مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ثبت شرکت، سرمایه گذاری، راه اندازی بیزینس و کسب و کار می باشد و افراد بسیاری برای ایجاد یک شرکت جدید به کشور کانادا مهاجرت می کنند.

ثبت شرکت در کشور کانادا به چه صورت انجام می شود؟ مزایای ثبت شرکت در کشور کانادا چه مواردی هستند؟ آیا با ثبت شرکت در کشور کانادا، مدیرعامل شرکت اجازه اقامت کانادا را دریافت می کند؟

شرایط ثبت شرکت در کانادا چه مواردی هستند؟ شرایط دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت به چه صورتی است؟ اینها نمونه سوالاتی هستند که کارشناسان هلدینگ رسام سعی در پاسخگویی و راهنمایی شما دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش های مهاجرت برای افراد کارآفرین و تحصیل کرده می باشد. متقاضیانی که قصد دارند یک بیزینس جدید راه اندازی نمایند، می توانند برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام نمایند.

ثبت شرکت در کانادا به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری شناخته شده است و سود زیادی برای صاحبان شرکت در بر دارد.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی باشند، برای مهاجرت به کانادا می توانند اقدام به تاسیس و راه اندازی شرکت در کانادا نمایند.

در برنامه تاسیس شرکت International Mobility Program (Significant benefit) با ثبت شرکت جدید در کشور کانادا تحت برنامه International Mobility، متقاضی می تواند پس از تاسیس شرکت جدید، اقامت کانادا را دریافت نماید.

برنامه Significant benefit (SB) بخشی از برنامهInternational Mobility Program(IMP)   است. هدف برنامه IMP-SB   این است که به افراد خارج از کانادا اجازه دهد ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی خود را در قالب تاسیس و راه اندازی شرکت جدید برای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه کانادایی منتقل کنند.

همانند سایر گزینه های تحت IMP، هدف SB این است که با افزایش اثربخشی ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی منافع اقتصادی قابل توجهی برای کشور کانادا به دست آورد.

متقاضی باید فردی با دانش کاملاً تخصصی باشد. باید مشخص باشد که متقاضی توانایی راه اندازی یک شرکت جدید با ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی خود را دارد.

پس از صدور مجوز کار، متقاضی می تواند با کسب شرایط لازم از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا، برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. این برنامه می تواند برنامه نیروی متخصص فدرال تحت سیستم Express Entry یا تحت یک برنامه مناسب برای مهاجرت تجاری استانیPNP  باشد.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

مزایای برنامه International Mobility Program (Significant benefit)

امکان دریافت ویزای کار در مدت زمان کوتاه
عدم نیاز مستقیم به مدرک زبان برای درخواست ویزا و مجوز کار
عدم نیاز به دریافت تاییدیه LMIA
امکان ایجاد بیزنس در همه شهرها و مناطق کانادا
امکان تمدید مجوز کار
امکان اقدام و دریافت اقامت دائم کانادا
امکان دریافت مجوز کار بدون محدودیت Open Work Permit  برای همسر متقاضی
تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال

خدمات هلدینگ رسام به متقاضیان برنامه IMP

ارائه و امکان سنجی جامع برای انتخاب یک ایده بیزنس سودآور
تهیه Business Plan مورد نیاز و همچنین انجام فرآیند تحلیل بازار برای کسب و کار مورد نظر Business Analysis
انجام کلیه خدمات ثبت و تاسیس شرکت در کانادا
ارائه خدمات جانبی برای راه اندازی اولیه بیزنس شامل اجاره مکان کسب و کار

افتتاح حساب بانکی در کانادا و ارائه مشاوره جهت انتقال سرمایه اولیه به کانادا
اقدام برای ویزای کار متقاضی، مجوز کار همسر و ویزای فرزندان
ارائه مشاوره های لازم در مورد کسب و کار راه اندازی یا خریداری شده پس از ورود به کانادا
ارائه مشاوره های لازم برای دریافت اقامت دائم کانادا در صورت تمایل متقاضی

مراحل ثبت شرکت در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، فرد متقاضی باید قوانین و شرایط خاصی را رعایت کند تا بتواند طی یک مرحله قانونی شرکت خود را به ثبت برساند. فردی که می خواهد از طریق ثبت شرکت به کشور کانادا مهاجرت کند، باید نامی برای شرکت انتخاب کند.

فردی که قصد ثبت شرکت دارد، باید در انتخاب نام شرکت دقت کند و نباید نامی تکراری برای شرکتش انتخاب کند. همچنین نامی که برای شرکت انتخاب می شود باید با کاری که در شرکت انجام می شود، سنخیت داشته باشد و بی ربط نباشد. برای ثبت شرکت، تکمیل اساسنامه ضروری است و فرد متقاضی برای ثبت شرکت باید اساسنامه ایی را تکمیل کند.

برای تکمیل اساسنامه رعایت بعضی نکات ضروری است و صاحب شرکت باید این نکات را رعایت کند.

 • فرد متقاضی باید استانی که قصد ثبت شرکت در آن را دارد از قبل مشخص کند.
 • نام مدیر عامل شرکت و همچنین امضای او باید در اساسنامه باشد.
 • صاحب شرکت باید نامی را که برای شرکتش در نظر دارد، در اساسنامه بنویسد.
 • متقاضی باید مشخص کند که می خواهد چه نوع شرکتی ثبت کند و وظیفه خود و دیگر اشخاص را در شرکت مشخص کند.
 • متقاضی باید مقرراتی برای شرکت در نظر بگیرد و باید تمام مقررات شرکت را در اساسنامه بنویسد. این اساسنامه باید به زبان فرانسه و انگلیسی ترجمه شود تا کارکنان کانادایی متوجه آن شوند.
 • اعضای هیئت مدیره و همچنین تعداد شرکت های وابسته به آن نیز باید توسط صاحب شرکت مشخص شود.
 • محل زندگی فرد، آدرس شرکت و تلفن متقاضی باید در اساسنامه قید شود.

فردی که به عنوان مدیر عامل برای شرکت انتخاب می شود باید فردی حقیقی باشد زیرا فرد حقوقی نمی تواند سمت مدیر عامل را داشته باشد. مدیر عاملی که برای شرکت در نظر گرفته می شود، دست کم باید 18 سال سن داشته باشد و به سن قانونی رسیده باشد، همچنین باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد. صاحب شرکت باید وضعیت مالی خوبی داشته باشد و بتواند کلیه کارکنان شرکت را از نظر مالی حمایت کند.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای توسعه یافته جهان شناخته شده است و با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت فرد مهاجر می تواند از مزایای کار در این کشور بهره مند شود.

مالیاتی که برای شرکت ها در کانادا دریافت می شود، بسیار پایین است، به طور کلی می توان گفت نرخ مالیات شرکت ها از نرخ مالیات فردی کم تر است در نتیجه با ثبت شرکت، فرد مهاجر امتیازات زیادی کسب خواهد کرد.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت این است که با ثبت شرکت یک شخصیت حقوقی جدید به نام شرکت ثبت می شود. شرکتی که در کشور کانادا ثبت می شود، مطابق با حقوق کانادا همانند یک شخص حقیقی بوده و دارای تعهدات و حق و حقوق است. تمام دارایی و اموال شرکت فرد مهاجر، متعلق به سهامداران نیست بلکه متعلق به خود شرکت است.

زمانی که برای یک شرکت، شخصیتی حقوقی در نظر گرفته می شود، سهامداران یک شرکت محدود می شوند. این بدان معناست که سهامداران شرکت، مسئولیتی در برابر بدهی های شرکت نخواهند داشت و در صورت ورشکسته شدن شرکت، سرمایه داران شرکت فقط سرمایه خود را از دست می دهند. حتی در صورتی که سهامداران جزء صاحبان اصلی شرکت باشند، افرادی که از شرکت طلب دارند نمی توانند به خاطر بدهی های شرکت از سهامداران شکایت نمایند. به طور کلی می توان گفت با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت فرد مهاجر می تواند در صورت دریافت اقامت دائم این کشور، از مزایای زندگی در کشور کانادا بهره مند شود. بعضی از این مزایا را در این مقاله به اختصار شرح خواهیم داد:

 • مهاجرین می توانند تا آخر عمر از بیمه خدمات درمانی به صورت رایگان استفاده کنند و فرزندان آنها می توانند به صورت رایگان در کشور کانادا تحصیل کنند.
 • با سرمایه گذاری در کشور کانادا، گرفتن پاسپورت کانادایی آسان می شود و فردی که برای ثبت شرکت سرمایه گذاری کرده می تواند به راحتی پاسپورت کانادایی اخذ کند.
 • دولت کانادا خیلی سریع به پرونده ها رسیدگی می کند و کارهای ثبت شرکت را انجام می دهد.
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کانادا، متقاضی باید مدارکی برای شروع کار ارائه دهد. مدارک مربوط به هویت سهامداران شرکت و شرکا برای ثبت شرکت لازم است و همچنین متقاضی باید یک فرم تایید شده برای درخواست ثبت شرکت و مدارک هویتی آن به اتاق بازرگانی ارائه نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و قوانین مربوط به آن

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، قوانینی مخصوص به خود دارد و یکی از مهمترین قوانین ثبت شرکت در کانادا، داشتن اساسنامه و تکمیل آن است. در این مقاله موارد مربوط به تکمیل اساسنامه شرکت را به اختصار شرح می دهیم.

کلیه مقررات مربوط به شرکت، باید به طور کامل در اساسنامه قید شده باشد و اعضای هیئت مدیره و وظایفی که بر عهده آن ها است نیز باید مشخص باشند و هیچ گونه ابهامی نباید در این زمینه وجود داشته باشد.

تاثیر شاخص های اقتصادی برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از شاخص های اقتصادی که برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت باید به آن توجه داشت، تولید ناخالص ملی کشور کانادا و همچنین رشد اقتصادی آن کشور است. با توجه به این نکات مهم، موارد زیادی برای فردی که قصد ثبت شرکت را دارد، مشخص می شود. طبق تحقیقاتی که در مورد میزان تولید ناخالص ملی کشور کانادا انجام شده است، کشور کانادا رشد اقتصادی بسیار خوبی دارد و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشور، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت است.

نرخ مالیات در کشور کانادا، متناسب با میزان درآمد در نظر گرفته شده است و هر کس با توجه به درآمدی که دارد، مالیات پرداخت می کند. این امر یکی از نکات مثبت در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد کشور کانادا را برای ثبت شرکت انتخاب می کنند.

اقامت کانادا
اقامت کانادا

کارشناسان و مشاوران هلدینگ رسام همواره آماده پاسخگویی به سئوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در کشور کانادا، دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در کشور کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، خرید بیزینس در کشور کانادا و کارآفرینی در کشور کانادا هستند تا شما به آسانی برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در این کشور آماده شوید.

بعضی از سئوالات مطرح شده از طرف متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت

 • آیا با این روش خانواده شخص شامل همسر و فرزندان هم ویزا و اجازه اقامت دریافت می کنند؟

مشاور: بله، با تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، متقاضی و خانواده ویزای کانادا دریافت کرده و میتوانند در مدت کوتاهی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

 • محدودیت سنی و سطح دانش زبان برای روش IMP وجود دارد؟

مشاور: خیر در روش ثبت شرکت در کشور کانادا هیچگونه محدودیت سنی برای متقاضی وجود ندارد و برای شروع پرونده نیز متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

 • آیا شرکت باید به اسم شخصی که تبعه و شهروند کانادا است، ثبت شود؟

مشاور: خیر شرکت در کانادا به نام فرد متقاضی و تمامی مدارک به نام شرکت و به نام فرد متقاضی ثبت می شود.

 • داشتن مدرک تحصیلی بالای دانشگاهی برای متقاضیان ثبت شرکت الزامی است؟

مشاور: علیرغم اینکه داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در زمان ثبت شرکت جزء ملزومات نیست ولی ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی تأثیر مثبت در پرونده داشته و امتیاز بالاتری برای پرونده فراهم می کنند.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 10 میانگین: 4.4]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments