جاب آفر کانادا

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم یا موقت، گرفتن جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی است. با دریافت جاب آفر کانادا می‌توانید در برنامه‌های مهاجرتی مختلف مانند اکسپرس اینتری و برنامه‌های استانی و منطقه‌ای کانادا شرکت کنید؛ همچنین برای دریافت مجوز کار یا ورک پرمیت کانادا هم به جاب آفر نیاز دارید. اگر به‌خوبی نمی‌دانید که جاب آفر کانادا چیست یا چه مدارک و شرایطی برای دریافت پیشنهاد شغلی از کانادا لازم دارید، نگران نباشید. در این مقاله به‌صورت کامل در مورد دریافت ویزای کاری از طریق جاب آفر صحبت کردیم.

اگر قصد اخذ اقامت کانادا از طریق کار را دارید، ما در هلدینگ مهاجرتی رسام در تمام مراحل به شما کمک می‌کنیم. مشاوران ما از مرحله راهنمایی و آماده‌سازی مدارک تا ورود به خاک کانادا و بعد از آن همراه شما خواهند بود تا بهترین تجربه ممکن از مهاجرت را داشته باشید. برای دریافت مشاوره در خصوص دریافت جاب آفر کانادا، با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

شرایط و مراحل اخذ جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا چیست؟

پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر کانادا (Canadian Job Offer)، یک پیشنهاد رسمی استخدام از طرف کارفرمای کانادایی است که به شهروندان و افراد مقیم کانادا و همچنین افرادی که خارج از کانادا هستند، ارائه می‌شود. در واقع جاب آفر یک سند رسمی برای استخدام است که شرایط و قوانین استخدام را بیان می‌کند و شامل مواردی مانند موقعیت شغلی، مسئولیت‌ها، حقوق و دستمزد، ساعات کاری، مدت همکاری یا استخدام، مزایا و سایر موارد مرتبط با شغل است.

جاب آفر لتر (Job Offer Letter)

تمام موارد بالا در سندی به نام جاب آفر لتر (Job Offer Letter) یا همان نامه پیشنهاد شغلی نوشته می‌شوند و از طرف کارفرما به نیروی کار ارائه می‌شود. شما در چندین حالت برای ماندن در کانادا یا مهاجرت به کانادا، به این نامه نیاز دارید:

 • اگر بخواهید در یکی از برنامه‌های اکسپرس اینتری شرکت کنید.
 • درصورتی‌که قصد شرکت در یکی از برنامه‌های مهاجرتی استانی یا منطقه‌ای کانادا را داشته باشید.
 • و همچنین هنگامی که بخواهید مجوز کار یا همان ورک پرمیت دریافت کنید.

یعنی نامه جاب آفر برای هر کدام از برنامه‌ها و مسیرهای مهاجرتی بالا الزامی است یا اگر الزامی نباشد، با داشتن آن می‌توانید امتیاز بیشتری دریافت کنید و به یک متقاضی واجد شرایط‌تر تبدیل شوید. پس اگر می‌خواهید به روش‌های مختلف و از طریق کار، اقامت دائم یا موقت کانادا را دریافت کنید، باید دارای جاب آفر از کارفرمای کانادایی باشید. یک نمونه جاب آفر کانادا را در تصویر زیر می‌بینید.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که از شخصی یا شرکتی نمی‌توانید جاب آفر دریافت کنید و کارفرما باید برای ارائه پیشنهاد شغلی واجد شرایط باشد. متأسفانه جاب آفرهای تقلبی کم نیستند که ممکن است باعث اتلاف وقت و هزینه شما شوند؛ برای همین در انتخاب کارفرما و جاب آفر باید بسیار دقت کنید.  نکته دیگری که لازم است در مورد جاب آفر بدانید این است که برخی از مشاغل به مجوز LMIA نیاز دارند و شما باید آن را هم از کارفرما دریافت کنید.

یعنی دریافت مجوز LMIA بر عهده کارفرمای شما است و او باید به دولت کانادا نشان دهد که استخدام شما به‌عنوان یک نیروی کار، تأثیری مثبتی بر بازار کار کانادا خواهد داشت. اگر می‌خواهید در مورد این مجوز بیشتر بدانید و متوجه شوید که به آن نیاز دارید یا خیر، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مجوز LMIA کانادا چیست را بخوانید تا با تمام نکات مرتبط با آشنا شوید.

ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

مراحل گرفتن جاب آفر کانادا

درصورتی‌که قصد دارید از طریق جاب آفر به کشور کانادا مهاجرت کنید، خوب است که از مراحل و چگونگی آن نیز اطلاع داشته باشید. مراحل گرفتن جاب آفر کانادا به‌صورت قدم‌به‌قدم و خلاصه به شرح زیر است:

مرحله اول:

آماده‌سازی مدارک (از جمله مدارک هویتی، مدارک مرتبط با سوابق و تجربیات شغلی، مدرک زبان، مدرک یا مدارک تحصیلی و غیره) و ترجمه یا معادل‌سازی آن‌ها

مرحله دوم:

آپدیت یا ساخت رزومه کاری و همچنین کاورلتر (نامه پوششی) مطابق با استانداردهای کانادا

مرحله سوم:

جست‌وجو برای شغل در سایت‌ها و پلتفرم‌های کاریابی

مرحله چهارم:

شرکت در جلسه مصاحبه با کارفرما بعد از قبولی رزومه

مرحله پنچم:

دریافت نامه جاب آفر و همچنین تأییدیه LMIA

مرحله ششم:

انجام اقدامات نهایی برای مهاجرت یا تغییر وضعیت قانونی در کانادا (این اقدامات بسته به روش یا برنامه مهاجرتی شما فرق می‌کنند)

در ادامه هر کدام ازم وارد بالا را به‌صورت مفصل‌تر بیان و شرایط مرتبط با هر کدام را برای ذکر می‌کنیم.

نحوه گرفتن جاب آفر کانادا چگونه است؟

برای دریافت پیشنهاد شغلی کانادا و اقدام برای ویزای کاری،‌ بهتر است پیش از هر چیز، کمی در مورد بازار کار کانادا تحقیق کنید و مشاغل مرتبط با حوزه کاری خود یا شغل‌های پرتقاضا و محبوب را بشناسید. برای این کار می‌توانید از منابع مختلفی مانند سایت‌های کاریابی استفاده کنید که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم. در این بررسی می‌توانید مهارت‌های پرتقاضای حوزه کاری خود را پیدا کنید و آن‌ها را در خود پرورش دهید یا در رزومه خود پررنگ‌تر کنید. در ادامه نکات مفصل‌تری را در مورد نحوه گرفتن جاب آفر کانادا بیان می‌کنیم.

1- با بازار کار کانادا و همچنین مشاغل و مهارت‌های پرتقاضا بیشتر ‌آشنا شوید
برای اینکه با بازار کار کانادا بیشتر آشنا شوید، می‌توانید گزارش‌های مختلف در مورد بازار کار کانادا که در سطح وب هستند را بخوانید. این گزارش‌ها معمولاً پرتقاضاترین شغل‌های کانادا را معرفی می‌کنند و معمولاً به مهارت‌های موردنیاز هر شغل هم اشاره می‌کنند. همچنین برای اینکه لیست مهارت‌های موردنیاز در حوزه کاری خود را پیدا کنید، می‌توانید آگهی‌های شغلی مختلف در حوزه کاری خود را ببینید تا متوجه شوید که کدام مهارت‌ها بیشترین تقاضا را دارند. با پیداکردن این مشاغل و مهارت‌ها، می‌توانید با تقویت خود، شانستان را برای گرفتن جاب آفر بالا ببرید.

2- از سایت‌های کاریابی و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید
سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلفی در سطح بین‌المللی و همچنین کشور کانادا وجود دارند که آگهی‌های شغلی را منتشر می‌کنند و شما می‌توانید از آن‌ها برای گرفتن جاب آفر استفاده کنید. این سایت‌ها معمولاً به شما امکان ساخت رزومه در سایت را هم می‌دهند؛ اما همچنان می‌توانید رزومه شخصی هم داشته باشید و آن را برای کارفرما ارسال کنید. از جمله مهم‌ترین این سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بانک مشاغل کانادا (Job Bank Canada) و همچنین بانک مشاغل استانی (مانند سایت کاریابی WorkBC در استان بریتیش کلمبیا)
 • سایت‌های کاریابی عمومی مانند Indeed Canada، Glassdoor Canada و Monster Canada
 • پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی مانند Linkedin و Facebook Groups

سایت‌های تخصصی کاریابی مانند Dice (برای مشاغل حوزه تکنولوژی) یا HealthCare Ca (برای مشاغل حوزه بهداشت و درمان) و غیره

3- با شرکت‌ها به‌صورت مستقیم در ارتباط باشید
اگر یک یا چندین شرکت خاص کانادایی مد نظرتان هستند که برای آن‌ها کار کنید، می‌توانید رزومه و کاورلتر خود را به‌صورت مستقیم برای آن‌ها بفرستید. این شرکت‌ها در صفحه «تماس با ما» در سایتشان، اطلاعاتی برای برقراری ارتباط دارند و می‌توانید به این طریق با آن‌ها در ارتباط باشید. بهتر است قبل از این کار، مقداری در مورد شرکت تحقیق کنید و رزومه و کاورلتر خود را با ارزش‌ها و اهداف شرکت هم راستا کنید.

4- شبکه‌سازی کنید یا از دوستان و آشنایان خود برای پیداکردن پیشنهاد شغلی کمک بگیرید
ازآنجایی‌که تمام موقعیت‌های شغلی و جاب آفرها در سایت‌ها قرار نمی‌گیرند، دوستان شما در کانادا می‌توانند برای معرفی‌کردن شما اقدام کنند. در بسیاری از موارد اقوام و آشنایان می‌توانند موقعیت‌های شغلی مرتبط با حوزهٔ کاری شما را پیدا کنند و درصورتی‌که آمادگی لازم را داشته باشید، می‌توانید برای ارسال رزومهٔ خود اقدام کنید. همچنین می‌توانید با سایر افرادی که در حوزه کاری شما فعال هستند، ارتباط برقرار کنید و با معرفی مهارت‌های خود، شانس خود را برای گرفتن جاب آفر بالاتر ببرید.

5- از طریق افراد یا شرکت‌های کاریابی، موقعیت‌های شغلی مناسب را پیدا کنید
فارغ از همه روش‌های بالا، برخی از افراد و شرکت‌ها هم هستند که به‌عنوان واسط میان نیروی کار و شرکت‌ها عمل می‌کنند. این افراد یا شرکت‌ها به‌عنوان مشاور به شما کمک می‌کنند که سریع‌تر جذب بازار کار شوید و به شرکت‌ها کمک می‌کنند که نیروی کار موردنظر خود را سریع‌تر پیدا کنند. این شرکت‌ها معمولاً هزینه‌ای هم برای این کار می‌گیرند اما در گرفتن جاب آفر می‌توانند خیلی به شما کمک کنند.

تا اینجا روش‌های مختلف گرفتن جاب آفر کانادا را معرفی کردیم و در ادامه به شرایط جاب آفر کانادا می‌پردازیم. در واقع بسته به اینکه شما از کدام روش مهاجرتی استفاده می‌کنید یا جاب آفر را برای چه چیزی نیاز دارید، جاب آفر باید دارای شرایط خاصی باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

شرایط لازم برای جاب آفر کانادا

جاب آفری که شما از طرف یک کارفرمای کانادایی دریافت می‌کنید، باید دارای یک سری شرایط خاص باشد تا دولت کانادا آن را از شما قبول کند. یعنی هر جاب آفری مورد پذیرش دولت کانادا و استان‌های آن نیست و جاب آفر شما باید معتبر باشد. این شرایط را برای روش‌ها و برنامه‌هایی مختلفی که به جاب آفر نیاز دارند، در ادامه توضیح می‌دهیم. توجه داشته باشید که برخی از مشاغل، به مجوز LMIA مثبت هم نیاز دارند و باید به همراه جاب آفر، این مجوز را هم ارائه کنید که پیش‌تر در مورد آن صحبت کردیم.

1- شرایط جاب آفر در سیستم اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا از طریق جاب آفر و کار است. البته در این سیستم، داشتن جاب آفر برای تمام شغل‌ها لازم نیست و بدون داشتن جاب آفر هم می‌توانید در برنامه‌های اکسپرس اینتری شرکت کنید. اما داشتن جاب آفر امتیاز و شانس شما برای دریافت اقامت دائم کانادا را بیشتر می‌کند. در واقع کسب پیشنهاد شغلی از کانادا بسته به نوع شغلی که دارید حدود  50 الی 200 امتیاز به CRS شما اضافه می‌کند. برای مشاغلی که جاب آفر نیاز دارند، جاب آفر شما باید دارای این ویژگی‌ها را داشته باشد تا معتبر شناخته شود:

 • به‌صورت کتبی و رسمی نوشته‌ شده باشد و شامل تمام جزئیات و ویژگی‌های مرتبط به شغل (مانند میزان حقوق و کسورات شما، مسئولیت‌ها، شرایط و ساعات کاری) باشد.
 • جاب آفر جدید باشد و در کمتر از یک سال گذشته صادر شده باشد.
 • از سمت سفارت، کنسولگری و یا کمیسیون عالی در کانادا صادر نشده باشد.

تنها از جانب یک کارفرما (و نه بیشتر) ارائه شده باشد.

دستمزدی معین داشته باشد و حقوق پرداخت شود.

اشتغال به‌صورت پیوسته و مداوم باشد (فصلی یا پاره‌وقت نباشد) و جاب آفر شما باید نشان دهد که قرار است حداقل یک سال برای کارفرما کار کنید.

شغل شما در یکی از دسته‌های TEER 0 تا 3 قرار بگیرد.

پیشنهاد شما حداکثر توسط دو کارفرما ارائه شده باشد و در ازای آن حقوق بگیرید.

جاب آفر باید نشان دهد که قصد دارید به مدت حداقل یک سال برای کارفرمای خود کار کنید.

برای شغلی پیوسته و دائمی، با حداقل 30 ساعت کار در هفته باشد.

پیشنهاد شغلی برای یکی از مشاغل دسته‌های TEER 2 و 3 باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که مجوز کار یا همان ورک پرمیت (Work Permit)، به‌تنهایی به‌عنوان جاب آفر محسوب نمی‌شود.

این شرایط کلی جاب آفر برای برنامه اکسپرس انتری است اما بسته به اینکه کدام یک از برنامه‌های اکسپرس انتری را شرکت می‌کنید، شرایط دیگری هم تعریف شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برای مطالعه: اسکیل ورکر کانادا

2- شرایط جاب آفر کانادا برای برنامه‌های استانی یا منطقه‌ای

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا با جاب آفر، شرکت در برنامه‌های مهاجرتی استانی و منطقه‌ای کانادا است. منظور از برنامه‌های استانی، برنامه‌های مهاجرتی هستند که هر کدام از استان‌های کانادا بسته به نیاز خود تعریف کرده‌اند و از طریق آن‌ها نیروهای ماهر، کارآفرین‌ها و همچنین افراد فارغ‌التحصیل مقاطع تحصیلات عالی را جذب می‌کنند. از بین تمام استان‌ها، استان انتاریو راحت‌ترین شرایط برای گرفتن جاب آفر را دارد و 2 استریم مهاجرتی راحت دارد (با نام‌های Foreign Worker و In-Demand Skills) که در مقاله اسکیل ورکر انتاریو به آن‌ها اشاره کردیم. علاوه بر این، برای دو منطقه از کشور کانادا، برنامه‌های مهاجرتی مختلفی هم وجود دارد که شرایط راحت‌تری برای گرفتن جاب آفر دارند:

 • مناطق روستایی و شمالی (Rural and Northern Immigration Pilot) یا همان برنامه مناطق کم‌جمعیت کانادا که مخفف RNIP شناخته می‌شود
 • منطقه آتلانتیک (شامل استان‌های نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و همچنین جزیره پرنس ادوارد) که برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (Atlantic Immigration Program) مختص به این منطقه است

شرایط جاب آفر برای برنامه‌های استانی کانادا متفاوت است و هر استان شرایط مخصوص به خود را دارد. ما در مقاله برنامه‌های استانی کانادا، سعی کردیم تمام برنامه‌های استانی کانادا را معرفی کنیم و از آن صفحه شرایط مخصوص به هر استان را ببینید. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله برنامه‌های استانی کانادا را بخوانید. شرایط جاب آفر برای مناطق کانادا را می‌توانید در ادامه ببیند.

شغل شما باید برای کارفرمایی در این منطقه باشد و کارفرما باید کسب‌وکار خود را در این منطقه اداره کند

جاب آفر باید تمام‌وقت و دائمی باشد و مشاغل پاره‌وقت و فصلی قابل‌قبول نیستند

حقوق و دستمزد شما باید مطابق و متناسب با شغل و همچنین حداقل دستمزد منطقه باشد

شما باید تجربیات و مهارت‌های لازم برای انجام مسئولیت‌های لازم را داشته باشید و مدارک مرتبط با آن را ارائه کنید

پیشنهاد شغلی شما نباید از طرف کنسولگری و یا آژانس‌های استخدامی صادر شده باشد

شما یا همسرتان نباید به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم مالک کسب‌وکاری باشید که برای آن کار می‌کنید. اگر سهام کسب‌وکاری که برای آن کار می‌کنید را در اختیار دارید، این سهام نباید بیشتر از 50 درصد باشد.

شغل شما باید تمام‌وقت باشد و مشاغل فصلی قابل‌قبول نیستند.

برای مشاغلی که در دسته‌های TEER 0 تا 3 هستند، جاب آفر شما باید برای حداقل یک سال معتبر باشد؛ یعنی نشان دهد که قرار است حداقل یک سال برای کارفرمای خود کار می‌کنید.

برای مشاغلی که در دسته TEER 4 قرار دارند، پیشنهاد شغلی شما باید دائمی و بدون تاریخ انقضا باشد.

جاب آفر شما نباید از طرف شرکتی صادر شود که شما یا همسرتان مالکیت اکثر آن را در اختیار دارید.

شغل شما باید مطابق با مهارت‌های شما و یا بالاتر از مهارت‌های شما باشد که این مورد بر اساس تجربیات قبلی شما سنجیده می‌شود. البته شرایط خاصی هم وجود دارد که این شرط برای آن‌ها الزامی نیست.

3- شرایط جاب آفر کانادا برای ورک پرمیت

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار، دریافت ویزای کار کانادا یا همان ورک پرمیت است که این روش هم به جاب آفر نیاز دارد. در این روش، شما اقامت موقت کانادا را دریافت می‌کنید اما در ادامه می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا هم اقدام کنید. برای دریافت ورک پرمیت، شرایط خاصی برای جاب آفر گفته نشده اما برخی از شرایط هستند که در هر حالت باید در مورد جاب آفر رعایت شوند.

برای مثال شما باید از یک کارفرمای واجد شرایط پیشنهاد شغلی دریافت کنید و مجوز LMIA دریافت کنید. یا اینکه حقوق و دستمزد شما باید متناسب با موقعیت شغلی و همچنین بازار کار باشد. در مورد ورک پرمیت، نکات مختلف دیگری هم وجود دارد و اگر قصد دریافت اقامت موقت کانادا با جاب آفر را دارید، بهتر است با انواع ورک پرمیت و مدارک لازم برای آن آشنا شوید که در مقاله ورک پرمیت چیست به‌صورت کامل به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

مدارک لازم برای جاب آفر کانادا

برای اینکه یک کارفرما بتواند صلاحیت و شایستگی شما را برای یک موقعیت شغلی بررسی کند، لازم است مدارک و گواهی‌های مختلفی را ارائه کنید. مدارک موردنیاز باتوجه‌به موقعیت شغلی و سیاست‌های شرکت می‌تواند متفاوت باشد اما برخی از مدارک لازم برای اخذ جاب آفر کانادا عبارت‌اند از:

کاور لتر

کاورلتر که با نام انگیزه‌نامه هم شناخته می‌شود، سندی تک‌صفحه‌ای است که به همراه رزومه برای شرکت‌ها ارسال می‌کنید. در این سند، شما شرح مفصل‌تری از خودتان و مهارت‌هایتان ارائه می‌کنید و به این اشاره می‌کنید که چرا شما گزینه مناسبی هستید یا چرا می‌خواهید در شرکت آن‌ها کار کنید. این سند معمولاً برای هر شرکت به‌صورت جداگانه ارائه می‌شود.

مدارک شغلی

درصورتی‌که در کشور خود، کسب‌وکار یا شغلی آزاد داشته‌اید، می‌توانید مدارک مربوط به فعالیت‌ها یا کسب‌وکار خود را هم ارائه کنید.

توصیه‌نامه از طرف همکاران یا کارفرماهای قبلی

درصورتی‌که به سابقه کار قبلی خود در رزومه اشاره کرده باشید، می‌توانید از همکاران و کارفرماهای قبلی خود توصیه‌نامه دریافت کنید و آن را به کارفرمای جدید ارائه دهید. این توصیه‌نامه می‌تواند مهارت‌ها و توانایی‌های شما را تأیید کنند و شانس شما را برای دریافت جاب آف بالا ببرند.

نمونه کار یا پورتفولیو

ارائه پورتفولیو برای همه مشاغل لازم نیست اما مشاغلی مانند طراحان گرافیک و وب، طراح‌های داخلی، عکاس‌ها، نویسنده‌ها و خبرنگارها، برنامه‌نویس‌ها، هنرمندان و غیره مشاغلی ازاین‌قبیل، نیاز به ارائه نمونه کار یا پورتفولیو دارند.

جدیدترین نسخه رزومه یا CV

بهتر است رزومه خود را بر اساس رزومهٔ استاندارد کانادایی تنظیم کنید و بهترین فرمت آن، رزومهٔ زمانی معکوس است که آخرین سوابق شغلی خود را باتوجه‌به جدیدتر بودن مرتب می‌کنید. برخی از نکاتی که باید در رزومهٔ شما باید به آن‌ها اشاره شود عبارت‌اند از:

سوابق شغلی و حوزه‌های تخصصی شما

مهارت‌ها و همچنین ابزارها و یا برنامه‌هایی که به آن‌ها تسلط دارید

میزان تحصیلات و مدارک مرتبط با آن (می‌توانید سرتیفیکیت‌ها و گواهی‌های خود را هم در رزومه بنویسید)

کارهای داوطلبانه، پروژه‌ها یا تحقیقاتی که در حوزهٔ تخصصی خود انجام داده‌اید

همچنین ممکن است لازم باشد مدارک دیگری مانند مدارک تحصیلی یا ریزنمرات، گواهی سوء‌پیشینه و غیره را هم ارائه کنید.

لیست مشاغل جاب آفر کانادا

اگر به دنبال لیست جاب آفر کانادا هستید، باید بگوییم که جاب آفر کانادا محدود به مشاغل خاصی نیست و شما می‌توانید برای شغل‌های مختلف جاب آفر دریافت کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که برنامه‌ای که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، مهم است. برای مثال اگر شما یک خیاط باشید، با اینکه می‌توانید از کانادا جاب آفر دریافت کنید، اما برای مثال نمی‌توانید در برنامه‌های اکسپرس انتری شرکت کنید. چون شغل خیاط در دسته TEER 4 قرار می‌گیرد و مشاغل این دسته در سیستم اکسپرس انتری واجد شرایط نیستند.

اما می‌توانید از روش‌ها و برنامه‌های دیگر برای دریافت اقامت موقت یا دائم کانادا به‌وسیلهٔ جاب آفر اقدام کنید پس بهتر است در انتخاب برنامه مهاجرتی حواستان به این نکته باشد. همچنین اطلاع از مشاغل پرتقاضا و موردنیاز کانادا، می‌تواند به شما دید بهتری بدهد و می‌توانید اهداف خود را مطابق با آن‌ها تنظیم کنید. درهمین‌راستا، در جدول زیر، مشاغل پرتقاضای کانادا را به شما معرفی کردیم.

پرتقاضاترین مشاغل کانادا

نماینده فروش

راننده حمل‌ونقل

حسابدار

پرستار

مدیر پروژه

برق‌کار صنعتی

تحلیل‌گر کسب‌وکار

توسعه‌دهنده وب

تحلیل‌گر داده

تکنسین داروساز

نماینده خدمات مشتری

مدیر زنجیره تأمین

مدیر منابع انسانی

جوشکار

مکانیک

تحلیل‌گر داده

آیا جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟

یکی از نگرانی‌های افراد هنگام اقدام برای دریافت جاب آفر کانادا داشتن مهارت زبان فرانسوی یا انگلیسی است. خبر خوش این است که متقاضیان برای دریافت جاب آفر و ویزای کار کانادا نیازی به دریافت مدارک آیلتس یا شرکت در آزمون‌های زبان فرانسوی ندارند. در واقع قانونی برای الزامی‌بودن مدرک زبان برای جاب آفر ثبت نشده و کافی است ثابت کنید که مهارت زبانی لازم برای برقراری ارتباط جهت رفع نیازهای خود در آن شغل را دارید. دراین‌صورت شما می‌توانید برای دریافت جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان اقدام کنید.

البته این شرایط برای افرادی است که قصد اقامت موقت کانادا را دارند و برنامه‌هایی که اقامت دائم کانادا را به شما می‌دهند، مدرک رسمی زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز دارند. پس درهرصورت، شما لازم است به‌اندازه‌ای زبان بدانید که توانایی برقراری ارتباط با دیگران را داشته باشید. حتی اگر ارائه مدرک زبان الزامی نباشد، حتماً پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مدرک زبان اقدام کنید چون هم می‌تواند شانس شما را بالاتر ببرد و در ادامه راحت‌تر می‌توانید با شهروندان کانادایی ارتباط برقرار کنید.

هزینه ویزای جاب آفر کانادا

دریافت جاب آفر به‌خودی‌خود هزینه‌ای ندارد اما برای انجام کارهای اداری و مهاجرتی خود، باید مبالغی را به‌عنوان اپلیکیشن فی پرداخت کنید. همچنین برخی از هزینه‌های دیگر مانند ترجمه و آماده‌سازی یا آزادسازی مدارک، سفر به کشوری دیگری برای انگشت‌نگاری در سفارت کانادا را به هزینه‌های خود اضافه کنید. در جدول زیر می‌توانید هزینه اپلیکیشن فی یا همان هزینه ویزای جاب آفر کانادا در روش‌های مختلف را ببینید. همچنین برای دریافت گواهی معافیت LMIA یا مجوز LMIA مثبت، به ترتیب مبالغ 230 و 1000 دلار کانادا نیاز است که باید توسط کارفرما پرداخت شود.

نوع اقامت

نوع درخواست

هزینه (دلار کانادا)

اقامت دائم (اکسپرس انتری)

درخواست شما

1,365

درخواست همسر شما

1,365

درخواست فرزندان (به‌ازای هر فرزند)

230

اقامت دائم (برنامه‌های استانی یا منطقه‌ای)

درخواست شما و خانواده‌تان

متغیر

اقامت موقت (مجوز کار)

ویزای کار (Work Permit)

155

ویزای کار باز (Open Work Permit)‌

100

انگشت‌نگاری (Biometric)

85

علاوه بر هزینه‌های اپلیکیشن فی و مبالغ دیگر که پیش‌تر گفتیم، در برخی شرایط لازم است که تمکن مالی هم به دولت کانادا ارائه کنید. البته ارائه تمکن مالی به روش و برنامه‌ای با آن مهاجرت می‌کنید هم بستگی دارد؛ برای مثال برای دریافت ویزای ورک پرمیت، شما ملزم به ارائه تمکن مالی نیستید اما لازم است نشان دهید که در ماه‌های اولیه مهاجرت به کانادا، می‌توانید از پس مخارج خود بربیاید. تمکن مالی جاب آفر برای روش‌هایی که تمکن مالی لازم دارند، مطابق با جدول زیر است.

تعداد اعضای خانواده

مبلغ موردنیاز (دلار کانادا)

1 نفر

13,757

2 نفر

17,127

3 نفر

21,055

4 نفر

25,564

5 نفر

28,994

6 نفر

32,700

7 نفر

36,407

بیشتر از 7 نفر (به‌ازای هر نفر)

3,706

نحوه تشخیص جاب آفر جعلی و واقعی

یکی از مواردی که باید در روند دریافت جاب آفر کانادا باید به آن توجه داشته باشید، تقلبی‌نبودن پیشنهاد شغلی است. اگر جاب آفر شما جعلی باشد، علاوه بر اینکه درخواست شما رد خواهد شد، به مدت 5 سال نیز نمی‌توانید برای هیچ‌گونه ویزایی برای کشور کانادا اقدام کنید. در سال‌های اخیر تعدادی از مؤسسه‌ها و شرکت‌های مختلف با ارائهٔ جاب آفرهای تقلبی، افراد زیادی که به دام انداخته‌اند. برای همین در ادامه برخی از مواردی که ممکن است در زمینهٔ تشخیص جاب آفر واقعی به شما کنند را آورده‌ایم:

 1. غیرواقعی‌بودن پیش‌نیازها و نیازنداشتن به سابقهٔ کار و تجربهٔ‌ پیشین
 2. وجود غلط‌های نگارشی و املایی در جاب آفر که نشان‌دهندهٔ غیررسمی بودن آن است
 3. کمبود اطلاعات جهت ارتباط با کارفرما مانند نبود شمارهٔ تماس یا اطلاعات نادرست
 4. مشخص نبودن وظایف، کسورات، میزان دستمزد و شرایط استخدام
 5. واقع‌بینانه نبودن میزان حقوق و متناسب‌نبودن آن با میزان دستمزد استاندارد کانادا در همان شغل
  (از طریق سایت بانک مشاغل کانادا می‌توانید دستمزد مشاغل مختلف را جهت اطمینان بررسی کنید.)
 6. درخواست برای پرداخت هزینه؛ در واقع شرکت‌های قانونی کانادا از شما هزینه‌ای برای ارائهٔ جاب آفر دریافت نمی‌کنند؛ بنابراین، درصورتی‌که شرکت واقعی باشد از شما هزینه‌ای برای استخدام، پیش از انجام مصاحبه و مجوز کار دریافت نمی‌کنند.
ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

ما چگونه می‌توانیم در مسیر دریافت جاب آفر کانادا به شما کمک کنیم؟

در این مقاله به‌صورت کامل در مورد این صحبت کردیم که جاب آفر کانادا چیست و باید چه شرایطی داشته باشد تا برای مهاجرت قابل‌قبول باشد. شما با داشتن جاب آفر کانادا، می‌توانید برای دریافت اقامت موقت یا دائم کانادا اقدام کنید و حتی در برنامه‌هایی که داشتن جاب آفر برای آن‌ها الزامی نیست، با داشتن آن می‌توانید امتیاز دریافت کنید. در این مقاله همچنین به مدارک مورد نیاز برای پیشنهاد شغلی هم صحبت کردیم و نکات مرتبط نحوه دریافت جاب آفر کانادا را بیان کردیم.

اما باید مراقب پیشنهادهای شغلی فیک و تقلبی باشید که فقط وقت، انرژی و هزینه شما را تلف می‌کنند. ما در هلدینگ رسام می‌توانیم در تمام مراحل دریافت جاب آفر کانادا به شما کمک کنیم تا بدون دغدغه مهاجرت کاری خود را انجام دهید. مشاوران ما از مراحل ابتدایی اخذ جاب آفر کانادا مانند ساخت رزومه و تدوین کاورلتر به شما کمک می‌کنند تا زمانی که جاب آفر خود را دریافت کنید و وارد خاک کانادا شوید. اما همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود و بعد از ورود به خاک کانادا هم همراه شما خواهیم بود تا اقدامات خود را بهتر پیش ببرید. در صورتی هم که در مورد جاب آفر کانادا همچنان سؤال دارید، می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام با ما در ارتباط بوده و یا سوال خود را در بخش کامنت‌ها از ما بپرسید تا به شما پاسخ دهیم.

× مشاوره آنلاین