مهاجرت راننده کامیون به کانادا

با توجه به اینکه رانندگی کامیون به عنوان یکی از حرفه‌های پر ریسک شناخته می‌شود و در کانادا به دلیل کمبود کامیونداران و رانندگان متخصص، دولت از مهاجرت و پذیرش رانندگان کامیون استقبال می‌کند. مهاجرت رانندگان به کانادا نیازمند داشتن پرونده‌ای قوی و مدارک کامل است.  مهاجرت راننده کامیون به کانادا بهترین فرصت را برای پیشرفت مهیا می‌کند. جایگاه‌های شغلی بسیاری برای رانندگان کامیون وجود دارد که باعث می‌شود انتخاب‌های زیادی برای متخصصین این حوزه وجود داشته باشد. در کل، مهاجرت راننده کامیون به کانادا به دلیل نیازمندی به مدارک و شرایط خاص، ممکن است کمی پیچیده باشد. اما با تلاش و تمرین، می‌توان به راحتی به این هدف دست یافت. با خواندن این مطلب بسیاری از سوالات شما پیرامون مهاجرت رانندگان کامیون به کانادا توسط تیم موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام پاسخ داده می‌شود.

مهاجرت راننده کامیون به کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. مهاجرت راننده کامیون به کانادا

ویزای راننده کامیون کانادا

رانندگان کامیون باید ابتدا مدارک ضروری مانند پاسپورت، مدرک تحصیلی و تجربه کاری را تهیه کنند. همچنین، آن‌ها باید آزمون‌های مربوط به زبان انگلیسی یا فرانسه را با موفقیت پشت سر بگذارند. بعد از جمع‌آوری مدارک و اخذ آزمون‌های مورد نیاز، رانندگان کامیون می‌توانند برای اخذ ویزای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. برای این منظور، آن‌ها باید به یکی از بخش‌های مهاجرتی کانادا مراجعه کرده و درخواست ویزا را پر کنند. پس از بررسی درخواست، مراجعه به سفارت یا کنسولگری کانادا و اخذ ویزا از مراکز مربوطه نیز لازم است. برای اخذ ویزای راننده کامیون کانادا، راننده باید از یکی از دو برنامه مهاجرتی زیر استفاده کند:

1- برنامه مهاجرتی برای کارگران ماهر

2- برنامه مهاجرتی برای کارگران غیرماهر

اخذ ویزای راننده کامیون کانادا

استخدام راننده کامیون در کانادا

برای استخدام به عنوان راننده کامیون و ایجاد خود اشتغالی در کانادا، ابتدا باید دارای مدارک و مهارت‌های لازم برای انجام این کار باشید.

برای استخدام به عنوان راننده کامیون در کانادا، می‌توانید به چندین روش اقدام کنید:

1- از طریق سایت‌های استخدامی: بسیاری از شرکت‌ها و کارفرمایان در کانادا، از طریق سایت‌های مختلفی در جستجوی راننده‌های کامیون هستند. برای این منظور، می‌توانید به سایت‌هایی مانند Indeed، Monster و یا Glassdoor مراجعه کنید.

2- از طریق شرکت‌های حمل و نقل: بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل در کانادا، همیشه به دنبال راننده‌های کامیون ماهر و با تجربه هستند. برای این منظور، می‌توانید با شرکت‌هایی مانند UPS، FedEx و یا Canada Post تماس بگیرید.

3- از طریق آژانس‌های استخدام: بسیاری از آژانس‌های استخدام در کانادا، در جستجوی راننده‌های کامیون با تجربه هستند. برای این منظور، می‌توانید با آژانس‌هایی مانند Randstad، Adecco و یا Manpower تماس بگیرید.

در هر صورت، برای مهاجرت راننده کامیون به کانادا، باید دارای مدارک و مهارت‌های لازم و آماده به کار باشید. همچنین، باید آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

مهاجرت به کانادا بدون نیاز به مدرک تحصیلی: ویزای ICT کانادا

استخدام راننده کامیون در کانادا

شرایط مهاجرت راننده پایه یک به کانادا

شغل رانندگی کامیون در کانادا مورد توجه افراد زیادی قرار دارد و از این رو رانندگانی که برای مهاجرت به کانادا اقادام می‌کنند نیاز است شرایط مختلفی را دارا باشند. اولین شرط برای مهاجرت رانندگان به کانادا داشتن تاییدیه‌ها و شناسایی الزامات استخدامی است. به صورت کلی نیاز است 3 برنامه مهم مهاجرتی را بشناسید:

  • اکسپرس اینتری: اکسپرس اینتری برای همه کارگران ماهری که قصد اخذ اقامت دائم کانادا را دارند قابل استفاده است. در این بر اساس روش معیارهای بسیاری از قبیل سن، میزان تجربه کاری، تحصیلات، سطح زبان، امتیاز بندی انجام می‌شود.
  • برنامه‌های نامزد استانی PNP: این نوع از برنامه شاخه‌ای از اکسپرس اینتری است که در طی آن، درخواست‌ شما در منطقه‌ای که نیاز به نیروی کار خاص دارد قرار داده می‌شود تا مورد بررسی قرار گیرد. در این روش از قبل استان اقامت راننده مشخص خواهد شد.
  • مجوز کارگر موقت TFWP: مجوز کار خارجی موقت به شما این امکان را می‌دهد که همراه یک کارفرما به کانادا مهاجرت کنید. در این روش شما به جستجوی شغل و مصاحبه آنلاین می‌پردازید و کارفرما نیاز به دریافت گواهینامه LMIA دارد. این گواهینامه مجوزی برای کارفرماست تا نشان دهد کارفرما می‌تواند یک نیروی کار متخصص خارجی موقت را استخدام نماید. در ویزای ورک پرمیت کانادا نیز شرایط به گونه‌ای است که در طی مدت مشخصی می‌توانید برای کارفرما کار کنید.

مدارک لازم برای ویزای رانندگان کانادا

برای مهاجرت به عنوان راننده پایه یک به کانادا، باید دارای شرایط زیر باشید:

1- مدارک شخصی: باید دارای پاسپورت معتبر باشید و اثبات کنید که شما دارای وضعیت قانونی مناسب در کشور خود هستید و دارای حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ ورود به کانادا است.

2- مهارت‌ها: برای مهاجرت به عنوان راننده کامیون پایه یک به کانادا، باید دارای مهارت‌های لازم برای انجام این کار باشید و باید دارای یک گواهینامه رانندگی معتبر باشید.

3- تجربه کاری: برای مهاجرت راننده کامیون پایه یک به کانادا، باید حداقل دو سال تجربه کاری معتبر در این حرفه داشته باشید.

4- آزمون زبان: برای مهاجرت راننده کامیون به کانادا ، باید آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

5- وضعیت سلامتی: باید دارای وضعیت سلامتی خوب و بدون بیماری‌های مزمن باشید و باید یک معاینه پزشکی کامل انجام داده و مدارک مربوط به آن را تهیه کنید.

6- پرونده کاری: باید دارای پرونده کاری معتبر باشید و باید اثبات کنید که شما در کشور خود به عنوان راننده پایه یک کار کرده‌اید.

7- ویزای مهاجرتی: برای مهاجرت به عنوان راننده کامیون پایه یک به کانادا، باید از یکی از برنامه‌های مهاجرتی مناسب استفاده کنید و باید از ویزای مهاجرتی معتبر برخوردار باشید.

8- مدارک تحصیلی: معمولاً مدارک تحصیلی برای ویزای رانندگان کامیون لازم نیست، اما برای برخی برنامه‌های مهاجرتی ممکن است نیاز باشد.

9- آزمون زبان: شاید با خود فکر کنید که بهترین روش مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان مهاجرت از طریق تخصص و مهارت در کارهای خاص باشد. اما باید گفت برای اخذ ویزای رانندگی کامیون کانادا، نیاز است آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه را با موفقیت پشت سر بگذارید. بسته به برنامه مهاجرتی، سطح زبانی مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد.

10-  گواهینامه کلاس 3 یا D برای رانندگان کامیون مستقیم

11- گواهینامه کلاس 1 یا A برای وسایل نقلیه سنگین

12- گواهینامه حمل و نقل کالاهای خطرناک برای رانندگانی که با اقلام کالاهای خطرناک کار می‌کنند.

مدارک لازم برای ویزای رانندگان کانادا

مهاجرت به کانادا بدون شرایط سنی: استارتاپ کانادا

حقوق راننده کامیون در کانادا

حقوق راننده کامیون در کانادا بسته به شرکت کارفرمایی، منطقه جغرافیایی و نوع کار و شرایط کاری متفاوت است. با این حال، می‌توان به طور کلی برخی از حقوق و مزایایی که برای رانندگان کامیون در کانادا فراهم می‌شود را مشاهده کرد:

1- حقوق و دستمزد: حقوق و دستمزد رانندگان کامیون در کانادا بسته به شرکت کارفرمایی و نوع کار متفاوت است، اما در مجموع حقوق و دستمزد آنها به طور متوسط بین ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار کانادایی در ماه است.

2- بیمه: بیمه بهداشتی، بیمه عمر و بیمه بیکاری برای رانندگان کامیون در کانادا فراهم می‌شود.

3- مرخصی: رانندگان کامیون در کانادا حق مرخصی سالیانه دارند و می‌توانند در طول سال به تعدادی روز مرخصی با حقوق پرداخت شده دسترسی داشته باشند.

4- کارکرد: رانندگان کامیون در کانادا ممکن است دوره‌های کاری طولانی داشته باشند، اما در عوض معمولاً دوره‌های استراحت کافی برای آنها فراهم می‌شود.

5- پاداش: بعضی شرکت‌های حمل و نقل در کانادا به رانندگان کامیون خود پاداش ویژه‌ای برای انجام کارهای خاص اعطا می‌کنند.

دیگران می خوانند: خرید بیزینس در کانادا

حقوق راننده پایه یک در کانادا

حقوق راننده پایه یک در کانادا نیز بسته به شرکت کارفرمایی، منطقه جغرافیایی و نوع کار و شرایط کاری متفاوت است. پس از اینکه بتوانید گواهینامه پایه یک را اخذ کنید حقوق شما به 4000 دلار خواهد رسید و برای رانندگان با تجربه ممکن است به 20 سنت در مایل نیز برسد. متوسط دستمزد هر راننده در هر ساعت به 20.5 دلار می‌رسد. در کل، حقوق و مزایای رانندگان پایه یک در کانادا برای کارفرمایان و شرکت‌های حمل و نقل جذاب است و بسیاری از افراد از این فرصت برای مهاجرت کاری کانادا استفاده می‌کنند. به هر حال، باید توجه داشت که هزینه‌های زندگی در بعضی مناطق کانادا بسیار بالاست و در میزان حقوق دریافتی تامل کرد.

برای اطلاع از جزئیات دقیق این مسیر و تکمیل مدارک و ارائه درخواست می‌توانید با دفتر تهران ما تماس گرفته و یا از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام با مشاورین ما در تماس باشید تا هرچه زودتر بدون آزمون و خطا به نتیجه مطلوب خود برسید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین