مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

یکی از روش‌های نسبتا آسان برای مهاجرت به کانادا که نیاز به سرمایه کلان و یا مهارت وتخصص خاصی ندارد، اقدام از طریق پرستار خانگی در کانادا است. این روش به‌راحتی در یک الی دو سال می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم شود. چراکه افزایش جمعیت سالمندان در کانادا این کشور را با نیاز مضاعفی برای مراقب و پرستار خانگی مواجه کرده است.

در این مقاله از هلدینگ مهاجرتی رسام با این چند و چون این روش مهاجرتی آشنا می‌شوید.

پرستار خانگی در کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

پرستار خانگی در کانادا (caregiver)

این موقعیت شغلی درواقع نگهداری و مراقبت از سالمندان و کودکان به‌صورت تمام وقت در منزل شخصی کارفرماست. اگر توانایی فیزیکی و تجربه‌ای برای انجام این کار دارید می‌توانید از طریق درخواست ویزای کاری به سفارت کانادا برای پرستار خانگی اقدام کنید. درصورت تائید شدن درخواست و دریافت ویزای کار موقت لازم است بدون تاخیر به کانادا سفر کرده و کار خود را آغاز کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه پرستار خانگی

مهم‌ترین مساله در این روش داشتن یک کارفرمای مقیم یا سیتیزن کانادا است که باید قبل از ارائه درخواست حتما به فکر آن باشید. پس از شروع کار به عنوان پرستار خانگی و کسب سابقه 1 الی 2 ساله طبق قوانین کارگر خارجی در کانادا می‌توانید درخواست تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم بدهید. در ادامه به چند مورد از مزایای این روش اشاره می‌کنیم:

 • نیازی به مجوز LMIA ندارید.
 • می‌توانید به همراه اعضای خانواده اقامت دائم دریافت کنید.
 • با مجوز کار پرستار خانگی در کانادا امکان کار برای کارفرماهای دیگر را هم دارید.
 • همسر شما می‌تواند اجازه کار از نوعOpen Work Permit دریافت کند.
 • این برنامه در تمامی استان‌های کانادا به جز کبک وجود دارد.
 • برای درخواست از طریق پرستار خانگی می‎توانید از همه سوابق کاری خود با حقوق یا کارآموزی بدون حقوق استفاده کنید.
 • این برنامه درخواست اجازه کار به‌همراه درخواست اقامت دائم را شامل می‌شود.
 • برای این برنامه مدرک زبان CLB5 کافی است و نیازی به سطح بالای زبان ندارید.
 • با این برنامه فرزندان شما می‌توانند به‌صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.
 • شما می‌توانید همزمان با کار پرستار خانگی به‌صورت پاره‌وقت به ادامه تحصیل در کانادا بپردازید.
 • برای داشتن شرایط دریافت اقامت دائم داشتن تجربه نگهداری از سالمند و کودک و… کافی است. (حتی اگر در کانادا دانشجو یا توریست باشید هم با ویزای تحصیلی یا توریستی و تجربه کار پرستار در خانگی کانادا می‌توانید درخواست اقامت دهید.)
 • مهم‌ترین مزیت این روش امکان اخذ اقامت دائم است و دریافت حق شهروندی و پاسپورت کانادا که بعد از کسب سابقه کار کافی ممکن است. با داشتن حق شهروندی از تمامی خدمات بهداشتی و پزشکی بهره‌مند می‌شوید و می‌توانید برای اعضای خانواده هم اقامت دائم دریافت کنید.
 • از دیگر مزایای این روش امکان درخواست کار آزاد بعد از دریافت اقامت است. با دریافت این ویزای کار کانادا می‌توانید در شغل‌های دیگری هم مشغول به کار شوید.

بیشتر بخوانید: ثبت شعبه شرکت در کانادا

ویزای caregiver کانادا

اگر حداقل یک سال در زمینه نگهداری خانگی کودک یا سالمند و… تجربه دارید، ویزای پرستار خانگی یا caregiver باتوجه به قوانین جدید برای شما مناسب است. با درخواست این ویزا درواقع برای اقامت دائم و کار پرستار خانگی در کانادا درخواست می‌دهید. با دریافت ویزای کار کانادا می‌توانید فعالیت خود را در این شغل آغاز کنید.

اخذ ویزای پرستار خانگی کانادا

شرایط دریافت ویزای Caregiver

همان‌طور که گفته شد داشتن جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی مهم‌ترین شرط این روش است. بهتر است ابتدا به‌دنبال یک کارفرمای مقیم یا شهروند کانادا باشید که سالمند، کودک یا معلول برای پرستاری دارد. می‌توانید از بین آشنایان خود در کانادا یا آگهی‌های روزنامه و یا موسسات مهاجرتی و کاریابی جاب آفر و کارفرمای خود را پیدا کنید.

از دیگر شرایط درخواست این ویزا سطح دانش زبان قابل قبول برای گذران زندگی و کار در کاناداست. کسب نمره قبولی در یکی از آزمون‌هایIELTS  یا  CELPIP-Gو یا آزمون TEF برای زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی است. همچنین برای دریافت اقامت دائم باید در 4 سال اول از ابتدای مهاجرت به کانادا حداقل 2 سال به‌صورت تمام‌وقت به عنوان پرستار خانگی کانادا مشغول به کار شوید.

یعنی یک سابقه دو ساله بدون درنظرگرفتن مرخصی و تعطیلات و… در 4 سال اول کسب کنید. این دوسال سابقه فقط مربوط به کار کردن برای کارفرمای مربوطه است و شامل کار برای اشخاص دیگر نمی‌شود. مدت زمان اضافه‌کاری شما در این دو سال هم نباید از 390 ساعت تجاوز کند.

اگر قصد دارید برای خانواده خود هم درخواست اقامت دائم بدهید، در زمان تکمیل فرم‌ها و ارائه درخواست باید مشخصات کامل آنها را قید کنید. نکته دیگر در این روش توجه به استانی است که برای آن درخواست می‌دهید. چراکه امکان جابه‌جایی در استانها وجود ندارد و شما صرفا مجاز به کار و اقامت در استانی هستید که برای آن درخواست داده‌اید.

توجه داشته باشید که امکان ابطال اقامت درصورت تخلف وجود دارد. همچنین پیشنهاد شغلی پرستار خانگی در کانادا و کارفرما باید واقعی باشد چراکه اداره کار و مهاجرت گزارش دقیق حقوق و مالیات و بیمه و… را از کارفرما درخواست می‌کند. پس هرگز با وعده دروغین افراد سودجو و جاب آفرهای صوری در دام نیفتید، چراکه در این صورت اقامت شما باطل شده و از کشور کانادا اخراج می‌شوید.

همچنین مسئولیت ضرر و زیان مالی احتمالی هم به عهده خودتان است. برای دریافت جاب آفر کانادا و انجام مراحل اخذ ویزا و اقامت فقط با وکلای رسمی مهاجرت کانادا در موسسات معتبر قرارداد رسمی کاریابی ببندید. این روش به شما بدون نیاز به مجوز LMIA اجازه اقامت و کار محدود به شغل پرستار خانگی را تحت قوانین اداره مهاجرت می‌دهد.

شرایط دریافت ویزای Caregiver

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای Caregiver

درصورتی‌که شرایط درخواست ویزا برای پرستار خانگی در کانادا را دارید، باید مدارک زیر را تکمیل کرده و درخواست‌تان را ارائه دهید:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک شناسایی و عکس
 • مدارک تحصیلی
 • فرم تکمیل شده درخواست
 • مدرک زبان
 • گواهی سلامت پزشکی و عدم سوءپیشینه
 • مدارک بانکی تائید شده
 • ترجمه مدارک به انگلیسی یا فرانسه
 • تائیدیه صحت مدارک توسط دادگستری و وزارت امور خارجه کانادا

پس از تکمیل مدارک و ارائه درخواست ویزا حداکثر پس از 6 هفته پرونده شما در سفارت بررسی شده و پاسخ داده می‌شود. درصورت پذیرفته شدن درخواست ویزا پس از انجام مراحل بیومتریک ویزای خود را دریافت می‌کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای Caregiver

حقوق پرستار خانگی در کانادا

همان‌طور که گفته شد کمبود نیروی کار بهداشتی و درمانی و تعداد بالای سالمندان در کانادا باعث جذب بالای پرستار خانگی در کانادا در این کشور شده است. این شغل به‌طورکلی می‌تواند شرایط یک زندگی مناسب را برای شما ایجاد کند، علی‌الخصوص اگر متقاضی کار در بعضی استان‌ها مثل نوا اسکوشیا باشید. عوامل مختلفی در تعیین میزان دستمزد پرستار خانگی نقش دارند.

شما باتوجه به تحصیلات و سابقه و تجربه کاری خود در داخل یا خارج از کانادا و همچنین استان انتخابی ممکن است درآمد متفاوتی داشته باشید. جالب است بدانید که جنسیت هم در این موضوع دخیل است چراکه به‌طور متوسط زنان 5 درصد بیش‌تر از مردان در این شغل دستمزد می‌گیرند. از این‌رو برخی پرستار خانگی را بهترین شغل برای زنان در کانادا می‌دانند.

این شغل علاوه بر اینکه الزامات پرستاران شاغل در مراکز درمانی را ندارد، راهی آسان برای دریافت اقامت دائم بدون تخصص و سابقه انچنانی است. میانگین درآمد افراد مشغول به شغل پرستار خانگی در کانادا، 50600 الی 145000 دلار در سال است که حدودا در هر 17 ماه رشد 10 درصدی هم شامل آن می‌شود.

حقوق پرستار خانگی در کانادا

سخن نهایی

در این مقاله شما را با یکی از روش‌های نسبتا آسان برای دریافت اقامت دائم کانادا آشنا کردیم. باتوجه به شرایط ویژه و مزایای این روش اگر قصد دارید برای پرستار خانگی در کانادا اقدام کنید مشاوران مهاجرتی هلدینگ رسام به شما کمک می‌کنند. مشورت با وکلای مجرب ما می‌تواند مسیر مهاجرت شما را سهولت و سرعت ببخشد. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین