انکوباتور در استارتاپ کانادا

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید شرایط لازم را داشته باشید. ثبت و تاسیس کسب و کاری جدید آن هم در کانادا خیلی ساده نیست. اما خیلی سخت و نشدنی هم نیست. بلکه روند خاصی دارد که متقاضیان باید به صورت مرحله به مرحله با کمک کارشناسان این حوزه آن را پیش ببرند. به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین مراحل ثبت کسب و کار جدید، دریافت انکوباتور در استارتاپ کانادا است. با داشتن تاییدیه از یک انکوباتور تعیین شده در کانادا، مجوزهای لازم برای ثبت شرکت خود را دریافت خواهید کرد.

اما انکوباتور چیست؟ آیا یک نمونه مجوز یا گواهی کار است؟ برای اطلاع از چیستی و شرایط دریافت انکوباتور در استارتاپ کانادا این مطلب از مجله هلدینگ مهاجرتی رسام را مطالعه کنید.

انکوباتور در استارتاپ کانادا چیست؟
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. انکوباتور در استارتاپ کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ؛ دریافت ویزای کار کانادا و استارتاپ

اخذ ویزای استارتاپ و مهاجرت به کانادا راه‌حل مطمئنی است که منجر به موفقیت در آینده خواهد شد. زیرا کشور کانادا از طرح‌های اقتصادی با سود مالی، فرهنگی و اجتماعی برای شهروندان خود استقبال می‌کند. کافی است طرح تجاری دقیق و قابل اجرایی را ارائه دهید و مراحل اداری برای دریافت ویزای کانادا را یکی پس از دیگری طی کنید.

با دریافت ویزای استارتاپ کانادا، شما می‌توانید اعضای خانواده خود را به کانادا ببرید. البته یکسری مزایای دیگر به دلیل ایجاد کسب و کار جدید در کانادا شامل حال شما خواهد شد. اما برای دریافت این مزایا و اقامت در کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن حداقل مدرک انگلیسی آیلتس 6.5
 • سرمایه کافی برای راه‌اندازی طرح تجاری خود
 • برنامه‌ریزی برای اقامت در کانادا (استانی غیر از کبک)
 • داشتن گواهی پزشکی و مدارک امنیتی لازم
 • تایید و پشتیبانی از کسب و کار و طرح تجاری توسط یک سازمان تعیین شده
 • نشان دادن برآوردن کردن الزامات مالکیتی توسط کسب و کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید.

با داشتن این شرایط (برای متقاضی و طرح تجاری پیشنهادی) امکان دریافت ویزای کار کانادا و اقامت در این کشور وجود دارد.

انکوباتور در استارتاپ چیست؟ آیا همه باید از انکوباتور استفاده کنند؟

اولین چیزی که با شنیدن نام انکوباتور به ذهن می‌رسد، دستگاه‌های پیشرفته‌ای موجود در بیمارستان‌ها و بخش کودکان نارس است. در بیمارستان، کودکانی را که زودتر از موعد به دنیا بیایند را در دستگاه انکوباتور قرار می‌دهند. با این کار هم از کودک مراقبت می‌شود و هم روند رشد و تکامل آن سرعت خواهد کرد. باید بگوییم که انکوباتور در حوزه استارتاپ در کانادا نیز دقیقا همین نقش محافظتی و حمایتی را بر عهده دارد.

به این صورت که مجموعه‌های انکوباتور با ارائه یکسری خدمات و امکانات به استارتاپ، در جهت راه‌اندازی و پیشرفت کمک می‌کنند. در مواردی انکوباتورها فضای کاری یا سرمایه اولیه را در اختیار کارآفرین استارتاپ قرار می‌دهند. در مواردی دیگر با ارائه آموزش یا راهنمایی باعث برداشتن قدم‌های اولیه، حرکت رو به جلو و حتی پیشرفت طرح استارتاپ خواهند شد. در سراسر دنیا موسسات انکوباتور مختلفی فعالیت دارند که یکی از مشهورترین آن‌ها TechStars است.

چه موقع در راه‌اندازی استارتاپ از انکوباتورها استفاده می‌شود؟

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای حمایت از استارتاپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری 3 برنامه زیر را تعیین کرده است:

 • سازمان‌های انکوباتور (business incubator organizations)
 • گروه‌های سرمایه‌گذار حمایتی (angel investor groups)
 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (venture capital funds)

اینکه چه طرحی باید از کدام موسسه حمایتی تاییدیه بگیرید یا توسط آن موسسه حمایت شود به نوع طرح تجاری بستگی دارد. به عنوان مثال استارتاپ‌هایی که حداقل 200000 دلار سرمایه‌گذاری دارند در گروه صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر کانادایی قرار می‌گیرند. اما طرح‌هایی با حداقل سرمایه 75000 دلار در گروه سرمایه‌گذار حمایتی (فرشته) قرار خواهند گرفت. قرارگیری طرح‌های تجاری در گروه انکوباتور، نیازی به تامین سرمایه اولیه ندارند. اما طرح باید توسط سازمان انکوباتور پذیرفته شود.

اگر متقاضی تاسیس استارت آپ تمامی مدارک و شرایط را دارا بوده اما احساس عدم آمادگی لازم برای اجرای آن را داشته باشد؛ می‌تواند از موسسات و مجموعه‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید. به مجموعه‌های که در راه‌اندازی کسب و کارهای جدید فعالیت دارند، انکوباتور (Incubator) می‌گویند.

استفاده از انکوباتور در استارتاپ کانادا

شرایط دریافت حمایت از استارتاپ کانادا در یکی از برنامه‌ها تعیین شده چیست؟

پس از ارسال طرح تجاری که شرایط و مدارک لازم را داشته باشد، سازمان‌های حمایتی کانادا، تصمیمات لازم را می‌گیرند. 3 سازمان حمایت فرشته، انکوباتورها و صندوق‌های سرمایه خطرپذیر بر اساس معیارهای مورد تایید خود، پیشنهادهای داده شده را ارزیابی می‌کنند. باید توجه داشته که برخی از این سازمان‌ها شرایط خاصی را پیش روی متقاضیان تاسیس کسب و کار جدید در کانادا قرار می‌دهند. به عنوان مثال برخی از این سازمان‌ها با توجه به طرح داده شده از متقاضی می‌خواهند که شخصا طرح تجاری خود را ارائه دهد.

در صورتی که ایده کسب و کار از طرف انکوباتور یا یکی از دو سازمان دیگر تایید شود، یک نامه حمایتی برای متقاضی ارسال خواهد شد.

آیا انکوباتور شرکت است یا یک موسسه آموزشی دانشگاهی؟

در اغلب موارد انکوباتورها سازمان‌های غیر انتفاعی مرتبط با دانشگاه‌ها یا سازمان‌های تجاری هستند. به همین دلیل در آن از دانشجویان نخبه و اساتید برجسته استفاده می‌شود تا در برنامه‌های استارتاپی ویژه شرکت داشته باشند. به دلیل حمایت و منابع زیادی که انکوباتورها در اختیار دارند، همکاری آن‌ها در استارتاپ‌های کوچک و نوپا، تاثیر بالایی در رشد کاری کسب و کارهای کوچک و نوپا خواهد داشت.

نقش انکوباتور در مهاجرت استارتاپی؛ چرا از انکوباتورها کمک بگیریم؟

با توجه به تعریف انکوباتور در استارتاپ کانادا و امکاناتی که برای کسب و کارهای نوپا فراهم می‌کند. می‌توانیم بگوییم که این موسسات مانند یک نردبان برای صعود عمل می‌کنند. به عنوان مثال انکوباتور در کانادا می‌تواند فضای کاری، تجهیزات کارگاهی، سرمایه اولیه، دسترسی به بازار منابع اولیه یا بازار فروش را تسهیل کند. در این حالت استارتاپ نوپا برای فروش محصولات خود یا خرید مواد اولیه مشکلی نخواهد داشت. پس در صورت عدم اطمینان از روند پیشبرد استارتاپ خود در کانادا یا در صورت مواجه با موانع، از انکوباتورها کمک بگیرید.

چه موقع در راه‌اندازی استارتاپ از انکوباتورها استفاده می‌شود؟

مزایا و معایب انکوباتور در استارتاپ کانادا چیست؟

انواع مختلف سرمایه گذاری در کانادا چالش‌ها و مزایا مخصوص به خود را دارند. به همین دلیل آشنایی با مزایا و معایب استفاده از انکوباتور در استارتاپ اطلاعات خوبی در اختیار متقاضیان این طرح قرار می‌دهد. از مهم‌ترین مزایای انکوباتور در استارتاپ کانادا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1-استفاده از تجربه موفقیت و شکست دیگر اعضای انکوباتور

انکوباتورها برای جلوگیری از بروز خطا و تسهیل شرایط کاری، تجربیات خود و دیگر اعضای گروه را در اختیار استارتاپ‌های پذیرش شده خود قرار می‌دهند. در این حالت متقاضی با درس گرفتن یا سرمشق قرار دادن تجربیات افراد هم حوزه، می‌تواند کسب و کار خود را رشد دهد. در اختیار قرار دادن تجربیات شکست و موفقیت اعضای انکوباتور، از بروز اشتباه و خطا در مسیر کاری جلوگیری کرده و روند رشد را تسریع می‌کند.

2- دریافت پشتیبانی از کارآفرینان دیگر

داشتن فضایی که سرمایه‌گذاران بتوانند در آن در مورد مشکلات و موانع کسب و کار خود صحبت کنند، تاثیر بالایی در روند پیشرفت آن‌ها دارد. هم‌فکری، دریافت مشورت یا ایده گرفتن از دیگر سرمایه‌گذاران برای رشد کسب و کارها مفید است.

3- قرارگیری بیزینس کوچک و تازه کار در شبکه‌ای از سرمایه‌گذاران و صنعت کشور

شاید مهم‌ترین مزیت قرارگیری در برنامه‌های انکوباتور در استارتاپ کانادا این مزیت خاص باشد. در این حالت کسب و کار نوپا با شبکه‌ای بزرگ از بازار کار و شرکای تجاری موفق کانادا ارتباط برقرار می‌کند.

4- عدم نیاز به بودجه مالی قابل توجه

در اغلب موارد انکوباتورها حداقل یا حداکثر سرمایه اولیه برای طرح تجاری تعیین نمی‌کنند. در این حالت نیازی نیست که متقاضی همراه با ارائه طرح تجاری خود، تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری را ثابت کند. زیرا انکوباتورها منابع مالی بی‌شماری دارند که می‌توانند روی طرح شما سرمایه‌گذاری کنند.

5- انجام بازاریابی در سطح گسترده

با قرارگیری در برنامه انکوباتورها، مقدار زیادی از هزینه‌های بازاریابی و روابط عمومی خود را کسر خواهید کرد. زیرا شبکه ارتباطی انکوباتور در استارتاپ کانادا بسیار بزرگ است. وقتی در این شبکه‌ها قرار می‌گیرند، به راحتی می‌توانید منابع اولیه یا بازار فروش خود را پیدا و به آن دسترسی داشته باشید.

در این حالت قرارگیری استارتاپ در برنامه‌های انکوباتورها به جز سود هیچ چیزی نخواهد داشت.

معایب قرارگیری در طرح انکوباتور چیست؟

هر طرحی در کنار انواع مختلفی از مزایا، معایب خاصی خواهد داشت. به همین دلیل در زمان انتخاب باید مشخص کنید که آیا سود این طرح بیشتر است یا ضرر آن؟ در مورد انکوباتورها می‌توانیم بگوییم که امکان ایجاد تغییر در برنامه تنظیم شده و طرح شما از طرف موسسه وجود دارد. همچنین در برخی از برنامه‌ها ممکن است که انکوباتور با توجه به خدمات و منابعی که در اختیار شما قرار می‌دهد، مقداری از سهام شرکت را درخواست کند.

در حالت کلی 3 دسته انکوباتور وجود دارند که هدف آن‌ها از کمک به استارتاپ‌ها در کانادا به صورت زیر است:

 • انکوباتورها استانی، ایالتی و دانشگاهی که در جهت رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور و منطقه خود فعالیت دارند.
 • انکوباتورهای غیر انتفاعی که به رشد اقتصاد منطقه خود کمک خواهند کرد.
 • انکوباتورهای انتفاعی که با در اختیار قرار دادن منابع، مقداری از سهام شرکت را طلب می‌کنند تا درآمد کسب کنند.

با توجه به طرح تجاری، محل مورد نظر برای راه‌اندازی آن و یکسری فاکتورهای دیگر، طرح‌ها بین 3 انکوباتور بالا تقسیم خواهند شد.

لیست انکوباتورهای کانادا؛ تاییدیه لازم برای ثبت شرکت در کانادا به صورت استارتاپی

طبق لیستی که در سایت اداره مهاجرت کانادا منتشر شده است، انکوباتورها شامل موارد زیر می‌شوند. در صورتی که ایده کسب و کاری جدید و ثبت شرکت در کانادا به صورت استارتاپ را دارید، باید از یکی از موسسات زیر پذیرش دریافت کنید.

بنیاد آلاکریتی (Alacrity Foundation) آزمایشگاه تخریب خلاق Intrinsic Innovations
کشاورزی و جنگلداری آلبرتا DMZ Ventures سرمایه گذاری در اتاوا
انکوباتور کسب و کار پردازش کشاورزی استارت آپ قدرتمند با مسئولیت محدود ISM Arts & Culture Ltd
مرکز توسعه فرآوری مواد غذایی Extreme Innovations پارک دانش یا Planet Hatch
انجمن اینترنت اشیا آلبرتا (Alberta IoT Association) مرکز شتابدهنده آینده‌نگری Cleantech شتاب دهنده جهانی استارتاپ‌ها
شتاب دهنده ارتفاع (Altitude Accelerator) مرکز پیدایش راه اندازی آکادمی – ونکوور
Bhive Highline BETA Inc LaunchPad PEI Inc
Biomedical Commercialization Canada Inc (به عنوان شتاب‌دهنده فناوری مانیتوبا فعالیت می‌کند) سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا مرکز کارآفرینی Millworks
Brilliant Catalyst Innovate Calgary NEXT Canada
صندوق کسب و کار و نوآوری نیاگارا کارخانه نوآوری انکوباتور جهانی Roseview
North Forge East Ltd شرکت های فناوری اقیانوس آرام مرکز تجاری سازی و نوآوری اسپارک
بورس فناوری شمال فورج Platform Calgary Spring Activator
صندوق کسب و کار و نوآوری نیاگارا Pycap DMZ در دانشگاه رایرسون
مرکز توسعه تجارت تورنتو (TBDC) صندوق سرمایه گذاری واقعی III L.P. o/a FounderFuel موسسه جهانی Think8
Treefrog Red Leaf Capital Corp TiE تورنتو
Entrepreneurship Hatchery دانشگاه تورنتو مرکز نوآوری ventureLAB YSpace (دانشگاه یورک)
مرکز شتاب دهنده واترلو (Waterloo) موسسه توسعه کارآفرینی یورک VIATEC

هر کدام از این موسسات، شرایط خاصی را مدنظر دارند. در صورت پذیرش طرح تجاری شما توسط یکی از این موسسات، می‌توانید کسب و کار خود را در کانادا راه‌اندازی کنید.

تفاوت انکوباتور و شتاب دهنده‌ها در استارتاپ کانادا چیست؟

برای بررسی و درک بهترین تفاوت انکوباتور و شتاب دهنده‌ها در استارتاپ کانادا بهتر است با مفهوم شتاب دهنده آشنا شویم. در دنیای سرمایه‌گذاری به موسساتی شتاب دهنده می‌گویند که به کسب و کارها در جهت رشد بیزینس خود کمک می‌کنند. شتاب‌دهنده معمولا از شرکت‌هایی که دارای پایه و ساختار درست و برنامه‌های پایداری هستند حمایت می‌کنند.

حمایت شتاب‌دهنده شامل منابع ارزشمندی است که اغلب کسب و کارهای تازه کار اما استوار به آن‌ها نیاز دارند. از این منابع می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نظارت بر روند کار و دادن آموزش
 • ارائه خدمات حقوقی
 • وارد کردن بیزینس در صنعت و بازار کار و در ارتباط قرار دادن آن با دیگر موسسات و افراد تاثیرگذار در صنعت
 • ایجاد رابطه بین سرمایه‌گذاران فعال

توجه داشته باشید که ممکن است شتاب دهنده‌ها سرمایه اولیه مورد نیاز برای بیزینس را ارائه دهند. اما در این حالت مقدار مشخصی از سهام شرکت را دریافت خواهند کرد.

دریافت بهترین انکوباتور در استارتاپ کانادا با کمک مشاورین مجرب رسام

ارائه یک برنامه تجاری دقیق و قابل اجرا که توسط اداره مهاجرت کانادا پذیرفته شود، کار بسیار سختی است. در طرح تجاری باید تمامی نکات مربوط به راه‌اندازی تا اجرا و مدیریت کسب و کار را قرار دهید. در مرحله بعد باید نظر سرمایه گذار یا یک موسسه حمایتی مانند انکوباتورها را جلب کنید. در این حالت طرح شما برای تاسیس یا ثبت شرکت در کانادا به صورت استارتاپ پذیرفته خواهد شد. اما آیا همه طرح‌های تجاری انکوباتور دریافت می‌کنند؟ در جواب باید گفت خیر، اینکه چه طرح‌های انکوباتور خوب و حمایت‌گر دریافت می‌کنند بسیار سخت است.

شما می‌توانید با دریافت مشاوره از موسسات مهاجرتی با سابقه مانند هلدینگ مهاجرتی رسام، طرحی عالی ارائه دهید. مشاورین رسام شما را در تنظیم طرح تجاری و دریافت بهترین انکوباتور در استارتاپ کانادا همراهی خواهند کرد. برای صحبت با کارشناسان و وکلای مهاجرتی رسام از طریق زیر ارتباط بگیرید:

 • تماس تلفنی با دفتر تهران
 • ارتباط از طریق پیج اینستاگرام
 • مراجعه حضوری به دفتر تهران

باید اشاره کنیم که هلدینگ رسام در شهرهای وین، برلین، ونکوور، تورنتو و آتن دفتر نمایندگی دارد. به همین دلیل با خیال راحت مهاجرت به کانادا یا دیگر کشورها را با رسام پیش ببرید.


پرتکرارترین سوالات کاربران در مورد انکوباتور در استارتاپ کانادا

هزینه انکوباتور کانادا چقدر است؟

هزینه لازم برای انکوباتورها به خدماتی که از آن‌ها دریافت می‌کنید بستگی دارد. این خدمات ممکن است عضویت در شبکه خود، آموزش در حوزه کسب و کار، تامین فضای کاری یا تجهیزات باشد.

آیا انکوباتور همان شتاب دهنده کسب و کار است؟

خیر، انکوباتورها موسساتی هستند که به کسب و کارها در جهت راه‌اندازی و رشد کمک می‌کنند. این در حالی است که شتاب دهنده آن دسته از سرمایه‌گذاران و موسسات مالی و اعتباری هستند که به کسب و کارهای تاسیس شده و پایدار در جهت رشد کمک خواهند کرد.

آیا می‌توانیم انکوباتور مناسب برای کسب و کار خود پیدا کنیم؟

با استفاده از لیست انکوباتورهای استارتاپ در سایت اداره مهاجرت این کشور، می‌توانید آدرس سایت هر کدام از این موسسات را پیدا کنید. سپس شرایط و اطلاعات مورد نیاز برای دریافت حمایت هر کدام را پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین