انواع شرکت در کانادا

در کانادا مانند دیگر کشورها، انواع مختلفی از شرکت‌ها را با ساختارهای مختلف می‌توان تاسیس کرد. انتخاب نوع کسب و کار از بین انواع شرکت در کانادا به نوع فعالیتی که می‌خواهید راه‌اندازی کنید، قوانین و مقررات و میزان سرمایه اولیه بستگی دارد. به عنوان مثال برای کسب و کارهای کوچک بهتر است از شرکت‌های انحصاری استفاده کنید. در حالی که برای شرکت‌هایی که سرمایه‌گذار زیادی دارند یا در جهت امور غیر مادی فعالیتی می‌کنند، از نمونه تعاونی استفاده می‌شود.

اما برای فعالیت‌های اقتصادی بهتر است کدام نوع از انواع شرکت در کانادا را انتخاب کنیم؟ کدام شرکت مزایای مالیاتی دارد؟ آیا شرکت با مالکیت انحصاری تنها برای یک نفر است؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها بهتر است با مشاورین مجرب در زمینه ثبت شرکت در کانادا مشورت کنید. در هلدینگ مهاجرتی رسام کارشناسان خبره‌ای در زمینه ثبت انواع شرکت در کانادا فعالیت دارند. رسام با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت به کانادا آماده همراهی شما عزیزان است. در این مطلب از هلدینگ رسام به معرفی انواع شرکت در کانادا خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

بررسی انواع شرکت در کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. انواع شرکت در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت؛ روشی نسبتا راحت و پرسود

زندگی در کانادا شرایط رفاهی، فرهنگی و اقتصادی سطح بالایی دارد. به همین علت مهاجرت به این کشور انتخاب اغلب افرادی است که قصد مهاجرت دارند. اما کانادا به دلیل بالا بردن زیر ساخت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و هنری خود قوانین خاصی را برای دریافت مهاجرین از سراسر دنیا ایجاد کرده است. یکی از راه‌های دریافت اقامت و مجوز کار در کانادا، ثبت شرکت در این کشور بزرگ است.

سرمایه‌دارانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می‌توانند با ثبت شرکت در کانادا یا راه‌اندازی شعبه در کانادا، اقامت در این کشور را به دست بیاورند. اما مانند سایر کشورها، در کانادا انواع مختلفی شرکت از نظر ساختاری می‌توان تاسیس کرد. در ادامه این مطلب از رسام به معرفی انواع شرکت در کانادا و تفاوت‌های آن‌ها با هم خواهیم پرداخت.

بررسی انواع شرکت در کانادا؛ آشنایی روش‌های ثبت شرکت در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را از طریق ثبت شرکت دارند، پس از تعیین نوع کسب و کار خود، باید نوع ساختار شرکت را معین کنند. در حالت کلی 3 نوع ساختار تجاری برای کسب و کارها در کانادا وجود دارد. این 3 ساختار شامل شرکت با مالکیت انحصاری، سهامی و مشارکتی است. متقاضیان سرمایه‌گذاری در کانادا می‌توانند از طریق ثبت شعبه یا سرمایه گذاری مشترک در این کشور فعالیت کنند. برای تعیین نوع ساختار تجارت نیاز است که در مورد آن‌ها اطلاعات داشته باشیم.

ثبت شرکت به صورت انفرادی یا انحصاری؛ شرکت مالک و گرداننده 

شرکت مالکیت انحصاری (sole-proprietorship) از جمله ساده‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب و کارها به شمار می‌رود. ساده بودن روند راه‌اندازی شرکت‌های انحصاری منجر به انتخاب بیشتر این روش از طرف متقاضیان می‌شود. اما مانند هر ساختار کسب و کار دیگری، شرکت‌های انحصاری نیز مزایا و معایبی دارند. در ادامه با مزایای شرکت‌های انحصاری ثبت شرکت در کانادا آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

مزایای ثبت شرکت در کانادا به صورت انحصاری

ساختار شرکت‌های انحصاری بسیار ساده است.

عوارض قانونی کمی دارند.

امکان کاهش هزینه‌ها با برنامه‌ریزی درست مالک وجود دارد.

دریافت کامل سود به دلیل مالکیت کامل

تسلط و قدرت تصمیم‌گیری کامل برای تجارت

مناسب برای شرکت‌های کوچک (زیرا تمام سود و زیان این کسب و کار متعلق به فرد است)

سرمایه در گردش کمی نیاز خواهد داشت.

معایب ثبت شرکت در کانادا به صورت انحصاری

مسئولیت کاری صاحب کسب و کار با مدیر شرکت که کسب و کار را اداره می‌کند، یکسان است.

به دلیل مسئولیت کامل، دارایی‌های مالک شرکت انحصاری در پرداخت بدهی‌ها در معرض خطر قرار دارند.

درآمد با نرخ شخصی مشمول مالیات خواهد شد.

هر 5 سال یکبار باید ثبت نام شرکت را تمدید کرد.

از نام کسب و کار محافظت نمی‌شود.

شرکت‌های مالکیت انحصاری برای کسب و کارهایی که متعلق به خود متقاضی باشد، مناسب است. در این حالت متقاضی مسئولیت کسب و کار، سود و زیان را بر عهده خواهد داشت. با این مسئولیت اگر مشکل مالی برای شرکت پیش بیاید، تمام مسئولیت بر عهده مالک است.

ثبت شرکت در کانادا به صورت سهامی؛ شرکتی با روند کاری دقیق

در شرکت‌های سهامی مالک و شرکت به عنوان دو شخصیت حقوقی جداگانه در نظر گرفته می‌شوند. به همین علت حساب بانکی شرکت از سهامداران جدا بوده و پرداخت مالیات آن‌ها نیز جداگانه محاسبه خواهد شد. در همین راستا نیاز است که شرکت پرونده‌های کاری، مالی و مالیاتی کاملا منظم و دقیقی داشته باشد. در ادامه با مزایا و معایب تاسیس ثبت شرکت در کانادا به صورت سهامی آشنا خواهیم شد.

مزایای ثبت شرکت در کانادا به صورت مشارکتی

به دلیل مشارکتی بدون ساختار شرکت، مسئولیت‌ها تقسیم و محدود خواهد شد.

از نام کسب و کار محافظت می‌شود.

امکان انتقال مالکیت شرکت وجود دارد.

امکان دریافت معافیت یا کاهش نرخ مالیاتی وجود دارد.

رایج‌ترین ساختار شرکتی در کانادا

عدم احتساب مالیات شرکت بر مالیات شخصی (زیرا شرکت سهامی یک شخص حقوقی متمایز در نظر گرفته می‌شود)

معایب ثبت شرکت در کانادا به صورت مشارکتی

الزام ارائه پرونده‌های سالانه و سوابق شرکت به اداره‌های مربوطه

هزینه‌های بیشتر برای راه‌اندازی شرکت

ثابت کردن مدارک اقامتی یا شهروندی خود

احتمال اختلاف بین سهامداران و مدیران شرکت وجود دارد.

باید اشاره کنیم که در اغلب موارد مالکین در شرکت خود مشغول فعالیت هستند. اما در مواردی سهامداران، مدیران و کارمندانی را برای کار استخدام می‌کنند.

ثبت شرکت مشارکتی برای مهاجرت به کانادا؛ مشارکت به معنای واقعی

شرکت‌های مشارکتی به وسیله 2 یا چند نفر تاسیس می‌شوند. در اساسنامه شرکت، شرکا توافق خواهند کرد که مسئولیت کارها، دارایی، سود و زیان و بدهی برای تمامی آن‌ها یکسان خواهد بود. شرکا می‌توانند در شرکت مشغول فعالیت شوند یا کارمندانی را استخدام کنند و خود مدیریت را بر عهده بگیرند.

شرکت‌های مشارکتی در کانادا مانند نمونه‌های دیگر مزایا و معایبی دارند. این مزایا و معایب عبارتند از:

مزایا شرکت مشارکتی در کانادا

روند ثبت شرکت ساده است.

وظایف مدیریتی و اجرایی شرکت بین اعضای تقسیم می‌شود.

هزینه‌های تاسیس شرکت و هر گونه هزینه و ضرر مالی بین شرکا تقسیم خواهد شد.

امکان ثبت شرکت به صورت فدرالی و استانی وجود دارد.

معایب شرکت مشارکتی در کانادا

توافق شرکا در انجام کارها نیاز است.

از نام شرکت محافظت نمی‌شود.

در صورتی که بدهی شرکت بالا باشد و دارایی تجاری و شخصی شرکا کافی نباشد، شرکت ورشکسته خواهد شد.

در صورت مرگ شرکا، شرکت منحل می‌شود.

سود شرکا از شرکت مشمول مالیات بر درآمد شخصی خواهد شد (این مالیات از نرخ مالیات شرکتی بالاتر است)

به غیر از 3 نوع ساختار یا انواع شرکت در کانادا، یک نمونه دیگری وجود دارد که به شرکت‌های تعاونی معروف است. شرکت‌های تعاونی به صورت انتفاعی و غیر انتفاعی تاسیس می‌شوند. در ادامه بیشتر در مورد شرکت‌های انتفاعی خواهیم گفت.

ثبت شرکت به صورت تعاونی در کانادا؛ شرکت با مزایای هزینه مناسب

شرکت تعاونی (Co-operatives) شرکتی  است که توسط اعضای آن سازماندهی و کنترل می‌شود. مالکین می‌توانند آن را به گونه‌ای تنظیم کنند که برای سودی یا غیرانتفاعی (امور خیریه، منافع اجتماعی، فرهنگی و آموزشی) عمل کند. درست مانند یک شرکت، می‌توان شرکت تعاونی را به صورت استانی یا فدرال ثبت کرد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد.

مزایای شرکت تعاونی

مسئولیت محدود مالکین

تقسیم سود بین اعضا

هزینه ثبت نسبتا ارزان است.

کنترل و مدیریت تعاونی به صورت دموکراتیک با رای گیری است.

معایب شرکت تعاونی

حل مشکلات و اختلاف سلیقه بین اعضای تعاونی

طول کشیدن فرآیند تصمیم گیری به دلیل رای گیری

شراکت اعضا برای رسیدن به موفقیت و هدف

با توجه به قانون رای گیری برای تصمیمات، اعضا یا مالکین ارشد باید حداقل 3 نفر (تعداد فرد) باشند. در این حالت رای گیری به نتیجه خواهد رسید. همچنین طبق قانون مهاجرت کانادا، حداقل 1/3 اعضای تعاونی باید در کانادا اقامت داشته باشند.

جدول مقایسه انواع شرکت‌ها در کانادا؛ چه نوع شرکتی را در کانادا تاسیس کنیم؟

تعیین نوع ساختار شرکت بستگی به نوع و حوزه فعالیت، سرمایه اولیه، امکانات در اختیار مالک و چند فاکتور دیگر دارد. اما آشنایی با انواع ساختارهای شرکتی در کانادا، در انتخاب و مراحل ثبت کمک بزرگی به افرادی که تمایل به ثبت شرکت برای مهاجرت به کانادا دارند خواهد کرد. در ادامه جدولی برای مقایسه بین انواع شرکت در کانادا آورده شده است. با رسام همراه باشید.

فاکتورهای مقایسه‌ای شرکت انحصاری شرکت سهامی شرکت مشارکتی شرکت تعاونی
هزینه اولیه و ثبت نسبتا کم بالا نسبتا متوسط کاملا مناسب و ارزان
مسئولیت مالی مالک/ مالکین مسئولیت 100 درصد محدود براساس نامه شرکت به صورت محدود و نامحدود محدود
پروسه ثبت شرکت راحت و آسان نسبتا سخت و طولانی ساده نسبتا ساده
حفاظت از نام شرکت حفاظت کم حفاظت کامل حفاظت کم حفاظت کامل
سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری مالکین باید سرمایه لازم را تامین کنند. سهامداران باید سرمایه را مشترکا تامین کنند. تامین سرمایه از دارایی و منابع مالی مالکین تامین سرمایه از منابع مالی اعضای تعاونی
ثبت شرکت به صورت استانی یا فدرالی استانی استانی یا فدرالی استانی استانی و فدرالی
سوابق دفتری و مالی به ثبت تمامی فعالیت‌ها نیازی نیست. تمامی جزئیات کار به صورت گسترده باید ثبت شود. اطلاعات کار باید ثبت شود. اطلاعات کار باید ثبت شود.
فعالیت شرکت در صورت فوت مالک منحل ادامه دارد منحل ادامه دارد
امکان جذب سرمایه بسیار کم (مالکیت انحصاری است) امکان جذب سرمایه بالا وجود دارد. بسیار کم (سهامداران باید سرمایه را تامین کنند) بسیار بالا
پرونده مالیات (شخصی یا شرکتی) شخصی شخصی و شرکتی شخصی شرکتی

فاکتورهای دیگری برای مقایسه بین انواع شرکت در کانادا وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین انواع شرکت‌ها در کانادا با مشاورین رسام مشورت کنید. مشاورین رسام با توجه به فعالیت تجاری شما، بهترین نوع از روند ثبت شرکت در کانادا را معرفی خواهند کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت آسان است؟

علاوه بر اجازه ثبت شرکت، مهاجرین می‌توانند اقدام به ثبت شعبه شرکت در کانادا کنند. اما برای ثبت شعبه شرکت شرایطی نیاز است که متقاضی باید آن‌ها را داشته باشد. در حالت کلی ثبت شعبه شرکت در کانادا زیر مجموعه برنامه مهاجرتی ICT (Intra Company Transfer) قرار دارد.

طبق برنامه ICT شرکت‌های خارجی می‌توانند شعبه‌ای از شرکت خود را در کانادا تاسیس کنند. سپس برای مدتی موقت کارمندان ارشد (دارای شرایط لازم برای مهاجرت) خود را جهت گسترش کسب و کار، آموزش، افزایش رقابت و تجربه بیشتر به این کشور بفرستند. کارمندان این دسته از شرکت‌ها باید برای کار و اقامت ویزای ict کانادا را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که راه‌اندازی شعبه شرکت در کانادا مزایای مالیاتی دارد. اما بزرگ‌ترین عیب آن، متمایز نبودن آن از شرکت مادر (در خارج از کانادا) است. البته همین موضوع مزیت نیز به شمار می‌رود. به این صورت که شرکت مادر در مقابل بدهی‌ها و تعهدات مالی و قانونی شعبه خود در کانادا مسئول است.

انتخاب انواع شرکت در کانادا با کمک مشاورین با سابقه رسام

وقتی ساختار شرکت خود را به درستی انتخاب کرده باشید، علاوه بر استفاده از مزایای خاص آن ساختار، دچار مشکلات بعدی نخواهید شد. در نظر بگیرید که کسب و کار کوچکی که با مالکیت انحصاری به راحتی راه‌اندازی می‌شود را به صورت سهامی یا مشارکتی تاسیس کنید. در این حالت شاید در جذب و تامین سرمایه اولیه راحت باشید، اما در تصمیم‌گیری در امور کاری و همچنین پروسه های اداری دچار مشکل خواهید شد. بهتر است برای هر فعالیتی با توجه به نوع کسب و کار، ساختار آن را مشخص کنید.

پرتکرارترین چالش‌ها در مورد ثبت انواع شرکت در کانادا

تمامی سرمایه گذارانی که تمایل به ثبت شرکت در کانادا دارند باید ساختار شرکت را بر اساس فاکتورها زیر انتخاب کنند:

شرایط و اهداف تجاری خود

قوانین مالیاتی کانادا

نوع فعالیت کسب و کار

سطح و توان مالی و تجربی خود در اداره کسب و کار

خیر. با ثبت شرکت در این کشور اقامت در کانادا را دریافت خواهید کرد. اما دریافت اقامت دائم شرایط خاصی دارد که برخی از انواع ثبت شرکت‌ها شامل آن می‌شوند. همچنین سرمایه گذاران، پس از چند سال کار و سرمایه گذاری در کانادا امکان درخواست اقامت دائم را دارند.

در کشور کانادا برای جذب سرمایه بیشتر، قوانین نسبتا آسان و برنامه‌های حمایتی وجود دارد. اما در حالت کلی یکسری بروکراسی‌های اداری برای ثبت شرکت وجود دارد که در مواردی کار را سخت و گاهی طولانی خواهد کرد.

در صورتی که سوال دیگری دارید و یا در انتخاب نوع ساختار شرکت دچار مشکل هستید، از کارشناسان امور ثبت شرکت در کانادا هلدینگ رسام مشورت بگیرید. هلدینگ رسام با سال‌ها تجربه در امور مهاجرتی آماده هر گونه مشاوره‌ای در زمینه ثبت انواع شرکت در کانادا و دیگر کشورها به شما عزیزان است. برای ارتباط با هلدینگ رسام روش‌های زیر موجود است:

سؤال دیگری در مورد انواع شرکت در کانادا دارید؟

در این نوشته سعی کردیم به تمام سؤالات شما در رابطه با انواع ثبت شرکت در کانادا پاسخ دهیم. ثبت شرکت یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به کانادا است و امیدواریم توانسته باشید جواب سؤالات خود را بگیرید. اگر همچنان در این مورد سؤال دارید، با مشاوران ما در ارتباط باشند تا شما را راهنمایی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین