همه چیز درباره مهاجرت به مکزیک

از چه روش هایی می توان به کشور مکزیک مهاجرت نمود؟ بهترین و ساده ترین روش مهاجرت به مکزیک کدام است؟ هزینه تحصیل در مکزیک چقدر است؟
فهرست مطالب

از چه روش هایی می توان به کشور مکزیک مهاجرت نمود؟ بهترین و ساده ترین روش مهاجرت به مکزیک کدام است؟ هزینه تحصیل در مکزیک چقدر است؟

چگونه می توان اقامت دائم مکزیک را دریافت نمود؟ شرایط اخذ اقامت کاری مکزیک چیست؟ شرایط اقامت تمکن مالی مکزیک چیست؟

آیا با دریافت اقامت تمکن مالی مکزیک می توان اقامت دائم مکزیک را دریافت کرد؟ شرایط اقامت خود حمایتی مکزیک چیست؟ آیا با سرمایه گذاری در مکزیک می توان اقامت مکزیک را دریافت کرد؟ قوانین مهاجرت به مکزیک کدام است ؟

ویژگی موسسه مهاجرتی خوب کدام است؟ راحت ترین کشور برای مهاجرت کدام کشور است؟ مهاجرت به کدام کشور راحت هست؟ مهاجرت آسان چیست؟ مهاجرت سریع به کدام کشورها امکانپذیر است؟ آیا با دریافت اقامت مکزیک می توان پاسپورت مکزیک را دریافت نمود؟ آیا برای مهاجرت به مکزیک به وکیل مهاجرت نیاز هست؟

از چه روش هایی می توان به کشورهای آمریکای شمالی مهاجرت کرد؟ مهاجرت به کشورهای آمریکای شمالی چه شرایطی دارد؟ شرایط ثبت شرکت در مکزیک چیست؟ شرایط خرید ملک در مکزیک چیست؟  آیا برای مهاجرت به مکزیک روش تمکن مالی وجود دارد؟ شرایط مالی مورد نیاز اداره اقامت مکزیک جهت دریافت اقامت خودحمایتی به چه صورت هستند؟

مزایای دریافت اقامت خود حمایتی مکزیک چه مواردی هستند؟ ویژگی های و شرایط مورد نیاز اقامت مکزیک چه مواردی هستند ؟ وکیل مهاجرتی در مسیر دریافت اقامت تمکن مالی مکزیک چه خدماتی به متقاضی ارائه می دهد؟

مهاجرت به مکزیک

آشنایی با کشور مکزیک

کشور مکزیک به مساحت 1,972,550 کیلومتر مربع و با جمعیتی بیش از 130 میلیون نفر در قاره آمریکای شمالی و در همسایگی با ایالات متحده آمریکا واقع شده است. پایتخت و مهم ترین شهر مکزیک، کلانشهر مکزیکو سیتی است که 12 میلیون از جمعیت کشور مکزیک را در خود جای داده است. کشور مکزیک به لحاظ مساحت هشتمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. زبان اداری و غالب در مکزیک زبان اسپانیولی است اما نکته جالب این است که مکزیک هیچ زبان رسمی ندارد.

کشور مکزیک دارای آب و هوایی متنوع می باشد. به طور کلی  می توان گفت که مناطق شمالی مکزیک گرم و خشک و مناطق جنوبی این کشور گرم و مرطوب است. اما در مناطق کوهستانی مکزیک، آب و هوا از نوع معتدل کوهستانی می باشد.

کشور مکزیک دارای منابع و ذخایر نفتی و گاز طبیعی بسیاری است و بخش اعظم اقتصاد و ثروت مکزیک وابسته به آن می باشد. آمار اعلام شده از سوی سازمان های اقتصادی جهانی کشور مکزیک را یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان معرفی می کند. در سال های اخیر کشور مکزیک به یکی از مقاصد مهاجرتی مورد نظر ایرانیان تبدیل شده است. با توجه به تماس ها و پرسش های متعدد از سوی علاقمندان مهاجرت به مکزیک بر آن شدیم که روش های مختلف مهاجرت به مکزیک را در این مقاله شرح دهیم.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی به مکزیک

یکی از روش های متداول مهاجرت به مکزیک، مهاجرت از طریق تحصیل است. سیستم آموزشی پیشرفته و هزینه پایین تحصیل در مکزیک نسبت به دانشگاه ها و موسسات آموزشی هم رده در کشورهایی نظیر انگلستان سبب شده که هر ساله افراد بسیاری متقاضی تحصیل در مکزیک باشند. دوره کارشناسی در مکزیک 4 ساله و در مقطع کارشناسی ارشد 3 ساله می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مکزیک سالیانه حداکثر 818 دلار است. لازم به ذکر است که بیشتر دانشگاه های مکزیک مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند. دانشگاه تکنولوژی مونته ری، دانشگاه پلی تکنیک IPN و دانشگاه UNAM از جمله معتبرترین و شناخته ترین دانشگاه های مکزیک هستند.

مهاجرت کاری به مکزیک

اولین گام برای دریافت ویزای کاری کشور مکزیک داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای مکزیکی است. کارفرمای شما در مکزیک می بایست درخواست اجازه کار شما را به اداره مهاجرت مکزیک ارائه نماید. فرایند بررسی درخواست اجازه کار تقریبا یکماه تا حداکثر 45 روز زمان می برد. در صورت تایید شدن درخواست، متقاضی 3 تا 6 ماه فرصت دارد که برای درخواست ویزا به کنسولگری مکزیک مراجعه و ویزای خود را دریافت نماید.

کشور مکزیک دارای دو نوع ویزای کاری می باشد:

 • ویزای کاری FM-2: این نوع ویزا مختص متقاضیانی است که بیش از 5 سال سابقه کار قانونی در مکزیک را دارا می باشند و در کشور مکزیک خویشاوند دارند.
 • ویزای کاری FM-3: این نوع ویزا مختص متقاضیانی است که در کشور مکزیک مشغول به کار و فعالیت هستند و با اعضای خانواده خود به مکزیک رفت و آمد دارند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت کاری مکزیک

 • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • 4 قطعه عکس پرسنلی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • تاییدیه اداره مهاجرت مکزیک

اقامت تمکن مالی مکزیک (خود حمایتی)

 اقامت تمکن مالی یا خودحمایتی همواره ساده ترین و بی دردسرترین روش مهاجرتی بوده است. کشور مکزیک با داشتن سواحل و مناظر طبیعی شگفت انگیز، هزینه زندگی پایین تر نسبت به کشورهایی چون آمریکا و کانادا، تسلط نسبی مردم مکزیک به زبان انگلیسی و … مکانی دلنشین و مطبوع برای گذران دوران بازنشستگی می باشد. برای دریافت اقامت تمکن مالی کشور مکزیک متقاضی می بایست از طریق ارائه مدارک و مستنداتی نظیر حقوق بازنشستگی، مدارک دال بر دارا بودن سهام و سپرده بانکی، اجاره املاک و مواردی از این قبیل تمکن مالی خود را به دولت مکزیک اثبات کند. علاوه بر این متقاضی می بایست ثابت کند که 1500 تا 2100 دلار به صورت ماهیانه در خارج از مکزیک درآمد دارد. شایان ذکر است که این مبلغ بسته به تعداد اعضای خانواده متغیر می باشد.

مزایای اقامت تمکن مالی مکزیک

 • دریافت اقامت مکزیک برای متقاضی و خانواده
 • دریافت اقامت دائم مکزیک برای متقاضی و خانواده
 • دریافت پاسپورت مکزیک برای متقاضی و خانواده
 • سهولت در تمدید اقامت
 • امکان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مکزیک
 • عدم نیاز به حضور و زندگی در مکزیک
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیولی
 • امکان سفر به کشورهای اروپایی و کانادا بدون نیاز به ویزا
 • امکان سفر به 142 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
اقامت خودحمایتی مکزیک
اقامت خودحمایتی مکزیک

سرمایه گذاری در مکزیک

کشور مکزیک از جمله کشورهایی است که در سازمان تجارت جهانی عضویت دارد. منابع طبیعی و ذخایر نفت و گاز و همچنین معادن فلزاتی چون نقره و مس سبب شده که اقتصاد مکزیک روندی رو به رشد و پیشرونده داشته باشد. صنایع نساجی، پتروشیمی و فراورده های غذایی از جمله مهم ترین و پویا ترین صنایع در کشور مکزیک به شمار می آیند. بهره مندی از قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی و اقتصاد رو به رشد مکزیک موجب گردیده است که مکزیک گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاران خارجی باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در مکزیک می توانند از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات یا از طریق ثبت شرکت به اقامت مکزیک و در نهایت به پاسپورت مکزیک دست یابند.

خرید ملک در مکزیک

اگر به دنبال روشی مطمئن و کم ریسک برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت کشور مکزیک هستید خرید ملک گزینه بسیار مناسبی می باشد. قوانین مهاجرتی کشور مکزیک این امکان را برای متقاضیان مهاجرت به مکزیک فراهم آورده است که با خرید ملک به ارزش 2,804,000,00 پزوی مکزیک یا 140,000دلار آمریکا اقامت دائم و بالطبع پاسپورت مکزیک را دریافت کرد. در این روش برای دریافت اقامت نیازی به حضور و زندگی در کشور مکزیک نیست.

مزایای خرید ملک در مکزیک

 • دریافت اقامت دائم مکزیک برای متقاضی و خانواده
 • دریافت پاسپورت دو تابعیتی مکزیک برای متقاضی و خانواده
 • عدم نیاز به بازدید ملک قبل از خرید
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیولی
 • عدم نیاز به حضور و زندگی در مکزیک
 • عدم نیاز به انجام مصاحبه
 • امکان سفر آزادانه به 142 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا

ثبت شرکت در مکزیک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور مکزیک، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می باشد. اولین قدم برای ثبت شرکت در مکزیک انتخاب نوع شرکت است. شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی از جمله رایج ترین شرکت ها برای ثبت در مکزیک هستند. برای ثبت شرکت در مکزیک متقاضی می بایست مبلغی حدود 100 تا 150 هزار دلار آمریکا در شرکت ثبت شده سرمایه گذاری نماید. انتخاب یک وکیل مهاجرتی خوب و مسلط به زبان اسپانیایی کمک حائز اهمیتی در پیشرفت پروسه ثبت شرکت در مکزیک است. هلدینگ رسام با برخورداری از تیمی از وکلای مجرب مکزیکی در زمینه سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور مکزیک همراه شما متقاضیان گرامی خواهد بود.

یکی دیگر از کشورهایی که متقاضیان زیادی برای برنامه ثبت شرکت داشته، کانادا می باشد. اگر شما هم به به دنبال ثبت شرکت کانادا می باشید پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

در قوانین مهاجرتی کشور مکزیک، ازدواج با یک شهروند و یا مقیم دائم مکزیک منجر به دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور مکزیک می گردد. حداقل سن قانونی ازدواج در کشور مکزیک 18 سال می باشد. با مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج، برای همسر در ابتدا اقامت یکساله صادر می گردد. پس از گذشت 3 سال از ازدواج، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم مکزیک درخواست خود را ارائه دهد. 2 سال پس از اخذ اقامت دائم نیز شخص می تواند برای دریافت پاسپورت مکزیک اقدام نماید.

تولد در خاک مکزیک

به طور کلی کشورها در خصوص اعطای تابعیت به نوزادان خارجی متولد شده پیرو یکی از قوانین خاک یا خون هستند. در کشورهایی که از قانون خاک پیروی می کنند، به نوزادان متولد شده در آن کشور هرچند که از والدینی خارجی متولد شده باشند تابعیت آن کشور اعطا می گردد. در مقابل کشورهای پیرو قانون خون، تنها به نوزادانی تابعیت اعطا می کنند که پدر یا مادر تبعه آن کشور باشد. کشور مکزیک در رابطه با متولدین در کشور مکزیک از قانون خاک تابعیت می کند. بدین معنا که دولت مکزیک به نوزادان متولد شده در داخل مرزهای سیاسی و جغرافیایی کشور مکزیک بدون در نظر گرفتن ملیت والدین تابعیت این کشور را اعطا می نماید.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 10 میانگین: 4.1]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ