مهاجرت به انگلستان از طریق برنامه تاسیس شعبه شرکت

ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان یا intra company transferee یا ICT یکی از انواع ویزاها است که افراد می‌توانند به وسیله آن به کشور انگلستان مهاجرت کنند. برای دریافت این نوع ویزا، فرد برای شرکتش شعبه‌ای را در کشور انگلیس تأسیس می‌نماید. این برنامه مهاجرتی یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت انگلستان است. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در این مقاله اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیارتان قرار می‌دهد.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. اقامت از راه ثبت شرکت
 3. مهاجرت به انگلستان از طریق برنامه تاسیس شعبه شرکت

ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان

ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان intra company transferee یا ICT نوع خاصی از ویزا است که بر طبق آن صاحبان شرکت‌ها در خارج از کشور انگلیس می‌توانند شعبه‌ای از شرکتشان را در این کشور تأسیس نمایند. بعد از تأسیس شرکت، دولت انگلستان به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که بتوانند خودشان و یا کارکنانشان را برای اقامت و کار در شعبه شرکت به این کشور بفرستند. در این نوع ویزا، فرد در صورت واجد شرایط بودن، می‌تواند شریک زندگی و فرزندان خود را در درخواست خود برای اقامت انگلیس بگنجاند. علاوه بر انگلستان اگر علاقمند به زندگی در کانادا و مهاجرت از طریق ثبت شعبه شرکت هستید می توانید از برنامه ثبت شعبه شرکت در کانادا نیز استفاده کنید.

انواع ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان

درواقع برای مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان دو نوع ویزای درون شرکتی وجود دارد. در این بخش به معرفی مختصر این دو نوع می‌پردازیم:

ویزای انتقال درون شرکتی

در این نوع ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان کارفرما، خود یا کارکنانش را برای اقامت و کار در شعبه شرکت در کشور انگلستان به این کشور می‌فرستد. برای اینکه شامل این نوع ویزا شوید، شما باید بیش از 12 ماه برای کارفرمای خود در خارج از کشور انگلستان کار کرده باشید، مگر اینکه آن‌ها سالانه 73900 پوند یا بیشتر به شما برای کار در انگلستان پرداخت نمایند. این ویزا جایگزین ویزای کارکنان بلندمدتTier2 (intra-company) شده است.

ویزای کارآموز فارغ‌التحصیل درون شرکتی

این ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان برای انتقال و  مهاجرت به انگلستان به‌عنوان بخشی از برنامه آموزشی فارغ‌التحصیلان برای نقش‌های مدیریتی یا تخصصی است. در این ویزا، شما باید حداقل 3 ماه قبل از تاریخ درخواست، برای کارفرمای خود در خارج از کشور انگلیس کار کرده باشید. این ویزا جایگزین ویزای تحصیلات تکمیلیTier2 (intra-company)  شده است.

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام با کارشناسان و وکلای زبده‌ای که در اختیار دارد، می‌تواند به شما برای بهتر و سریع‌تر سپری کردن مراحل اخذ این نوع ویزا کمک کند.

شرایط اخذ ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان

برای واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان فرد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • فرد باید کارمند موجود شرکتی باشد که در انگستان شعبه ثبت کرده است.
 • یک “گواهی حمایت” از کارفرمای خود با اطلاعاتی در مورد نقش و سمتی که در کشور انگلستان به فرد پیشنهادشده است، داشته باشد. این گواهی به‌صورت پرونده الکترونیکی می‌باشد، نه یک سند کاغذی. فرد برای درخواست ویزای خود، به شماره مرجع گواهی حمایت نیاز دارد. فرد باید ظرف مدت 3 ماه پس از دریافت گواهی حمایت، برای ویزای خود اقدام نماید.
 • کاری که فرد قرار است در کشور انگلیس انجام دهد، باید در لیست مشاغل واجد شرایط وجود داشته باشد.
 • فرد باید برای کارفرمای خود در خارج از کشور انگلستان کار کرده باشد. مدت‌زمانی که باید برای آن‌ها کار کرده باشد، بستگی به نوع ویزایی که درخواست می‌کند و مقدار حقوقی که دریافت می‌کند، دارد.
نوع ویزا مدت زمانی که باید برای کارفرمای خود در خارج از انگلستان کار کرده باشید
انتقال درون شرکتی (درآمد کمتر از 73900 پوند در سال) 12 ماه
انتقال درون شرکتی (کسب درآمد 73900 پوند در سال یا بیشتر) بدون حداقل زمان
کارآموز فارغ‌التحصیل درون شرکتی 3 ماه
 • حداقل باید یا مبلغ 41500 پوند در سال و یا «نرخ ادامه کار» برای شغل خود (هرکدام که بیشتر باشد)، جهت ویزای انتقال درون شرکتی، حقوق دریافت نماید. در واقع فرد باید حداقل حقوق واجد شرایط موردنیاز برای شغل خود را دریافت کند. (این مبلغ برای ویزای کارآموز فارغ‌التحصیل درون شرکتی حداقل مبلغ 23000 پوند در سال و یا 70 درصد از «نرخ ادامه کار» برای شغل خود (هرکدام که بیشتر باشد) است.)

از آنجا که داشتن تمامی شرایط، بسیار مهم و ضروری است، برای اینکه به‌طور دقیق بدانید که آیا واجد شرایط هستید یا نه، می‌توانید از کمک وکلای مهاجرتی و کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام استفاده نمایید.

طول مدت‌زمان اقامت انگلستان از طریق ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان

مدت‌زمانی که می‌توانید با ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان در این کشور بمانید، بستگی به دو عامل زیر دارد:

 • برای چه ویزایی درخواست می‌کنید.
 • مدت‌زمانی که کارفرما از شما حمایت مالی می‌نماید.

اگر برای ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان درخواست می‌دهید، باید بدانید که می‌توانید برای یکی از بازه‌های زمانی زیر در کشور انگلستان بمانید:

 • به‌اندازه مدت‌زمان درج‌شده در گواهی حمایت به‌علاوه 14 روز اضافی
 • به مدت پنج سال
 • مدت‌زمانی که شما را به حداکثر زمان مجاز کل اقامت می‌رساند که عبارت است از:
 • اگر کمتر از 73900 پوند در سال حقوق بگیرید، حداکثر زمان مجاز کل اقامت 5 سال در هر دوره 6 ساله است.
 • اگر 73900 پوند در سال یا بیشتر حقوق می‌گیرید، حداکثر زمان مجاز کل اقامت 9 سال در هر دوره 10 ساله است.

نکته قابل‌ذکر این است که شما می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید یا برای ویزای دیگری تا رسیدن به حداکثر و سقف مدت‌زمان کلی اقامت، درخواست دهید. اگر قبلاً و قبل از درخواست خود، با ویزای درون شرکتی در انگلستان بوده‌اید، این زمان نیز در زمان کل اقامت شما لحاظ می‌شود.

نحوه درخواست ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان

درخواست شما برای مهاجرت به انگلیس از طریق تأسیس شعبه شرکت در انگلیس باید به‌صورت آنلاین ارسال شود. نحوه درخواست شما بستگی به موارد زیر دارد:

 • خارج از انگلستان هستید و به انگلستان می‌آیید
 • در داخل انگلستان هستید و قصد تمدید ویزای فعلی خود را دارید
 • در داخل انگلستان هستید و قصد جابه‌جایی از ویزای دیگر دارید

برای درخواست ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان از خارج از کشور انگلیس به نکات زیر توجه کنید:

 • باید به‌صورت آنلاین درخواست دهید.
 • بررسی کنید که چه مدارکی باید درخواست کنید.
 • شریک زندگی یا فرزندان (زیر 18 سال و بالای 18 سال تحت تکفل) شما باید جداگانه درخواست دهند. اگر درخواست آن‌ها موفقیت‌آمیز باشد، ویزای آن‌ها در همان تاریخ شما به پایان می‌رسد. اگر فرزند شما 16 سال یا بیشتر دارد، باید با شما زندگی کند (مگر اینکه در مدرسه شبانه‌روزی، کالج یا دانشگاه تحصیلات تمام‌وقت تحصیل نماید)، متأهل نباشد، شراکت مدنی یا فرزند نداشته نباشد، از نظر مالی توسط شما حمایت شود.
 • شریک زندگی یا فرزندان شما باید مقدار معینی پول در دسترس داشته باشند تا زمانی که در کشور انگلیس هستند، زندگی خود را تأمین نمایند. میزان پول مورد نیاز برای هریک عبارت است از:
 • 285 پوند برای شریک زندگی شما
 • 315 پوند برای یک فرزند
 • 200 پوند برای هر فرزند اضافی

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌تواند شمارا در تمامی مراحل درخواست تا اخذ ویزای تأسیس شعبه شرکت در انگلستان یاری نماید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین