بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی

امروزه مهاجرت با قصد تحصیل، کار و ادامه زندگی در یک کشور پیشرفته‌تر در بین افرادی که خواهان زندگی باکیفیت‌تر و با رفاه بیشتر هستند، رایج است. این سؤال که از چه طریقی می‌توانم به خارج از کشور مهاجرت کنم، یک بعد قضیه است. اما اینکه به کدام کشور و شهر مهاجرت کنم، بعد دیگر قضیه است. کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، در هنگام انتخاب همیشه با یک سؤال اساسی مواجه می‌شوند: بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی کدام است؟ موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌تواند شما را در یافتن پاسخ این سؤال یاری نماید.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی

بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی

هر فردی که اقدام به مهاجرت به خارج از کشور می‌کند، عملاً به دنبال یافتن بهترین مکان است تا بتواند بقیه عمر خود را به‌خوبی در آنجا سپری نماید. اما اینکه صراحتاً بگوییم بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی کدام کشور است، امکان‌پذیر نیست. زیرا بهترین بودن، یک مفهوم نسبی می‌باشد و برای هر فردی طبق سلایق، علاقه‌ها و شرایط زندگی او تعریف می‌شود. ممکن است کشوری برای یک فرد جهت مهاجرت، بهترین باشد و برای فرد دیگری نه. ما در موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به چند فاکتور مهم اشاره می‌کنیم که می‌توانند تعیین‌کننده بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی باشند.

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام متخصص در اخذ انواع ویزا و اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی از قبیل اخذ ویزای استارتاپ کانادا، اخذ ویزای کانادا از طریق ثبت شرکت و… می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید.

معیارهای مهم جهت تشخیص بهترین کشور برای تحصیل

سالانه تعداد زیادی از علاقه‌مندان به تحصیل، برای داشتن آینده تحصیلی بهتر راهی کشورهایی می‌شوند که درزمینه تحصیلی حرفی برای گفتن دارند. برای انتخاب بین کشورها جهت ادامه تحصیل باید چند معیار را در نظر گرفت:

سطح علمی دانشگاه مربوطه و اعتبار آن

جهت تعیین بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی سطح علمی دانشگاه، یکی از معیارهای مهم است. مسلم است که باید سطح علمی دانشگاه و رنکینگ دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، بالاتر از سطح علمی دانشگاه‌های کشور مبدأ باشد. در این صورت، صرف هزینه و وقت در آن دانشگاه توجیه اقتصادی خواهد داشت. دانشگاهی که قرار است در آن ادامه تحصیل صورت گیرد، باید دارای اعتبار بین‌المللی باشد و مدرکش مورد تائید کشور مبدأ باشد. بدین منظور، دانشگاه‌های اروپا و آمریکا در شرایط مطلوبی قرار دارند. هرچقدر اعتبار دانشگاهی که برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنید، کمتر باشد، پیدا کردن شغل مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی، سخت‌تر می‌شود.

هزینه‌های تحصیلی دانشگاه مربوطه

هزینه‌های تحصیلی دانشگاه موردنظر می‌تواند در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی  کمک‌کننده باشد. زیرا دانشجویان باید علاوه بر هزینه‌های زندگی، از پس هزینه‌های تحصیلی خود نیز بربیایند. دانشگاه‌هایی وجود دارند که با دادن جوایز، بورسیه‌ها و فاندهای مختلف به دانشجویان کمک می‌کنند که بتوانند از پس هزینه‌های خود بربیایند. هزینه تحصیلی دانشگاه‌های کشورهایی مانند مالزی، روسیه و فیلیپین از دانشگاه‌های کانادا، انگلیس و آمریکا کمتر است. ولی امکانات و کیفیت آن‌ها را ندارند.

امکان انجام کار در کنار تحصیل

اگر بورسیه تحصیلی داشته باشید، ازنظر تأمین مخارج و هزینه‌ها تا حد بسیار زیادی خیالتان راحت است. در غیر این صورت، دغدغه‌ای که ذهن بسیاری از دانشجویان را به خود اختصاص می‌دهد، این است که چطور از پس تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشوری که به آن مهاجرت کرده‌اند، بربیایند. بنابراین توصیه می‌شود قبل از مهاجرت، بررسی کنید که آیا کشور موردنظر شما امکان انجام کار در کنار تحصیل را در اختیار دانشجویانش قرار می‌دهد یا نه. با داشتن شغل پاره‌وقت یا تمام‌وقت می‌توانید هزینه‌های خود را تامین نمایید. امکان داشتن شغل در کنار تحصیل، یکی از فاکتورهای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی است. چندین کشور این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌نمایند که در کنار تحصیل، کار کنند. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • آمریکا
 • هلند
 • استرالیا
 • انگلستان
 • آلمان
 • نیوزلند
 • کانادا
 • ایتالیا
 • سنگاپور
 • سوئیس
 • فرانسه
 • اسپانیا
 • ایرلند

کشورهای با امکان کار در کنار تحصیل

هزینه‌های زندگی

هزینه‌های زندگی نیز فاکتور مهمی برای انتخاب کشور مقصد برای ادامه تحصیل است. برخی از کشورها هزینه‌های کمتری به نسبت کشورهای  کانادا، آمریکایی و اروپایی دارند. بنابراین دانشجو به‌راحتی می‌تواند به امرارمعاش بپردازد. اما باید در نظر گرفت که دانشگاه‌های این کشورها، اغلب سطح علمی دانشگاه‌های آمریکایی، کانادا و اروپایی را ندارند. حتی ممکن است مدرکشان در هر کشوری موردقبول واقع نشود. از بین کشورهای اروپایی، کشورهایی مانند گرجستان، بلغارستان، کرواسی، یونان، پرتغال، جمهوری چک، رومانی و لهستان هزینه زندگی کمتری دارند. کشور کانادا دارای هزینه زندگی بالاتری نسبت به این کشورها است. اما به دلیل برخورداری از امکانات و رفاه مناسب، می‌تواند گزینه مناسبی به عنوان بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی باشد.

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام متخصص در امر اخذ انواع ویزا و اقامت های کشور کانادا از قبیل اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک در کانادا،  و… می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید.

امکان همراهی خانواده

برخی دانشگاه‌ها برای دانشجویان متأهل این امکان را فراهم کرده‌اند که خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. بنابراین افرادی که قصد دارند همسر و فرزندانشان را با خود همراه سازند، باید به این نکته نیز توجه نمایند. کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، آلمان، دبی و فرانسه جزء کشورهای ارائه‌دهنده ویزای همراه به دانشجویان‌ هستند. این کشورها می‌توانند به‌عنوان بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی انتخاب شوند.

امکان همراهی خانواده در کنار تحصیل

فرصت‌های شغلی بعد از اتمام تحصیلات

اصلی‌ترین هدف از ادامه تحصیل برای هر فرد، پیدا کردن شغلی مناسب و در راستای تحصیلاتش است. برخی دانشگاه‌ها این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می‌کنند تا بتوانند بعد از فارغ‌التحصیلی به‌سرعت جذب بازار کار مرتبط شوند. هرچه سطح علمی دانشگاه بالاتر باشد، این امکان بیشتر می‌شود. بر اساس نظرسنجی‌ها، کشورهای کانادا، استرالیا، انگلیس، نیوزلند، آمریکا، فرانسه، آلمان و چین این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. همین عامل در تعیین بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی تأثیرگذار است.

معیارهای مهم جهت تشخیص بهترین کشور برای کار

برای اینکه بتوانیم بهترین کشور برای کار را انتخاب کنیم، باید چند معیار مهم را در نظر بگیریم. این معیارها به شرح زیر هستند:

امکان به همراه داشتن خانواده

در برخی کشورها این امکان وجود دارد که فرد متقاضی ویزای کار بتواند خانواده‌اش را به همراه داشته باشد. همچنین پس از مهاجرت، همسر و فرزندان وی نیز از تمامی حقوق مدنی برخوردار خواهند شد. حتی آن‌ها می‌توانند به تحصیل و کار نیز بپردازند. کشورهایی مانند استرالیا، هلند و کانادا این امکان را فراهم می‌کنند که خانواده فرد متقاضی، همراه او مهاجرت نمایند.

سطح دانش زبانی

متقاضی مهاجرت باید بداند کشوری که می‌خواهد در آن به کار مشغول شود، چه سطح زبانی از او انتظار دارد. در برخی کشورها سطح دانش زبانی خیلی بالایی نیاز نیست. البته باید گفت که این سطح به نوع کاری که فرد قرار است انجام دهد نیز بستگی دارد. برخی کارها تخصصی‌تر هستند و به‌طبع دانش زبانی بالاتری نیاز دارند. در برخی از کشورها مردم به دو زبان صحبت می‌کنند. مثلاً در کانادا زبان رایج، فرانسوی و انگلیسی است. در نتیجه، فرد متقاضی اگر در هر کدام، مهارت موردنیاز را داشته باشد، کافی است.

امکان اخذ اقامت و تابعیت

قبل از انتخاب بهترین کشور برای کار باید به این نکته مهم توجه شود که آیا کشور مقصد امکان اخذ اقامت و تابعیت را برای متقاضی در نظر می‌گیرد یا نه. همچنین اینکه بعد از چند سال اقامت، این امر امکان‌پذیر است، حائز اهمیت می‌باشد. در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی باید بدانید که کانادا برای افرادی که از طرق مختلف اقامت موقت این کشور را دارند، چند سالی در این کشور زندگی کرده‌اند و واجدشرایط هستند، اقامت دائم اعطا می‌کند. همچنین بعد از مدتی و تحت شرایطی ممکن است تابعیت کانادا را نیز به متقاضی ارائه دهد.

سطح زبان در مهاجرت کاری

معیارهای مهم جهت تشخیص بهترین کشور برای زندگی

زندگی در یک کشور جدید علی‌رغم تمامی خوبی‌هایی که دارد، گاهی ممکن است دارای چالش‌هایی نیز باشد. فراتر از موارد اساسی مانند دسترسی به غذا و مسکن، آموزش باکیفیت و مراقبت‌های بهداشتی و شغلی که ما را حفظ می‌کنند، کیفیت زندگی شامل موارد نامشهودی نیز می‌باشد. برخی از معیارهای مهم جهت تشخیص بهترین کشور برای زندگی را می‌توان به‌صورت زیر بیان کرد:

فرهنگ

همخوانی فرهنگی، یکی از مسائل بسیار مهمی است که فرد باید قبل از مهاجرت و انتخاب بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی آن‌ را در نظر بگیرد. میزان پذیرش و انعطاف‌پذیری فرد نیز در این امر اثر دارد. هرچه فرهنگ دو کشور به هم نزدیک‌تر باشد و هرچه انعطاف‌پذیری فرد بالاتر باشد، وی زندگی به‌مراتب راحت‌تری را سپری خواهد کرد.

فرهنگ کشور مقصد مهاجرت

ثبات اقتصادی و امنیت شغلی

ثبات اقتصادی و امنیت شغلی نیز یکی از فاکتورهایی است که جهت انتخاب بهترین کشور برای زندگی باید به آن توجه کرد. هر فردی انتظار دارد وقتی در یک ‌رشته تحصیلی درس می‌خواند یا به شغلی مشغول است، نتیجه تلاشش باعث رشد و ترقی سطح زندگی‌اش شود. کشورهای باثبات اقتصادی و امنیت شغلی بالا می‌توانند این شرایط را برای افراد محیا سازند.

از دیگر فاکتورهای تأثیرگذار در انتخاب بهترین کشور برای زندگی می‌توان به ثبات سیاسی، آزادی فردی و کیفیت محیطی، بازار کار خوب، سیستم آموزش عمومی توسعه‌یافته و سیستم بهداشت عمومی توسعه‌یافته نیز اشاره کرد. کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، استرالیا، سوئد، سوئیس، هلند، نیوزلند، آلمان، دانمارک و نروژ در لیست کشورهای باثبات اقتصادی قرار دارند. بنابراین برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی این کشورها باید در اولویت قرار گیرند.

مووسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در کنار شماست تا با متخصصان کارآزموده خود در اخذ انواع ویزاهای کاری از قبیل اخذ ویزای کانادا از طریق ثبت شعبه شرکت در کانادا مسیر شما برای مهاجرت به کانادا را تسهیل نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

جمع‌بندی

هیچ‌وقت به‌صراحت نمی‌توان گفت که بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی کدام کشور است. به این دلیل که بهترین بودن، یک مسئله نسبی می‌باشد. هر فردی معیارها، سلایق و تعریف خود را از این موضوع دارد. اما به‌طور کلی، معیارهایی مانند سطح علمی و اعتبار دانشگاه، هزینه‌های تحصیلی و زندگی، امکان انجام کار در حین تحصیل، امکان همراهی خانواده، تعادل بین کار و زندگی، امکان اخذ اقامت و تابعیت، فرهنگ، ثبات اقتصادی و امنیت شغلی، سیستم بهداشت عمومی توسعه‌یافته و غیره می‌توانند عواملی کمک‌کننده در تصمیم‌گیری باشند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌تواند اطلاعات کاملی را درباره ‌تمامی این معیارها در کشورهای مختلف، به شما ارائه نماید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین