راه اندازی شرکت بیمه در کانادا

یکی از روش های مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای این کشور ثبت شرکت در کانادا می باشد. افرادی که سرمایه ای در اختیار دارند می توانند طی انجام مراحلی اقدام به راه اندازی شرکت بیمه در کانادا نمایند. همچنین افرادی که در صنعت بیمه فعالیت می کنند از طریق ثبت شعبه شرکت در کانادا امکان دریافت ویزای این کشور را دارند. در این مقاله از کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام مراحلی را که باید برای تأسیس شرکت بیمه در کانادا انجام دهید به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. راه اندازی شرکت بیمه در کانادا

تاسیس شرکت بیمه در کانادا

صنعت بیمه یکی از شغل های پردرآمد در کانادا محسوب می شود که بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را ترغیب به مهاجرت به کانادا و راه اندازی یک شرکت بیمه در این کشور کرده است. برای شروع فعالیت شرکت بیمه در کانادا علاوه بر ایجاد پایگاه داده مشتری نیاز به کسب دانش و مهارت و تجربه در زمینه بیمه دارید. برای راه اندازی شرکت بیمه در کانادا باید گام های زیر به ترتیب انجام شود.

 1. نوشتن یک طرح کسب و کار
 2. تعیین ساختار حقوقی بیمه گر
 3. تامین سرمایه مورد نیاز
 4. ثبت نام انتخابی برای شرکت بیمه
 5. دریافت شماره شناسه مالیاتی
 6. ثبت شرکت در استان مورد نظر
 7. دریافت مجوزهای مورد نیاز
 8. خرید بیمه

شرکت بیمه در کانادا

مراحل ثبت شرکت بیمه در کانادا

مرحله اول دریافت مجوز سطح سه (مدیریت)

هر کارگزار بیمه ای نیاز به مدیری برای نظارت بر تمام کارگزاران دارد؛ کارگزار ناظر در هر استانی که شرکت بیمه دارای مجوز است باید مجوز سطح سه را دریافت کند. برای گرفتن مجوز سطح سه، کارگزار ناظر باید آزمون های مربوط به مجوز سطح یک و دو را با موفقیت بگذارند و سپس مجوز سطح سه را در استان مورد نظر اخذ کند. در استان آلبرتا کارگزار ناظر برای دریافت این مجوز باید در سه سطح یک، دو و سه AIC نمره قبولی کسب کند. در استان انتاریو این آزمون ها در سه سطح RIBO، فنی و مدیریت برگزار می شود و در بریتیش کلمبیا و سایر استان های کانادا برای دریافت مجوز کارگزار ناظر باید چهار آزمون CAIB  را شرکت کند. بعد از گذراندن این آزمون ها بعضی استان ها برای نظارت بر کارگزاران به طور اختصاصی دوره های اضافی را بر گزار می کنند.

اگر خودتان زمان و انرژی کافی برای شرکت و قبولی در این آزمون ها را ندارید می توانید شخصی را که مجوز سطح سه را با قرارداد استخدام کنی تا به عنوان کارگزار ناظر امور مربوط به راه اندازی شرکت بیمه در کانادا را به عهده بگیرد.

مراحل ثبت شرکت بیمه در کانادا

مرحله دوم گرفتن نمایندگی یک شرکت بیمه در کانادا

برای تاسیس شرکت بیمه در کانادا باید یک شرکت بیمه داخلی در کانادا را پیدا کنید که برای دادن نمایندگی به شما همکاری کند. در این صورت می توانید نمایندگی آن شرکت بیمه را داشته باشید و محصولات و خدمات بیمه ای آن را بفروشید. تنها را ه برای موفق شدن در ثبت شرکت در کانادا همین روش است؛ زیرا در آغاز راه چیزی برای ارائه به مشتری ندارید.

برای اینکه بتوانید با یک شرکت بیمه در کانادا قرارداد همکاری ببندید باید در ابتدا طرح کسب و کار خود را ارائه دهید و دلیلی برای همکاری با آن شرکت داشته باشید. در هنگام بستن قرارداد باید توجه داشت که آیا به بازاری که آن ها می خواهند شما در آن حضور و فعالیت داشته باشید دسترسی دارید؟ شرکت بیمه گر از طریق همکاری با شما چه منفعتی کسب می کند. یک شرکت بیمه قبل از انعقاد قرارداد در مورد سابقه تیم شما سوال خواهند کرد و ممکن است حداقل تعهدات حق بیمه را در  12 تا 18 ماه اول از شما درخواست کنند.

مرحله سوم آماده کردن مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

بعد از انجام دو مرحله دریافت مجوز سطح سه ناظر کارگزاری و گرفتن نمایندگی یک شرکت بیمه در کانادا باید مراحل رسمی تشکیل پرونده ثبت نام شرکت بیمه در کانادا را در هر استانی فعالیت می کنید را انجام دهید.

طرح کسب و کار برای ایجاد شرکت بیمه در کانادا

طرح کسب و کار باید کامل و جامع باشد و شامل شرح فعالیت های پیشنهادی بر اساس خط مشی کسب و کار، تجزیه و تحلیل کامل بازار، شناسایی منابع سرمایه و پیشنهاداتی برای تامین هزینه راه اندازی شرکت بیمه در کانادا باشد. همچنین صورت های مالی و محاسبات درآمدی نسبت به پرداخت بدهی برای سه سال بعد از تاسیس شرکت بیمه در هر مورد مشخص شوند. تست استرس طرح کسب و کار برای یک دوره سه سال باید توسط OSFI انجام می شود؛ در این تست مواردی مثل طرح تجاری، کارکنان شرکت، محاسبات بررسی و ارزیابی می شوند. میزان سرمایه اولیه ای که تست استرس نیاز دارد براساس محتویات طرح کسب و کار و ارزیابی OSFI تعیین می شود.

طرح کسب و کار برای ایجاد شرکت بیمه در کانادا

صدور مجوز استانی برای ثبت شرکت بیمه در کانادا

پس از تایید صلاحیت یک شرکت یا شعبه بیمه، بیمه گر ملزم به دریافت مجوز در استانی است که قصد فعالیت در آن را دارد. به طور کلی برای دریافت مجوز ثبت شرکت در کانادا براساس قوانین استانی باید بیمه گر در استان حضور فعال داشته باشد و فعالیت های بیمه ای انجام دهد. همان طور که بیان شد هر استانی مجوزهای خاصی را در سه سطح متفاوت برای کارگزاران بیمه صادر می کند که بیمه گر برای دریافت آن ها باید در آزمون های آن شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

جمع بندی

ایجاد شرکت یا تاسیس شعبه شرکت در کانادا در زمینه صنعت بیمه یکی از شغل های پردرآمد در کانادا است که بسیاری از سرمایه گذاران را به سوی خود جذب کرده است. برای ثبت شرکت بیمه در کانادا باید سه مرحله مهم شامل دریافت مجوز سطح سه مدیریت، همکاری با شرکت بیمه در کانادا و جمع آوری مدارک لازم برای راه اندازی شرکت بیمه در کانادا انجام شود. بهترین استان ها برای تاسیس شرکت بیمه در کانادا استان های انتاریو (شهر تورنتو)، استان آلبرتا (شهر ادمونتون) و استان بریتیش کلمبیا (شهر ونکوور) هستند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت بیمه در این کشور را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین