بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به یک کشور جدید، به نوعی شروعی دوباره برای زندگی است. زندگی و هم‌نشینی با افراد جدید در یک کشور خارجی نیازمند مطالعه و کسب مهارت‌های کلامی است. به طور کلی مهاجرت و زندگی در یک کشور خارجی کار چندان ساده‌ای نیست اما با کمک راه‌حل‌هایی که وجود دارد، می‌توان از این سختی‌ها کم کرد و سریع‌تر به مقصد رسید. در این مقاله از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام قصد داریم شما را با بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان آشنا نماییم تا تصمیم‌گیری و انتخاب کشور مقصد برایتان سهل شود. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

از عمده‌ترین دلایل برای مهاجرت می‌توان به دستیابی به شغل مناسب و امنیت شغلی، رضایت از زندگی، کسب درآمد بیشتر، ایجاد تعادل بین کار و زندگی روزانه، تحصیل و سرمایه‌گذاری اشاره‌کرد. بسته به هریک از اهداف موردنظرو نیاز افراد، کشورهای مناسبی برای مهاجرت وجود‌ دارند. معمولا افراد بسیاری آمریکا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، چرا که از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار است. اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که آمریکا روابط دیپلماسی خوبی با ایران ندارد و همین امر موجب می‌شود، پروسه دریافت ویزای این کشور به سختی انجام شود. بنابراین آمریکا از بهترین کشورهای مناسب برای مهاجرت ایرانیان محسوب نخواهد شد و صرفا تحت شرایط خاصی مانند دانشجو و نخبه بودن گزینه خوبی محسوب می‌شود. بنابراین برای یافتن کشور مناسب برای مهاجرت ایرانیان باید، گفت کشورهای کانادا، استرالیا و کشورهای اروپایی حوزه شینگن مانند آلمان، اتریش، فرانسه، جمهوری چک، فنلاند از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان می باشند.

بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانی ها از نظر سهولت اخذ ویزا

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از جهت کار و دستیابی به شغل مناسب و ایجاد رفاه، با توجه به نزدیکی به ایران و سهولت اخذ ویزا عبارتند از: آلمان، کانادا، استرالیا، دانمارک، سوئیس، ایسلند، انگلیس، عمان، قطر، ژاپن، امارات، لوکزامبورگ. دقت نمایید که برخورداری از شرایط اولیه مانند تمکن مالی، تجربه و سوابق کاری تنها معیارهای موفقیت در اخذ ویزا محسوب نمی‌شود. پیشنهاد می‌شود، از ارزیابی مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام استفاده کنید، تا به راحتی مراحل قانونی اخذ ویزای این کشورها را طی نمایید.

کشور های مناسب برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانی ها

کشورهای اروپایی امکانات مطلوبی را برای مهاجرین فراهم می‌آورد که از جمله این امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: امکانات رفاهی، برخورداری از حقوق شهروندی، ایجاد شرایط شغلی بهتر و زندگی راحت‌تر. به طور کلی آلمان، پرتغال، اتریش، اسپانیا، لوکزامبورگ، انگلیس، فنلاند، ایسلند، ایرلند و سوئیس از لحاظ امنیت مالی و اجتماعی، کیفیت زندگی و مراقبت‌های بهداشتی بهترین کشورهای اروپایی از منظر شرایط زندگی جهت مهاجرت ایرانیان هستند. کشورهای آلمان، استونی، نروژ، ایرلند، جمهوری چک و هلند با توجه به کمبود نیروی کار و دریافت نسبتا آسان ویزا، بهترین گزینه جهت یافتن فرصت شغلی مناسب برای ایرانیان هستند.

با توجه به رتبه‌بندی آموزشی، کیفیت تدریس، آموزش زبان، شبکه‌سازی و توسعه‌فردی کشورهای آلمان، پرتغال، ایتالیا، فرانسه، ایتالیا، سوئد، دانمارک، هلند، انگلیس و سوئیس را می توان از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان دانست.

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانی ها

بهترین کشورهای آمریکایی برای مهاجرت ایرانی ها

کانادا و آمریکا در دسته بهترین کشورهای آمریکایی برای مهاجرت ایرانی‌ها قرار دارند. سالیانه ایرانیان بسیاری را برای مهاجرت به کانادا و آمریکا اقدام می‌کنند. این دو کشور به دلیل برخورداری از سیستم آموزشی پیشرفته و فرصت‌های شغلی بسیار علی الخصوص برخورداری از بستر مناسب جهت راه‌اندازی استارتاپ جزء بهترین مقاصد مهاجرتی هستند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا و کانادا وجود دارد که شامل: مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیلی، استارتاپ و اسکیل ورکر است. از این میان دو روش خوب برای مهاجرت به کانادا، ثبت شرکت در کانادا و اخذ ویزای استارتاپ کانادا است.

 • ثبت شرکت در کانادا (IMP): یکی از روش‌های مهاجرت به بهترین کشورهای آمریکایی مانند کانادا، دریافت ویزای کار کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا است. در این روش متقاضی ابتدا یک شرکت را در کانادا راه‌اندازی می‌کند و یا بیش از 50 درصد سهام شرکت را خریداری می‌کند. سپس به اداره کار اعلام می‌کند که برای مدیریت این واحد تجاری نیاز به حضور وی است.
 • اخذ ویزای استارتاپ (Canada start-up visa): با استفاده از ویزای استارتاپ کانادا می‌توان به این کشور مهاجرت نمود. این نوع ویزا به کارآفرین امکان می‌دهد به منظور ایجاد یک کسب‌وکار بتوانند ایده‌های نوآورانه‌ای خلق نمایند. در واقع کارآفرین باید ثابت نماید که کسب و کاری که ارائه می‌دهد کاملا جدید است و می‌تواند در مقیاس جهانی به رقابت بپردازد. از مزایای این ویزا می‌توان به دریافت اقامت دائم برای خود و خانواده و امکان دریافت وام از دولت کانادا اشاره نمود.

مهاجرت به کانادا و آمریکا برای ایرانیان

بیشتر بخوانید: ویزای کار imp کانادا

بهترین کشور های آسیایی برای مهاجرت ایرانی ها

بهترین کشورهای آسیایی برای مهاجرت ایرانی‌ها، چین، ژاپن، سنگاپور، تایوان، ویتنام و مالزی و امارات اشاره نمود. ایرانیان بسیاری بهترین کشورهای آسیایی را به قصد تحصیل، کار و زندگی انتخاب می‌کنند و در لیست اولویت‌های خود قرار می‌دهند. اگر به قصد تحصیل به دنبال بهترین کشور آسیایی هستید، می‌توانید چین را انتخاب کنید. اما اگر به قصد کار و زندگی مهاجرت می‌کنید، می‌توانید مالزی و سنگاپور را در لیست اولویت‌های خود قرار بدهید. مالزی و سنگاپور از نظر دین دو کشور مناسب هستند.

کشور های آسیایی برای مهاجرت ایرانی ها

بهترین کشور های مسلمان برای مهاجرت ایرانی ها

بهترین کشورهای مسلمان برای مهاجرت ایرانی‌ها کشورهایی هستند که شرایط پذیرش مهاجر آسان‌تری دارند و از نظر شرایط زندگی مناسب هستند. بنابراین توجه به معیارهایی مانند عدم نژادپرستی، وضعیت آزادی مدنی و غیره، اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. به دلیل وجود مسائلی مانند تبعیض نژادی و فعالیت‌های تروریستی برخی کشورها از پذیرش مسلمانان خودداری می‌کنند. با این حال می‌توان گفت فهرست جدول زیر بهترین کشورهای مسلمان برای مهاجرت را مشخص می‌کند.

امارات

قطر

ترکیه

سنگاپور
عربستان مالزی
عمان اندونزی

هر یک از این کشورها شرایط خاص خود را برای پذیرش ایرانی‌ها در نظر گرفته است. یکی از مهم‌ترین معیارهایی که این کشورها برای مسلمانان در نظر می‌گیرند، شرایط مذهبی و دینی است که به فرد اجازه اجرا و انجام آن‌ها را می‌دهد. اما کشورهایی مانند فرانسه، نیوزلند و آلمان صرفا به مهارت شخص نگاه می‌کنند و از لحاظ دینی شرایط مساعدتری باری پذیرش اتباع ایرانی مسلمان دارد.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

ایرانیانی که قصد دارند ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت را شناسایی کنند، می‌توانند به معیارهای مختلفی توجه نمایند. همچنین ارزان‌ترین کشورها با توجه به شرایط متقاضی مهاجرت تعیین می‌شود. اما به صورت کلی برخی کشورها برای مهاجرت نیاز به هزینه کمتری دارند که ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری و تحصیلی است.

از جمله ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی‌ها می‌توان به کشورهای حوزه دریای کارائیب اشاره نمود. این کشورها برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند و به راحتی می‌توان اقامت اروپا و در نهایت شهروندی را اخذ نمود. یکی از کم هزینه‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به اروپا، مهاجرت به پرتغال از طریق دریافت پیشنهاد کاری مطلوب و تحصیل است. این دو روش از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت برای ایرانیان به شمار می‌رود.

‌بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی

بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی دارای معیارهای مختلفی هستند که از جمله می‌توان اهداف، سبک زندگی تک تک افراد خانواده اشاره نمود. هر خانواده‌ای برای زندگی در کشور مقصد نیاز به  امکانات رفاهی مناسب، فرصد و دسترسی به امکانات آموزشی مناسب، مراقبت‌های بهداشتی و امنیت شغلی دارد. یکی دیگر از معیارهایی که مشخص کننده بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی است؛ نرخ پایین حرم و جناسیت و اقتصاد مناسب است. این موارد که به طور کلی در دسته امکانات رفاهی و شرایط زندگی هر کشور قرار دارد، اکر مطلوب باشد زمینه ساز پیشرفت خواهد شد. حتی بسیاری از افرادی که قصد ثبت شرکت در کانادا دارند، این کشور را به دلیل شرایط مطلوب زندگی به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی بر می شماروند. بهترین کشورهای برای مهاجرت خانوادگی از نظر موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام، در جدول زیر آمده است:

نام کشور ویژگی نوع زندگی
سوئد کیفیت زندگی مطلوب
سوئیس کیفیت زندگی بالا
دانمارک کیفیت زندگی بالا
کانادا کیفیت زندگی خوب
فنلاند کیفیت زندگی خوب

در میان لیست کشورهای فوق، کشور کانادا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. کانادا کشوری انکلیسی زبان است و همین امر فرصت‌های بسیاری را برای مهاجران ایرانی فراهم می‌کند. مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلف انجام می‌شود که اکسپرس انتری (Express Entry) یکی از آن‌ها است. این روش مهاجرت به کانادا بر مبنای امتیاز عمل می‌کند و شما برای کسب امتیاز بالا نیاز دارید، از مهارت‌های مربوط به رشته خود به خوبی آگاهی داشته باشید.

دیگران می خوانند: خرید بیزینس در کانادا

بهترین روش های مهاجرت برای ایرانیان چیست؟

دلایل مختلفی برای مهاجرت ایرانیان وجود دارد که که شامل وضعیت نابسمان اقتصادی، ادامه تحصیل، کار و مسائل امنیتی است. از این رو با توجه به هر یک از مواردی که ذکر شد، یک روش مهاجرت وجود دارد. بهترین روش‌های مهاجرت برای ایرانیان شامل موارد زیر است:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند در کشور دوم
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی و آغاز استارت آپ
 • مهاجرت از طریق ازدواج

ایرانیان بسیاری برای مهاجرت به کانادا سعی می‌کنند از طریق سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای استارت آپ کانادا اقدام نمایند. کانادا دارای بازارکار گسترده‌ای است و اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری آسان‌ترین روش مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود.

بهترین روش های مهاجرت برای ایرانیان چیست؟

نتیجه گیری

با توجه به اینکه کشورهای بسیاری برای مهاجرت ایرانیان وجود دارد، قبل از انتخاب مقصد نهایی، می‌توانید تحقیقات لازم را در زمینه انتخاب کشور مقصد انجام بدهید و بهترین کشورهای مناسب مهاجرت ایرانیان را از منظرهای گوناگون بررسی نمایید. این امر به شما کمک می‌کند، انتخابی دقیق‌تر و سازگارتر با شرایط خود داشته باشید. از بهترین کشورهای آمریکایی مناسب مهاجرت می‌توان به کانادا و امریکا اشاره نمود. از بهترین کشورهای مناسب مهاجرت خانوادگی می‌توان به سوئد، سوئیس، دانمارک و فنلاند اشاره کرد.

سوالات متداول

بهترین کشور برای مهاجرت کاری کجاست؟

بهترین کشور برای مهاجرت کاری در آسیا چین و امارات است. اما بهترین کشور برای مهاجرت در اروپا آلمان و در قاره آمریکا، کانادا و آمریکا است.

بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟

بهترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری روش های ثبت شرکت در کانادا و اخذ ویزای استارتاپ کانادا می باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده چیست؟

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی با توجه به شرایط و سبک زندگی هر خانواده متفاوت است.

 

سخن نهایی

اگر قصد مهاجرت و زندگی در کشور دیگری را دارید بهتر است قبل از آن از جزئیات مزایا و معایب زندگی در آن کشور مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین