خرید پمپ بنزین در کانادا

خرید بیزینس در کانادا یکی از راه‌های پرطرفدار مهاجرت به کانادا می باشد. از سوی دیگر، پمپ‌بنزین‌ها ازجمله مشاغل پردرآمد در کانادا هستند. افرادی که در گرداندن پمپ بنزین سابقه دارند یا به این کار علاقمند هستند، می‌توانند از طریق اخذ ویزای کار کانادا این شغل را در کانادا ادامه دهند. همچنین آنها می‌توانند پس از مدتی، اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند. در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌خواهیم به شرایط، روش ها، مزایا و معایب خرید پمپ بنزین در کانادا بپردازیم. پس اگر به دنبال خرید یا راه اندازی یک پمپ بنزین در کانادا هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. خرید پمپ بنزین در کانادا

نحوه اخذ اقامت کانادا با خرید پمپ بنزین

در گذشته افرادی که اقدام به خرید بیزینس در کانادا می‌کردند، می‌بایست از طریق برنامه کارکنان موقت خارجی یا برنامه TFWP کانادا اقدام می‌نمودند. اما اخیراً این برنامه منسوخ‌شده است. اکنون می‌توانید تحت برنامه ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) و دسته‌بندی مالک/گرداننده (Owner/Operator) آن، برای مهاجرت از طریق خرید پمپ بنزین در کانادا اقدام نمایید. این برنامه صلاحیت شما را برای راه‌اندازی پمپ بنزین در کانادا می‌سنجد. سپس در صورت تأیید، اجازه این کار را صادر خواهد کرد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی، پس از تکمیل مراحل خرید بیزینس در کانادا ابتدا یک مجوز کاری موقت دریافت می‌کنند. این مجوز تحت قوانین فدرال مالک/گرداننده به فرد اعطا می‌شود و هر ساله قابل تمدید است. پس از مدتی (معمولاً سه سال) که به اداره کسب و کارتان مشغول بودید، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این امر تحت برنامه اکسپرس اینتری کانادا و شاخه کارکنان ماهر فدرال کانادا (Federal Skilled Worker) آن صورت می‌گیرد. در روش دیگر، می‌توانید با استفاده از یکی از برنامه‌های مهاجرت تجاری مخصوص استان‌ها (PNP)، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید.

اخذ اقامت کانادا با خرید پمپ بنزین

شرایط لازم برای خرید پمپ بنزین در کانادا

برای آنکه مجوز خرید پمپ بنزین در کانادا را تحت برنامه LMIA دریافت کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سابقه کاری معتبر و قابل معادل‌سازی در حوزه مدیریت
 • داشتن تمکن مالی به منظور خرید پمپ بنزین و پرداخت هزینه‌های جانبی آن
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا (یا فرانسوی) و تسلط کافی بر زبان جهت فعالیت به عنوان یک مدیر حرفه‌ای
 • داشتن بیش از 50 درصد سهام پمپ بنزین (الزامی است)

دقت کنید که صرف داشتن سهام بیزینس در کانادا باعث نمی‌شود شما ویزای کاری کانادا را دریافت کنید. بلکه لازم است ثابت کنید به صورت فعالانه و دائمی مدیریت پمپ بنزین خود را بر عهده خواهید داشت.

مراحل خرید پمپ بنزین در کانادا

 • ابتدا باید پمپ بنزینی در کانادا که مناسب شرایط شما است را انتخاب و خریداری نمایید. سعی کنید پمپ‌بنزین‌هایی را انتخاب کنید که در مکان مناسبی هستند و می‌توانند سودآوری بالایی داشته باشند.
 • تحت برنامه LMIA کانادا برای تأیید صلاحیت خود به عنوان یک شاغل خارجی در کانادا اقدام کنید.
 • در صورتی که نتیجه LMIA مثبت بود، می‌توانید به دنبال اخذ ویزای کار کانادا باشید و آن را دریافت کنید. مدت این ویزا بین 12 تا 24 ماه است و می‌توانید در پایان هر دوره آن را دوباره تمدید نمایید.
 • پس از چند مدت فعالیت می‌توانید به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا باشید. مدت حداقلی خاصی بدین منظور تعیین نشده است. ولی معمولاً در همان یک سال اول به شما اقامت دائم خواهند داد. در مواردی نیز تا سه سال طول می‌کشد.

توجه کنید که فرایند بررسی LMIA از سوی مسئولان و آمدن نتیجه می‌تواند دو الی سه ماه طول بکشد.

دیگران می خوانند: ثبت شعبه شرکت در کانادا

هزینه راه‌اندازی و درآمد پمپ بنزین در کانادا

حداقل سرمایه لازم برای خرید پمپ بنزین در کانادا 500 هزار دلار است. البته بسته به اندازه پمپ بنزین، موقعیت جغرافیایی و دیگر موارد، این مبلغ می‌تواند تا 3 الی 6 میلیون دلار یا حتی بیشتر هم باشد. اما درآمد مدیریت پمپ بنزین در کانادا نیز خوب است. طبق برآوردها، این درآمد دست‌کم 100 هزار دلار در سال خواهد بود. این میزان می‌تواند تا 300 الی 400 هزار دلار در سال هم باشد.

بیشتر پمپ‌بنزین‌ها در کانادا فروشگاه‌های جانبی نیز در کنار ایستگاه‌های تأمین سوخت برپا می‌کنند (مانند سوپرمارکت، فروشگاه لباس، سیگار یا اسباب‌بازی). این فروشگاه‌ها معمولاً مقدار زیادی به درآمد پمپ‌بنزین اضافه می‌نمایند. ولی به سرمایه اولیه بیشتر و تعداد کارکنان بیشتری هم نیاز خواهند داشت. در صورتی که چنین قصدی دارید، باید هزینه‌های اولیه این موارد را هم در نظر بگیرید.

هزینه راه‌اندازی و درآمد پمپ بنزین در کانادا

راه‌های خرید پمپ بنزین در کانادا

برای خرید پمپ بنزین در کانادا  شما می‌توانید به دو صورت فرانچایز و مستقل اقدام نمایید:

 • حالت مستقل بدین صورت است که شما به صورت مستقل و شرکتی پمپ بنزینی بخرید و ثبت شرکت در کانادا را برایش انجام می‌دهید. یعنی برند آن و تمام مسئولیت‌های آن بر عهده شما خواهد بود.
 • در روش دیگر می‌توانید با خرید فرانچایز در کانادا مدیر یک پمپ بنزین شوید. یعنی در واقع زیرمجموعه یکی از برندهای مطرح توزیع بنزین در کانادا مانند Exxon، BP و Sunoco خواهید شد. در این صورت نیز شما پمپ بنزین را می‌خرید، ولی برخی از مسئولیت‌هایش بر عهده شرکت مادر است. به دلیل داشتن شناخت از این شرکت، مشتریان بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

مزایای خرید پمپ بنزین در کانادا

 • بنزین در کانادا یک کالای اساسی و ضروری به شمار می‌رود و بسیاری از مردم به صورت دائمی آن را خریداری می‌کنند. بنابراین احتمال موفقیت شما در این شغل بالا است.
 • برخی از فعالیت‌هایی که در پمپ بنزین انجام می‌شوند، نیاز به تخصص بالایی ندارند. در نتیجه، شما به راحتی می‌توانید نیروی کار خود را استخدام کنید.
 • می‌توانید با یک شرکت معتبر توزیع سوخت در کانادا قرار فرانچایز ببندید. درنتیجه، بخشی از بار زحمت شغلی را از دوش خود برمی‌دارید.

معایب خرید پمپ بنزین در کانادا

 • خرید پمپ بنزین در کانادا به سرمایه هنگفتی نیاز دارد.
 • مدیریت یک پمپ بنزین به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست. زیرا ساعات کاری آن بسیار زیاد است (تقریباً از صبح تا شب) به خصوص برای مدیر پمپ بنزین.
 • نوسانات قیمت بنزین به دلیل مختلف می‌تواند روی سودآوری شما در زمان‌های خاص اثرگذار باشد. درنتیجه، ریسک خرید پمپ بنزین در کانادا بالا می‌باشد.
 • حاشیه سود فروش بنزین در کانادا پایین است. یعنی اگر شغلتان رونق زیادی نگیرد و مشتری زیادی نداشته باشید، سودآوری بالایی نخواهید داشت.

مزایای خرید پمپ بنزین در کانادا

نکات مهم خرید پمپ بنزین در کانادا

 • هنگام خرید پمپ بنزین در کانادا توجه داشته باشید که پمپ بنزین مورد نظر شما دارای پرونده بدهی و دیگر معوقات نباشد.
 • پیش از خرید حتماً از شهرداری منطقه استعلام بگیرید تا از عدم ساخت و ساز جاده‌ای پیرامون پمپ بنزین مطمئن شوید.

کلام آخر

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا و خرید پمپ بنزین در این کشور را دارید می بایست قبل از آن از جزئیات روند آن مطلع گردید. برای این کار لازم است تا راهنمایی های یک کارشناس مهاجرتی ساکن در کانادا مانند کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین