اقامت اسلوونی از راه ثبت شرکت

اقامت اسلوونی از راه ثبت شرکت جمهوری اسلوونی به اسلوونیایی (Slovenia) در قلب اروپا واقع شده است و محل اتصال شرق به غرب اروپا است. علاوه بر طبیعت بکر و چشم نواز، این کشور در میان چهار کشور بسیار زیبای اروپایی (ایتالیا، اتریش، کرواسی، مجارستان) واقع گردیده است. جنگل‌های اسلوونی حدود 59 درصد سطح این کشور را پوشش داده است، شاخصه ویژه این جنگل‌ها وجود گونه‌های متفاوت جانوری است، در حدود ۲۴۰۰۰ گونه در آن یافت می‌شود. اسب‌های لیپیزان که مشهورترین اسب های دنیا از لحاظ زیبایی و ورزشی می باشند متعلق به کشور اسلوونی می‌باشد. اسلوونی از سوی غرب…
اقامت اسلووني
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. اقامت از راه ثبت شرکت
 3. اقامت اسلوونی از راه ثبت شرکت

اقامت اسلوونی از راه ثبت شرکت

جمهوری اسلوونی به اسلوونیایی (Slovenia) در قلب اروپا واقع شده است و محل اتصال شرق به غرب اروپا است. علاوه بر طبیعت بکر و چشم نواز، این کشور در میان چهار کشور بسیار زیبای اروپایی (ایتالیا، اتریش، کرواسی، مجارستان) واقع گردیده است. جنگل‌های اسلوونی حدود 59 درصد سطح این کشور را پوشش داده است، شاخصه ویژه این جنگل‌ها وجود گونه‌های متفاوت جانوری است، در حدود ۲۴۰۰۰ گونه در آن یافت می‌شود.

اسب‌های لیپیزان که مشهورترین اسب های دنیا از لحاظ زیبایی و ورزشی می باشند متعلق به کشور اسلوونی می‌باشد. اسلوونی از سوی غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از سمت شمال شرق با مجارستان هم‌مرز است. کشور اسلوونی با 20،273 کیلومتر مربع (7827 مایل مربع) مساحت در مرکز قاره اروپا و در مجاورت رشته کوه آلپ و دریای آدریاتیک واقع است.

چشم اندازهای زیبای آن شامل تپه‌هایی پوشیده از درختان انگور و هکتارها زمین پوشیده از جنگل‌های انبوه باستانی می‌باشد. با کوه‌های آلپ جولیان در شمال، این کشور بهترین مقصد زمستانی گردشگران محسوب می‌شود. اسلوونی منطقه‌ای دست نخورده و بکر از ناحیه مدیترانه است که پر از دهکده‌های ماهیگیری سبک ایتالیایی، زیتون زار و آب‌های زلال و شفاف است.

لیوبلینا، پایتخت اسلوونی و بزرگترین شهر این کشور است که سبک معماری باشکوهی دارد. یونسکو این شهر را در سال ۲۰۱۱ پایتخت کتاب دنیا و در سال ۲۰۱۶ پایتخت سبز اروپا و ماریبور را پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۲ برگزید. از دیدنی‌ترین مکان‌های اسلوونی می‌توان به روگاسکا اسلاتینا، منطقه‌ای جادویی که به آب‌های گرم و مناظر آرامش بخشش معروف است و دریاچه بلد، گردشگاه کوهستانی شیک و راحت، اشاره کرد.

پورتوروژ، یک مقصد ساحلی محبوب و غار پوستونیا، یک غار ۲۰ کیلومتری شگفت انگیز و از دیدنی‌ترین زیبایی‌های طبیعت محسوب می‌شود. اسلوونی یک جمهوری پارلمانی است و از اقتصاد وضعیت اجتماعی پیشرفته‌ای برخوردار است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن اسلوونیایی است. اسلوونی از اعضای اتحادیه اروپا و سازمان ناتو است. اسلوونی ثروتمندترین جمهوری در فدراسیون یوگوسلاوی بود.

اسلوونی در 1 مه سال 2004، به اتحادیه اروپا پیوست و پس از آن نیز عضو ناتو شد. یکم ژانویه 2007، اسلوونی رسماً به منطقه یورو پیوست و واحد پول پیشین یعنی تولار اسلوونی را کنار گذاشت.

اقتصاد کشور اسلوونی

کشور اسلوونی به خاطر موقعیت استراتژیکی که دارد یک گزینه بسیار عالی جهت انجام تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی می‌باشد. وجود چراگاه‌های کوهستانی باعث رونق دامپروری در این کشور شده است. در قسمتهای شمال غربی، معادن عظیمی از جیوه قرارگرفته ‌است، که همراه با صنایع سبک و صنعت گردشگری، نقش مهمی در تأمین درآمدهای کشور، ایفا می‌کنند.

در سالیان اخیر، رشد صنایع دستی و محلی در این کشور، بسیار چشمگیر بوده‌است. اسلوونی دارای ذخایر غنی از قلع، روی، زغال‌سنگ و سنگ‌های ساختمانی است. از سوی دیگر، عبور رودخانه ساوا از داخل این کشور باعث شده تا ظرفیت قابل‌توجهی از توان تولید انرژی الکتریکی در اسلوونی ایجاد شود.

اسلوونی با پیروی از یک مدل اقتصاد باز به یکی از کشورهای موفق تبدیل شده و برای سرمایه‌گذاران شرق اروپا به مثابه یک بهشت اقتصادی است. اسلوونی به عنوان کشوری با پتانسیل‌های قوی اقتصادی در اتحادیه اروپا در بخش صنایع الکترونیک، مکانیک، تجهیزات مخابراتی و نیروگاه‌سازی به خصوص در ساخت دریچه‌های سد صاحب فناوری است.

این کشور در بخش کشاورزی تولیدکننده فراورده‌هایی هم‌چون سیب‌زمینی، نخود، گندم، نیشکر، ذرت و لوبیا و در بخش دامپروری و شیلات تولید کننده گوشت و پشم گاو و گوسفند و نیز فراورده‌های شیلاتی است. صنایع ذوب و ریخته‌گری آلومینیوم، قلع و روی مهمترین بخش ذوب فلزات اسلوونی را تشکیل می‌دهند.

همچنین صنایع دیگری در زمینه تولید تجهیزات الکترونیک، کامیون‌سازی، خودروسازی، تجهیزات نیروگاهی، تسلیحات نظامی، محصولات چوبی، مواد شیمیایی، بافندگی و ماشین‌ابزار در اسلوونی فعالند. اقتصاد این کشور در سال‌های اخیر به لحاظ پایداری و ثبت نسبت به دهه گذشته در وضعیت مطلوبتری قرار گرفته‌ است.

اسلوونی با اعمال سیاست بازار آزاد در شرایط حساس اقتصادی منطقه اروپا توانسته خود را به عنوان یک رقیب جدی در برابر دیگر کشورهای صنعتی معرفی کند. همچنین، با کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور و ایجاد فضاها و بازار آزاد، روزبه‌روز بر علاقه سرمایه‌گذاران برای مشارکت در طرح‌های بزرگ اقتصادی این کشور افزوده می‌شود.

حتی در سال های 2007 تا 2012 میلادی که تمام جهان از بحران های اقتصادی رنج می برد، کشور اسلوونی ثبات اقتصادی خود را حفظ کرده بود و با درآمد سرانه 22192 دلار در سال یکی از بهترین کشورهای اروپا در این زمینه بود. بندر “کوپر” مهمترین اسکله تجاری و صنعتی اسلوونی است و اراضی اطراف این بندر یکی از مهمترین مناطق ویژه اقتصادی این کشور قلمداد می‌شود.

با توجه به شرایط طبیعی و انسانی موجود کشور اسلوونی در برگیرنده پیچیده‌ترین و برترین فناوری در زمینه صنایع می‌باشد. کاهش هزینه‌های اضافی در خطوط تولید، موجب افزایش تمایل صنایع اسلوونی به فناوری‌های برتر، و نیز عوامل موفقیت در صحنه‌های رقابت جهانی شده و به همین سبب زمینه افزایش دستمزدها و سطح رفاه عمومی در این کشور فراهم آمده‌است.

ثبت شرکت و اخذ اقامت بلند مدت در اسلوونی

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی یکی از طرق اخذ اقامت در اروپا می‌باشد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به جهت کسب تجربه و کار به دنبال راهی برای سهل الوصول در باب اخذ اقامت در اسلوونی هستند. سرمایه‌گذاری در اسلوونی از طریق راه اندازی ثبت شرکت امکان پذیر است. پس از پرداخت مالیات‌های مربوطه و اداره شرکت به مدت پنج سال به اخذ اقامت منجر می‌شود. که با عنوان اخذ اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است.

علاوه بر اسلوونی یکی دیگر از کشورهایی که متقاضیان زیادی به دنبال سرمایه گذاری و راه اندازی یک شرکت در آن می باشند، کانادا می باشد. اگر بیزینس فعالی در خارج از کانادا دارید و به دنبال راه اندازی بیزینستان در کانادا هستید، برنامه ثبت شعبه شرکت در کانادا مناسب شما می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه این مقاله مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خدمات هلدینگ رسام برای ثبت شرکت در اسلوونی

 • مشاوره در زمینه انتخاب مدل های ثبت شرکت در اسلوونی
 • انجام امور حقوقی و ثبت شرکت در اسلوونی توسط وکلای رسمی شرکت و شخص متقاضی
 • اخذ ویزا برای انجام کارهای ثبت شرکت در اسلوونی توسط متقاضی به صورت حضوری یا نماینده وی در کشور اسلوونی (مرحله مقدماتی)
 • افتتاح حساب بانکی (حقوقی) از طریق ثبت شرکت در اسلوونی توسط خود شخص سرمایه گذار
 • انجام کلیه امور مربوط به اداره مالیاتی و ارائه مشاوره های مالیاتی با توجه به نوع شرکت ثبت شده
 • تهیه دفتر مجازی یا حقیقی به همراه تلفن، فکس، ایمیل و وب سایت با پسوند کشور اسلوونی
 • دریافت اقامت 1 ساله در سال اول و سپس 2 اقامت 2 ساله در سال های بعد برای مدیرعامل و خانواده از طریق ثبت شرکت در اسلوونی
 • مشاوره و راهنمایی در جهت خرید ملک و هم چنین سرمایه گذاری در اروپا

دیگران می خوانند: ثبت شعبه شرکت در کانادا

مزایای ثبت شرکت در اسلوونی

 • مالکیت 100% (بدون نیاز به شریک محلی)
 • در صورت فعالیت مالک شرکت در ایران عدم نیاز به حضور فیزیکی تاسیس کننده شرکت و انجام کلیه امور مربوطه توسط هلدینگ رسام در کشور اسلوونی
 • دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
 • امکان درخواست اقامت دائم پس از 5 سال
 • امکان درخواست پاسپورت 5 سال بعد از اخذ اقامت دائم
 • امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
 • افتتاح حساب شرکتی و شخصی
 • استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی
 • قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا
 • پس از اخذ پاسپورت کشور اسلوونی شما قادر خواهید بود به 164 کشور بدن نیاز به ویزا سفر کنید که می توان به کشورهای آمریکا و ژاپن و کانادا … نام برد
 • تحصیل فرزندان زیر 18 سال به طور رایگان در مدارس این کشور
 • تحصیل رایگان فرزندان در دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد

به وسیله ثبت شرکت در کشور اسلوونی که ختم به اخذ ویزای تجاری کشور اسلوونی می شود بدین صورت است که شخص با ثبت یک شرکت،  ویزای بلند مدت تجاری گرفته و می تواند بین ایران و اسلوونی  و هم چنین 27 کشور عضو اتحادیه اروپایی بدون محدودیت در رفت و آمد باشد و از کلیه مزایای زندگی و تجارت در قاره سبز بهره مند گردد.

متقاضی اصلی اگر همراه با خود داشته باشد (که این همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد) می توانند حین فعالیتهای متقاضی اصلی به کشور اسلوونی و کشورهای حوزه شینگن جهت مسافرت و یا تحصیل در دانشگاهها و مدارس اقدام نمایند.

همچنین آنها از یک سری حقوق شهروندی من جمله تحصیلات رایگان فرزندان و خدمات رایگان پزشکیدر اسلوونی بهره مند خواهند بود. همچنین برای متقاضی اصلی این ویژگی موجود است که برای اخذ ویزای دیگر کشورها نظیر انگلستان، کانادا، آمریکا و استرالیا و غیره راحت تر می تواند اقدام نمایند چرا که ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در اسلوونی به نوعی اعتبار محسوب می شود.

برای ثبت شرکت شخص حداقل سن قانونی را باید دارا باشد و حداکثری هم برای این امر وجود ندارد. برای ثبت شرکت در اسلوونی نیازمند سرمایه به میزان 7،500 یورو می توان اقدام نمود. مبلغ 7،500 تا زمان ثبت شرکت در بانک و در حساب مربوز به شرکت به صورت سپرده بوده و پس از اتمام مراحل ثبت شرکت سرمایه گذار می تواند مبلغ سپرده را برداشت نماید.

با توجه به نوع ثبت شرکت و موقعیت سرمایه گذار در شرکت، مالیات سالیانه شرکت متفاوت می باشد که با توجه به میزان فعالیت تجاری، شرکت ما به سرمایه گذار راهنمایی های لازم را انجام می دهند. انواع موقعیت سرمایه گذار در شرکت به شرح ذیل است:

ثبت شرکت و انتخاب موسس به عنوان مدیرعامل:

در این حالت موسس شرکت به عنوان مدیر عامل شرکت شروع به فعالیت می نماید و پس از ثبت شرکت توسط موسس از سه طریق می توان نسبت به اخذ اقامت و ویزای کار اقدام نمود :

 1. استخدام یک پرسنل شهروند اتحادیه اروپا و پرداخت مبلغ حداقل حقوق طبق قانون کار کشور اسلوونی به مدت 6 ماه که هزینه این روش برای کل 6 ماه مبلغ 12،000 تا 14،000 یورو می شود. زمان مورد نیاز در این روش حداقل 6 ماه می‌باشد.
 2. سرمایه‌گذاری با نام شرکت تاسیس شده در کشور اسلوونی به مبلغ 50،000 یورو مثلا خرید یک خودرو یا خرید ملک یا خانه و یا تجهیزات برای شرکت. زمان مورد نیاز در این روش یک ماه پس از انجام سرمایه گذاری می‌باشد.
 3. به مدت 6 ماه فروش از طریق شرکت تاسیس گردیده ماهانه مبلغ 10،000 یورو یعنی در طول مدت 6 ماه فروش به مبلغ 60،000 یورو که لازم به ذکر است که این میزان و مبلغ فروش می تواند در هر جای دنیا و من جمله ایران باشدو فاکتور باید توسط شرکت تاسیس گردیده و با سربرگ شرکت صادر گردد و زمان مورد نیاز در این روش حداقل 6 ماه می‌‍باشد.

پس از انتخاب یکی از راه های ذکر شده کارت اقامت و اجازه کسب و کار برای فرد متقاضی در اروپا صادر می‌گردد. از طریق وزرات کشور اسلوونی همکاران ما مطلع گردیده و به متقاضی اطلاع رسانی می‌گردد که نسبت به دریافت ویزای کسب و کار خود اقدامات لازم را انجام دهد.

پس از اکتیو شدن و فعال شدن شرکت از طرق یکی از راههای فوق شرکت در سیستم بانکی و سیستم مالی اروپا به عنوان شرکت فعال شناخته می‌شود و مالک شرکت می‌تواند نسبت به اخذ بانک از بانک‌های اروپایی اقدام نماید. پس از اکتیو شدن شرکت هر ماه کل مبلغ بیمه و مالیات پرداختی شرکت مبلغ 400 یورو ماهانه که جمع آن برای یک سال 4،800 یورو می باشد که توسط شرکت به سازمان مالیاتی پرداخت میگردد. بعد از یک سال که به فرد سرمایه گذار اقامت یک ساله داده می شود برای چهار سال آینده 2 ویزای 2 ساله به سرمایه گذار اعطا می گردد.

ثبت شرکت و اخذ بلو کارت اروپایی توسط مدیرعامل شرکت:

در این روش فرصت استثنایی جهت اخذ بلو کارت و اجازه کار در اتحادیه اروپا در همان قدم اول وجود دارد و در همان قدم اول به مدیر عامل بلو کارت اروپایی اخذ می کند ولی فقط افرادی که دارای مدرک لیسانس به بالا هستند می توانند برای این شرایط اقدام نمایند.

در این روش متقاضی تحت عنوان نیروی کار متخصص دارای تحصیلات دانشگاهی به عنوان پرسنل شرکت خود در شرکت تاسیس شده شروع به فعالیت میکند و تمامی مراحل شبیه روش قبل میباشد و تفاوت ها شامل کارهای مازادی هست که انجام می گردد، من جمله اثبات این نکته که متقاضی دارای تحصیلات دانشگاهی است و این شخص می تواند برای اتحادیه اروپا مفید باشد که این کار و پر کردن فرم های مربوطه توسط همکاران ما در کشور اسلوونی انجام می‌گردد.

چون موسس شرکت تحت عنوان نیروی متخصص در این کشور مشغول به کار گردیده است حقوق مربوط به افراد متخصص باید توسط موسس به خودش پرداخت گردد و بدین جهت مالیات و بیمه بیکاری و دیگر کسورات مطابق حقوق مربوطه باید پرداخت گردد.

طیق قانون کار کشور اسلوونی حداقل حقوق برای افراد متخصص 2،700 یورو می باشد که از این مبلغ 1،200 یورو کسورات مربوط به مالیات و بیمه که به بخش‌های دولتی پرداخت گردیده و مابقی به حساب شخصی موسس شرکت واریز می‌گردد که در این روش هزینه سالانه بابت کسورات 14،400 یورو می باشد.

ثبت شرکت و انتخاب موسس به عنوان پرسنل شرکت:

کلیه مراحل این روش برای اخذ اقامت کسب و کار شبیه روش اول میباشد با این تفاوت که مدیر شرکت به عنوان پرسنل خود را در شرکت معرفی مینماید و نسبت به اخذ اجازه کسب و کار در اتحادیه اروپا اقدامات لازم توسط همکاران ما انجام می‌گیرد.

این روش برای زوج‌هایی که علاقه مند هستند به طور هم زمان وارد اسلوونی شوند مناسب می‌باشد چون طبق قوانین اسلوونی همسر و فرزندان بعد از سپری شدن یک سال می‌توانند با توجه به اقامت نفر اول وارد اسلوونی گردند و با این روش به طور هم زمان وارد اسلوونی می‌شوند که شوهر تحت عنوان مدیر عامل و همسر به عنوان پرسنل شرکت اقدام می‌نمایند. و فرزندان به راحتی می توانند ویزای اسلوونی رو با توجه به پدر و مادر خود کسب نمایند.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین