مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

همه چیز درباره ثبت شرکت در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ثبت شرکت، سرمایه گذاری، راه اندازی بیزینس و کسب و کار می باشد و افراد بسیاری برای ایجاد یک شرکت جدید به کشور کانادا مهاجرت می کنند. در بسیاری از موارد، گرفتن ویزای کاری کانادا یا مجوز کار در کانادا اولین قدم برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت در کانادا است. اگر شما یک کارآفرین یا یک فرد خوداشتغال هستید، که به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت می‌باشید و در نهایت می‌خواهید اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید و مقیم دائم کانادا شوید و پاسپورت کانادا را بگیرید، می‌توانید مجوز کار یا work permit را از طریق برنامه International Mobility Program یا روشIMP کانادا از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C10 و C11 اخذ نمایید. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش های مهاجرت برای افراد کارآفرین و تحصیل کرده می باشد. متقاضیانی که قصد دارند یک بیزینس جدید راه اندازی نمایند، می توانند برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام نمایند. ثبت شرکت در کانادا به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری شناخته شده است و سود زیادی برای صاحبان شرکت در بر دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی باشند، برای مهاجرت به کانادا می توانند اقدام به تاسیس و راه اندازی شرکت در کانادا نمایند.

کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در این مقاله، شما را با تمام جزئیاتی که باید در مورد مجوز کار یا work permit از طریق برنامه International Mobility Program یا IMP  کانادا بدانید، آشنا خواهند کرد.

فهرست مطالب

ثبت شرکت در کانادا

کارآفرینان و مدیران و کارشناسانی که قصد اقامت در کانادا را داشته باشند، به راحتی می‌توانند با دریافت مجوز کار و اقامت کاری از طریق روشIMP  کانادا به این کشور زیبا مهاجرت کنند. آن‌هایی که برای ثبت شرکت در کانادا برنامه‌ریزی می‌کنند، موفقیت بهتری برای درخواست‌های مجوز کار از طریق برنامه International Mobility Program یا IMP  از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C10 یا C11 خواهند داشت.

ثبت شرکت در کانادا با روش imp

در برنامه تاسیس شرکت International Mobility Program (Significant benefit) با ثبت شرکت جدید در کشور کانادا تحت برنامه International Mobility، متقاضی می تواند پس از تاسیس شرکت جدید، اقامت کانادا را دریافت نماید. هدف برنامه IMP-SB این است که به افراد خارج از کانادا اجازه دهد ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی خود را در قالب تاسیس و راه اندازی شرکت جدید برای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه کانادایی منتقل کنند.

همانند سایر گزینه های تحت IMP، هدف SB این است که با افزایش اثربخشی ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی منافع اقتصادی قابل توجهی برای کشور کانادا به دست آورد. متقاضی باید فردی با دانش کاملاً تخصصی باشد. باید مشخص باشد که متقاضی توانایی راه اندازی یک شرکت جدید با ایده های خلاقانه و نوآورانه و تخصصی خود را دارد. پس از صدور مجوز کار، متقاضی می تواند با کسب شرایط لازم از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا، برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. این برنامه می تواند برنامه نیروی متخصص فدرال تحت سیستم Express Entry یا تحت یک برنامه مناسب برای مهاجرت استانیPNP  باشد.

تماس بگیرید
مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند. با ما در تماس باشید.
مشاوره رایگان

نحوه ثبت شرکت در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت شامل ثبت شرکت در کانادا و دریافت اقامت کاری کانادا از طریق ثبت شرکت می باشد. در این بخش مراحل ثبت شرکت در کانادا بیان‌شده است و به شما کمک می‌کند تا رؤیای کارآفرین بودن را به واقعیت تبدیل کنید.

اخذ ویزای کانادا از طریق ثبت شرکت

 1. ارائه یک طرح واقع‌بینانه

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت فرد متقاضی باید یک طرح تجاری کاملاً تحقیق‌شده و دقیق ارائه کند. چنین طرحی شامل تحقیقات بازار می‌شود. همچنین این طرح می‌بایست منعکس‌کننده مسائل مالی، مسائل محلی و غیره باشد. بنابراین، یک برنامه ضعیف منجر به رد درخواست می‌شود.

 1. اثبات ایجاد منافع قابل‌توجه در اقتصاد کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا متقاضی باید نشان دهد که طرح او به‌طور قابل‌توجهی به اقتصاد کانادا کمک می‌کند. البته این بدان معنا نیست که وی باید میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری کند. متقاضی باید نشان دهد تخصص او می‌تواند فرصت‌هایی را برای سایر شرکت‌ها و افراد کانادایی ایجاد کند. با این وجود، هیچ حداقل سرمایه‌گذاری برای این برنامه وجود ندارد.

 1. اثبات توانایی‌های فردی

در زمان درخواست برای ثبت شرکت در کانادا افسر مهاجرت درخواست را بررسی می‌نماید و بر رزومه افراد متقاضی تمرکز می‌کند. در حقیقت، افسر باید مطمئن شود که تجربه و تحصیلات متقاضیان، آن‌ها را به بهترین فرد برای کار درخواستی‌، تبدیل می‌کند. افسر معمولاً نقش صاحب و مدیر شرکت را برای ایجاد شغل در نظر می‌گیرد. با این حال، بسته به پیشینه افراد، ممکن است متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت عملکردهای دیگری داشته باشند. صرف‌نظر از موقعیت، متقاضیان باید نشان دهند که بهترین فرد برای کار موردنظر هستند.

 1. انتخاب نوع مالکیت شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا فرد باید یا یک کسب‌وکار موجود در کانادا را بخرد یا یک کسب‌وکار جدید ایجاد کند. با این وجود، حداقل 50 درصد از سهام شرکت باید متعلق به متقاضی باشد. 50 درصد دیگر نیز می‌تواند متعلق به ایجادکننده شغل یا شخص دیگری باشد.

چگونگی ثبت شرکت در کانادا

مراحل ثبت شرکت در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، فرد متقاضی باید قوانین و شرایط خاصی را رعایت کند تا بتواند طی یک مرحله قانونی شرکت خود را به ثبت برساند. فردی که می خواهد از طریق ثبت شرکت به کشور کانادا مهاجرت کند، باید نامی برای شرکت انتخاب کند.

فردی که قصد ثبت شرکت دارد، باید در انتخاب نام شرکت دقت کند و نباید نامی تکراری برای شرکتش انتخاب کند. همچنین نامی که برای شرکت انتخاب می شود باید با کاری که در شرکت انجام می شود، سنخیت داشته باشد و بی ربط نباشد. برای ثبت شرکت، تکمیل اساسنامه ضروری است و فرد متقاضی برای ثبت شرکت باید اساسنامه ایی را تکمیل کند.

برای تکمیل اساسنامه رعایت بعضی نکات ضروری است و صاحب شرکت باید این نکات را رعایت کند.

 • فرد متقاضی باید استانی که قصد ثبت شرکت در آن را دارد از قبل مشخص کند.
 • نام مدیر عامل شرکت و همچنین امضای او باید در اساسنامه باشد.
 • صاحب شرکت باید نامی را که برای شرکتش در نظر دارد، در اساسنامه بنویسد.
 • متقاضی باید مشخص کند که می خواهد چه نوع شرکتی ثبت کند و وظیفه خود و دیگر اشخاص را در شرکت مشخص کند.
 • متقاضی باید مقرراتی برای شرکت در نظر بگیرد و باید تمام مقررات شرکت را در اساسنامه بنویسد. این اساسنامه باید به زبان فرانسه و انگلیسی ترجمه شود تا کارکنان کانادایی متوجه آن شوند.
 • اعضای هیئت مدیره و همچنین تعداد شرکت های وابسته به آن نیز باید توسط صاحب شرکت مشخص شود.
 • محل زندگی فرد، آدرس شرکت و تلفن متقاضی باید در اساسنامه قید شود.

فردی که به عنوان مدیر عامل برای شرکت انتخاب می شود باید فردی حقیقی باشد زیرا فرد حقوقی نمی تواند سمت مدیر عامل را داشته باشد. مدیر عاملی که برای شرکت در نظر گرفته می شود، دست کم باید 18 سال سن داشته باشد و به سن قانونی رسیده باشد، همچنین باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد. صاحب شرکت باید وضعیت مالی خوبی داشته باشد و بتواند کلیه کارکنان شرکت را از نظر مالی حمایت کند.

مراحل لازم برای ثبت شرکت در کانادا

روش imp کانادا

برنامه تحرک بین‌المللی کانادا یا International Mobility Program  به نام ” IMP ” شناخته‌شده است. در واقع در روش imp کانادا با استخدام نیروی کار بین‌المللی توسط کارفرمایان، راهی برای متقاضیان ثبت شرکت در کانادا ایجاد کرده تا به کانادا مهاجرت کنند. برنامه IMP کانادا دارای معافیت LMIA است. به عبارتی دیگر، کد معافیت C10 و C11 به کارآفرینان و افراد خوداشتغال اجازه می‌دهد برای دریافت مجوز کاری از طریق ثبت شرکت در کانادا نیازی به LMIA نداشته باشند.

اساساً مجوز کار از طریق روش مهاجرتیIMP  کانادا برای آن دسته از کارآفرینانی هستند که خواهان مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کاری بر اساس برنامه‌های کارآفرینی و شغلی خود می‌باشند. کارآفرینان باید موارد زیر را به افسر مهاجرت ثابت کنند:

 • شما متقاضی ثبت شرکت در کانادا یا فردی خوداشتغال هستید که دارای یک طرح تجاری و منابع قابل‌دوام است.
 • با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت شما فعالیت‌های تجاری، اقتصادی یا خوداشتغالی انجام خواهید داد که از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منافع قابل‌توجهی برای شهروندان کانادایی به همراه دارد.

اگر متقاضی بتواند افسر مهاجرت را برای این دو مورد راضی کند، مجوز کار یا اقامت کاری C10 و C11 به او اعطا می‌شود.

منفعت قابل‌توجه برای کانادا

گاهی اوقات مجوز کار یا اقامت کاری از طریق برنامه International Mobility Program یا IMP  از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C10 و C11 بر اساس چشم‌انداز “منفعت قابل‌توجه برای کانادا” تائید یا رد می‌شود. همچنین همان‌طور که قبلاً ذکر شد، افسر مهاجرت، کسب‌وکار یا طرح تجاری پیشنهادی متقاضی را بر اساس منافع قابل‌توجه آن برای کشور کانادا ارزیابی می‌کند. برای تامین «منافع قابل‌توجه برای کانادا» کسب‌وکار موردنظر باید موارد زیر را در بر گیرد:

 • کاری که متقاضی در نظر دارد انجام دهد، یک محرک اقتصادی برای کانادایی‌ها و ساکنان دائمی ایجاد می‌کند. برای مثال، ثبت شرکت در کانادا مستلزم ایجاد مشاغل جدید، رشد صادرات کانادا یا توسعه در هر منطقه خاص کانادا است.
 • کاری که متقاضی قصد انجام آن را دارد، منجر به پیشرفت صنعت در کشور می‌شود. پیشرفت صنعت را نیز می‌توان به روش‌های مختلفی تفسیر کرد مانند توسعه فناوری، نوآوری محصول/خدمات یا بهبود مهارت‌های نیروی کار کانادایی.
 • ثبت شرکت در کانادا به طور کلی برای جامعه کانادایی مطلوب است و عواقب مضری ندارد و به کسب‌وکارهای کانادایی تجاوز نمی‌کند.

 

هزینه ثبت شرکت در کانادا

افراد برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت ممکن است هزینه آن شرکت را به روش‌های مختلف همچون پول خود، پول سایر سهامداران (در صورت وجود)، وام‌های بانکی، وام یا سرمایه‌گذاری توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا اوراق قرضه تأمین کنند. البته، همیشه همه این گزینه‌ها برای ثبت شرکت در کانادا در دسترس نمی‌باشد. صرف‌نظر از سایر منابع سرمایه‌گذاری، افسر مهاجرت ترجیح می‌دهد سرمایه‌گذاری شخصی قابل‌توجهی را توسط متقاضی ببیند. البته، متقاضی باید حداقل 50 درصد از سهام شرکت را نیز در اختیار داشته‌باشد.

افسران معمولاً هم کل سرمایه‌گذاری در شرکت و هم سهم ثبت‌کننده شرکت را در نظر می‌گیرند. با این حال، حداقل میزان سرمایه‌گذاری توسط متقاضیان ثبت شرکت در کانادا وجود ندارد. اگرچه سرمایه‌گذاری به تنهایی موفقیت یک شرکت را تضمین نمی‌کند، اما بر اساس تجربه مهاجران کارآفرین، می‌توان گفت حداقل سرمایه 20 هزار تا 200 هزار دلار کانادا برای ثبت یک شرکت مناسب است.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

شرایط لازم برای ثبت شرکت در کانادا

شرایط لازم برای واجدشرایط بودن جهت ثبت شرکت در کانادا و دریافت مجوز کار یا اقامت کاری از طریق برنامه International Mobility Program توجه به مواردی است که افسران مهاجرت معمولاً از آن‌ها به‌عنوان معیارهای لازم برای واجد شرایط مجوز کار C11، استفاده می‌کنند. این موارد که توسط کارشناسان باتجربه ما در هلدینگ رسام جمع‌آوری شده‌اند، عبارتند از:

 • متقاضی سابقه و استعداد ثبت یک شرکت موفق یا منابع و مهارت لازم برای خرید یک شرکت موجود در کانادا و تبدیل آن به یک نهاد سودآور را داشته باشد.
 • متقاضی حداقل مالکیت 50 درصد سهام شرکتی که در کانادا می‌خرد یا تأسیس می‌کند را داشته باشد.
 • متقاضی یک طرح تجاری سنجیده داشته باشد که واقع‌بینانه است و در شرایط عملی منطقی است.
 • متقاضی نشان دهد، می‌تواند مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را ایجاد کند که برای کانادا و کانادایی‌ها در زمینه‌های مختلف مفید باشد.
 • متقاضی باید یک سری کارهای اساسی را نیز انجام دهد. به‌عنوان مثال، آن‌ها باید منابع مالی را برای ثبت شرکت تضمین کنند. کارآفرینان همچنین باید یک طرح آماده برای استخدام پرسنل داشته باشند و قبل از درخواست برای مجوز کار C11، مکانی را برای خرید یا اجاره پیدا کنند. به طور مشابه، آن‌ها باید در حین درخواست مجوز کار کارآفرینی C11، توسعه شبکه‌ای از همکاران، تأمین‌کنندگان، فروشندگان و غیره کانادایی را آغاز کرده باشند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

مدارکی که برای ثبت شرکت در کانادا موردنیاز می‌باشند، عبارتند از:

 • مدارک ثبتی و مالکیت شرکت خارجی در صورت وجود
 • اثبات دستاوردهای تجاری یا منحصربه‌فرد بودن شرکت یا دانش فنی (مانند درخواست‌های ثبت اختراع، مقالات خبری، طرح‌ها، مطالب بازاریابی و غیره)
 • مدارک شخصی متقاضی (مدارک تحصیلی، نامه‌های استخدامی، گذرنامه، گواهی ازدواج، عکس پاسپورت، صورتحساب‌های بانکی، گواهی تجربه تجاری و شناخت – جوایز، مقالات خبری، پیشنهادات بین‌المللی و غیره)
 • یک طرح تجاری برای شرکت کانادایی

همکاران ما در هلدینگ رسام شما در آماده‌سازی صحیح تمامی مدارک یاری خواهند کرد.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

چندین مزیت در ارتباط با ثبت شرکت در کانادا وجود دارد که عبارتند از:

 1. مزایای ثبت شرکت در کانادا؛ اقتصاد مرفه و توسعه‌یافته

نرخ بیکاری در کانادا نسبتاً پایین است و قبل از همه‌گیری کووید-19 حدود پنج درصد بود. در حالی که بلافاصله پس از قرنطینه‌های اجباری افزایش شدیدی به حدود 14 درصد داشت، به تدریج در گذر زمان حدوداً به 8.10 درصد کاهش یافت. به‌طور کلی، نرخ پایین بیکاری همراه با حداقل دستمزد رقابتی، به این معنی است که جمعیت کانادا از نظر مالی باثبات می‌باشد و اقتصاد کانادا بالغ و توسعه‌یافته است.

اقتصاد کانادا همچنین از افزایش صادرات کالا در سال‌های اخیر به دلیل فراوانی منابع طبیعی از جمله گاز طبیعی، نفت خام، زغال‌سنگ، مواد معدنی و ذخایر چوب بهره‌مندشده است.

وضعیت اقتصاد کانادا به این معنی می‌باشد که افراد با ثبت شرکت در کانادا به یک پایگاه توسعه‌یافته و منابع ارزشمند مختلف دسترسی خواهند داشت.

مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا

 1. مزایای ثبت شرکت در کانادا؛محیط تجاری سودمند

کانادا به‌طور پیوسته در میان کشورهای برتر جهان قرار دارد که در آن کسب‌وکارها به راحتی انجام می‌شود، به خصوص زمانی که صحبت از مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت می‌گردد. عامل اصلی این رتبه‌بندی بالا، نرخ مالیات بسیار پایین کانادا برای شرکت‌های تازه تأسیس است که تنها 15 درصد بر سود شرکت می‌باشد. این میزان، بسیار کمتر از کشورهای دیگر مانند ایالات‌متحده (21 درصد) و بریتانیا (19درصد) است.

علاوه بر این، طیف وسیعی از وام‌های دولتی، کمک‌های بلاعوض و سایر فرصت‌های مالی در دسترس متقاضیان ثبت شرکت در کانادا قرار می‌گیرد. همچنین حمایت قوی از استارت‌آپ‌ها از طریق طرح‌هایی مانندFedDev Ontario، برنامه کمک به تحقیقات صنعتی و مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ وجود دارد. این برنامه‌ها به‌ویژه برای صاحبان مشاغل خارجی که به دنبال توسعه فعالیت‌های خود و شروع تجارت در کانادا هستند، مفید است.

 1. مزایای ثبت شرکت در کانادا؛ شباهت به سایر اقتصادهای بزرگ

کانادا از نظر آداب‌ورسوم و اقتصاد، شباهت زیادی با کشورهایی مانند ایالات‌متحده و بریتانیا دارد. این امر باعث می‌شود که متقاضیان ثبت شرکت در کانادا در صورتی که از قبل با نحوه عملکرد دنیای تجارت غرب آشنا باشند، راحت‌تر با محیط تجاری کانادا سازگاری پیدا کنند. به‌عنوان مثال، در ایالات‌متحده، کانادا، بریتانیا و اکثر کشورهای اروپایی، دست دادن یک تبریک تجاری است. در حالی که در تایلند و ژاپن تعظیم جزئی مرسوم می‌باشد.

 1. مزایای ثبت شرکت در کانادا؛ نیروی کار قوی

نیروی کار کانادا به‌طور مداوم از نظر میزان تحصیلات در رتبه بالایی قرار دارد و کانادا به عنوان دومین کشور تحصیل‌کرده در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) رتبه‌بندی شده است. بنابراین افراد با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت امکان دسترسی به مجموعه بزرگی از استعدادهای ماهر را می‌یابند که از طریق آن‌ها می‌توانند کارمندان خود را استخدام کنند. حدود 61 درصد از افراد 25 تا 34 ساله نوعی آموزش عالی را گذرانده‌اند و سطح بهره‌وری کشور بسیار قوی است. همچنین سطح تولید ناخالص داخلی کانادا بالاتر از ایالات‌متحده و بریتانیا می‌باشد. یکی دیگر از مزایای نیروی کار هنگام ثبت شرکت در کانادا عدم وجود بسیاری از حمایت‌های محدودکننده کار است که در کشورهای دیگر وجود دارد.

 1. مزایای ثبت شرکت در کانادا؛ ارتباطات بین‌المللی قوی

کانادا توسط سه اقیانوس محدودشده است که تقریباً 4 میلیون مایل مربع را پوشش می‌دهند و از شش منطقه زمانی فراتر می‌روند. همچنین بیش از 500 بندر در سراسر کشور کانادا از طریق این اقیانوس‌ها، خدمات‌رسانی می‌کنند. این بندرها حلقه‌های مهمی در زنجیره‌های تأمین و دروازه‌های حمل کالاها به بازار می‌باشند. این خبر بسیار خوبی برای سازمان‌هایی است که محصول فیزیکی تولید می‌کنند یا به فعالیت واردات/ صادرات متکی هستند. کانادا همچنین دارای 18 فرودگاه است که لینک‌های حمل‌ونقل هوایی عالی ارائه می‌دهند.

یکی از مزایای مهم ثبت شرکت در کانادا این است که کانادا با ایالات‌متحده هم‌مرز می‌باشد و نه‌تنها دارای ارتباطات تجاری قوی با آن است، بلکه دارای ارتباطات فرهنگی قوی نیز می‌باشد. این برای سازمان‌هایی که ممکن است به فکر شاخه زدن در ایالات‌متحده در آینده باشند، سودمند می‌باشد.

دیگر مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت:

مالیاتی که برای شرکت ها در کانادا دریافت می شود، بسیار پایین است، به طور کلی می توان گفت نرخ مالیات شرکت ها از نرخ مالیات فردی کم تر است در نتیجه با ثبت شرکت، فرد مهاجر امتیازات زیادی کسب خواهد کرد.

مزایای اخذ ویزای کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت این است که با ثبت شرکت یک شخصیت حقوقی جدید به نام شرکت ثبت می شود. شرکتی که در کشور کانادا ثبت می شود، مطابق با حقوق کانادا همانند یک شخص حقیقی بوده و دارای تعهدات و حق و حقوق است. تمام دارایی و اموال شرکت فرد مهاجر، متعلق به سهامداران نیست بلکه متعلق به خود شرکت است.

زمانی که برای یک شرکت، شخصیتی حقوقی در نظر گرفته می شود، سهامداران یک شرکت محدود می شوند. این بدان معناست که سهامداران شرکت، مسئولیتی در برابر بدهی های شرکت نخواهند داشت و در صورت ورشکسته شدن شرکت، سرمایه داران شرکت فقط سرمایه خود را از دست می دهند. حتی در صورتی که سهامداران جزء صاحبان اصلی شرکت باشند، افرادی که از شرکت طلب دارند نمی توانند به خاطر بدهی های شرکت از سهامداران شکایت نمایند. به طور کلی می توان گفت با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت فرد مهاجر می تواند در صورت دریافت اقامت دائم این کشور، از مزایای زندگی در کشور کانادا بهره مند شود. بعضی از این مزایا را در این مقاله به اختصار شرح خواهیم داد:

1- مهاجرین می توانند تا آخر عمر از بیمه خدمات درمانی به صورت رایگان استفاده کنند و فرزندان آنها می توانند به صورت رایگان در کشور کانادا تحصیل کنند.

2- با سرمایه گذاری در کشور کانادا، گرفتن پاسپورت کانادایی آسان می شود و فردی که برای ثبت شرکت سرمایه گذاری کرده می تواند به راحتی پاسپورت کانادایی اخذ کند.

3- دولت کانادا خیلی سریع به پرونده ها رسیدگی می کند و کارهای ثبت شرکت را انجام می دهد.

4- کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای توسعه یافته جهان شناخته شده است و با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت فرد مهاجر می تواند از مزایای کار در این کشور بهره مند شود.

مزایای برنامه International Mobility Program (Significant benefit)

1- امکان دریافت ویزای کار در مدت زمان کوتاه

2- عدم نیاز مستقیم به مدرک زبان برای درخواست ویزا و مجوز کار

3- عدم نیاز به دریافت تاییدیه LMIA

4- امکان ایجاد بیزنس در همه شهرها و مناطق کانادا

5- امکان تمدید مجوز کار

6- امکان اقدام و دریافت اقامت دائم کانادا

7- امکان دریافت مجوز کار بدون محدودیت Open Work Permit  برای همسر متقاضی

8- تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال

 

معایب‌ ثبت شرکت در کانادا

در حالی که مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت چندین مزیت ارزشمند دارد، مهم است که چالش‌های ثبت شرکت در کانادا را نیز سنجید:

مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا

 1. معایب‌ ثبت شرکت در کانادا؛ تفاوت‌های منطقه‌ای

همه شرکت‌هایی که در کانادا تجارت می‌کنند، باید قوانین فدرال را که در سراسر کشور کانادا اعمال می‌شود را رعایت کنند، به‌عنوان مثال، مالیات کالا و خدمات فدرال (GST) که در حال حاضر با نرخ پنج درصد تعیین‌شده است و قوانین استخدامی خاص را می‌توان نام برد.

با این حال، کانادا از چندین منطقه و استان تشکیل‌شده است و مشاغل باید علاوه بر قوانین فدرال، قوانین و مالیات‌های استانی را نیز رعایت کنند. به‌عنوان مثال، افراد با ثبت شرکت در کانادا و برای فعالیت در استان کبک باید اطمینان حاصل نمایند که مالیات فروش کبک علاوه بر GST پرداخت می‌شود. کارفرمایان همچنین باید اطمینان حاصل کنند که همه کارکنان به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی مسلط هستند.

بنابراین تفاوت‌های منطقه‌ای و استانی، اگرچه بسیار ساده و جزئی هستند، اما باعث می‌شوند شرکت‌ها به سختی با قوانین و مقررات سازگار شوند.

 1. معایب‌ ثبت شرکت در کانادا؛ مقررات زیاد

یک شکایت رایج در بین متقاضیان ثبت شرکت در کانادا این است که هر استان و منطقه می‌تواند قوانین و محدودیت‌های متفاوتی در رابطه با تجارت بین استانی (یعنی تجارت در داخل خود کانادا) داشته باشد. این بدان معنا می‌باشد که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت گاهی اوقات ممکن است احساس کنند که این یک کشور جدید نیست که باید با آن سازگار شوند، بلکه 13 کشور متفاوت است.

 1. معایب‌ ثبت شرکت در کانادا؛ بازار کوچک

اغلب گفته می‌شود که کانادا مشکل “مقیاس سازی” دارد. به همین دلیل است که کانادا یک صادرکننده بزرگ می‌باشد و شرکت‌ها دامنه محدودی برای رشد خود در کانادا در اختیار دارند. اکثر شرکت‌های موفقی که در داخل کانادا متولدشده‌اند، نوعی محصول یا خدماتی دارند که خارج از بازار کانادا ارائه می‌کنند.

خدمات هلدینگ رسام به متقاضیان برنامه IMP

ارائه و امکان سنجی جامع برای انتخاب یک ایده بیزنس سودآور
تهیه Business Plan مورد نیاز و همچنین انجام فرآیند تحلیل بازار برای کسب و کار مورد نظر Business Analysis
انجام کلیه خدمات ثبت و تاسیس شرکت در کانادا
ارائه خدمات جانبی برای راه اندازی اولیه بیزنس شامل اجاره مکان کسب و کار

افتتاح حساب بانکی در کانادا و ارائه مشاوره جهت انتقال سرمایه اولیه به کانادا
اقدام برای ویزای کار متقاضی، مجوز کار همسر و ویزای فرزندان
ارائه مشاوره های لازم در مورد کسب و کار راه اندازی یا خریداری شده پس از ورود به کانادا
ارائه مشاوره های لازم برای دریافت اقامت دائم کانادا در صورت تمایل متقاضی

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و قوانین مربوط به آن

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، قوانینی مخصوص به خود دارد و یکی از مهمترین قوانین ثبت شرکت در کانادا، داشتن اساسنامه و تکمیل آن است. در این مقاله موارد مربوط به تکمیل اساسنامه شرکت را به اختصار شرح می دهیم.

کلیه مقررات مربوط به شرکت، باید به طور کامل در اساسنامه قید شده باشد و اعضای هیئت مدیره و وظایفی که بر عهده آن ها است نیز باید مشخص باشند و هیچ گونه ابهامی نباید در این زمینه وجود داشته باشد.

تاثیر شاخص های اقتصادی برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از شاخص های اقتصادی که برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت باید به آن توجه داشت، تولید ناخالص ملی کشور کانادا و همچنین رشد اقتصادی آن کشور است. با توجه به این نکات مهم، موارد زیادی برای فردی که قصد ثبت شرکت را دارد، مشخص می شود. طبق تحقیقاتی که در مورد میزان تولید ناخالص ملی کشور کانادا انجام شده است، کشور کانادا رشد اقتصادی بسیار خوبی دارد و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشور، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت است.

نرخ مالیات در کشور کانادا، متناسب با میزان درآمد در نظر گرفته شده است و هر کس با توجه به درآمدی که دارد، مالیات پرداخت می کند. این امر یکی از نکات مثبت در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد کشور کانادا را برای ثبت شرکت انتخاب می کنند.

کارشناسان و مشاوران هلدینگ رسام همواره آماده پاسخگویی به سئوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در کشور کانادا، دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در کشور کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، خرید بیزینس در کشور کانادا و کارآفرینی در کشور کانادا هستند تا شما به آسانی برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در این کشور آماده شوید.

بعضی از سؤالات مطرح شده از طرف متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ثبت شرکت

 • آیا با این روش خانواده شخص شامل همسر و فرزندان هم ویزا و اجازه اقامت دریافت می کنند؟

مشاور: بله، با تأسیس شعبه شرکت در کشور کانادا، متقاضی و خانواده ویزای کانادا دریافت کرده و میتوانند در مدت کوتاهی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

 • محدودیت سنی و سطح دانش زبان برای روش IMP وجود دارد؟

مشاور: خیر در روش ثبت شرکت در کشور کانادا هیچگونه محدودیت سنی برای متقاضی وجود ندارد و برای شروع پرونده نیز متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

 • آیا شرکت باید به اسم شخصی که تبعه و شهروند کانادا است، ثبت شود؟

مشاور: خیر شرکت در کانادا به نام فرد متقاضی و تمامی مدارک به نام شرکت و به نام فرد متقاضی ثبت می شود.

 • داشتن مدرک تحصیلی بالای دانشگاهی برای متقاضیان ثبت شرکت الزامی است؟

مشاور: علیرغم اینکه داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در زمان ثبت شرکت جزء ملزومات نیست ولی ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی تأثیر مثبت در پرونده داشته و امتیاز بالاتری برای پرونده فراهم می کنند.

 

جمع‌بندی

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت از طریق برنامه International Mobility Program یا IMP  از زیر مجموعه Significant benefit (SB) با کد C11 یک فرآیند به ظاهر بسیار پیچیده اما در حقیقت ساده است. افراد برای واجد شرایط بودن جهت ثبت شرکت در کانادا باید الزامات خاصی را برآورد کنند. ولی حداقل میزان سرمایه برای ثبت یک شرکت در کانادا وجود ندارد. البته متقاضی باید حداقل مالکیت 50 درصد از سهام شرکت را داشته باشد. علاوه بر این، افراد باید در طول فرآیند دریافت مجوز کار از طریق ثبت شرکت به پارامتر “منافع قابل‌توجه کانادا” توجه نمایند. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا برنامه IMP و مجوز کار C11 است. به طور کلی ثبت شرکت در کانادا با مزایا و چالش‌هایی همراه می‌باشد که قبل از اقدام برای هرگونه فعالیتی، می‌بایستی موردتوجه قرار گیرد.

کارشناسان و مشاوران باتجربه ما در هلدینگ رسام آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کانادا و ثبت شرکت در کانادا هستند. کافی است با تیم حرفه‌ای ما تماس برقرار نمایید تا شما را به هدف موردنظرتان برسانند.

نمونه اقامت های اخذ شده از طریق ثبت شرکت در کانادا (IMP-SB)

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 20 میانگین: 4.5]

 

20 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
میترا پارسایی
می 30, 2022 11:21 ق.ظ

سلام خسته نباشید میخواستم یه طرح تجاری خیلی خوب داشته باشم برای ثبت شرکت در کانادا چطور میتونم ازتون کمک بگیرم

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:05 ب.ظ

درود، لطفا با کارشناسان دفتر تهران در ارتباط باشید.

فاطمه صمدی
می 28, 2022 12:38 ب.ظ

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت حتما با مووسسه هلدینگ رسام مشورت کنید واقعا بی نظیرن

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 30, 2022 2:18 ب.ظ

سپاس از لطف شما

امید نیکخوه
می 14, 2022 2:16 ب.ظ

سلام من شرکتم در زمینه ساختمان سازی هستش برای گسترش شرکتم میتونم انتقالش بدم به کانادا یا یک شعبه هم اونجا داشته باشم؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:14 ق.ظ

درود، بله
کارشناسان ما با شما در تماس خواهند بود.

بهاره شاهی
می 12, 2022 11:39 ق.ظ

سلام مزایایی ثبت شرکت در کانادا خوبه اعم از مالیات کم و چیزهای مثبت دیگه ای ک داره فقط چقد هزینه لازمه برای ثبت شرکت

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:41 ق.ظ

درود، لطفا جهت اطلاع از هزینه ها با دفتر تهران در تماس باشید.

راضیه علی مردانی
می 10, 2022 3:02 ب.ظ

سلام موسسه شما برای انتقال وجه و دفتر اجاره کردن بستن قرارداد داخل کشور المان از ایران پشتیبانی میکنه مشتری خودشو؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 16, 2022 11:58 ق.ظ

درود، بله دوست عزیز

میلاد زرگری
می 8, 2022 12:43 ب.ظ

شرکتی ک میخوایم داخل کانادا ثبت کنیم ولی هنوز اقامت کانادا نداریم بازم شرکت به اسم خود ما ثبت میشه

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 9, 2022 1:25 ب.ظ

بله

هادی سروش
می 6, 2022 10:58 ب.ظ

شرایط ثبت شرکت باید داخل ایران انجام بشه و بد برای کانادا ارسال بشه تا بتونیم شرکت ثبت کنیم

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 10, 2022 1:08 ب.ظ

انجام این پروسه هم در داخل ایران و هم از کانادا امکانپذیر می باشد

علیرضا زمان
می 2, 2022 1:16 ب.ظ

من داخل ایران یه شرکت کوچیک راجع دوربین های مدار بسته دارم این موضوع میتونه کمکم کنه ک بتونم تو المان شرکت به ثبت برسونم و مهاجرت کنم چطور میتونم وقت مشاوره داشته باشم با موسسه تون

مدیریت تایید دیدگاه ها
می 5, 2022 11:51 ق.ظ

بله دوست عزیز، کارشناسان ما با شما در تماس خواهند بود

FARHAD
دسامبر 23, 2021 11:04 ق.ظ

Salam
baraye sabte sheket moshavere mikhastam

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 26, 2021 4:08 ب.ظ
Reply to  FARHAD

درود دوست عزیز؛
دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت جز روش های تجاری و مورد علاقه بسیاری از متقاضیان است. کارشناسان بخش تجاری و بیزینس ما با شما تماس می گیرند.

علی رمضانخانی
جولای 22, 2021 10:00 ق.ظ

لطفا هزینه اخذ اقامت pr از طریق ثبت شرکت

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 7, 2021 12:57 ب.ظ

درود دوست عزیز؛ مشاوران ما با شما تماس می گیرند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ