منظور از شهروندان قانونی افرادی هستند که در خود کشور متولد شده‌اند یا افرادی که با دیگر روش‌های قانونی، شهروندی این کشور را به دست آورده‌اند. کشور دومینیکا در سال 1978 استقلال خود را به عنوان یک جزیره مستقل به دست آورد. اما این امر باعث نشد که از حوزه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا خارج شود، بنابراین همچنان تحت سوگند ملکه بریتانیا قرار دارد. لازم به ذکر است که در بین همه جزایر کارائیب، دومینیکا دارای شهرت بین‌المللی بسیار مناسبی می‌باشد.

اخذ پاسپورت دومینیکا

شایان ذکر است که اخذ پاسپورت دومینیکا به معنی لغو شهروندی و تابعیت کشور مبدا نیست و این کشور، تابعیت اصلی متقاضیان را نیز به رسمیت می‌شناسد. همانند بسیاری از کشورها، اخذ شهروندی و تابعیت دومینیکا از طرق مختلفی امکان‌پذیر است. اما با این وجود، مطمئن‌ترین، بهترین و ساده‌ترین راه برای خرید پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

مهمترین معیار برای تعیین میزان اعتبار یک پاسپورت، تعیین میزان سفرهای بدون ویزایی است که می‌توان با استفاده از آن پاسپورت انجام داد. در آخرین رتبه‌بندی مربوط به پاسپورت‌های کشورهای دنیا در سال 2020، پاسپورت دومینیکا در رتبه 37ام قرار دارد و می‌توان با آن به 139 کشور، بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

با اخذ پاسپورت دومینیکا امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شینگن یعنی 26 کشور امکان‌پذیر است. مهمترین مقاصدی که اکثر متقاضیان پس از خرید این پاسپورت به آنجا می‌روند، قبرس و انگلستان هستند.

اعتبار پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

جزیره دومینیکا روابط بسیار مناسبی با حدود 191 کشور دنیا دارد. همین روابط دیپلماسی و کیفیت زندگی مناسب، ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا را تعیین می‌نماید.

هزینه خرید پاسپورت دومینیکا

هزینه‌های لازم برای خرید پاسپورت دومینیکا شامل دو بخش مهم است. بخش اول مربوط به هزینه‌های حقوقی و وکالت پرونده و بخش دوم شامل مبلغ سرمایه‌ای می‌باشد که متقاضی برای سرمایه‌گذاری باید پرداخت نماید. متقاضیان می‌توانند به دو روش اهدای پول یا خرید ملک، برای خرید پاسپورت دومینیکا اقدام نمایند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در ادامه به بررسی این دو روش، پرداخته است.

پرداخت هزینه پاسپورت دومینیکا از طریق اهدای پول

برای خرید پاسپورت دومینیکا از طریق اهدای پول، متقاضی می‌بایست هزینه را به طور کامل پرداخت نماید. مبلغی که فرد می‌پردازد، غیر قابل بازگشت است. مبالغ پول با توجه به تعداد افراد، به شرح زیر خواهد بود:

 • 100000 دلار آمریکا برای متقاضی اصلی
 • 175000 دلار آمریکا برای متقاضی اصلی به همراه همسرش
 • 200000 دلار آمریکا برای متقاضی اصلی به همراه همسر و یک فرزند

به ازای اضافه شدن هر فرد به تعداد متقاضیان، 25000 دلار آمریکا به مبلغ پول اهدایی اضافه می‌گردد.

هزینه گرفتن و خرید پاسپورت دومینیکا

پرداخت هزینه پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش‌های خرید و اخذ پاسپورت دومینیکا سرمایه‌گذاری از طریق خرید یک ملک تاییدشده به ارزش حداقل 200 هزار دلار آمریکا است. متقاضیان با این کار می‌توانند با یک روش بسیار امن و راحت صاحب یک پاسپورت قدرتمند شوند و از طریق آن به کشورهای معتبر دیگر بدون ویزا سفر کنند.

نکته یک: در صورت تایید و قبول درخواست متقاضی مبنی بر اهدای پول و خرید ملک، فرد می‌بایست مبالغ دیگری با عنوان هزینه‌های دولتی نیز به کشور دومینیکا پرداخت نماید. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

 • 25000 دلار آمریکا برای فرد متقاضی اصلی
 • 35000 دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و همسرش
 • 35000 دلار آمریکا برای یک خانواده چهار نفره
 • 50000 دلار آمریکا برای یک خانواده شش نفره
 • 70000 دلار آمریکا برای یک خانواده هفت نفره
 • نکته دو: پس از پرداخت هزینه‌های مربوط به دولت، متقاضیان مبالغی دیگر را نیز باید به عنوان هزینه‌های اضافه جهت اخذ پاسپورت دومینیکا پرداخت نمایند. این مبالغ به قرار زیر هستند:
 • 1000 دلار آمریکا جهت بررسی پرونده برای هر نفر
 • 7500 دلار آمریکا برای ارزیابی و راستی آزمایی پرونده برای متقاضی اصلی. به ازای هر فرد بالای 16 سال در پرونده نیز 4000 دلار آمریکا اضافه می‌شود.
 • 1200 دلار آمریکا برای هر فرد در پرونده به عنوان هزینه صدور پاسپورت

نحوه خرید پاسپورت دومینیکا

برای خرید و اخذ پاسپورت دومینیکا چند راه مختلف وجود دارد که در ادامه همه آنها به طور کامل شرح داده شده‌اند:

چگونگی خرید پاسپورت دومینیکا

خرید پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک

همان‌طور که قبلاً نیز عنوان شد، متقاضیان خرید پاسپورت دومینیکا می‌توانند هزینه آن را از طریق خرید ملک و مستغلات در کشور دومینیکا به مبلغ حداقل 200 هزار  دلار آمریکا پرداخت نمایند. ملک مورد نظر می‌بایست حداقل به مدت سه سال توسط متقاضی خرید پاسپورت، حفظ شود. بنابراین متقاضی باید از فروش آن در این مدت زمان امتناع کند. در صورتی که ملک به مدت پنج سال فروخته نشود، متقاضی می‌تواند آن را در معرض فروش گذارد و آنرا به درخواست‌کننده دیگری برای خرید پاسپورت دومینیکا واگذار نماید.

خرید پاسپورت دومینیکا از طریق اهدای پول

پیشتر عنوان کردیم که متقاضیان خرید پاسپورت دومینیکا می‌توانند با اهدای مبلغی این پاسپورت را دریافت نمایند. این مبلغ که در اختیار دولت دومینیکا به جهت توسعه اقتصادی قرارداده می‌شود، غیر قابل بازگشت می‌باشد. بنابراین تفاوت روش‌های خرید این پاسپورت از طریق اهدای پول و خرید ملک این است که فرد با خرید ملک می‌تواند هزینه پاسپورت را برای خود حفظ کند و در آینده برای فروش آن اقدام نماید.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق تولد

یکی از روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق تولد است. هر نوزادی که از پدر و مادر دومینیکایی در داخل خاک دومینیکا به دنیا آمده باشد، به طور خودکار به عنوان شهروند این کشور ثبت می‌گردد. همچنین کودکانی که که از والدین غیر دومینیکایی در خاک جزیره دومینیکا متولد می‌شوند نیز پس از ثبت گواهی تولد، پاسپورت دومینیکا به آنها تعلق می‌گیرد. علاوه بر این، فرزندان زیر 18 سال که توسط والدین تبعه دومینیکایی به فرزندی پذیرفته می‌شوند نیز به پس از گذراندن یک سری مراحل قانونی، موفق به دریافت پاسپورت دومینیکا می‌‌گردند.

مزایای پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا مزایای بسیار زیادی دارد. از این رو تقاضای تابعیت این کشور، به خصوص از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری در چند سال اخیر رشد فزاینده‌ای بین علاقمندان به مهاجرت پیدا کرده است. در واقع جزیره دومینیکا مکانی ایده‌آل برای کسب تابعیت دوگانه یا مضاعف می‌باشد. این مزیت تنها در برخی کشورهای مهاجرپذیر وجود دارد و اغلب کشورها برای دادن تابعیت از متقاضی درخواست می‌کنند که تابعیت اصلی خود را لغو نماید. در ادامه، موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام مزایایی که با خرید یا اخذ پاسپورت دومینیکا شامل افراد می‌شود را بررسی کرده است:

 • امکان دریافت اقامت کامل به همراه برخورداری از تمامی مزایای شهروندی و داشتن حق کار
 • متقاضیان در صورت عدم حضور فیزیکی، از پرداخت مالیات معاف هستند.
 • داشتن پاسپورت دومینیکا به معنی حضور فیزیکی در این کشور نیست.
 • متقاضیان می‌توانند فرزندان زیر 30 سال خود را نیز در پرونده درج نمایند.
 • متقاضیان می‌توانند والدین بالای 55 سال خود را نیز به همراه خود ببرند.
 • عدم نیاز به هرگونه مدرک تحصیلی، مدرک زبان و یا هر گونه مهارت دیگر.
 • امکان سفر به 139 کشور جهان بدون نیاز به ویزا.
 • امکان تحصیل فرزندان سرمایه‌گذار، در انگلستان بدون نیاز به ویزای تحصیلی.
 • امکان اشتغال فرزندان سرمایه‌گذار پس از فارغ‌التحصیلی در انگلستان بدون نیاز به ویزای کاری به مدت دو سال.

جمع‌بندی

پاسپورت دومینیکا از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. از سال 1993 امکان خرید این پاسپورت به ازای سرمایه‌گذاری یا اهدای پول، برای همه افراد فراهم‌شده است. متقاضیان می‌توانند به کشورهای پرقدرتی همچون انگلستان، کانادا، چین، آمریکا و همه کشورهای حوزه شینگن بدون ویزا سفر کنند. در کنار همه این موارد، برخورداری از تابعیت مضاعف و بهره‌مندی از آب و هوای دلنشین جزیره، از دیگر مزایایی است که افراد را به خرید این پاسپورت سوق می‌دهد.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 2 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین