ویزای w1 کانادا

آیا در مورد انواع ویزاهای کاری موقت در کانادا اطلاعات دارید؟ آیا می‌دانید که بدون نیاز به مدرک زبان با نمره بالا یا مدرک تحصیلی خاص می‌توانید به کانادا رفته و در آنجا مشغول به کار شوید؟ ویزای w1 کانادا این امکان را به شما می‌دهد تا بدون داشتن شرایط مالی، تحصیلی و کاری خاصی به کانادا مهاجرت کرده و در آنجا مشغول به کار شوید. البته باید اشاره کنیم که ویزای w1 از نوع موقت است و باید بعد از اتمام دوره ویزای خود به کشور مبدا بازگردید. اما امکان تمدید زمان سکونت در کانادا یا تبدیل آن به ویزای جاب آفر یا اقامت دائم وجود دارد.

برای اطلاع از راهکارهای مطمئن در روند مهاجرت به کانادا باید با موسسات با سابقه در این زمینه مشورت کنید. یکی از بهترین مجموعه‌ها مهاجرتی کشور، هلدینگ مهاجرتی رسام است که سال‌ها تجربه در امر مهاجرت به کشورهای مختلف را دارد. در این مطلب از مجموعه رسام به بررسی شرایط، مدارک و مزایای ویزای w1 کانادا خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اخذ ویزای w1 کانادا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. ویزای w1 کانادا

ویزای  W1 کانادا چیست؟ بهترین نوع ویزای موقت کار

انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که در برخی از آن‌ها این امکان به پذیرنده داده می‌شود پس از ورود به کشور، مشغول به کار شود. یکی از ویزاهایی که امکان ورود و شاغل شدن در کانادا را به مهاجران می‌دهد، ویزای W1 کانادا است. شخص دارنده ویزای W1 می‌تواند با ورود به کانادا، در این کشور به عنوان کارگر مشغول به کار شود. البته باید اشاره کنیم که مجوز کار صادر شده W1 اجازه کار موقت یا کاریابی در کانادا را به شخص می‌دهد. دارنده این ویزا در کانادا به عنوان مسافری شناخته می‌شود که در مدت حضور خود اجازه کار موقت را دارد. در مواردی به این ویزا، ویزای مهمان تجاری (business visitor) نیز می‌گویند.

نکته مثبت در مورد ویزای W1 این است که کشور کانادا به نیروی کار زیادی نیاز دارد. به همین دلیل این کشور در قبال دادن امکانات رفاهی، فرصت‌های شخصی و زندگی، کارگر و نیروی کار ماهر می‌پذیرد. اما یادتان باشد که مدت اعتبار ویزای W1 محدود است.

شرایط اخذ ویزای W1 کانادا به چه صورت است؟

اطلاع از شرایط درخواست‌دهی و اخذ ویزای کاری یا اقامتی بسیار مهم است. برخی از شرایط اخذ ویزای w1 کانادا عبارتند از:

 • برای درخواست ویزای W1 نیازی به داشتن جاب آفر کانادا (پیشنهاد شغلی) نیست. در این حالت نیازی نیست که شغلی در کانادا پیدا کنید و پذیرش آن را بگیرید و بعد برای درخواست ویزا اقدام کنید. می‌توانید به این کشور مراجعه کرده و سپس دنبال کار بگردید.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی (حداقل نمره 6 آیلتس)
 • تامین مدارک مورد نیاز و ترجمه رسمی آن‌ها
 • استفاده از این فرصت برای افرادی که جاب آفر کانادا دریافت و برای مدت مشخصی باید برای کارفرمای کانادایی کار کنند وجود خواهد داشت.

قوانین یا شرایط خاصی در هر کدام از برنامه‌های مهاجرت وجود دارد که ممکن است برای همه ساده نباشد. در صورت عدم رعایت قوانین مربوط به هر درخواست، امکان رد شدن آن وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود  قبل از درخواست برای مهاجرت کاری یا تفریحی به کانادا، حتما با مشاورین متخصص در این زمینه مشورت کنید.

بهترین افراد و کسب و کارهای مناسب برای اخذ ویزای W1 کدامند؟

در حالت کلی باید بگوییم که دریافت ویزای w1 برای افرادی که شرایط زیر را دارند امکان‌پذیر و مناسب است:

 • فارغ‌التحصیلانی که به دنبال کار پس از اتمام تحصیل خود هستند.
 • کسانی که از طریق برنامه تجربه بین‌المللی کانادا اقدام به مهاجرت کرده‌اند.
 • همسر همراه کارمند یا دانشجو در کانادا
 • حمایت از فردی که به همراه همسر خود به کانادا مهاجرت کرده است.
 • افرادی که مدرک زبان ندارند یا مدارک تحصیلی آن‌ها کمتر از لیسانس است.
 • افرادی که در برخی مشاغل خاص مشغول به کار بوده و نمی‌توانند از طریق جاب آفر به کانادا مهاجرت کنند (مانند پرستاران و پزشکان که نمی‌توانند خیلی راحت جاب آفر دریافت کنند).

در مورد مهاجرت پرستاران و پزشکان باید اضافه کنیم که در حالت عادی این افراد باید پروسه‌های پیچیده‌ای را طی کنند. همچنین در آزمون‌های خاصی شرکت کرده و نمره قبولی بگیرند. در مواردی که شخص امکان صبر برای طی کردن این روند را ندارد، می‌تواند از طریق w1 به کانادا رفته و پس از حل مشکلات خود برای روند مهاجرت دائمی درخواست دهد.

می‌توان گفت که کسب‌وکارهای فنی، مشاغل مربوط به سالن‌های زیبایی و کارهایی که به مهارت زبان تحصیلی نیاز ندارند، بهترین مشاغل برای اخذ ویزای w1 محسوب می‌شوند.

اخذ ویزای w1 کانادا

مراحل اخذ ویزای W1 کانادا؛ قدم به قدم برای دریافت W1 یا ورک پرمیت کانادا

برای ارسال درخواست ویزای کار W1 کانادا در ابتدا با وکیل مهاجرتی یا مشاورین متخصص در این زمینه مشورت کنید. پس از بررسی شرایط تحصیلی، زندگی شخصی و مالی خود با کمک مشاورین خبره، بهترین روش برای رفتن به کانادا را انتخاب و مراحل آن را انجام دهید. در ادامه مراحل اخذ ویزای کار کانادا از نوع W1 را معرفی خواهیم داد.

 • قدم اول: جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و دریافت پیشنهاد شغلی (در مواردی نیازی به دریافت جاب آفر نیست)
 • قدم دوم: تکمیل فرم درخواست ویزای W1
 • قدم سوم: پرداخت هزینه‌ها
 • قدم چهارم: حضور در سفارت کانادا و ارائه مدارک
 • قدم پنجم: انجام مصاحبه و ارائه اطلاعات بیومتریک و معاینه پزشکی

بعد از تکمیل شدن مراحل باید منتظر اعلام نتیجه باشید. در صورت موافقت با ویزای w1، شما می‌توانید ظرف مدت مشخص شده به کانادا سفر کنید. پس از یک سال ورود به این کشور و مشغول به کار شدن می‌توانید درخواست اقامت دائم دهید. برای دریافت اقامت دائم می‌توانید از طریق برنامه اکسپرس اینتری یا برنامه‌های استانی اقدام کنید.

مزایای ویزای W1 کانادا چیست؟

مزایا و معایب یک طرح مهاجرتی به شرایط افراد بستگی دارد. به عنوان مثال مهاجرت از طریق ویزای ict کانادا این امکان را به شخص می‌دهد که در کنار راه‌اندازی کسب و کار، در این کشور زندگی کند و علاوه بر آن از 200 امتیاز سیستم اکسپرس اینتری کانادا بهره ببرد. روش های مهاجرتی متفاوتی وجود دارد که در هرکدام افراد با توجه به شرایط مالی، تحصیلی، سطح زبان و سایر شرایط خود امکان مهاجرت به این کشور با سطح کیفیت زندگی بالا را دارند. در این قسمت به مزایا ویزای w1 می پردازیم:

مزایای ویزای W1
عدم نیاز به مجوز LMIA
اجازه اقامت موقت بین 1 تا 3 سال برای شخص
دریافت ویزا در کمتر از 6 ماه
کمترین احتمال رد شدن درخواست کار در کانادا
امکان وارد شدن به خاک کانادا و بعد جستجوی شغل
عدم نیاز به مدارک تحصیلی بالاتر از لیسانس

نکته مهم: LMIA نوعی گواهی است که نشان می‌دهد شهروندان کانادایی تمایل یا توانایی مشغول شدن در جایگاه شغلی خاصی را ندارند. در این حالت کارفرما اجازه استخدام نیروی کار خارجی را دارد. با توجه به این مزایا پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل به مهاجرت به کانادا با این روش، با مشاورین خبره مشورت کنید.

مدارک لازم برای ویزای W1 کانادا چیست؟

برای درخواست ویزای w1 باید مدارکی را آماده و ارسال کنید. این مدارک عبارتند از:

مدارک شخصی
مدارک شناسایی (شناسنامه، پاسپورت و سند ازدواج، گواهی تولد)
2 عکس پاسپورتی
مدرک زبان انگلیسی
ریز نمرات و نامه فارغ‌التحصیلی

 

مدارکی خاصی که برای ارسال درخواست ویزا باید تهیه شود
فیش پرداخت هزینه درخواست ویزا
فرم تکمیل شده درخواست ویزا
سابقه کار یا مدرک تحصیلی
مدارک مالی تمکن مالی برای زندگی در کانادا
مدارک نشان‌دهنده برگشت شما به کشور مبدا پس از اتمام مدت ویزا
گواهی مسافرتی (بلیط، رزرو هتل یا محل سکونت)
ارائه مدارک جاب آفر از کارفرما یا شرکت (در صورت وجود)
کپی قرارداد کاری یا مجوز کار کانادا

نکته مهم: ریز نمرات و نامه فارغ‌التحصیلی را در صورتی نیاز خواهید داشت که برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی اقدام کرده‌اید.

سعی کنید تمامی این مدارک را تهیه و از آن‌ها کپی و کپی برابر اصل تهیه کنید. در این حالت با ارائه مدارک اصلی در هر یک از مراحل، در مرحله بعد و درخواست ارائه دوباره مدارک دچار مشکل نخواهید شد.

ارزان‌ترین روش مهاجرت به کانادا؛ هزینه‌های لازم برای ویزای W1 کانادا

یکی از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا، اقدام برای ویزای w1 است. زیرا هیچ هزینه خاصی برای ارسال این درخواست وجود ندارد. هزینه‌های جزئی که باید پرداخت کنید عبارتند از:

نوع هزینه میزان هزینه به دلار
درخواست ویزای w1 100 دلار
درخواست ورک پرمیت کانادا 155 دلار
بیومتریک 85 دلار
تهیه و گرفتن کپی از مدارک بستگی به تعداد مدارک دارد.
انجام کپی برابر اصل کردن مدارک بستگی به تعداد مدارک دارد.
هزینه مربوط به ترجمه رسمی مدارک بستگی به تعداد مدارک دارد.

تفاوت ویزای w1 کانادا با ویزاهای تحصیلی و کاری دیگر چیست؟

برای تمامی ویزاها باید مدارک شناسایی، تحصیلی، زبان و تمکن مالی جهت اداره زندگی خود در کانادا ارائه دهید. اما برخی از برنامه‌های کاری مانند ویزای w1 شرایط آسان‌تری را برای مهاجرین ایجاد کرده‌اند. به عنوان مثال ویزای C11 کانادا به افرادی که منفعت مالی، فرهنگی یا اجتماعی به این کشور می‌رسانند داده می‌شود. به همین دلیل درخواست دهنده باید ثابت کند که با ثبت شرکت در کانادا، راه اندازی استارتاپ کانادا یا کاری فرهنگی هنری برای کانادا و شهروندان آن مفید است.

این در حالی است که برای دریافت ویزای w1 نیازی نیست فرد مهارت خاص، زبان انگلیسی عالی یا سرمایه مالی زیادی داشته باشد. با طرح w1 حتی افرادی که مدرک تحصیلی بالایی و جاب آفر ندارند نیز می‌توانند وارد کانادا شده و شروع به یافتن شغل کنند. پس با طرح w1 می‌توانید اول وارد کانادا شده و بعد دنبال کار باشید.

درخواست ویزای w1 کانادا با موفقیت بالا و بدون مشکل بعد از ورود به این کشور با هلدینگ رسام

طرح‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر کدام از آن‌ها شرایط و مدارک خاصی دارند. یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا، ویزای w1 است که با استفاده از آن می‌توانید وارد این کشور شده و به عنوان نیروی کار مشغول به کار شوید. اما آیا مهاجرت به کانادا با روشw1 بهترین انتخاب برای شما و خانواده‌ شما است؟ آیا در زمان حضور در کانادا می‌توانید از این روش برای ماندن بیشتر استفاده کنید؟

برای اطلاع از پاسخ این پرسش‌ها و راهنمایی بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا پیشنهاد می‌کنیم با موسسات مهاجرتی مشورت کنید. هلدینگ رسام یکی از بهترین و با سابقه‌ترین مجموعه‌های مهاجرتی کشور است. این هلدینگ بزرگ با تسلط کامل بر قوانین و مقرراتی مهاجرتی کانادا و دیگر کشورها، می‌تواند به شما در امر مهاجرت کمک کند. برای ارتباط با هلدینگ رسام و دریافت پاسخ سوالات یا ابهامات خود در خصوص ویزای w1 کانادا از روش‌های زیر استفاده کنید:

توجه داشته باشید که مشاورین و وکلای هلدینگ رسام با توجه به شرایط شما بهترین برنامه مهاجرتی به کانادا را تنظیم خواهند کرد. با خیالی آسوده برنامه مهاجرت خود را به کانادا با رسام پیش ببرید.


 

پرتکرارترین سوالات کاربران در مورد ویزای w1 کانادا

ویزایw1 کانادا جزو کدام ویزاها یا مجوزهای کاری قرار دارد؟

این ویزا در دسته ویزاهای موقتی و توریستی است. زیرا با استفاده از این مجوز می‌توانید به کانادا سفر کرده و در آنجا مشغول به کار شوید.

اعتبار ویزای کار کانادا (w1) چه مدت است؟

مدت اعتبار این ویزا مانند ویزای ورک پرمیت کانادا بین 1 تا 3 سال است. البته امکان تمدید این مدت با توجه به شرایط شخص وجود دارد.

آیا همسر یک دانشجو امکان استفاده از ویزای w1 را دارد؟

همسر افرادی که ویزای کاری یا تحصیلی کانادا را دریافت کرده‌اند می‌توانند از w1 استفاده کنند. در این حالت پس از تایید پذیرش دانشگاه یا جاب آفری خود، امکان دادن درخواست ویزا w1 را برای همراه خود خواهید داشت.

آیا انتقال از ویزای W1 به اقامت دائم کانادا امکان‌پذیر است؟

کارگران خارجی در کانادا اغلب ویزای کار W1 را دارند که نشان‌دهنده وضعیت آن‌ها به عنوان کارگر است. برای انتقال این ویزا به اقامت دائم باید مسیرهای مهاجرتی خاصی انجام شود که برای اطلاع از آن‌ها بهتر است با مشاورین رسام صحبت کنید. اما در حالت کلی سخت است که ویزای موقت کاری توریستی خود را به دائم تبدیل کنید. البته در شرایط خاص تبدیل ویزای موقت به دائم وجود دارد مانند واجد شرایط پناهنده شدن یا داشتن همسر یا شریک با تابعیت کانادایی.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین