سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که جواب‌دهی هر کدام از آن‌ها با توجه به میزان تقاضایی وجود دارد از چند ماه تا چند سال زمان می‌برند. اما روش‌هایی برای مهاجرت وجود دارد که در بین مشاورین موسسات مهاجرتی به سریع ترین راه مهاجرت به کانادا معروف هستند. از جمله روش‌های مهاجرتی که نسبت به دیگر برنامه‌ها سریع‌تر جواب می‌دهند، ویزای ict، برنامه اکسپرس اینتری کانادا و مهاجرت استانی را می‌توانیم مثال بزنیم. دلیل سریع بودن روند جواب‌دهی به درخواست ویزای کاری این است که کشور کانادا نیروی کار ماهر نیاز دارد. پس برای جذب بهترین و باتجربه‌ترین نیروی کار در سراسر دنیا مراحل اداری را سریع‌تر از برنامه‌های دیگر پیش خواهد برد. اما کدام فعالیت‌ها و مهارت‌های شغلی بازار کار بهتری در کانادا دارند؟ در این مطلب از هلدینگ مهاجرتی رسام به بررسی سریع ترین راه مهاجرت به کانادا پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

معرفی سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد؟

میزان درخواست مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلف بسیار زیاد است. به همین دلیل جواب‌دهی به درخواست‌ها در اداره مهاجرت این کشور زمان‌بر است و از چند ماه و در مواقعی چند سال زمان خواهد برد. در حالت معمول میانگین زمان جواب‌دهی به برخی از درخواست‌ها به صورت زیر است:

 • ویزای توریستی: 19 تا 20 هفته
 • ثبت شعبه شرکت در کانادا (برنامه ICT) : 8 هفته
 • ویزای کاری: 33 هفته
 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک: 24 هفته
 • برنامه استانی: 32 هفته
 • فدرال اسکیل ورکر: 24 هفته
 • استارتاپ: 37 ماه
 • اسپانسرشیپ همسر داخل کانادا: 26 ماه (برای خارج از کانادا حدود 10 ماه)

این در حالی است که روند جواب‌دهی و بررسی پرونده‌های مربوط به سرمایه‌گذاری و خود اشتغالی بین 54 تا 61 ماه طول می‌کشد.

معرفی سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا

با توجه به آمار مربوط به پاسخ‌دهی به پرونده‌های مهاجرتی می‌توان گفت سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا به ترتیب زیر است:

 • برنامه ICT کانادا
 • ثبت شرکت در کانادا
 • برنامه اکسپرس اینتری
 • مهاجرت استانی یا PNP
 • اسپانسرشیب

افراد با توجه به شرایطی که دارند باید یکی از روش‌های گفته شده را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند. انتخاب نوع روش مهاجرتی در مواردی بسیاری سخت است. به همین دلیل توصیه می‌شود، قبل از هر کاری و ارسال درخواست با کارشناسان حوزه مهاجرتی مشورت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد راهکارهایی که به سریع ترین راه مهاجرت به کانادا معروف هستند اطلاعات کامل‌تری در اختیار شما قرار دهیم.

ویزای ICT کانادا؛ اپرووال در کمترین زمان ممکن

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا دریافت ویزای ICT است. ویزای ICT کانادا نوعی ویزای موقت برای اقامت در این کشور است. ویزای ICT برای شرکت‌های بین‌المللی خارج از کانادا که دفتر نمایندگی یا شعبه در این کشور تاسیس کرده‌اند برنامه‌ریزی شده است. در این حالت این شرکت‌ها می‌توانند برای توسعه کسب و کار یا انتقال بیزینس خود به کانادا، برخی از مدیران و نیروی کار ماهر خود را به کانادا اعزام کنند.

دریافت ویزای ICT در صورتی که مدارک شرکت بین المللی و دفتر نمایندگی واقع در کانادا کامل و بدون مشکل باشد خیلی سریع انجام می‌شود. یکی از بهترین و موفق‌ترین پرونده‌های مهاجرتی هلدینگ رسام، اخذ ویزای ICT برای افرادی است که در شرکت‌های بین المللی فعالیت دارند. طبق آمار کارهای انجام شده هلدینگ رسام در چند سال اخیر، بیش از 95 درصد از پرونده‌های مهاجرتی ICT با موفقیت طی شده است. لازم به ذکر است که این برنامه نیازی به مدرک زبان و مدرک دانشگاهی نداشته و معاف از مجوز LMIA کانادا می باشد.

ویزای ict کانادا سریع ترین روش مهاجرت به کانادا

ثبت شرکت در کانادا؛ راهی آسان برای اقامت در کانادا

متقاضیان برای مهاجرت سریع به کانادا می‌توانند اقدام به ثبت شرکت در این کشور کنند. ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، برنامه‌های رشد و توسعه اقتصادی در کانادا خواهان زیادی دارد. این برنامه مناسب برای مدیران و صاحبان کسب کار بوده و از طریق آن می توانید اقامت موقت کانادا را دریافت کرده و سپس آن را به اقامت دائم تبدیل کنید. برنامه مهاجرتی ثبت شرکت در کانادا نیازی به مدرک زبان نداشته و معاف از مجوز LMIA کانادا می باشد.

در صورتی که با برنامه پیشنهادی شما موافقت شود، ویزای اقامت خود و خانواده‌تان را دریافت خواهید کرد. البته مزایای مالیاتی، دریافت خدماتی مانند مشاوره، دوره‌های آموزشی و اقامت دائم در این کشور را دریافت می‌کنید. همچنین به دلیل باز بودن شرایط اقتصادی در کانادا امکان برقراری فعالیت تجاری با دیگر کشورها را خواهید داشت. می‌تواند گفت که ثبت شرکت در کانادا برای شما و این کشور یک معامله دو سر برد است.

برنامه اکسپرس اینتری کانادا؛ کسب امتیاز بالا و رفتن به سوی پیشرفت

پذیرش از طریق برنامه اکسپرس اینتری بهترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود. اکسپرس اینتری (Express Entry) سیستم الکترونیکی است که برای مدیریت برنامه‌های کاربردی کارگران و نیروی کار ماهر که مایل به اقامت دائم در کانادا هستند طراحی شده است. اکسپرس اینتری 3 برنامه زیر را مدیریت خواهد کرد:

 1. برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
 2. کلاس تجربی کانادایی (CEC)
 3. برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

زمانی که متقاضیان درخواست‌های خود را ارسال می‌کنند، دولت فدرال کانادا تعیین می‌کند که آیا با توجه به مدارک ارسال شده، متقاضی واجد شرایط ویزای اکسپرس اینتری کانادا است یا خیر. در صورتی که متقاضی شرایط لازم را داشته باشد، با توجه به سیستم رتبه بندی جامع (Comprehensive Ranking System) یا CRS در سیستم رتبه‌بندی قرار می‌گیرد. امتیاز CRS بر اساس سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبان و یکسری فاکتورهای دیگر محاسبه خواهد شد.

آیا با دریافت امتیاز CRS ویزای کانادا را دریافت خواهیم کرد؟

زمانی که واجد شرایط برای برنامه اکسپرس اینتری باشید؛ با توجه به شرایط، مدارک و فاکتورهای خاص به شما امتیاز CRS داده می‌شود. پس از قرارگیری متقاضی در رتبه‌بندی CRS، نوبت به مرحله قرعه کشی خواهد رسید. در این مرحله افرادی که بالاترین امتیاز CRS را دریافت کرده‌اند برای شرکت در برنامه‌های خاصی به کانادا دعوت خواهند شد. این برنامه‌ها با توجه به تخصص افراد به 3 دسته زیر تقسیم خواهند شد:

 • دوره‌های عمومی: افرادی که امتیاز بالای CRS دارند.
 • دوره‌های دعوت ویژه: برای افرادی که در یک برنامه اکسپرس اینتری خاص شرکت کرده‌اند.
 • دوره‌های دعوت مبتنی بر دسته: افراد با بالاترین امتیاز CRS با هدف ارتقای اهداف اقتصادی خاص در کانادا

شاید به نظر شما این روند کمی پیچیده و طولانی باشد. اما کافی است که بتوانید CRS بالایی را برای برنامه اکسپرس اینتری کسب کنید. بعد از آن ویزای دعوت شما به کانادا برای شرکت در دوره‌های تعیین شده صادر خواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با برنامه اکسپرس اینتری و کسب بالاترین امتیاز CRS، قبل از ارسال مدارک و درخواست خود با مشاورین مجرب رسام مشورت کنید. مشاورین ما در هلدینگ رسام به دلیل تجربه کاری بالا و موفقیت در صدها پرونده مهاجرتی، از تمام ریزه‌کاری‌های دریافت امتیاز خبر دارند.

برنامه مهاجرت استانی (pnp)؛ دریافت اقامت دائم در انتهای طرح

طبق برنامه مهاجرت استانی (Provincial Nominee Program) یا PNP، هر یک از استان‌های کانادا این اجازه را دارند که از بین مهاجرین متقاضی، افراد دارای واجد شرایط خود را پذیرش کنند. البته دو استان نوناووت و کبک (واقع در شمال کانادا) در این برنامه قرار ندارد. لازم به ذکر است که استان کبک معیارهای انتخابی خاصی دارد که افرادی که تمایل به اقامت و فعالیت در آن را دارند، باید پیگیر آن باشند.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که تصمیم و تایید اقامت دائم کانادا برای متقاضیان باید در سطح ملی (دولت فدرال) تایید شود. پس با موفقیت در برنامه مهاجرت استانی، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم به دولت فدرال درخواست دهید. شاید برای برخی افراد این سوال ایجاد شود که اگر دولت فدرال باید درخواست را تایید کند، پس چرا از همان ابتدا برای دولت فدرال درخواست ارسال نکنیم؟

در جواب به این سوال و چالش ذهنی باید بگوییم که موفقیت در پذیرش برنامه‌های استانی کانادا نسبت به دولت فدرال آسان‌تر است. در این حالت با پذیرش به صورت استانی به کانادا مهاجرت کرده و بعد از گذراندن مدتی در این کشور، می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را ارسال کنید.

برنامه PNP برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

برنامه PNP کانادا برای افراد با شرایط زیر خیلی مناسب است:

 • افراد دارای مهارت و تحصیلات خاصی که می‌توانند به اقتصاد آن استان یا منطقه کمک کنند.
 • به زندگی در آن استان تمایل دارند.
 • به اقامت دائم در کانادا فکر می‌کنند.

البته باید اشاره کنیم که برخی از استان‌ها با توجه به برنامه‌های توسعه، اقتصادی و فرهنگی خود، گروه‌های خاصی را پذیرش می‌کند. به عنوان مثال برای برخی استان‌ها تاجران یا نیروی کار ماهر مهم است و برای برخی دیگر دانشجو و افراد فعال در اجتماع مهم است.

راهکارهای مهاجرت سریع به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

در صورتی که می‌خواهید از طریق سرمایه‌گذاری خیلی سریع به کانادا مهاجرت کنید، دو راه پیش روی شما قرار دارد:

 1. دریافت ویزای استارتاپ: در روش استارتاپ کانادا باید بیزینس پلنی کامل، دقیق و قابل اجرا در کانادا همراه با مدارک ارسال کنید. در صورتی که طرح شما باعث ایجاد توسعه اقتصادی، ایجاد مشاغل جدید و بهبود شرایط زندگی شهروندان کانادایی شود، ویزای مورد نیاز خود را دریافت خواهید کرد.
 2. برنامه خود اشتغالی: در برنامه خوداشتغالی کانادا باید با توجه به تجربه کاری، تحصیلات، زبان و فاکتورهای دیگر امتیاز لازم را کسب کنید. سپس به افسر اداره مهاجرت با مدارک و شرایط خود ثابت کنید که می‌توانید در کانادا سهم مهمی در فرهنگ، اقتصاد و اجتماع داشته باشید.

تعیین نوع روش درخواست ویزای سرمایه‌گذاری به شرایط شما بستگی دارد. اگر تصمیم‌گیری برای شما سخت است یا به دلیل عدم تسلط بر قوانین و مقررات دچار نگرانی شده‌اید، برای انتخاب درست و بدون پشیمانی با مشاورین هلدینگ رسام مشورت کنید.

آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا کدام روش است؟

با توجه به مطالبی که گفته شد، از نظر شما آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا کدام روش است؟ دریافت ویزای اکسپرس اینتری، ثبت شرکت یا برنامه مهاجرتی استانی؟ جدای از انتخاب روش و سختی و آسانی آن، مهاجرت به شرایط متقاضی بستگی دارد. اما باید بگوییم که برخی از روش‌های دریافت اقامت و ویزا نسبت به دیگر روش‌ها آسان‌تر و کم دردسرتر به شمار می‌روند.

در حالت کلی از نظر موسسات مهاجرتی که تجربه کاری بالایی در پذیرش مهاجرین دارند، برنامه اکسپرس اینتری و PNP (مهاجرت استانی) نسبت به دیگر روش‌ها دردسر کمتری دارد. اما مهم است که متقاضی شرایط اولیه، مانند داشتن مهارت کاری بالا، سن و تحصیلات لازم را داشته باشد. بعد از این دو روش، سرمایه‌گذاری در کانادا نیز جزو راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود.

با شرایطی که دارید، هلدینگ رسام سریع ترین راه مهاجرت به کانادا را پیشروی شما قرار می‌دهد 

اینکه برخی از برنامه‌های مهاجرتی نسبت به نمونه‌های دیگر آسان‌تر یا سریع‌تر پیش می‌روند، مهم است. اما مهم‌تر این است که متقاضیان مهاجرت بتوانند با توجه به شرایطی که دارند، روند اداری خود را پیش ببرند. این موضوع برای اغلب متقاضیان مهاجرت که شرایط خاصی دارند مهم است. به همین دلیل بهتر است به موسسات مهاجرتی مراجعه کنید تا پروسه‌های اداری را سریع‌تر پیش ببرید.

یکی از بهترین موسسات مهاجرتی فعال در ایران، هلدینگ رسام است. رسام به دلیل دفتر نمایندگی در کشورهای پرطرفدار مهاجرتی مانند کانادا، اتریش و آلمان به جزئی‌ترین قوانین و تبصره‌های مهاجرتی تسلط دارد. در این شرایط با ظرافت، دقت بالا و بسیار سریع بهترین درخواست مهاجرتی را برای شما تنظیم و ارسال خواهد کرد. این هنر رسام است که با توجه به شرایط شما و نه قوانین موجود، سریع ترین راه مهاجرت به کانادا و دیگر کشورها را برای شما تنظیم کند.

برای مشاوره در زمینه سریع ترین راه مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود می‌توانید با مشاورین رسام از طریق زیر ارتباط برقرار کنید:

هلدینگ رسام با تجربه کاری بالای خود به راحتی و با توجه به شرایط شما، سریع ترین راه مهاجرت به کانادا را پیش روی شما خواهد گذاشت.

پرتکرارترین سوالات کاربران در مورد سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

برای شروع فرایند مهاجرت به کانادا در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که در مورد روش‌ها و برنامه‌های مهاجرتی اطلاعات کلی کسب کنید. سپس شرایط و مدارک خود را لیست کنید. پس از آن به موسسات مهاجرتی مانند هلدینگ رسام مراجعه کرده و در مورد شرایط، مدارک و هزینه‌های لازم را دریافت کنید.

با توجه به میزان درخواست مهاجرت به کانادا، برخی برنامه‌ها به دلیل نوع فایده و اثراتی که در اقتصاد، فرهنگ و آموزش این کشور دارند، سریع‌تر بررسی می‌شوند. بهترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا به ترتیب طول مدت جوابدهی به صورت ویزای تحصیلی، ویزای ICT، ویزای کاری (اکسپرس اینتری) و برنامه مهاجرت استانی است.

اگر مدارک و شرایط لازم برای برنامه مهاجرت را داشته باشید، هر برنامه‌ای می‌تواند برای مشا آسان و بدون دردسر باشد. اما در بین تمامی روش‌ها، مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا و دریافت ویزای کاری از نوع اکسپرس اینتری راحت خواهد بود.

افرادی که تخصص کاری خاصی ندارند می‌وانند از طریق ویزای تحصیلی به کانادا مهاجرت کند. البته در صورت داشتن شرایط مالی مناسب می‌توانند اقدام به ثبت شرکت در این کشور کنند.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین