ویزای owner operator کانادا

ثبت شرکت روشی مطمئن برای مهاجرت به کانادا است. با تامین سرمایه می‌توانید در طرح‌های سرمایه‌گذاری متنوع این کشور مهاجرپذیر شرکت کنید. یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی با سرمایه نسبتاً کم، دریافت ویزای owner operator کانادا است. این ویزا به معنی خرید بیزینس کانادا یا راه‌اندازی شرکتی جدید در این کشور است که متقاضی مالکیت آن را داشته و شخصا آن را مدیریت کند. در این حالت سرمایه‌گذار می‌تواند ویزای کاری موقت در برنامه نیروی کار خارجی موقت فدرال دریافت کند.

اما برای خرید بیزینسی فعال در کانادا یا راه‌اندازی کسب و کاری جدید و اخذ ویزای مالک گرداننده چه بودجه‌ای نیاز داریم؟ آیا همه می‌توانند از این طرح استفاده کنند؟ برای پاسخ به این سوالات باید با مشاورین متخصص در زمینه مهاجرت به کانادا مشورت کنید. هلدینگ مهاجرتی رسام با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت به کانادا، آلمان، اتریش و دیگر کشورها می‌تواند شما را در امر مهاجرت با روش‌های مختلف همراهی کند.

ویزای owner operator کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. ویزای owner operator کانادا

ویزای مالک گرداننده تجاری یا ویزای owner operator کانادا چیست؟

برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد. از این روش‌ها می‌توانیم به سه نمونه زیر اشاره کنیم:

 • تاسیس استارتاپ کانادا
 • مالک گرداننده تجارت (owner operator)
 • انتقال درون شرکتی یا intra company transfer

owner operator به این معنی است که مالک شرکت، مدیر اجرایی و گرداننده کسب و کار است. مهاجرین از طریق ثبت شرکت در کانادا به صورت owner operator می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. با استفاده از این برنامه سرمایه‌گذاری متقاضی، ویزای کار موقت دریافت می‌کند. این نوع از ویزا زیر مجموعه برنامه نیروی کار خارجی موقت فدرال (Temporary Foreign Worker Program) یا TFWP قرار دارد.

افراد متقاضی برنامهowner operator  با خرید کسب و کاری فعال یا راه اندازی یک شرکت جدید و اداره آن می‌توانند ویزای کانادا دریافت کنند. مهاجرت از طریق ویزای owner operator کانادا برای افرادی که شرایط لازم را دارند، بسیار راحت است. در ادامه با این روش برای دریافت ویزای کانادا آشنا خواهیم شد، با ما همراه باشید.

سریع ترین راه ورود به کانادا: ویزای ict کانادا

مزایای ویزای owner operator کانادا چیست؟

طرح owner operator نسبت به دیگر مسیرهای دریافت ویزا مزایای خاصی دارد. که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر لیست شده‌اند:

 • روند اداری ساده و نسبتا معقول، برخلاف سایر روش‌های مهاجرتی: در توضیح این مزیت باید بگوییم که برای ثبت شرکت به صورت مالک گرداننده دردسرهای آگهی استخدام را ندارید. یکی از چالش‌های دریافت ویزای کار کانادا این است که کارفرما باید آگهی استخدام منتشر کند و در صورت عدم پذیرش نیروی کار کانادایی، امکان دعوت به همکاری از مهاجرین را دارد.
 • کسب و سود مالی و آینده اقتصادی روشن در کانادا: با خرید شرکتی فعال یا راه‌اندازی کسب و کاری جدید در کانادا شما مالک تجارتی خواهید بود که در آن کار می‌کنید. در این حالت با کار درست و اصولی خیلی سریع به سود می‌رسید، زیرا روند اقتصادی در کشور کانادا مطمئن، راحت و پرسود است.
 • سرمایه‌گذاری پول و دارای خود در کشوری مطمئن: با ثبت شرکت در کانادا، شما دارایی خود را از دست نخواهید داد. بلکه پولتان را در جایی مطمئن سرمایه‌گذاری خواهید کرد.
 • امکان سرمایه گذاری با بودجه‌های متفاوت: برای ثبت شرکت در کانادا در برخی برنامه‌ها نیاز است که متقاضی حداقل دارایی میزان خاصی یا کل سهام شرکتی که می‌خواهد خریداری کند را داشته باشد. اما در طرح و برنامه ویزای owner operator کانادا افراد با بودجه مدنظر خود می‌توانند کسب و کاری فعال را خریداری کرده یا شرکت جدیدی را راه‌اندازی کنند. البته باید اشاره کنیم که خرید شرکت یا راه‌اندازی آن در کانادا هزینه کمی نخواهد داشت.
 • با ثبت شرکت با مالکیت خود می‌توانید در هر استانی که تمایل دارید فعالیت داشته باشید: این طرح برای استان خاصی برنامه ریزی نشده است.
 • عدم رقابت با متقاضیان دیگر در کسب امتیاز: برای دریافت ویزای owner operator کانادا با دیگر متقاضیان مهاجرت به این کشور در رقابت نخواهید بود. زیرا برای دریافت ویزای کار موقت در برنامه TFWP باید شرکتی که میخواهید بگردانید را بیابید یا تاسیس کنید.
 • عدم ظرفیت مشخص در پذیرش طرح‌های سرمایه گذاری

دولت کانادا برای جذب سرمایه بیشتر، طرح‌های سرمایه‌گذاری را در صورت داشتن شرایط لازم می‌پذیرد. این در حالی است که سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا محدودیت تعداد سالانه دارند. به این معنی که در سال تنها تعداد محدودی طرح سرمایه‌گذاری را تایید و پذیرش می‌کنند. اما خوبی برنامه owner operator این است که محدودیت تعداد پذیرش ندارد.

معایب ثبت شعبه شرکت در کانادا به روش owner operator چیست؟

هر طرح و برنامه‌ای مزایا و معایب خاص خود را دارد. زیرا طرح‌های مهاجرتی باید رضایت هر دو طرف (در اینجا متقاضی مهاجرت و دولت کانادا) را برآورده کنند. از معایب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه owner operator می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تامین هزینه برای خرید شرکت یا راه‌اندازی کسب و کاری جدید
 • یافتن شرکتی در حال فروش در کانادا یا دادن بیزینس پلن کامل، دقیق، قابل اجرا در کانادا و در آخر امکان پذیرش آن توسط نهادهای تایید دهنده

شاید مهم‌ترین قسمت در راه اندازی شرکت، داشتن برنامه‌ای تجاری موفق با تمامی جزئیات است. در صورتی که طرح شما برای راه‌اندازی کسب و کاری جدید با مالکیت و مدیریت خودتان با موفقیت تایید شد، خیلی سریع به این کشور فراخوانده خواهید شد.

شرایط و مراحل اخذ ویزای owner operator کانادا

تنها با داشتن بودجه لازم برای خرید شرکت یا راه‌اندازی کسب و کاری جدید در کانادا نمی‌توانید ویزای owner operator کانادا را دریافت کنید. قبل از رسیدن به مراحل پرداخت وجه، باید شرایط زیر را داشته باشید:

شرایط لازم توضیحات
تجربه مدیریتی مشابه در کشور مبدا یا سابقه مالکیت کسب و کار داشتن سابقه مدیریتی یا مالکیت کسب و کار نشان‌دهنده تجربه و توانایی شما در گرداندن بیزینس جدید در کانادا است.
تناسب سن و تجربه کاری و تحصیلی سن متقاضی باید به میزان تحصیلی، تجربه کاری و مدیریتی فرد نزدیک باشد. به عنوان مثال داشتن 3 سال سابقه مدیریت یک جوان 20 ساله کمی دور از ذهن است.
تمکن مالی برای خرید شرکت یا راه‌اندازی و هزینه‌های زندگی درست است که محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در برنامه owner operator وجود ندارد. اما شخص متقاضی باید بتواند حداقل هزینه لازم برای خرید شرکت در کانادا را تامین کند. همچنین تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده نیز وجود دارد.
مدرک زبان برای درخواست ویزای owner operator نیازی به داشتن آیلتس با نمره بالا نیست. همین که متقاضی بتواند درکی از زبان انگلیسی داشته باشد کافی است.
تناسب بین تجربه کاری و مدیریتی با بیزینس کانادایی شما داشتن سابقه مدیریتی در کشور مبدا بسیار مهم است. اما تجربه مدیریتی شما باید با بیزینس که می‌خواهید در کانادا تاسیس و اداره کنید نزدیک و هم راستا باشد.
دریافت بیش از 50 درصد از سهام یا مالکیت شرکت داشتن بیش از 50 درصد از مالکیت شرکت باعث معافیت از الزامات تبلیغاتی در برنامه ارزیابی تاثیر بر بازار کار LMIA می‌شود.
نشان دادن علاقه خود به کسب و کار یکی از راه‌های نشان دادن علاقه به کسب و کار، ثبت آن به صورت مالک انحصاری یا سهام‌دار ارشد است.
ارائه برنامه‌های بلند مدت برای کسب و کار و ایجاد ارزش افزوده برای شهروندان کانادایی برای بیزینسی که می‌خواهید راه‌اندازی یا آن را خریداری کنید، برنامه بلندمدتی ارائه دهید. این کار نشان می‌دهد که شما تمایل به فعال بودن در اقتصاد کانادا را دارید و برای شهروندان این کشور مفید خواهید بود.

در برخی از برنامه‌های خاص، دولت کانادا برای جذب سرمایه‌گذاران بیشتر، امکانات یا شرایط ویژه‌ای را در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال در برنامه ثبت شرکت در کانادا اگر سرمایه‌گذار خارجی بیش از 50 درصد از مالکیت شرکتی را داشته باشد، از یکسری روال قانونی و اداری معاف می‌شود. یکی از این معافیت‌ها که روال اداری خاص و گاهاً طولانی دارد، تبلیغات است.

در حالت عادی کارفرمایان کانادایی برای استفاده از برنامه LMIA، باید حداقل 4 هفته قبل از ارسال درخواست خود، تمام موقعیت‌های شغلی خالی را در بازار کار کانادا را تبلیغ کنند. در صورت عدم یافتن نیروی کار واجد شرایط می‌توانند از مهاجرین داوطلب، نیروی لازم خود را استخدام کند. این در حالی است که سرمایه‌گذاران خارجی با مالکیت بیش از 50 درصد کسب و کار، نیازی به تبلیغ ندارند.

مدارک لازم برای ویزای owner operator کانادا

برای اخذ ویزای مالک گرداننده کانادا باید مدارکی را تامین و ارائه دهید. توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت در کانادا به صورت مالک گرداننده باید مدارکی جدا ارائه دهید. پس از تایید و ثبت شرکت یا خریداری آن، نوبت به دریافت ویزای owner operator کانادا است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا مدارک لازم برای ویزای owner operator کانادا
مدارک شناسایی شخص مدارک شخصی (از تحصیلی تا پاسپورت و سابقه کار)
سابقه مدیریتی یا مالکیت شرکت گردش مالی مناسب
گواهی عدم سوء پیشینه اثبات مالکیت شرکت جدید خود در کانادا (مدارک ثبت شرکت یا خرید سهام)
ارائه بیزینس پلن اثبات تمکن مالی و درآمد و ایجاد حساب بانکی شرکت در کانادا
مدارک تمکن مالی برای خرید یا راه‌اندازی شرکت اثبات مجاز بودن کسب و کار از لحاظ بازاریابی، قراردادها و اجاره دفتر در کانادا
تنظیم اساسنامه برای شرکت اثبات مجاز بودن کسب و کار از لحاظ بازاریابی، قراردادها و اجاره دفتر در کانادا
فرم‌های مربوط به آدرس شرکت در کانادا، مشخص شدن نوع مالک گرداننده آن و نام بیزینس

برای اطلاع از ریز اطلاعات جهت اخذ ویزای owner operator با مشاورین رسام مشورت کنید.

مراحل اخذ ویزای مالک مجری به چه صورتی است؟

برای دریافت ویزای owner operator در ابتدا باید شرکتی در حال فروش در کانادا را خریداری کنید. البته اگر تمایل به ثبت شرکت جدید دارید، باید بیزینس پلنی تهیه کرده و ارائه دهید. پس از مشخص کردن تاسیس شرکت یا خرید کسب و کاری فعال در کانادا، به دنبال مراحل ثبت آن باشید. در صورت طی شدن مراحل اداری ثبت شعبه شرکت در کانادا یا کسب و کاری جدید و مستقل، مراحل زیر را برای دریافت ویزای owner operator کانادا انجام دهید:

 1. اقدامات لازم برای دریافت مجوز LMIA از اداره کار کانادا
 2. ساخت اکانت در سایت اداره مهاجرت کانادا
 3. جواب به سوالات اپلیکیشن معرفی شده در سایت و انتخاب ویزای ورک پرمیت کانادا از نوع owner operator
 4. پرداخت هزینه اپلیکیشن و بیومتریک
 5. اخذ نوبت بیومتریک از سفارت کانادا
 6. دریافت ویزا و درج لیبل ویزا در پاسپورت
 7. تهیه بلیط و رفتن به سوی کانادا

برای اطلاع از جزئیات مراحل دریافت ویزای کار owner operator کانادا با مشاورین متخصص رسام مشورت کنید.

هزینه‌های لازم برای ویزای owner operator کانادا

برای خرید شرکتی فعال یا راه‌اندازی کسب و کاری جدید، باید مبلغی حدود 150 تا 800 هزار دلار کانادا داشته باشید. علاوه بر هزینه خرید شرکت، باید مبلغی برای تامین هزینه‌های استخدام نیروی کار و پرداخت حقوق آن‌ها و هزینه‌های جاری شرکت کنار بگذارید. مبلغ پیشنهادی حدود 100 هزار دلار کانادا است. البته توجه داشته باشید که میزان این هزینه‌ها تقریبی و میانگین است. پس امکان افزایش آن‌ها وجود دارد.

دریافت ویزای owner operator کانادا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هلدینگ رسام

برای دریافت اقامت کانادا به داشتن وکیل یا مشورت با مشاورین مهاجرتی نیاز نیست. اما آیا شما از تمامی اطلاعات مهاجرتی کشور کانادا اطلاع دارید؟ آیا می‌دانید کدام برنامه مهاجرتی برای شما بهتر است؟ آیا اطلاع دارید که چگونه می‌توانید ویزای کانادا را سریع‌تر دریافت ‌کنید؟ در صورتی که کوچک‌ترین شکی در اطلاعات مهاجرتی خود دارید، حتما با مشاورین متخصص این زمینه مشورت کنید. چرا که کوچک‌ترین نقص یا عدم تطابق مدارک و شرایط دریافت ویزایی که تقاضا داده‌اید، منجر به رد شدن درخواست شما می‌شود.

هلدینگ رسام با سابقه کاری بالا در زمینه مهاجرت به کانادا و دیگر کشورها، آماده خدمات‌رسانی به شما عزیزان است. کافی است شرایط خود را برای مشاورین یا وکلای مهاجرتی ما شرح دهید. سپس ما بهترین روش مهاجرتی، با توجه به شرایط شما انتخاب خواهیم کرد.

برای ارتباط با کارشناسان مهاجرتی رسام روش‌های زیر در دسترس است:

هلدینگ رسام با درصد بالای موفقیت در پرونده‌های کاری خود، آماده ارائه مشورت و همکاری با شما است.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 2 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین