ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا یا همان Multiple-entry Visa در لیست ویزاهای موقت قرار دارد. اما امکان چند بار ورود به خاک کانادا را فراهم می‌کند. با این حساب ویزای مولتیپل نسبت به ویزای شینگن که تاریخ ورود و خروج آن دقیقا مشخص شده است؛ مزایای بیشتری دارد. اگر می‌خواهید ویزای توریستی کانادا را اخذ کنید، اما قصد ورود چند باره به خاک کانادا را دارید؛ به دریافت ویزای مولتیپل فکر کنید.

با همراهی کارشناسان مجرب هلدینگ مهاجرتی رسام می‌توانید جزئیات کامل اخد ویزای مولتی کانادا را دریافت کنید. در این صفحه نیز به صورتی کلی به بررسی مراحل اخذ، شرایط و قوانین، مدارک مورد نیاز، مدت زمان و هزینه‌های اخذ ویزای مولتیپل کانادا می‌پردازیم.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا از جمله انواع ویزاهایی است که می‌توانید برای فعالیت، زندگی یا گردش و تفریح در خاک کانادا به مدت محدود 6 ماه از آن استفاده کنید. مدت اعتبار ویزای مولتیپل 10 سال یا 1 ماه قبل از اتمام تاریخ انقضای پاسپورت است. البته از آنجا که مدت اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 سال است؛ در میان ایرانیان به ویزای 5 ساله نیز معروف است.

شما می‌توانید با اخذ ویزای مولتیپل چندین بار در طول اعتبار ویزا به کانادا وارد شوید و هر بار به مدت 6 ماه در خاک کانادا بمانید. اگر پس از 6 ماه، قصد اقامت دوباره در کانادا را داشتید می‌توانید برای چند ساعت از خاک کانادا خارج و دوباره به آن وارد شوید. البته در این مدت بهتر است حواستان به اعتبار پاسپورت باشد. اگر انقضای پاسپورت شما نزدیک است، ابتدا پاسپورت را تمدید و سپس برای اخذ ویزای مولتی کانادا اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای مولتی کانادا

از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مولتی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترجمه کارت ملی
 • ترجمه شناسنامه
 • اصل پاسپورت معتبر دارای حداقل 6 ماه اعتبار یا پاسپورت‌های قدیمی دارای مهر ویزا
 • ترجمه سند ازدواج یا گواهی فوت همسر برای خانم‌ها
 • یک قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی زمینه روشن
 • فرم‌های تکمیل شده برای هر کدام از متقاضیان
 • ترجمه اسناد مالی مانند ساختمان یا باغ، زمین، سند خودرو یا اجاره نامه ملکی
 • مدارک شغلی
 • نامه ترجمه شده تمکن مالی از بانک به صورت مهر و موم شده همراه با گردش 6 ماه، ترجمه گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار
 • گواهی اشتغال به تحصیل کودکان همراه شما
 • دعوت نامه
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای کودکانی که به همراه یکی از والدین به کانادا می‌رود

یکی از مدارک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا، اثبات تمکن مالی است. با ارائه نامه تکمن مالی اعلام می‌کنید که توان پرداخت هزینه‌های کانادا را در زمان اقامت در آن کشور خواهید داشت. در حال حاضر حداقل تکمن مالی حدود 300 میلیون تومان است. اما این مبلغ بسته به نرخ دلار، متغییر است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا

مدارک شغلی مورد نیاز برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا

برخی از مهم‌ترین مدارک شغلی اخذ ویزای مولتی کانادا برای صاحبان مشاغل و بازنشستگان در جدول زیر آورده شده است:

مشاغل مدارک لازم
صاحبان مشاغل آزاد ترجمه مدارک اثبات شغل مانند پروانه بهره برداری، جواز کسب، قرار داد کاری در صورت وجود، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و بیمه پرداختی
کادر پزشکی ترجمه مدارک پزشکی مانند پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، لیست پرداخت بیمه، آخرین لیست پرداختی مالیاتی و پروانه مطب
کارمندان گواهی اشتغال به کار بر روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، حقوق، مزایای سالیانه و امضای مدیر به همراه مهر شرکت)، فیش حقوقی 3 ماه آخر، لیست بیمه و حکم کارگزینی در صورت وجود
بازنشستگان ترجمه حکم بازنشستگی، حکم افزایش حقوق بازنشستگی در 3 ماه آخر در صورت وجود و فیش حقوقی 3 ماه آخر
کارفرمایان ترجمه مدارک کارفرمایی مانند آگهی تأسیس یا تغییرات شرکت، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست بیمه و شخص متقاضی، پرینت 3 ماه آخر حساب بانکی همراه با مهر بانک، نامه تمکن حساب شرکت و فیش حقوقی 3 ماه آخر کارمندان و شخص متقاضی
مهندسان ترجمه نظام مهندسی یا جواز ساخت و ترجمه قرارداد پروژه‌های انجام شده در صورت وجود
بازرگانان ترجمه مدارک تجاری مانند کارت بازرگانی، گواهی از اتاق بازرگانی، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و لیست بیمه پرداختی

توجه داشته باشید که ترجمه دقیق و رسمی مدارک شغلی برا دریافت ویزای مولتی کانادا مد نظر است. در صورت نیاز به مشاوره حتما با کارشناسان مجرب در این زمینه، ارتباط بگیرید.ت

مراحل دریافت ویزای مولتی کانادا

مراحل دریافت ویزای مولتی کانادا را می‌توانید همراه با کارشناسان مهاجرت انجام دهید تا به راحتی مراحل را سپری کنید. مراحل اخذ ویزای به صورت آنلاین انجام می‌شود. تنها برای ثبت اطلاعات بیومتریک لازم است که به کارگزاری‌های رسمی مراجعه کنید. دریافت ویزای مولتی کانادا شامل 6 مرحله است که در ادامه به بررسی این مراحل می‌پردازیم.

لازم به ذکر است که در صورت نیاز به دریافت مشاوره در هر کدام از مراحل اخذ ویزای مولتی کانادا، می‌توانید با کارشناسان هلدیگ رسام ارتباط بگیرید و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

1- ساخت حساب کاربری و تکمیل فرم ها

برای دریافت فرم‌های اقامت موقت می‌توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. سپس از طریق پرتال IRCC PORTAL اکانت خود را بسازید. سؤالات اپلیکیشن را پاسخ داده و فرم‌ها را دانلود کنید. پس از پر کردن فرم‌ها، آن‌ها را به صورت الکتریکی امضا کنید.

2- آماده سازی مدارک مورد نیاز

بهتر است قبل از اقدام برای دریافت ویزای مولتی کاناد، پاسپورت خود را تمدید کرده و مدارک زیر را آماده کنید:

 • ترجمه رسمی مدارک هویتی و مالی
 • مدارک شغلی، بیمه و مالیاتی در صورت نیاز
 • مدارک تمکن مالی
 • دریافت دعوت نامه

در کنار آماده کردن مدارک برای خرید بلیط هواپیما و رزور هتل نیز اقدام کنید. سپس مدارک آماده شده را به همراه فرم‌های تکمیل شده در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری کنید.

3- پرداخت هزینه‌های انگشت نگاری و ویزا

پس از بارگذاری موفق مدارک و فرم‌ها، به مرحله پرداخت هزینه‌ها می‌رسید. در این مرحله نیاز است که به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های بین المللی هزینه‌های انگشت نگاری و اخذ ویزا را پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه، کد رهگیری برای شما ارسال می‌شود.

کارشناسان مجموعه رسام شما را در مراحل پرداخت هزینه‌ها همراهی می‌کنند تا به راحتی بتوانید مراحل دریافت ویزای توریستی مولتیپل را سپری کنید.

4- صدور نامه تعیین زمان انگشت نگاری 

پس از پرداخت هزینه‌ها و دریافت تأییدیه و کد رهگیری، کشور کانادا نامه‌ای را برای شما ارسال خواهد کرد. این نامه معمولاً در فاصله زمانی 24 تا 72 ساعت پس از تأیید مدارک فرستاده می‌شود. با دریافت این نامه، شما 30 روز برای مراجعه به کاگزاری زمان خواهید داشت.

5- انگشت نگاری و مراجعه به کارگزاری رسمی

برای ثبت اطلاعات بیومتریک باید به کارگزاری رسمی کشور کانادا مراجعه کنید. در ایران کارگزاری رسمی وجود ندارد. بر این اساس برای ثبت انگشت نگاری نیاز است به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید.

6- دریافت پاسپورت و جواب ویزا

در صورت موافقت با درخواست شما، لازم است که پاسپورت را برای درج لیبل ویزا به یکی از کشورهای همسایه پیکاپ کنید. در فاصله زمانی 5-3 روز، لیبل بر روی پاسپورت شما قرار داده می‌شود. سپس امکان سفر به کانادا دارید.

ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

مدت زمان اخذ ویزای مولتی کانادا

طبق اعلام رسمی دولت کانادا، مدت زمان اخذ ویزای مولتی کانادا حداکثر 121 روز کاری است. البته در صورت کامل بودن مدارک و طی صحیح مراحل اخذ ویزا، طی چند هفته نیز ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. از سوی دیگر گاهی مواقع دریافت ویزا چندین ماه طول می‌کشد.

در صورت عدم موافقت درخواست، می‌توانید مجدداً درخواست خود را ارسال کنید. ارسال درخواست در مدت زمان کوتاه می‌تواند در اخذ ویزای مولتی کانادا اثر گذار باشد. هر چند راهکار ساده و مطمئن این است که از کارشناسان مجرب و متخصصان در زمینه مهاجرت کمک بگیرید و فرآیند دریافت ویزای مولتی کانادا را سرعت ببخشید.

مدت زمان اخذ ویزای مولتی کانادا

طبق اعلام رسمی دولت کانادا، مدت زمان اخذ ویزای مولتی کانادا حداکثر 121 روز کاری است. البته در صورت کامل بودن مدارک و طی صحیح مراحل اخذ ویزا، طی چند هفته نیز ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. از سوی دیگر گاهی مواقع دریافت ویزا چندین ماه طول می‌کشد.

در صورت عدم موافقت درخواست، می‌توانید مجدداً درخواست خود را ارسال کنید. ارسال درخواست در مدت زمان کوتاه می‌تواند در اخذ ویزای مولتی کانادا اثر گذار باشد. هر چند راهکار ساده و مطمئن این است که از کارشناسان مجرب و متخصصان در زمینه مهاجرت کمک بگیرید و فرآیند دریافت ویزای مولتی کانادا را سرعت ببخشید.

تفاوت ویزای مولتی و سینگل کانادا

ویزای مولتی و سینگل کانادا هر دو از نوع ویزای اقامت موقت کانادا هستند و با نام های ویزای ویزیتوری یا ویزای توریستی نیز شناخته می شوند. اما این دو نوع ویزا تفاوت هایی با هم دارند.

ویزای سینگل کانادا، تنها اجازه یکبار ورود به کانادا را به شما می‌دهد. در زمان ورود به خاک کانادا، آفیسر آژانش خدمات مرزی، تاریخ خروج از کانادا را در پاسپورت شما مشخص می‌کند. شما می‌توانید حداکثر 6 ماه در کانادا بمانید. سپس برای ورود دوباره باید، برای ویزای جدید اقدام کنید. البته اگر در طول 6 ماه به ایالات متحده یا منطقه Saint-Pierre et Miquelon در جنوب جزیره پرنس ادوارد سفر کنید، نیاز به اخذ ویزای جدید نخواهید داشت.

اما با داشتن ویزای مولتی کانادا، پس از 6 ماه نیز می‌توانید دوباره بدون نیاز به اخذ ویزای جدید، تا زمان اعتبار ویزا به کانادا سفر کنید.

هزینه ویزای مولتی کانادا

هزینه‌های دریافت ویزای مولتی کانادا به چند فاکتور مهم مانند هزینه تکمیل مدارک، انگشت نگاری، اثبات تمکن مالی و دیگر موارد بستگی دارد:

 • ترجمه رسمی مدارک: بین 500.000 تا 1.000.000 تومان
 • انگشت نگاری: برای هر فرد 85 دلار، برای خانواده دو نفره و بیشتر، 170 دلار
 • بررسی پرونده در سفارت: برای هر فرد 100 دلار، برای خانواده 5 نفره و بیشتر، 500 دلار
 • پیکاپ ویزا: از 1.000.000 تومان
 • رزور هتل در کانادا: از 1.500 تا 4.000 دلار
 • بلیط رفت و برگشت به ونکور: از2.800 تا 3.500 دلار

توجه داشته باشید که هزینه‌های ذکر شده، به غیر از هزینه‌های تفریحات، خوراک، پوشاک و خرید است. چرا که این موارد برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هزینه‌ها بر اساس نرخ دلار قابل تغییر است. در صورت نیاز به دریافت ریز جزئیات هزینه‌های خوراک، پوشاک و تفریحات در کانادا می‌توانید با کارشناسان هلدینگ رسام ارتباط بگیرید.

همراه با هلدینگ رسام ویزای مولتی کانادا را دریافت کنید

در این صفحه شرایط، مدارک، هزینه‌ها و مراحل اخذ ویزای مولتی کانادا را بررسی کردیم. روند دریافت ویزای کانادا پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل دریافت مشاوره و همراهی متخصصان در این زمینه می‌تواند هزینه‌های ملی و زمانی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. در همین راستا می‌توانید از طریق شماره تماس 6-88566803-021 با هلدینگ رسام ارتباط بگیرید و یا از طریق پیج اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

رسام یکی از مجموعه‌های باسابقه در حوزه مهاجرت به کانادا است. هلدینگ رسام در تهران، برلین، وین، آتن، تورنتو و ونکوور دفتر مهاجرتی داشته و به جزئیات قوانین مهاجرت به کانادا آشنایی کامل دارد. به پشتوانه همین دانش و تخصص، توانسته بیش از 97 درصد پرونده‌های مهاجرتی خود به موفقیت برساند. همراه با هلدینگ رسام روند مهاجرت به کانادا و دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی را به ساده‌ترین و مطمئن‌ترین روش ممکن طی کنید.

سوالات متداول

تبدیل مستقیم ویزای مولتی به اقامت امکان پذیر نیست. اما می‌توان ویزای مولتی را با داشتن شرایط تحصیلی، ازدواج، کار یا پناهندگی به اقامت تغییر داد.

اخذ ویزای مولتی امکان کار در کانادا را راهم نمی‌کند. اما می‌توانید با وجود شرایط خاص، برای تغییر ویزای مولتی به ویزای کار اقدام کنید. در صورت تمایل به تغییر ویزای مولتی، با کارشناسان مجموعه رسام ارتباط بگیرید و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

با ویزای مولتی کانادا می توانید به کشورهایی مانند: کوراسائو، مکزیک، کانادا، آنتیگوا، کوبا، کاستاریکا، پانام، جورجیا، مقدونیه، پانام، السالوادور و گواتمالا سفر کنید.

در صورتی که خارج از خاک کانادا باشید یا اینکه مدت اعتبار ویزای شما تمام شده باشد؛ امکان درخواست تمدید ویزا توریستی را ندارید. در این حالت لازم است که برای دریافت ویزای جدید اقدام کنید. اما در صورتی که در خاک کانادا باشید، یک ماه قبل از اتمام اعتبار ویزا باید برای تمدید ویزای مولتی کانادا اقدام کنید. با ارائه مدارک و دلایل قانع کننده می‌توانید اقدامات دریافت ویزیتور رکورد را انجام دهید. در این سند تاریخ خروج بعدی شما مشخص شده است.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین